Полезные материалы

Геннадій Тимченко розповів про нову арену СКА, найбільший хокейний палац в світі. Хокей

Ігор ЕРОНКО з Санкт-Петербурга

НАШІ амбіції - АРЕНА НА 22400 МІСЦЬ

- "BellCentre" в Монреалі, найбільший хокейний палац в світі, розрахований на 21288 глядачів. На скільки глядачів буде розрахована ваша нова арена?

- У нас амбіції - на 22400 місць. Щоб побільше було, ніж у канадців. Поки проект ще не готовий, він в процесі, і ми в кінці будемо вирішувати по місткості. Якщо раптом хтось встигне побудувати ще більше - ми все одно збільшимо і будемо більше всіх.

- На економічному форумі ви говорили, що буде реконструкція СКК. А зараз начебто збираєтеся зносити?

- Це питання до інженерів - чи зможуть вони побудувати 23-тисячний стадіон у вигляді реконструкції? Ми відштовхувалися від реконструкції, але я як інженер вважаю, що це повинна бути абсолютно нова арена, зроблена за сучасними технологіями, що важливо. СКК побудували до Олімпіади, пройшло 40 років. За 40 років технології сильно змінилися, будівельні матеріали. Ми повинні використовувати це все для наступних 50, а може бути - і 100 років.

- Які терміни будівництва?

- Ми хочемо встигнути до 2023 року, до чемпіонату світу. Я розмовляв з Рене Фазель , Президентом Міжнародної федерації хокею, ми два дні тому зустрічалися. З такою ареною у нас є потенціал виграти конкурс на проведення ЧС-2023.

- А коли почнете будувати?

- Зараз йде підготовка документів. Ви ж розумієте, що, можливо, доведеться навіть закони якісь міняти міські. За висотності будівлі, наприклад. Але ми щільно працюємо з керівництвом Санкт-Петербурга. Тому проект почнемо робити в наступному році.

- Чи можливо заповнювати такий палац?

- Я думаю, що це буде працювати. Можливо, не весь сезон, але в плей-офф - точно.

- Скільки він коштуватиме?

- Я побудував два стадіони футбольних - у Волгограді і Нижньому Новгороді. Не я - моя компанія. Ми витратили по 18 мільярдів на кожен. Хоча держава нам виділила всього по 16. Додав трошки - і два стадіони в країні є.

- Раніше звучала сума в 15 мільярдів.

- Це все-таки закрита арена. Інші технології. Так що будемо орієнтуватися як мінімум на 20 мільярдів. А то і більше. І це не державне фінансування. А приватна.

- Це будуть гроші клубу? Чи не ДПП?

- З точки зору міста - це одна історія. Зрештою ми передамо арену місту - через 49 років. Але проект, з урахуванням того, що там буде побудований мікрорайон зі школою на 1600 місць і дитячим садом на 800 місць і ще спортивною інфраструктурою - ми збираємося ще дві льодові майданчики там побудувати - і так буде корисний місту. У ньому з'явиться ще одна точка тяжіння. І та ж сама арена - вона не тільки для клубу. Там напевно і збірна буде проводити матчі.

Там напевно і збірна буде проводити матчі

Голова ради директорів КХЛ і президент СКА Геннадій ТИМЧЕНКО (праворуч) і Роман Ротенберг. Фото Дарина ІСАЄВА, "СЕ"

ВЕДЕМО ПЕРЕГОВОРИ ПРО ВСТУП ДО КХЛ з французами

- Скоро в КХЛ буде введений жорсткий стелю зарплат, як ви до цього ставитеся?

- Як голова ради директорів КХЛ відповім: ми вже анонсували нашу стратегію. Ми будемо скорочувати не тільки стелю зарплат, але і кількість клубів. Оскільки, на жаль, у нас досить багато клубів, які не відповідають стандартам, які ми хотіли б бачити. Ми хочемо бачити лігу сильної з точки зору хокею і фінансово стійкою. Так що будемо дивитися на клуби і замінювати. Можливо, з'являться іноземні клуби, зараз ведемо переговори з французами. Є потенціал і у інших європейських країн. Але скорочення стелі зарплат в КХЛ - правильний шлях. Президент на раді зі спорту сказав, щоб ми припиняли витрачати державні гроші на професійний спорт. Тепер ми їх витрачаємо на дитячий хокей. У нас 1500 юних хокеїстів грають в системі СКА. Ми хочемо мати дешевий і якісний ресурс. І з такими тренерами, як Ілля Воробйов, ми, сподіваюся, зробимо хорошу якісну команду в СКА. І недорогу.

- СКА ще в минулому сезоні почав скорочувати витрати. Як буде в цьому?

- Природно, ми в СКА теж скорочуємо витрати. По суті слідуємо вказівкам керівництва країни. Робимо те, що треба робити. І будемо робити. Але це не повинно вплинути на рівень хокею. Наші хокеїсти отримують великі гроші. Зарплати в КХЛ вище, ніж у всіх інших європейських лігах, і залишаться вище, так що ми конкурентоспроможні. І це буде залучати тих же європейців грати у нас. А не тільки в НХЛ. Такий наш стратегічний план.

- Французи - не сама хокейна нація. Чому не шведи, чехи або німці?

- Це дорога з двостороннім рухом. І тут все залежить від того, хто потенційно може, а хто - проявляє інтерес. Ось французи - проявляють інтерес. У цьому сенсі ми ведемо переговори вже більш-менш конкретні. А якщо говорити про майбутнє, то ми б хотіли бачити і німців, тому що у них рівень хокею зростає, і вони грають пристойно. Я б назвав ще Австрію. І - потенційно - Швейцарію. Але це повинні бути клуби, які змогли б конкурувати з командами КХЛ.

Олександр МЕДВЕДЄВ (ліворуч) і Павло ДАЦЮК. фото photo.khl.ru

БУДЕМО ГОТУВАТИМЕТЬСЯ До ПРОВЕДЕННЯ МАТЧУ СКА НА СТАДІОНІ "ЗЕНИТА"

Також на питання журналістів відповів заступник голови ради директорів СКА Олександр Медведєв .

- Оновлення в команді точкові, кістяк зберігся, - сказав Медведєв. - Є старий принцип: команда не може оновлюватися більше, ніж на третину, щоб вигравати. Він витриманий. Деякі гравці поїхали за океан, хтось змінив команду сам, хтось в результаті обміну, але основа, олімпійські чемпіони, залишилася. Це запорука того, що команда буде боротися за досягнення мети. Її президент озвучив - третій Кубок Гагаріна.

- Чи не знаєте, як там Войнов ?

- Новин про нього у мене немає.

- Навесні всіх здивувало розставання зі Знарка . Чому вирішили не продовжувати співпрацю?

- Хто що вирішив - це історія. Я хочу звернути увагу, що Олег сам сказав, що хоче відпочити. Я бачив його на вечері олімпійців. Відмінно виглядає - схуд, засмаг. Такий спеціаліст не буде без роботи сидіти.

- Ви ж хотіли провести матч на стадіоні "Зеніту".

- Ідея не загубилася. Я недавно розмовляв з Олексієм Борисовичем Міллером. Він сказав: "Чемпіонат світу закінчився, починайте підготовку". Так що будемо готуватися. Технології відомі. Заповнюваність арени на такий матч гарантована.

- Але, напевно, не в цьому сезоні?

- Чому? Нам довго розгойдуватися не треба.

На скільки глядачів буде розрахована ваша нова арена?
А зараз начебто збираєтеся зносити?
Це питання до інженерів - чи зможуть вони побудувати 23-тисячний стадіон у вигляді реконструкції?
Які терміни будівництва?
А коли почнете будувати?
Чи можливо заповнювати такий палац?
Скільки він коштуватиме?
Це будуть гроші клубу?
Чи не ДПП?
Як буде в цьому?