Полезные материалы

Танці для чайників: чому можна навчитися за два тижні до Нового року

  1. Джаз-фанк - доступно і красиво, вакінг - для манери, тверк - для попи Починається пора корпоративів,...
  2. Контемп: для сильних тілом
  3. Гоу-гоу стрип-денс: для диско
  4. Джаз-фанк: можна встигнути!
  5. Вакінг і вог: позіровкі і манера
  6. Сальса: соціальна латина для всіх
  7. Зумба: спорт в ритмі танцю
  8. Поради профі, або поганому танцюристу нічого не заважає

Джаз-фанк - доступно і красиво, вакінг - для манери, тверк - для попи

Починається пора корпоративів, святкових вечірок, походів в гості, ресторани і клуби, а значить, і танців. Завдяки активній пропаганді танців в численних телевізійних шоу і конкурсах, повсюдно відкривається танцювальним школам, клубам, залах для будь-якого віку і практично всіх напрямків, не уявляв себе в ролі танцюриста хіба що ледачий. А ось приміряли на себе цю роль, взяли кілька уроків танців або походили в танцювальний клуб не всі. Красиво ж танцювати хочеться всім і, як виявилося, цього можна навчитися в будь-якому віці. Головне вибрати для себе напрямок або танцювальний стиль, в якому буде виходити рухатися під музику, а не переступав з ноги на ногу.

Найпоширеніших стилів - близько 30 сучасних і близько 24 класичних (це без балету). Знайти школу або танцювальний клас або просто приватного тренера нескладно: досить задати пошук в інтернеті, розпитати у знайомих або зайти в найближчий будинок творчості. Вартість групового заняття - від 70 до 150 грн, купуються як абонементи на місяць, так і на кількість занять, тут все залежить від школи. Індивідуальні уроки обійдуться в середньому від 200 до 700 грн годину - все залежить від класифікації тренера: якщо тренер "виступає", та ще їздить на навчання за кордон - доведеться розщедритися. На те, щоб навчиться базовим рухам в одному з сучасних танців і більш-менш стерпно рухатися, знадобиться від 3 місяців до року. Втім, при дуже великому бажанні і здатності можна встигнути і до Нового року. Про те, які стилі простіше подужати "чайникам" для корпоративів, нам розповіли директор і засновник BONDARENKO dance studio, хореограф і постановник шоу Анна Бондаренко і тренер з хіп-хопу і джаз-фанку Таша Ткаченко.

Тверк (twerk): "подача" найкрасивішого

Цей танець став особливо популярний на пострадянському просторі після виступу "оренбурзьких бджілок" -школьніц в 2015 році. А зародився він ще в минулому столітті в Новому Орлеані, серед чорношкірих стрип-танцівниць. Тверк заснований на активній роботі стегон і сідниць, при цьому верхня частина тулуба не повинна бути задіяна.

"Тверк сьогодні - одна з найпопулярніших і модних тенденцій в танцювальній індустрії. Основа цього стилю - робота сідниць у всіляких тряска і вібраціях, зі зміною положень ніг і рівнів корпусу", - розповідає Аня.

Це досить простий стиль, доступний кожному. Тут важлива фізична підготовка, так як практично всі елементи трясінь виконуються в положення <plié> (пліє) (зігнуті в легкому присядь коліна). У тверке є кілька основних трясінь, які легко і швидко запам'ятовуються з першого заняття, вся хореографія базується на цих же вібраціях, решта залежить від фантазії хореографа. Цей танець замінить будь-яку тренування в тренажерному залі, ранкову пробіжку і виснажливі силові тренування. А красива вібрація п'ятою точкою, без сумніву, прикрасить будь-які корпоративні танці.

А красива вібрація п'ятою точкою, без сумніву, прикрасить будь-які корпоративні танці

Акцент. Побудований на "п'ятій точці"

Контемп: для сильних тілом

Один з найскладніших видів сучасного танцю, біля витоків якого стояв "американський балет".

"Контемп - сценічний танець, який наповнений різноманітними рухами і техніками. Для цього стилю знадобиться хороша витримка і фізична підготовка", - розповідає Таша. Рухи тут побудовані на роботі м'язів - їх напрузі і наступному різкому скиданні цієї напруги.

Танцюючи контемп, потрібно ідеально володіти своїм тілом, від кистей до шиї, адже тут багато побудовано на інерції: розслаблення, напруга тіла, підйоми і падіння, пластика, дихання і знову напруга.

Танцювати контемп складно ще й тому, що тіло повинно бути ідеально розроблено: потрібні гнучкість суглобів, хороша розтяжка і координація рухів. Враховувати важливо і те, що танцюється він, як правило, у вільному одязі і босоніж, що на корпоративах рідкість. Цей танець хороший для довгих, вдумливих тренувань, які розвивають не тільки тіло, а й емоційність.

Динаміка і краса. У низці осмисленого напруги і розслаблення кожного м'яза

Гоу-гоу стрип-денс: для диско

Танцювальний напрямок, яке використовується на дискотеках на розігріві. Вперше з'явилося в нічному клубі в Нью-Йорку - коли танцюючі панянки почали підійматися на столи і барні стійки і там танцювати твіст. Танцюючі тусовщиці були одягнені в модні тоді gogo boots (полуботиночки на низькому ходу) і топіки, що виглядало досить сексуально. Власникам клубу сподобалася реакція публіки, а танці на столі стали так популярні, що згодом почали запрошувати спеціальних танцівниць, які пізніше почали називатися "гоу-гоу гьорлз". У деяких клубах можна побачити дівчат у спеціальних клітинах, танцюючих гоу-гоу: туди їх садять для більшого ефекту, замість барної стійки. Навчитися азам гоу-гоу досить просто: достатньо мати певну гнучкість, пластику, почуття ритму і вміти імпровізувати під музику. У гоу-гоу немає обов'язкових елементів: тут гарні і рухами стегнами, і елементи твісту, і "кач" з хіп-хопу.

Але не варто плутати гоу-гоу зі стрип-пластикою. Вона хоч і брат-близнюк гоу-гоу і також складається з імпровізації, проте в цьому танці більше аеробіки. Тут важливі гнучкість, хороша розтяжка і пластичні еротичні руху: класичним прикладом цього танцю можна вважати танець з пітоном героїні Сальми Хайек з фільму "Від заходу до світанку".

На розігріві. Навчать леді в клітці

Джаз-фанк: можна встигнути!

"Якщо ви вважаєте за краще побільше працювати руками, ваші стилі - вог і джаз-фанк, - розповідає Таша Ткаченко. - Різниця в них невелике, оскільки один стиль був проведений з іншого, але джаз-фанк - більш яскрава подача. Він досить енергійний, руху використовуються з таких стилів, як хіп-хоп і вакінг ".

Джаз-фанк один з наймолодших стилів - він народився в клубах Лос-Анджелеса 10-13 років тому, і один з найпростіших. В основі - базові рухи з хіп-хопу, джаз-дансу, вога і вакінг, покладені на сучасні танцювальні хіти. Навчитися нескладно, головне - побільше жіночності і кілька базових "степів" (кроків), запозичених з інших видів. Не вимагає джаз-фанк і хорошої фізичної підготовки або розтяжки - досить розкутості, пластичності і почуття ритму. Навчитися азам танцювального "міксу" можна запросто встигнути до Нового року, щоб привертати увагу на корпоративі.

Легкість. Застава впевненого танцю

Вакінг і вог: позіровкі і манера

Waacking (махати руками) і vogue (однойменний журнал мод) - манірні види танцю, які доповнюють один іншого. Вони стають все більш популярними серед офісних співробітниць, оскільки побудовані не стільки на фізичній підготовці, скільки на манері рухатися і хорошої координації. Зароджувався танець в 70-х роках минулого століття як частина клубної культури Нью-Йорка. В основі - мікс позіровкі набирали в той час популярності людей нетрадиційної орієнтації, елементів театральних поз Грети Гарбо (знаменитої актриси німого кіно) і проходки моделей по подіуму. Танцювати Вокинг можна під хаус-музику, спокійну клубну або фанк. Головне - плавність, позіровкі і манірність, які підкреслюють неординарність і яскравість власної особистості. Тому особливо екстравагантним жінкам достатньо взяти кілька уроків з пластики рук - і можна дивувати.

Тому особливо екстравагантним жінкам достатньо взяти кілька уроків з пластики рук - і можна дивувати

Координація. Вона в цьому танці розвивається особливо

Сальса: соціальна латина для всіх

Любителям працювати стегнами, але не так відверто, як в тверке, танцюристи рекомендують придивитися до сальси. Цей модний соціальний танець передбачає як партнерство, так і одиночний або груповий танець. Різновидів сальси безліч (кубинська, венесуельська, Касіно і т. Д.), Але основні рухи складаються з низки кроків: швидкого-швидкого-повільного перенесення тіла під чотири рахунки (біта). Оскільки сальса заснована на певному виді латиноамериканської музики, танцювати її під будь-яку пісню не вийде, а самі рухи вимагають все ж певних навичок (постановка стегон і корпусу, "м'які" коліна і т. Д.). Сальса-клуби і сальса-вечірки популярні як в Україні, так і в Європі, але цей танець передбачає певний сальса-культ: він захоплює, але не рятує на звичайних корпоративних дискотеках і в сучасних нічних клубах.

Сальса-клуби і сальса-вечірки популярні як в Україні, так і в Європі, але цей танець передбачає певний сальса-культ: він захоплює, але не рятує на звичайних корпоративних дискотеках і в сучасних нічних клубах

Пара. Сальса привертає

Зумба: спорт в ритмі танцю

Як і в сальси, в Зумбо використовуються латинські мотиви. Але руху мікс з фітнесом, за рахунок чого в танці коригується фігура. Зумба - це фітнес під музику з елементами латиноамериканських танців. Своїм народженням цей вид імпровізованих рухів зобов'язаний Альберто Пересу, тренеру з фітнесу, який у 2001 році забув касету для тренування і був змушений імпровізувати.

Оскільки зумба - це не танець, а скоріше спеціальна танцювальна фітнес-програма, навчитися танцювати її неможливо. А грамотно рухатися під будь-яку музику, щоб підкачати фігуру, і навчитися імпровізувати спортивно-красиво - запросто. І не обов'язково під Новий рік.

Мікс-руху. Красиво і спортивно

"Перший раз я спробувала себе в танцювальному залі в 33 роки - після народження дочки, - розповідає Тетяна Савченко, журналіст. - Починалося з класичної латини - ча-ча-ча, румби, сальси. Було дуже складно, адже потрібні постановка корпусу, рівні коліна, постійне навантаження (танцювали відразу на підборах). Найскладніше запам'ятовувалася хореографія: мій мозок був зовсім не пристосований до запам'ятовування танцювальних, досить непростих зв'язок. Але включається інша область свідомості, пам'ять тіла і м'язів. А нова композиція і хореографія - як нова з Адачі, яку вирішувати на тренуванні все цікавіше і складніше. Азарт в тому, що це не одноманітні рухи, а кожен раз щось нове, голова постійно думає, а тіло стає все красивіше - адже в танцях підтягується все, а не певна частина: живіт, стегна або руки.

Іноді хотілося кинути - наприклад, мені категорично не давався енергійний джайв. Але після року тренувань зрозуміла: без танців не можу, "підсіла". Коли пішов наш тренер, почала шукати хорошу латину, що виявилося непросто: то тренер не той, то група слабка, то час незручне. Після року ходіння по студіям потрапила на урок джаз-фанку і тверка. Ці принципово інші напрямки - класична постава, натягнуті коліна і шкарпетки тут не потрібні - виявилися настільки складними, наскільки і цікавими. І ось 24 грудня відбудеться мій перший публічний виступ ".

І ось 24 грудня відбудеться мій перший публічний виступ

У танцювальному залі. Фото: Т. Савченко

Поради профі, або поганому танцюристу нічого не заважає

Анна Бондаренко і Таша Ткаченко сходяться на думці, що не буває поганих учнів - бувають погані тренери, нездатні розпалити любов до танцю. Не бійтеся перебирати педагогів - шукайте того, з ким вам цікаво. У кожного тренера є своя філософія і своє бачення, і якщо вас надихає і захоплює те, чого і як він вчить - це ваш чоловік. Пам'ятайте: навчитися танцювати може кожен, в будь-якому віці.

Щоб зрозуміти, який стиль або напрям вам подобається, потрібно пробувати, шукати, перебирати. Але після одного тренування визначитися зі танцювальним стилем неможливо. Потрібно мінімум 8 занять, щоб зробити висновок - ваше цей напрям або шукати далі.
Якщо у вас не виходить рух з першого разу - Ви можете це зробити ще 99 раз. Воно обов'язково вийде!

Коли з'являється бажання йти і танцювати - йдіть і танцюйте.

Нічого не бійтеся: можна навчитися всьому, а страх вбиває таланти. Боятися варто тільки спізнитися на тренування і пропустити важливу інформацію.

Можна тренуватися один день, вийти до глядача і не зробити жодної помилки. Або боятися і танцювати 10 років в залі, так і не виступивши перед глядачем. Через рік вже можна з повною впевненістю виходити і показувати все, чого ви навчилися.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні