Полезные материалы

Історія хокейної команди СПАРТАК МОСКВА

Історія Палацу спорту «Сокольники» почалася з будівництва відкритого катка зі штучним льодом в мальовничому місці Парку культури і відпочинку «Сокільники» понад 55 років тому.
Урочисте відкриття цієї споруди відбулося 14 квітня 1956 року. З цього приводу в пресі писали: «матчу 10-го Чемпіонату СРСР з хокею з шайбою між командами ЦСК МО і Локомотив (Москва) відбувся на новій ковзанці зі штучним льодом в Сокольниках. Спортивний клімат в Москві змінився. Навіть влітку в спеку лід на ковзанці буде міцним і гладким. Тепер фігуристи і хокеїсти можуть змагатися круглий рік ».

Каток відразу завоював популярність у жителів Москви і гостей столиці. Любителі катання на ковзанах проводили на льоду ковзанки вечора, а вдень займалися спортсмени - хокеїсти та фігуристи. Тут також проходили ігри Чемпіонату СРСР з хокею з шайбою. З моменту відкриття ковзанки в Сокольниках будь-який матч Чемпіонату СРСР з хокею збирав на трибунах катка гранична кількість глядачів.

При підготовці до Універсіаді-73 було зведено перекриття над катком і він став Палацом спорту «Сокольники». Це сприяло підвищенню спортивних результатів. У 1975 ро ку Оргкомітет Олімпіади-80 включив Палац спорту «Сокольники» в число олімпійських об'єктів столиці.

В ході проведеної реконструкції під наявну дах вбудували 5-ти поверховий будинок з цілим рядом адміністративних і господарських приміщень, новими трибунами. А також з'явилося оригінальне будівлю зі скла і металу - критий тренувальний каток, з'єднаний підземним переходом з основною ареною.

Випробування Олімпіадою Палац витримав з честю. Спортсмени, судді, журналісти, глядачі дали високу оцінку спортивній споруді.

У 1992 році Палац спорту «Сокольники», який раніше належав Фонду майна профспілок Москви, був перетворений в ЗАТ «Палац спорту« Сокольники ». Незважаючи на припинення бюджетного фінансування, керівництво Палацу спорту прийняло необхідних заходів для збереження Палацу як центру для проведення спортивних заходів. Це одне із спортивних споруд, на території якого не було розміщено комерційних підприємств, ринків, торгових павільйонів. До теперішнього часу Палац спорту «Сокольники» залишається спортивним центром.

Новий етап життя Палацу спорту розпочався в 2001 році з приходом в Сокольники Некомерційної організації «Фонд підтримки народної команди« Спартак ». До цього часу знос основних засобів склав близько 30%. Значній частині будівель і споруд був потрібний капітальний ремонт, обладнання морально застаріло і виникла необхідність його заміни. За неповних чотири роки свого існування «Фонд» інвестував в придбання, будівництво та реконструкцію спортивної інфраструктури Палацу спорту понад 20 мільйонів доларів. За короткий термін була проведена величезна робота по заміні технологічного обладнання, з'явилися нові холодильні машини, тепловий вузол, замінені два льодових поля, з'явився новий світ, звук, практично всі приміщення придбали новий вигляд, команда майстрів і школа хокею отримали просторі, комфортні роздягальні, підготовка льоду проводиться новим льдоуборочной комбайном. Нарешті, завершилася реконструкція критого тренувального катка, який, за оцінкою фахівців, є одним з найкращих тренувальних ковзанок Москви. Тут прекрасний лід-основа для якісних тренувань, є все необхідне для проведення хокейних матчів і організації навчальних занять. Великим попитом користується ігровий зал і зал атлетичної підготовки, обладнаний професійними тренажерами останнього покоління. У будівлі розміщені відновлювальний центр, медичний пункт, методичний кабінет, сушарки для кожного віку, а також обладнані прекрасні кабінети для адміністрації СДЮШОР з хокею з шайбою і фігурного катання.

Чим викликана популярність Палацу спорту «Сокольники»?

По-перше, він має гарну матеріально-технічної та навчально-спортивною базою. Технічні можливості дозволяють не тільки проводити змагання високого рівня, але і в найкоротші терміни трансформувати арену для організації концертів, корпоративних заходів і масового катання.

По-друге, він є основною базою хокейної команди «Спартак» (Москва), де вона проводить всі домашні матчі, і двох спеціалізованих шкіл олімпійського резерву з хокею з шайбою і фігурного катання на ковзанах, де в даний час займається понад 1 000 дітей і підлітків.

По-третє, розташуванням Палацу спорту, так як він розташований в парковій зоні з найбільш сприятливою екологічною обстановкою, в 5 хвилинах від метро «Сокольники», близькістю до центральних районів м Москви, добре розвиненими транспортними маршрутами і наявністю паркувальних місць поблизу Палацу.

По-четверте, льодове поле, площинні майданчики, спортмістечко надаються безкоштовно дитячим спортивним школам, прилеглих загальноосвітнім закладам та населенню району для занять фізичною культурою, спортом і загально-фізичною підготовкою.

А найголовніше - у Палаці спорту працюють люди, віддані спорту, фанатики хокею і фігурного катання, які пропрацювали тут не один десяток років, які віддали Палацу роки життя. Це завдяки їхній праці Палац спорту «Сокольники» знають не тільки в Росії, але і за її межами.

Які цікаві події проходили в Палаці спорту «Сокольники»?

Тут тренувалися і проводили ігри Першості країни все без винятку команди класу «А» і Суперліги. Шанувальники хокею з шайбою захоплювалися тут майстерністю наших перших Чемпіонів Світу та Олімпійських Ігор: Всеволода Боброва. Євгенія Бабича, Віктора Шувалова, Олексія Гуришева, Миколи Хлистова. Григорія Мкртичан, Миколи Сологубова та інших прославлених хокеїстів. Каток «Сокольники» був Головною московської хокейної майданчиком.

Фінальні ігри першого Всесоюзного змагання дворових і вуличних команд на приз «Золота шайба» були проведені в дні весняних канікул у тому 1965 року в Палаці спорту «Сокольники». Переможну шайбу забив гравець команди «Шайба» (Сокольнический р-н) Сергій Коротков, пізніше чемпіон Європи серед юніорів 1970 року майстер спортивного міжнародного класу, захисник московського «Спартака».

Після реконструкції та відкриття Палацу спорту «Сокольники» в 1973 році з'явилася можливість проводити змагання не тільки з хокею та фігурного катання, але і ще по 18-ти видів спорту, в тому числі змагання міжнародного рівня. В цьому ж році під склепіннями Палацу спорту були проведені міжнародні змагання з волейболу. Чоловіча та жіноча студентські збірні СРСР стали Чемпіонами Всесвітньої студентської Універсіада-73.

Не встигли відгриміти волейбольні баталії, як у Палаці спорту були проведені змагання на Кубок СРСР з художньої гімнастики. Чотири дні в Палаці царювали грація, ритм, молодість, краса, музика. Кришталевий Кубок країни був вручений Г. Шугурова.

Одинадцять жарких липневих днів довгоочікуваної Олімпіади в Палаці спорту «Сокольники» проходили напружені поєдинки гандболістів і гандболісток з 14 країн чотирьох континентів за вищі олімпійські нагороди. На іграх в «Сокольниках» з 20 по 30 липня 1980 року побувало понад 60 тисяч глядачів. При переповнених трибунах пройшли фінальні поєдинки з гандболу. У запеклій боротьбі наші гандболістки вирвали золото у НДР, а чоловіча збірна СРСР посіла 2-е місце.

Широку популярність Палацу спорту «Сокольники» принесли вихованці дитячих спортивних шкіл. У стінах Палацу спорту «Сокольники» виросли такі відомі хокеїсти як: Борис і Євген Майорова, В'ячеслав Старшинов, Олександр Якушев, Віктор Зінгер, Володимир Шадрін, Євген Зімін, Віктор Шалімов; відомі фігуристи Ірина Слуцька, Олександр Абт, Марина Климова та Сергій Пономаренко, Майя Усова та Олександр Жулин, Оксана Грищук і Євген Платов.

З 1994 року постійну прописку в Палаці спорту «Сокольники» отримав Міжнародний турнір клубних команд «Кубок Спартака». Щорічне проведення турніру отримало широке визнання, підтримку і високу оцінку не тільки в Росії, але і ІІХФ. Він був включений до Міжнародного календаря офіційних хокейних змагань. Почесними гостями турніру були Президент Росії В. Путін, Екс-Президент Б. Єльцин, Голова уряду В. Черномирдін, Мер м Москви Ю. Лужков, Губернатор Московської області Б. Громов, Президент Міжнародної федерації хокею Р.Фазель, комісар НХЛ Г.Беттмен. В рамках турніру «Кубок Спартака» проводилися благодійні акції для дітей та ветеранів хокею, матч, присвячений 30-річчю суперсерії СРСР-Канада. І вперше в нашу країну до Палацу спорту «Сокольники» привезений Суперпочетний трофей світового хокею - Кубок Стенлі,

У 1998 і 2002 р.р. на арені Палацу спорту проходили «Всесвітні юнацькі ігри» і Міжнародні гри країн Балтії та СНД.

У дні святкування 70-річчя міжнародного фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» у Палаці спорту «Сокольники» пройшов матч між «Легендами Російського хокею» і ветеранами «Detroit Red Wings». Матч викликав величезний інтерес у шанувальників хокею

Каток «Сокольники» завжди був улюбленим місцем відпочинку москвичів. Продовжуючи ці традиції, у вихідні в Палаці спорту «Сокольники» проходить шоу - програма «Вечірній каток». У супроводі живої музики, а також програм популярних ді-джеїв Ви можете покататися всією сім'єю або повчити катання ваших дітей за допомогою наших інструкторів. У барі, розташованому прямо на льоду, Вам запропонують гарячі млинці і чай.

Вже не один десяток років Палац спорту є основною тренувальною базою хокейної команди «Спартак» і місцем проведення офіційних домашніх матчів. Розділити «Спартак» і Палац спорту «Сокольники» вже неможливо. Занадто багато нас пов'язує. Часто можна почути, що Палац спорту «Сокольники» називають «спартаківських стадіоном». І це приємно.

За багато років в «Спартаку» змінилося не одне покоління хокеїстів. Різними були досягнення «Спартака» і в першості країни, і на міжнародній арені. Але основні риси характеру спартаківців залишалися незмінними. Це вірність команді, спартаківський дух, спартаківські традиції. Згадаймо, як у 1962 році «Спартак» команда-новачок під керівництвом старшого тренера А.Н. Новокрещенова вперше стала Чемпіоном СРСР. Чотири рази в 1962, 1967, 1969, 1976 команда «Спартак» (Москва) піднімалася на найвищу сходинку п'єдесталу пошани, а в 1970 і 1971 році виграла Кубок СРСР.

Велика роль в продовженні спартаківських традицій покладається на вихованців спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з хокею «Спартак», розташованої в Палаці спорту «Сокольники». Школі є чим пишатися. Тут починали свій шлях у великий хокей брати Майорова і Ярославцева, В'ячеслав Старшинов , Віктор Шалімов , Олександр Якушев , Євген Зімін , Володимир Шадрін і інші лицарі хокею. Школа щорічно бере участь у Відкритій першості Москви. Але для успішного подальшого виступу потрібна хороша навчально-матеріальних база. Великі складнощі з проведенням навчально-спортивної роботи відчуває школа через відсутність достатньої кількості льоду для тренувань. І це - проблема не тільки хокею, а й фігурного катання. Відсутність школи-інтернату обмежує можливості СДЮШОР з пошуку перспективної молоді.

Особливу увагу в Палаці спорту «Сокольники» приділяється фігурного катання на ковзанах. Палац спорту був включений в перелік основних баз підготовки збірної команди Росії з фігурного катання на ковзанах до ХХ зимових Олімпійських ігор в Турині. На арені Палацу проходили змагання різного рівня: етапи Кубків, Чемпіонати, Першості, відбіркові та показові виступи найсильніших фігуристів Росії. У Палаці спорту працює Експериментальна дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з фігурного катання, яка налічує понад 400 учнів. Під керівництвом досвідчених тренерів з чотирирічного віку фігуристи пізнають ази спортивної майстерності. Серед вихованців спортсмени високого класу-кандидати в Збірну команду Росії, Чемпіони Росії, Європи і Світу, що захищають честь країни на міжнародній арені: Антонова - Мильніков, Хохлова - Новицький, Волобуєв А., Третьяков І., Леушин Д.

Палац спорту бере активну участь у вирішенні соціальних програм м Москви, будучи основною тренувальною базою та двох спеціалізованих шкіл міського хокейного клубу «Спартак» (Москва), а також місцем проведення змагань. Адміністраціям шкіл безкоштовно надані обладнані кабінети і тренерські кімнати, відкриті площинні споруди. Послуги для організації тренувального процесу надаються з 50% знижками від загальних розцінок. Але, на жаль, механізм взаєморозрахунків ще не налагоджений.

Щоб домогтися високих фінансових результатів необхідна не тільки сучасна матеріально-технічна та навчально-тренувальна база, а й добре розвинена інфраструктура. В даний час розроблена загальна концепція перспективного розвитку Палацу спорту «Сокольники» і вона втілюється в життя. Перший етап з розвитку метеріально-технічної навчально-спортивної бази практично завершено. У перспективі на території Палацу спорту планується будівництво багатофункціонального комплексу, що включає в себе: тренувальне льодове поле, універсальний ігровий зал, фітнес-центр, готель, підприємство громадського харчування, торговий і культурно-розважальний центр.

Наш Палац спорту - один з перших, побудованих в країні, неодноразово піддавався реконструкції, добудовувався. В даний час він ще не в повному обсязі відповідає сучасним вимогам, що пред'являються до великих спортивних споруд. Але теплота, дбайливе ставлення співробітників робить його домашнім, затишним, гостинним Палацом. Він доставляє радість і засмучення уболівальникам, що переживають за успіхи і невдачі своїх улюблених команд, допомагає зберігати здоров'я маленьким і дорослим жителям столиці. Багато змагань пройшло на його арені, багато відомих спортсменів зросла під його дахом. І зараз він продовжує приносити радість, здоров'я і гарний настрій людям.

У Палацу спорту «Сокольники» є хороші перспективи.

Чекаємо Вас в «Сокольниках»!


Чим викликана популярність Палацу спорту «Сокольники»?
Які цікаві події проходили в Палаці спорту «Сокольники»?