Полезные материалы

Як танцювати хіп хоп: базові рухи хіп хопу для початківців

  1. З чого почати
  2. як продовжити
  3. Жіночий та чоловічий хіп-хоп
  4. Ще кілька секретів

Хіп-хопу, як і будь-якого іншого танцювального напрямку, краще вчитися в професійній школі Хіп-хопу, як і будь-якого іншого танцювального напрямку, краще вчитися в професійній школі. Адже тільки кваліфікований педагог знайде до нового учня індивідуальний підхід і навчить необхідним рухам. Але якщо такої можливості немає, або ж на заняття хочеться прийти підготовленим, можна спробувати освоїти напрямок хіп-хоп будинку. Як танцювати перші рухи, зараз розповімо.

Як будь-які танці, хіп-хоп навчання включає в себе знайомство не тільки з базовими рухами стилю, але і з певною філософією. А у цього напрямку вона - особлива. Хіп-хоп прийшов до нас у другій половині минулого століття з найбільш неблагополучних районів Нью-Йорка і Лос-Анджелеса. Втомлені від несправедливості, агресії і крові підлітки, які переважно були не з самою чистою репутацією, винайшли свій особливий спосіб вирішувати конфлікти - за допомогою танцювальних баттлов і реп-вечірок. Хіп-хоп - це танець вільні, виклик суспільству і протест проти будь-якого нерівності. А тому головне в цьому стилі - зовсім не чіткість завчених рухів, а почуття ритму, імпровізація і вираження індивідуальності виконавця.

З чого почати

Перш, ніж пізнавати хіп-хоп для початківців, варто подбати про те, щоб займатися було комфортно. На думку досвідчених танцюристів, розслабитися і приступити до навчання допоможуть три складові:

  • Відповідна обстановка: рівна підлога, просторе приміщення, дзеркало в повний зріст.
  • Вільний одяг і зручне взуття. Ніщо не повинно заважати руху.
  • Музика з чітким ритмом в стилі хіп-хоп.

Налаштувати себе на хвилю хіп-хопу допоможе невеликий ритуал: встаньте, розставивши ноги, опустивши руки і закривши очі. Уважно слухайте звучну музику і спробуйте навчитися чути біт. Гойдайтеся в такт. І ось перший рух ви вже освоїли. Вітаємо! Пора приступати до більш складним елементам.

Базові руху хіп-хопу - це кач і степ. З першим ви вже познайомилися. Тепер спробуйте відставити праву ногу в сторону і потягнутися правою рукою вгору. Зігніть праву ногу, перенісши на неї вагу тіла, і опустіть руку до рівня плеча. Розгорніть корпус вліво, зігніть ліву ногу, а праву поставте на шкарпетку. Тепер опустіть праве коліно, вигніться дугою і руками дотягну до статі. Коли вийде виконати цю комбінацію - вважайте, ви непогано стартували в хіп-хопі.

А ось ще базові рухи хіп-хопу для початківців:

  • Початкове положення - стоячи, ноги на ширині плечей, а руки вздовж тіла. Стискаємо кисті в кулак і по черзі виносимо вперед то одну руку, то іншу. Потім підключаємо ноги, зігнуті в коліні: ліва рука - права нога, права нога - ліва рука.
  • Початкове положення - стоячи. Стрибаємо на місці і схрещуємо ноги, а руки згинаємо так, як ніби гребемо.
  • Початкове положення - стоячи, ноги трохи ширше плечей. Праву ногу ставимо трохи назад, згинаємо ноги в колінах, які при цьому дивляться прямо. Правою рукою закриваємо особа, ліву, складену в кулак, кладемо в район серця. Потім одночасно схиляємо голову направо і разжимаем ліву кисть, а після - розгортаємо вправо праве коліно і праву руку.
  • Початкове положення - стоячи, стопи щільно притиснуті до підлоги, коліна злегка зігнуті. Розлучені пальці правої руки кладемо на груди, лікоть тримаємо паралельно підлозі. Вигинається дугою, ніби отримали удар прямо в серце. Потім робимо два повороти в різні боки, випрямляє спину і повертаємося в початкове положення. Рука в цей час опускається з серця до талії. В кінці знову викидаємо таз вперед, округляємо спину і напружуємо сідниці.

Перших результатів ви зможете домогтися досить швидко. Але коли ви впритул почнете вивчати, як танцювати хіп хоп, незабаром помітите, що чітких рухів в цьому напрямку немає. Освоївши кілька базових елементів, танцюристи починають імпровізувати, створювати свої власні зв'язки і танцювати, як підказує творча фантазія.

як продовжити

Якщо з відеороликів і фотографій в інтернеті вам вдалося освоїти перші рухи хіп-хопу, пора вибрати напрямок, в якому ви далі будете розвиватися. Культура хіп-хопу - це широкий спектр танцювальних стилів, що відрізняються один від одного як елементами, так і загальним настроєм. Основними вважаються:

  • Брейк-данс - популярний досі базовий стиль хіп-хопу, на якому напрямок і зародилося.
  • Поппінг - ритмічне скорочення різних груп м'язів під музику так, що це виглядає, як поштовхи на тілі виконавця;
  • Вейвінг - плавні і пластичні рухи тілом, найвідоміше з якого - хвиля руками;
  • Афро-джаз - тряска переважно нижньої і найвидатнішою частиною тіла у жінок;
  • Крамп - енергійна тряска різними кінцівками під музику так, що створюється враження, ніби в танцюриста хтось вселився;
  • New Style, він же фристайл - імпровізаційний танець, що поєднує в собі не тільки руху хіп-хопу, а й елементи, запозичені з більш ніж десятка інших танцювальних напрямків.
  • La Style - хіп-хоп, де акцент ставиться на видовищності, тому цей стиль використовується в основному в кліпах і при постановці шоу.
  • Рагга-джаз - танець, підбудований під музику: під ударні працюють ноги виконавця, а під час речитативу активізуються руки.
  • Локінга - енергійний танець з «замками» - завмиранням в різних позах на кілька секунд або періодичним уповільненням руху.
  • Пауер-мув - ефектний стиль, що включає складні акробатичні елементи, стійки на руках, різні крутіння, і переходи.
  • C-walk - танець-«мову» з кримінальним минулим, який акцентував увагу на посиленою і дуже динамічною роботі ніг.

Жіночий та чоловічий хіп-хоп

Жіночий та чоловічий хіп-хоп

Наступний крок в тому, як навчитися хіп-хопу, не виходячи з дому, це привнести в уже наявні вміння трохи жіночності або, навпаки, брутальності - в залежності від вашої статі. Вся справа в тому, що жіночий і чоловічий хіп-хоп дещо відрізняються один від одного, і, отже, навчаються цьому напрямку представники прекрасної і сильної половини по-різному.

Хіп-хоп танці для початківців дівчат засновані на пластичності, гнучкості і ненав'язливою сексуальності. Дівчата нарівні з чоловіками носять мішкуваті спортивні штани і толстовки з капюшонами, виконують розмашисті руху, проте їх виконання виглядає інакше: більше задіяні стегна, ноги і плечі, елементи трохи плавніше і сексуальніше.

Хіп-хоп в чоловічому виконанні, навпаки, більш зухвалий, енергійний і часом навіть агресивний. Ставка робиться на роботу рук і корпусу, акробатичні елементи і рухи, що вимагають сили і чоловічої витривалості.

Якщо ви віддали перевагу вивчати цей непростий напрямок з відеороликів, краще спочатку вибрати хіп хоп навчання для початківців, де руху будуть виконуватися танцюристом вашого статі. Разом з правильною техніків ви зможете вловити і гендерні особливості елементів хореографії.

Ще кілька секретів

Ще кілька секретів

Навчитися танцювати хіп-хоп будинку, без занять з професійним педагогом, нелегко, але реально. Особливо якщо доповнити тренування ще кількома складовими. Тут, як у вивченні іноземної мови, допоможе тільки повне занурення в культуру. Отже, ось кілька порад від «бувалих» хіпхопера, які багато освоїли не під керівництвом кваліфікованого наставника, а вдома перед дзеркалом:

  • Відеозаписи з базовими вправами допоможуть освоїти кілька рухів, але за додатковими навичками краще звернутися до інтерактивних курсів. Уроки хіп хопу для початківців регулярно проводяться в мережі, найчастіше - в прямому ефірі.
  • Хіпхоперскіе вечірки і тусовки допоможуть розчинитися в цій культурі і завести нові знайомства. Так, звичайно, над вашими першими танцями все будуть сміятися, але вас же ніхто не тягне в центр кола. Поки вчіться, спостерігайте за тим, як танцюють профі, переймайте манеру і запам'ятовуйте деякі рухи, щоб відпрацьовувати їх будинку.
  • Чіткий режим тренувань. Тільки при регулярних заняттях можна домогтися результату. Крім того, наш організм налаштований на певну розклад, і якщо займатися в певний час, він буде готуватися до навантажень. Як відзначають досвідчені танцюристи, оптимальна тривалість навіть домашніх тренувань - по дві години. Цього вистачить і на розігрів, і на саме заняття, і на розтяжку після.
  • Додаткові фізичні навантаження. Якщо ви налаштовані не просто на рухи для початківців, а на серйозні хіп-хоп елементи з трюками, без зміцнення мускулатури всього тіла не обійтися. Вам знадобляться сильні руки, міцні м'язи корпусу і відсутність зайвої ваги. Домогтися цього можна заняттями в спортзалі або додатковими тренуваннями з обтяженням будинку.
  • Забезпечити умови для безпечного. Обов'язково танцюйте в зручній нековзною взуття і вільному одязі. Не приступайте до тренування без відповідної розминки, а при відпрацюванні акробатичних елементів стелите на підлогу щось м'яке.

Щоб дізнатися, як танцювати хіп-хоп, відеофільм, не дуже. Але щоб стати справжнім танцюристом, потрібно вивчити субкультуру зсередини. Вважається, що хіпхопера досяг справжньої майстерності, коли він досконало володіє своїм тілом, не "гальмує" на танцполі, вміє імпровізувати і підбирати універсальні руху під будь-яку музику. Танець в стилі хіп-хоп піддається тільки дуже наполегливим і дисциплінованим, тим, хто здатний зрозуміти і прийняти його «філософію свободи».

Не варто забувати, що навколо багато професіоналів, готових допомогти вам зробити в хіп-хопі перші кроки або вдосконалити отримані в домашніх умовах навички. Кваліфіковані педагоги танцювального клубу «La boca» знайдуть до вас індивідуальний підхід, відпрацюють з вами техніку виконання рухів і навіть акробатичних елементів. Далеко йти не треба: «La boca» знаходиться в самому центрі Санкт-Петербурга - на «Петроградці»

Відео базові рухи хіп хопу