Полезные материалы

Що відбувається з новобудовами Азіади?

  1. Ковзанярський стадіон «Алау» (Астана)
  2. Міжнародний комплекс лижних трамплінів «Сункар» (Алмати)
  3. Лижно-біатлонний стадіон в Солдатському ущелині (Алматинська область)
  4. Велотрек «Сариарка» (Астана)
  5. Палац спорту «Казахстан» (Астана)
  6. Палац культури і спорту ім. Балуана Шолака (Алмати)
  7. «Медео» (Алмати)

У понеділок Алмати стала офіційним містом-кандидатом на проведення зимової Олімпіади-2022. Якщо в липні наступного року наша країна переможе в олімпійській гонці, південну столицю очікує ще одна низка гучних, дорогих будівництв спортивних об'єктів. А поки 365 info.kz згадує споруди, побудовані під Азіади: у скільки вони нам обійшлися і ще обійдуться, а також про скандали, які їх супроводжують.

Ковзанярський стадіон «Алау» (Астана)

Що проводилося: змагання з ковзанярського спорту Що проводилося: змагання з ковзанярського спорту

Вартість об'єкта: 20,8 млрд тенге (майже 139 мільйонів доларів за старим курсом).

Поряд з велотреком «Сариарка» і міжнародним комплексом лижних трамплінів «Сункар» потрапив в список Рахункового комітету. За даними цього відомства, суми, витрачені на будівництво трьох цих об'єктів, перевищили первинний кошторис на 40 мільярдів тенге.

Резюме. Найкраще спадщина Азіади, якщо зважити на те, скільки змагань проводиться на цій ковзанці: етап Кубка світу, чемпіонат Азії, і величезна кількість стартів республіканського масштабу. Взимку наступного року «Алау» прийме самий статусний турнір в своїй історії: чемпіонат світу з спринтерському багатоборству.

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: близько 55 млн тенге.

Міжнародний комплекс лижних трамплінів «Сункар» (Алмати)

Що проводилося: змагання зі стрибків з трампліну Що проводилося: змагання зі стрибків з трампліну.

Вартість об'єкта: 37,5 млрд тенге (250 млн доларів за старим курсом).

Єдиний об'єкт, який потрапив в хроніку кримінальних пригод. В одному із судів Алмати буде знову розглядатися справа Айдара Мусіна. Будучи співробітників оргкомітету Азіади, він, на думку слідства, обвинувачується в розкраданні великої суми. Дані про суму «викраденого» різняться і варіюються від 70 млн до 597 млн ​​тенге.

Резюме. Найдорожчий об'єкт в історії казахстанського спорту. Найдорожчий об'єкт по співвідношенню «ціна / кількість займаються». У свій час був об'єктом глузувань - у відсутності дитячих трамплінів, на ньому могли займатися максимум 30 осіб з усієї країни.

Після Азіатських ігор на ньому проводився літній етап Кубка світу зі стрибків, етап Кубка світу з зимового двоборства. Але більш за все об'єкт відомий як велика концертна площадка.

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: близько 21,3 млн тенге.

Лижно-біатлонний стадіон в Солдатському ущелині (Алматинська область)

Що проводилося: змагання з лижних гонок, біатлону і спортивного орієнтування Що проводилося: змагання з лижних гонок, біатлону і спортивного орієнтування.

Вартість об'єкта: кошторисна вартість проекту 13 мільярдів тенге (близько 86 мільйонів доларів за старим курсом).

Резюме. Прекрасна природа, чисте повітря могли б перетворити цей об'єкт в прекрасне місце дозвілля, якби не одне «але» - він знаходиться далеко від Алмати. Поруч з ним не помічено ні будівля ДЮСШ із зимових видів спорту (щоб молоді кадри могли відточувати свої навички), ні великий місткою готелю.

За минулі три роки на лижно-біатлонному стадіоні не пройшло жодного великого турніру. В основному, чемпіонати Казахстану з лижних гонок та біатлону.

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: близько 65 млн тенге.

Велотрек «Сариарка» (Астана)

Що проводилося: змагання з шорт-треку і фігурного катання Що проводилося: змагання з шорт-треку і фігурного катання.

Вартість об'єкта: 18,6 млрд тенге (близько 124 мільйонів доларів за старим курсом).

Резюме. Найчастіше використовується для матчів баскетбольної «Астани» в Лізі ВТБ, проведення таких великих змагань, як «Казакстан Барис» і фінал Всесвітньої серії боксу.

«Сариарка» - учасник судової тяжби між державою і підрядником. Згідно з дорученням Рахункового комітету, Агентство по спорту подало в суд на компанію «Ferrimex» і повернуло до бюджету 164 млн тенге. Втім, це єдиний приклад економії. В даний час велотрек - це споруда, яка дуже дорого обходиться платникам податків.

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: близько 135 млн тенге.

Палац спорту «Казахстан» (Астана)

Що проводилося: хокей з шайбою (чоловіки) Що проводилося: хокей з шайбою (чоловіки).

Вартість об'єкта після реконструкції: 3,4 млрд тенге (більше 22 млн доларів за старим курсом).

Резюме. У цьому Палаці проводить свої матчі в КХЛ хокейний «Барис». У сезоні 2011/2012 в Твіттері прес-служби Чеховського «Витязя» з'явилося ось таке опис столичного об'єкта. «Дорога в конференц-зал« Барис »- це справжня пригода! Вона проходить через підсобку з вечеряти прибиральницями, передбанник, де дівчата сушать волосся фенами, пірнає в крихітну двері, де Назарову треба було зігнутися вдвічі, далі - по вузькій сходах, через басейн. Час в дорозі зайняло більше, ніж сама прес-конференція ». Примітно, що тоді «Витязь» очолював Андрій Назаров, який не так давно став головним тренером «Барис».

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: невідомо

Палац культури і спорту ім. Балуана Шолака (Алмати)

Що проводилося: хокей з шайбою (жінки) Що проводилося: хокей з шайбою (жінки).

Вартість об'єкта після реконструкції: 8,6 млрд тенге (близько 57 мільйонів доларів за старим курсом).

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: згідно з даними агентства, на утримання об'єкта з бюджету коштів не виділяється.

Резюме. Об'єктом розпоряджається хтось «Казспортінвест». При невеликому ознайомленні з'ясовується, що це фактично дирекція з проведення Азіади. Примітно, що саме в цьому Палаці в 2012 році було виявлено підпільне казино.

У Палаці культури і спорту проводиться маса змагань: турніри з волейболу, міні-футболу, чемпіонат світу з боксу і т.д.

«Медео» (Алмати)

Що проводилося: турнір з хокею з м'ячем Що проводилося: турнір з хокею з м'ячем.

Вартість об'єкта: реконструкція стадіону обійшлася майже в 18 млрд тенге (майже 120 млн доларів за старим курсом). При цьому в Агентстві у справах фізичної культури і спорту не раз підкреслювали, що гроші з республіканського бюджету на цю опцію не виділялися.

Резюме. Після Азіади на «Медео» пройшло тільки одне великий спортивний захід - чемпіонат світу з бенді в 2012-му. В основному каток використовується з жовтня по березень для масових катань.

Щомісячна вартість експлуатації з бюджету: трохи більше 8 млн тенге.