Полезные материалы

Все що необхідно знати про паркур: що це таке і паркур комбінації для початківців

  1. Що таке паркур?
  2. У чому різниця між паркуром і фрираннинг?
  3. Навіщо потрібен паркур?
  4. основи паркуру
  5. Паркур комбінацій для початківців:
  6. баланс
  7. біг
  8. стрибок
  9. точний стрибок
  10. Тик так
  11. дроп
  12. приземлення
  13. Приземлення на обидві ноги
  14. Ролл
  15. Ваулт
  16. Що робити зі стіною
  17. Вол ран
  18. Кет лип

Ми всі бачили фільми «Ямакасі», «Казино Рояль» і «Ультиматум Борна». Якщо ти до того ж грав у Assassins Creed, ти навіть займався паркуром - щонайменше, віртуально.

Так, це той самий спорт, коли ти повинен стрибати з даху на дах і з легкістю перелазити через стіни. Дуже круто спостерігати з боку за кимось, хто в місті долає перешкоди, які все обходять і взагалі не розглядають як щось, що треба підкорювати і долати.

Паркур стати частиною світової культури і спорту. Нове захоплення молоді не могло обійти OFFICEPLANKTON стороною. Сьогодні ми введемо вас в курс справи, розповімо що почім і відкриємо завісу на всі основні паркур-комбінації для початківців мавп.

Що таке паркур?

Паркур - це подолання перешкод міського простору, до того ж ефективне і природне. Тих, хто займається паркуром, називають трейсерами: вони перестрибують перешкоди, деруться на стіни, підкорюють міські будівлі. Їх мета - дістатися з точки А в точку В як можна більш ефективним способом.

Історія паркуру дуже цікава. Він зародився у Франції, його витоками вважаються військові тактики позаминулого століття, покликані допомагати солдатам втікати з полону і ховатися від переслідування. За фактом, це метод військових тренувань французьких солдатів. В черговий раз нове виявилося добре забутим старим, тільки тепер цю практику застосовують солдати фітнесу, якщо можна так сказати.

У чому різниця між паркуром і фрираннинг?

Часто ці терміни здаються взаємозамінними. У цих видів спорту, і правда, багато спільного, але є маленька різниця.

Паркур - це просто маневрування по міському середовищі з ефективним використанням стрибків, поворотів, складних рухів. Немає необхідності ні в яких сальто і інших складних акробатичних трюках. У фрираннинг ефективність відходить на другий план, поступаючись місцем крутим акробатичним рухам. Це більш видовищний спорт.

Якщо ти дивишся відео, на якому люди перевертаються в стрибку, відштовхуючись від стіни, знай: це фрираннинг. Якщо вони просто перестрибують через паркани і забираються на стіни, це трейсери, а не фріраннери.

Навіщо потрібен паркур?

Навіщо потрібен паркур

Паркур - це весело! Він вчить тебе боротися зі страхом перед навколишнім світом, перетворюючи місто в гігантську ігровий майданчик. Цікаво знаходити нетривіальні способи переміщення по місту і прикидатися, що тікаєш від зомбі. Це допомагає тобі не втратити внутрішню дитину, випустити його назовні, досліджувати місто і межі можливостей власного тіла, та й просто, нарешті, пограти.

Паркур - це фізичне навантаження. Біг, стрибки, лазіння по стінах. Паркур - це тренування для всього тіла, яка одночасно поліпшує і володіння тілом, і координацію рухів.

Паркур - це виклик самому собі. Він вимагає від тебе фізичного та розумового напруження. Спочатку тобі буде складно робити якісь рухи, але з часом у тебе стане досить сили і координації, і ти зможеш опрацювати руху високої складності. Ти зіткнешся з перешкодами, які здадуться тобі непереборними, і чим глибше ти будеш заглядати в себе, тим краще ти почнеш розуміти, що твоє тіло здатне перевершити те, що раніше здавалося тобі межею можливостей. Коротше кажучи, прикро зробить тебе мужиком. Ти зможеш довести собі, на що ти здатний, стати впевненіше в собі, і це відіб'ється на інших сферах життя.

Ти зможеш довести собі, на що ти здатний, стати впевненіше в собі, і це відіб'ється на інших сферах життя

Паркур - відмінний спосіб завести друзів. Це командний спорт, якщо можна так сказати. Зазвичай їм займаються в групах, члени яких дуже доброзичливі один до одного і підтримують один одного. Це не змагання. Загальна мета - добре провести час і вдосконалювати себе.

Паркур може врятувати твоє життя. Ми в редакції вважаємо, що мужик повинен тримати своє життя під контролем і справлятися з усіма труднощами, які відбуваються в його житті. Паркур дає тобі навички для екстремальних ситуацій. Ми жартуємо про зомбарів, від яких треба тікати в міських умовах, але ж серйозно: іноді твоє життя може врятувати тільки швидке і впевнене втеча, і, ймовірно, на твоєму шляху будуть якісь перешкоди. Ти ж повинен якось їх обійти? Паркур допоможе.

Паркур вчить тебе мислити творчо. Він вчить тебе по-іншому сприймати навколишній простір. Замість того щоб ходити по місту, як розраховували архітектори, коли його проектували, ти можеш робити це так, як хочеться саме тобі. Сходи? Нам не потрібні смердючі сходи! Кожна стіна, кожен паркан, кожен яр стають можливістю випробувати новий рух. Це і гра, і творчість - і вони стануть в нагоді тобі в найнесподіваніших моментах, коли тобі треба буде нестандартно вирішити проблему.

основи паркуру

основи паркуру

Знайди команду трейсерів. Кращий спосіб почати займатися паркуром - знайти місцеву групу трейсерів і приєднатися до них. Люди в цьому спорті супер доброзичливі і завжди підтримають тебе. Чуваки, які вже набили руку в паркурі, будуть давати тобі цінні вказівки, плюс поруч завжди буде людина, яка покаже тобі, як правильно виконувати комбінації в паркурі для початківців, і допоможе зробити найскладніші руху. Звичайно ж, якщо з тобою трапиться нещасний випадок, поруч завжди будуть люди, які викличуть швидку.

Пам'ятай про безпеку. Не треба йти на невиправданий ризик. Твоя мета - розважитися і вийти із зони комфорту, а не поранитися. Перше питання після того, як тобі покажуть новий трюк, повинен бути: «До яких травм це може привести?» Необхідно, щоб хлопці підтримували тебе і допомагали тобі, якщо це буде потрібно. Перед кожним тренуванням оглядайте місцевість на предмет небезпек: розбитого скла і подібних речей. Загалом, не будьте ідіотами.

Не поспішай. Знай свої межі. Тільки тому, що люди навколо роблять божевільні трюки і стрибають з даху на дах, це не означає, що ти повинен робити те ж саме. Не намагайся зробити занадто багато через занадто короткий час. Твоєму тілу потрібно адаптуватися до паркуру. Чи не переходь до більш складним рухам, поки не освоїти основи паркура. А також не переоцінюй свої можливості і не сприймай ці заняття дуже серйозно. Гордість веде до падінь, а в паркурі падати реально боляче.

Нікому не заважай. Паркуром треба займатися в парках, у дворах і на вулицях. Намагайся уникати тротуарів, де ходить багато пішоходів. Якщо хтось попросить тебе піти, йди. Якщо прикопати поліція, будь ввічливий, поясни, чим займаєшся, і йди в інше місце, якщо тебе попросять. Паркур - це не найпоширеніший спорт в нашій країні. Якщо ти допоможеш йому заслужити добре ім'я, це круто.

Паркур комбінацій для початківців:

Всі наведені нижче паркур-комбінації є основою цього спорту.

баланс

Дуже важливе для паркуру вміння. Тобі частенько доведеться ходити по чомусь вузькому, маленькому, слизькому і стояти на краю. Тобі знадобиться м'язова сила і хороша координація рухів, щоб не впасти на землю. Вчися балансувати, стоячи на рейках і гуляючи по ним.

біг

Щоб успішно сховатися від будь-яких агресорів в межах міста, тобі треба бігти. Біг в паркурі вимагає і швидкості, і витривалості. Якщо будеш часто тренуватися, вміння з часом прийде саме, а також ми б порадили звернути увагу на звичайні, милі нашому серцю пробіжки: 5 км з прискоренням - і справа в капелюсі.

стрибок

стрибок

Стрибки грають в паркурі велику роль. Стрибають, щоб подолати різницю в висоті об'єктів, щоб перебратися через яри тощо і долати перешкоди.

точний стрибок

Точний стрибок дозволяє заплигувати на невеликі поверхні: на верхню частину стіни або на камінь, що виглядає з води. Точний стрибок вимагає концентрації, балансу і усвідомлення своїх можливостей.

Тик так

Комбінація залізання на стіну і стрибка. Ця техніка дозволяє добиратися до місць, що знаходяться вище, ніж рівень твого звичайного стрибка. Коли людина біжить на стіну, відштовхується від неї ногою і застрибує кудись ще. Дуже часто цей трюк використовується в поєднанні з іншими.

дроп

Активний стрибок кудись на нижчу поверхню. Коли ти вперше починаєш знайомство з паркуром, ніколи не зістрибує з поверхонь вище твого зростання. Тобі треба відпрацювати приземлення, а тіло повинно адаптуватися до стресу, яким супроводжується спригіванія з висоти.

приземлення

Уміння приземлятися безпечно після стрибка або дропа - дуже важливий навик для трейсера і фріраннера. Правильне приземлення дозволяє відразу піднятися і рухатися до наступного перешкоди і, що більш важливо, позбавляє від необхідності викликати карету швидкої допомоги.

Вибір способу приземлення залежить від декількох факторів, а саме:
1 висота, з якої ти стрибаєш;

2 відстань, яке ти долаєш в стрибку;
3 поверхню, на яку ти приземляєшся;
4 попереднє рух.

Приземлення на обидві ноги

Вони більш ефективні, ніж приземлення на одну ногу, знижують рівень стресу, пережитого твоїм нещасним організмом. Так що коли можеш, намагайся приземлятися на обидві ноги. Коли приземляєшся, в першу чергу торкайся землі шкарпетками, ноги на ширині плечей, коліна трохи зігнуті.

Твоя мета - приземлитися якомога м'якше. Щоб здійснити це, під час приземлення зігни ноги в колінах, але не на 90 градусів, це вже занадто. Якщо встрибуєш або зістрибує на дуже високий рівень або якщо стрибаєш вперед із занадто сильним імпульсом, нехай твій торс пройде між колінами, руками обіприся про землю, щоб вони теж Замортизований. Коли ти впираєшся руками в землю, тобі потім буде легко піднятися і рухатися далі. Цей спосіб приземлення вимагає практики, починати треба з невисоких дропов, а потім переходити до більш високим.

Ролл

Дуже важливий навик, щоб не покалічитися. Зазвичай виконується, щоб пом'якшити силу удару на тіло, а це знижує твої шанси отримати травму. Як правило, потрібно робити рол відразу після приземлення, коли дроп відбувається з високого місця або коли ти стрибаєш вперед з великою швидкістю. Якщо виконувати рол правильно, він допоможе тобі приземлитися і встати на ноги без єдиної подряпини. Схожий на перекид. Важливо правильно згрупуватися, і твоя вага сам зробить всю роботу за тебе.

Ваулт

На бігу тобі зустрінуться об'єкти, через які тобі буде дуже важко перестрибнути. Ось тут-то і потрібен Ваулт. Ти ставиш руки на об'єкт і з їх допомогою перестрибуєш його. Бувають різні види Ваулт, ти можеш використовувати їх в залежності від виду перешкоди і власних уподобань.

Що робити зі стіною

Сходи для слабаків. Іноді набагато ефективніше підніматися кудись навпростець. Ось тут тобі і будуть потрібні трюки зі стіною. Не квапся з ними. Коли вже чогось навчишся, тоді переходь до цього. Ніколи не залазь на об'єкти, з яких не зможеш зістрибнути - це золоте правило.

Вол ран

Вол ран

Він допоможе тобі залізти високо і дуже швидко. Вол ран - це комплексне рух, до того ж непроста. Щоб успішно зробити цей трюк, тобі треба розбігтися, стрибнути, залізти на стіну і повиснути на ній - не так просто, як здається.

Кет лип

Кет лип

Це комбінація: ти і стрибаєш, і залазити. Тобі знадобиться використовувати кет лип, коли ти встрибуєш на більш високі стіни або стрибаєш на відстань, що перевищують довжину твого звичайного стрибка. Треба схопитися за край стіни і впертися зігнутими ногами перед собою в стіну.

Що таке паркур?
У чому різниця між паркуром і фрираннинг?
Навіщо потрібен паркур?
Що таке паркур?
У чому різниця між паркуром і фрираннинг?
Навіщо потрібен паркур?
Ти ж повинен якось їх обійти?
Сходи?
Перше питання після того, як тобі покажуть новий трюк, повинен бути: «До яких травм це може привести?