розділи: початкова школа
клас:
#}
Мета уроку:
Плановані досягнення учнів на уроці:
Устаткування: Петерсон Л.Г. Математика, 3кл., III частина; робочий зошит з математики, сигнальні картки, таблиці з диференційованими завданнями для самостійної роботи, назва одиниць довжини і одиниць часу на картках, індивідуальні картки для учнів, намальовані герої "Вулиці Сезам" (Зелібобой, Кубик, Бусинка).
ХІД УРОКУ
Урок я хочу почати словами французького філософа Ж.-Ж. Руссо (1712-1778гг.): "Ви - талановиті діти! Коли-небудь ви самі приємно здивуєтеся, які ви розумні, як багато і добре вмієте, якщо будете постійно працювати над собою, ставити нові цілі і прагнути до їх досягнення ... "Я бажаю вам вже сьогодні на уроці переконатися в цих словах, адже вас чекає відкриття нових знань при вирішенні задач.
(Два учні працюють індивідуально на картках.)
Індивідуальні завдання на картках
I варіант - перше слово (1 стовпчик)
II варіант - друге слово (2 стовпчик)
Бусинка оголосила старт. Суперники подолали шлях 24 метра. Зелібобой прийшов до фінішу через 3 хвилини, а Кубик через 4 хвилини.
Проблемне питання: Чому так сталося? (Один швидше рухалися, а інший повільніше)
Хто готовий назвати їх в порядку зростання? (Учні називають і викладають на складальне полотно.)
мм, см, дм, м, км
с, хв, год, сут, міс
Перевірте правильність виконання, переверніть кожну картку і прочитайте слово. (I і III ряди: відстань; II ряд: час)
Відстань - це проміжок між двома пунктами, точками, між чим-небудь. У чому вимірюється відстань? (В одиницях довжини).
Час - це тривалість, тривалість чого-небудь. У чому вимірюється час? (В одиницях часу).
Проблемне питання:
Сьогодні нам належить дізнатися як швидкість руху пов'язана з часом руху і відстанню, навчитися вирішувати завдання на знаходження швидкості руху.
Физминутку.
Руки ставимо все вразлёт,
З'явився літак.
Мах крилом туди-сюди,
Роби раз і роби два.
Відпустіть руки вниз
І на місце всі сідайте.
Робота з підручником
Молодці. Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота. Слідкуйте за поставою. Ми будемо вчитися вирішувати завдання на знаходження швидкості руху по даному відстані і часу. Зелібобой і Кубик дуже хочуть дізнатися свою швидкість руху. Допоможемо їм. Вирішимо задачу.
Завдання 1. Зелібобой пройшов на лижах відстань, рівну 24 метрам за 3 хвилини. З якою швидкістю він йшов?
Що нам відомо?
Що потрібно дізнатися? Швидкість Зелібобой, тобто відстань, яке проходив Зелібобой за 1 хв.
Зробимо креслення до задачі
Креслимо відрізок. Чому дорівнює відстань? Позначимо час на відрізку. Весь шлях, який пройшов Зелібобой, ми може розділити на 3 рівні частини, тому що в кожну хвилину Зелібобой проходив однакову відстань.
Запис у зошиті: 24: 3 = 8 (м / хв) швидкість Зелібобой.
Тобто за 1 хв Зелібобой проходив 8 м.
Напишемо відповідь завдання. Відповідь: 8 м / хв.
Закріпимо вміння розв'язувати задачі на рух, а саме на знаходження швидкості.
Завдання 2. Кубик пройшов на лижах відстань, рівну 24 м за 4 хвилини. З якою швидкістю рухався Кубик?
На дошці креслення.
Хлопці, а чи завжди зручно робити креслення до задачі? У Математики прийнято позначати величини латинськими буквами:
Отже, запишемо в зошит:
Ви назвали формулу, по якій знаходять швидкість руху. Цією формулою ви будете користуватися і в старших класах. Запишемо рішення задачі. (Учень біля дошки).
v = S: t
24: 4 = 6 (м / хв) швидкість Кубика.
Відповідь: 6 м / хв.
Порівняйте швидкість Зелібобой і Кубика. Чому Зелібобой прийшов до фінішу раніше?
Висновок: Швидкість - це величина, яку можна виміряти і порівняти.
Зелібобой і Кубик задоволені. Разом з вами вони навчилися вимірювати швидкість руху.
Давайте потренуємося в рішенні задач на знаходження швидкості, виконуючи роботу самостійно.
Бусинка вам пропонує знайти швидкість руху своїх друзів в інших видах спорту. Заповніть таблиці, записуючи тільки відповіді. (Завдання диференційовані за складністю і об'ємом.)
Як будете знаходити швидкість руху? Будьте уважні при позначенні швидкості.
1 група
Рухомі тіла Відстань, S м Час, t, хв Швидкість, v м / хв Ковзаняр 80 м 2 хв Плавець 45 м 5 хв
2 група
Рухомі тіла Відстань, S м Час, t, хв Швидкість, v м / хв Ковзаняр 80 м 2 хв Плавець 45 м 5 хв Велосипедист 480 м 4 хв
Перевірте свої відповіді з відповідями Намисто. Додаток 1
А наші друзі вам радять займатися спортом. Скажіть, навіщо потрібно займатися спортом? (Відповідь дітей). Правильно, спорт - це здоров'я, сила, витривалість.
Зелібобой приготував вам гру. Потрібні 3 учні - це рухомі моделі: літак, машина, ракета. Ще 3 учні - це швидкості руху: 800 км / год; 90 км / год; 6 км / с. Знайдіть пару, зіставте, у кого з вас яка швидкість руху?
(Літак - 800 км / ч; ракета - 6 км / с; машина - 90км / год).
Молодці.
А про те, як знаходити час руху ви дізнаєтеся на наступному уроці.
Наш урок добігає кінця. Чого вчилися на уроці?
Час передачі "Вулиці Сезам" закінчується. Давайте "запалимо" ліхтарики на "Вулиці Сезам".
Ваші ліхтарики мені кажуть про те, що сьогодні ви досягли успіху на уроці.
Цікаво, а як вашу роботу оцінять наші друзі? (На "Вулиці Сезам" "запалюється" червоний ліхтарик.) Як бачите, наші друзі з передачі "Вулиця Сезам" задоволені вашою роботою на уроці.
Домашнє завдання буде таким: вирішити завдання, визначити швидкості рухомих тел - № 2, стор. 2, або придумати свою задачу, в якій треба знайти швидкість за відомим відстані і часу, і вирішити її - № 8, стор. 3.
Дякую за урок.
3.08.2009
Що ж робити?Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua