Полезные материалы

Новобранці МХЛ: ХК "Рязань"

Похвалитися розсипом своїх зіркових вихованців Рязань не може. Єдиний «доморощений» хокеїст, який приходить на розум, - Антон Бєлов, який представляє омський «Авангард», та й то в повній мірі місцевим вихованцем його назвати язик не повертається, тому що дитинство Антона пройшло в основному в Челябінську.

Самобутній колектив почав свою досить довгу історію в 1949 році, але набути статусу команди майстрів рязанські хокеїсти змогли лише до початку сезону-1955/56 під назвою «Спартак». Перший млинець виступу в союзній групі «Б» вийшов грудкою - Рязанцев зайняли лише п'яте місце з шести в своїй зоні, і ні про яке перехідному турнірі вони і думати не могли.

У 1964 році Федерація хокею СРСР розширює склад учасників класу найсильніших, завдяки чому «Спартак» переходить в групу «А» і отримує можливість грати проти кращих команд країни. Перейменувавшись в модний на той час «станкостроітель»,

Похвалитися розсипом своїх зіркових вихованців Рязань не може

Льодовий палац ХК "Рязань"

Рязанцев благополучно вилітають в групу «Б» так само раптово, як і звідти вибралися.

Єдиною світлою смугою рязанського хокею за радянських часів можна вважати сезон-+1972 / 73. «Станкостроітель» здобув свій перший і останній трофей, обігравши у фінальному матчі Кубка Української РСР «Металург» з Челябінська. Рязанцев могли б стати і зовсім сенсацією, але в 1/4 фіналу Кубка СРСР вони поступилися «Трактора», причому тільки в додатковий час з рахунком 3: 4.

У 1990 від назви «станкостроітель» було вирішено відмовитися, команда перейменовується в «Вятич» і з ходу отримує право на підвищення в класі, достроково вигравши зональний турнір чемпіонату СНД. Але ось біда - зі створенням міжнаціональної хокейної ліги права команд з «вишки» були анульовані, і рязанський клуб знову змушений був залишитися без елітного дивізіону. У підсумку «Вятич» займає лише п'яте місце у Вищій лізі, що не дає їм шансу поборотися навіть в перехідному турнірі.

Через брак своєї критої льодової арени хокей в Рязані починає повільно вмирати. Лише в 2005 році з'являється Палац спорту «Олімпійський», і на його базі з'являється напівлюбительський ХК «Рязань», який за два роки проходить шлях від Другої до Вищої ліги. Ось уже п'ятий сезон поспіль Рязань виступає у другому за силою чемпіонаті країни. Тренерський штаб команди в основному робить ставку на молодих хокеїстів. У 2010 році було підписано угоду про співпрацю «Рязані» з чеховським «Витязем».

ХК «Рязань» грав в ВХЛ в сезоні-2011/12 без команди МХЛ як виняток, оскільки в ДЮСШ Рязані після відтворення тільки підростає перша зростаючи група - хлопців 1995 року народження, яка і складе основу майбутнього колективу «молодіжки». До слова, команда ще не має назви, і в зв'язку з цим клуб на своєму сайті оголосив конкурс серед любителів хокею.

ХК "Рязань"