Полезные материалы

Швидкість бігу людини середня, максимальна, рекордна, швидкість на певних дистанціях і для оздоровчого бігу

  1. Фактори, що впливають на швидкісні показники людини
  2. Швидкість бігу людини
  3. Максимальна
  4. Рекордна
  5. Швидкісні показники на певних дистанціях
  6. Яку швидкість розвиває спринтер
  7. Швидкісні показники на середніх і довгих дистанціях
  8. Рекомендована інтенсивність рухової активності при оздоровчому бігу

Спортивні медики і учені переконані, що можливості людського організму в збільшенні швидкості досягли, нарешті, своєї межі, а нові рекорди можливі лише із застосуванням заборонених препаратів. Але не все, однак, згодні з таким висновком. Хто ж правий? І яка швидкість бігу потрібна людині?

швидкість бігу

Фактори, що впливають на швидкісні показники людини

швидкість бігу є невід'ємним компонентом в тренувальної та змагальної діяльності спортсмена-легкоатлета. Але і в повсякденному житті можливість використання своїх швидкісних якостей аж ніяк не буває зайвим.

Швидкісні показники людини залежать від наступних факторів:

  • рівня підготовленості;
  • довжини кроку;
  • темп;
  • дистанція.

Максимальні показники характерні для спринтерських дистанцій. На довгих і середніх відстанях вони значно нижче, а основний акцент робиться на рівномірний розподіл навантаження. Максимальну користь організму приносить спокійний, неквапливий оздоровчий біг.

Швидкість бігу людини

Середня

Середня

Середня швидкість для дорослої людини дорівнює 16-24 км / ч. Але різниця в показниках між тим, хто просто регулярно займається і високотренірованних спортсменом буде різною на різних дистанціях, наприклад:

  • 36-39 км / ч - 60-400 м;
  • 18-23 км / ч - 800-3000 м;
  • 12-23 км / ч - 5000-30000 м.

Таким чином, домінуючим є саме результат, який необхідно досягти.

Максимальна

Максимальна

Максимальні швидкісні показники - 36-44 км / ч людина розвиває на короткій дистанції. Для її досягнення необхідний частий контакт ступні з опорою при скороченні фази польоту, правильний нахил тулуба і координація рухів.

Існують фактори, які зумовлюють біологічна межа максимальної швидкості:

  • сила удару ступні об поверхню;
  • час контакту ступні з землею;
  • швидкість скорочення м'язових волокон;
  • кисневий дефіцит.

Те наскільки швидко скорочуються м'язові волокна, обумовлює межа швидкості застосування поштовховою сили на бігову поверхню.

Вчені припускають, що при максимальному скороченні м'язових волокон людині вдасться досягти 65 км / год. Однак досягнення такого показника спричинить гострий брак кисню і дуже сильну фізичне навантаження.

Рекордна

Рекордна

З моменту фіксації максимальної швидкості в 1912 р на Олімпіаді в Стокгольмі (Дональд Ліппінкот - 10,6 с.) Вона зросла лише на 1,02 с. Рекорд на даний момент належить ямайському спринтеру Усейну Болту - 44,72 км / год.

Даний показник був досягнутий в 2009 р на чемпіонаті світу в Берліні в бігу на 100 м, які він подолав за 9,58 с. Усейн Болт також рекордсмен і на двухсотметровке - 19,19 сек. (2009р.) А на дистанції 400 м рекордсменом є Вайді ван Нікерк - 43,03 сек. (2016 г.)

Швидкісні показники на певних дистанціях

Швидкісні показники на певних дистанціях

На тренуваннях спортсмени зазвичай показують лише 70% від своїх максимальних швидкісних можливостей. В середньому показники професійного спортсмена такі:

  • 30 км / год - 60-400 м;
  • 20 км / год - 800-3000 м;
  • 16 км / год - 5000-30000 м.

Яку швидкість розвиває спринтер

Спринтерський біг - найбільш швидкісний і складний з усіх видів бігу. Організм людини працює на межі своїх можливостей і при нестачі кисню. Спринтер повинен володіти прекрасною координацією рухів, високою витривалістю і досконалою технікою бігу.

Перший рекорд був зафіксований в 1912 році, а основні віхи такі:

  • 10,6 сек. - американський спринтер Дональд Ліппінкот на Олімпіаді в 1912 р в Стокгольмі;
  • 9,95 сек. - американський легкоатлет Джим Хайнс в 1968 р на Олімпіаді в Мехіко пробіг 100 м. Менш ніж за 10 сек;
  • 9,58 сек. - сучасний рекорд на 100 м. Встановлений в 2009 р спортсменом з Ямайки Усейном Болтом.

Швидкісні показники на середніх і довгих дистанціях

Біг на середні дистанції - 800-3000 м. - на відміну від довгих, більш швидкісний і менш тривалий. В даному виді головне обрати оптимальну швидкість, застосовуючи різну бігову техніку на кожному з етапів дистанції, зберігши сили для фінішного ривка.

На довгих дистанціях - 5000-30000 м. І в марафонському забігу головним фактором успіху є витривалість. Слід розподіляти сили рівномірно по дистанції з урахуванням запасу сил для фінішного ривка.

Швидкість руху досвідченого і початківця бігуна буде різною:

  • 20 км / год - на середніх дистанціях;
  • 16-17 км / ч - для підготовленого спортсмена на довгих дистанціях.

Рекомендована інтенсивність рухової активності при оздоровчому бігу

Рекомендована інтенсивність рухової активності при оздоровчому бігу

Оздоровчий біг найбільш простий, доступний і масовий. Шлях до даного виду рухової активності слід починати з простої ходьби. Якщо фізичний стан дозволяє - приступайте до бігу підтюпцем , Який трохи перевищує активну ходьбу.

Під час руху можна переходити на крок відновлюючи дихання. Швидкість тут не важлива, головне щоб ви відчували внутрішній комфорт. Пружний біг - є більш енерговитратним. Необхідно періодично фіксувати тиск і серцевий ритм, використовуючи прилади.

Таким чином, оптимальною швидкістю при оздоровчому бігу є:

  • 6-9 км / год - при бігу підтюпцем;
  • до 12 км / год - при пружному бігу.

Біг - це задоволення і дуже корисна звичка, що надає гарний настрій і бадьорість. Під час руху спалюються зайві калорії, працюють всі м'язи, підтримуючи тіло в тонусі. Людина, що біжить викликає інтерес, він виглядає підтягнутим і більш привабливий для протилежної статі.

Таким чином:

  • в спринтерському бігу головне максимальна швидкість, досконала техніка і витривалість;
  • біг на середні і довгі дистанції вимогливий до фізичної підготовки і швидкісної витривалості;
  • в оздоровчому бігу важлива регулярність занять. Починайте бігати підтюпцем, стежте за ЧСС і тиском і якщо показники будуть в нормі, переходите до пружному бігу.

Яким би з видів бігу ви не займалися, не поспішайте відразу ставити рекорди. Перевірте своє здоров'я, фізичну витривалість. І бігайте на здоров'я!

Швидкість бігу людини - середня, максимальна, рекордна

Оцінка: 4.8 4 голосів

Читайте також:

Хто ж правий?