Полезные материалы

Спортивний туризм в Дніпропетровську неможливий

Якщо місцеві спортивні об'єкти показати іноземцям, то після їх відвідування вони взагалі перестануть їздити в Дніпропетровськ.

Про це журналісту «Осіб» сказав один з експертів спортивної сфери України, який побажав залишитися неназваним.

За його словами, фахівці сумніваються, що в Дніпропетровську потрібен другий палац спорту.

Нагадаємо, до Євробаскету-2015 на вул. Набережна Перемоги заплановано будівництво спорткомплексу, який вміщуватиме 18 тис. Глядачів, ціною близько $ 130 млн .

«Заявлений новий палац спорту на Набережній Перемоги, капсулу в фундамент якого закладав Президент, абсолютно не будується. Планувалося будівництво цього палацу за рахунок кредитів «Приватбанку», відсотки за яким зобов'язалася віддавати державу. Немає кредитів », - сказав експерт.

На питання, чому кредитів немає, він сказав: «Ніхто не займається. Ніхто не дає, ніхто не просить ».

«Більше того, проектом цього палацу узятий проект Каунаського палацу спорту, який вже, звичайно ж, застарів. Його пустили в експлуатацію років 10 тому, як мінімум.

Його пустили в експлуатацію років 10 тому, як мінімум

21 травня 2013р. Янукович дав відмашку будівництву спортивного палацу до Євробаскету-2015.


«Палац спорту» за станом на 08 листопада 2013р.

Віце-прем'єр Олександр Вілкул запевнив, що після введення в експлуатацію цього палацу наші діти в ньому будуть займатися по ста видів спорту. Користуючись нагодою, хотілося б запитати у віце-прем'єра або когось із його апарату, - нехай назвуть хоча б п'ятдесят видів спорту, які можна культивувати в критому приміщенні », - сказав експерт.

Щодо інших спортивних об'єктів, він розповів наступне:

«У мільйонному Дніпропетровську спортивних баз європейського рівня, - саме такого рівня, якого позиціонує керівництво області та міста, - немає. Для волейболу, баскетболу, гімнастики, легкої атлетики - нету баз.

Є одна база для футболу. Кілька років тому цю базу побудував господар футбольного «Дніпра» Ігор Коломойський. За всіма іншими, ігровим і неігрових видів спорту, в Дніпропетровську немає баз.

Немає ігровий бази у баскетбольного клубу «Дніпро». сьогодні закритий на реконструкцію Палац спорту «Метеор» , Який останнім часом використовувався, а спортзал «Мегарон» (власник Шульман) не надає площадку ні для гри, ні для тренування, - в зв'язку з тим, що команда не виконала своїх зобов'язань по оплаті за оренду в минулому році.

Спортивний Дніпропетровськ має водноспортивне канал, якому в цьому році виповнюється 33 роки і який введений в експлуатацію до Олімпіади-80. Протягом усіх цих трьох десятків років він взагалі не ремонтувався, що не реорганізовувався, що не реконструювався, хоча урядом України була затверджена проектно-кошторисна документація в розмірі 100 млн.гривень. Але за 10 років після того, як вона була затверджена, освоєно 15 мільйонів, 15% вартості, причому освоєно не в цьому році і не в минулому, а 5-6 років тому, тобто гроші закопані.

У Дніпропетровську, здавалося б, повинні розвивати види спорту, пов'язані з Дніпром. При цьому у нас немає жодної бази для веслувального спорту, для обслуговування човнів немає, жодного відповідного рівня яхт-клубу.

Для заняття плаванням і водним поло в Дніпропетровську є басейн спорткомплексу «Метеор».

Басейн високого рівня за останні три роки введено в експлуатацію в Дніпродзержинську - басейн спортклубу «МіКомп».

Підсумуємо: на Дніпропетровщині є два басейни, тренувальна база футбольної команди, і стадіон «Дніпро-Арена». Який, може бути, і являє собою добротний стадіон для футболу, але йому теж з дня проектування років 15-20, теж узятий б / у проект стадіону: футбольного клубу «Боруссія» (Німеччина).

І якщо голова обласної ради вважає, що в Дніпропетровську є база для хокеїстів, маючи на увазі ту базу, яка введена в минулому році на житловому масиві Червоний Камінь місткістю 300 глядачів, то голова облради ніколи не був на хокеї ...

Є ще кілька убитих заводських стадіонів: вагоноремонтного заводу (ВРЗ), Комінтерну (де зараз будується церква), ДМЗ - «Вихор», стадіон «Енергія» в Придніпровську, якому понад 60-ти років, зруйнований стадіон Інституту фізичної культури, футбольне поле з синтетичним покриттям на стадіоні заводу пресів, стадіон «Локомотив» Придніпровської залізниці, футбольне поле з синтетичним покриттям в парку Леніна, що відповідає вимогам змагань на першість району і, може бути, на першість міста.

Є ще кілька убитих заводських стадіонів: вагоноремонтного заводу (ВРЗ), Комінтерну (де зараз будується церква), ДМЗ - «Вихор», стадіон «Енергія» в Придніпровську, якому понад 60-ти років, зруйнований стадіон Інституту фізичної культури, футбольне поле з синтетичним покриттям на стадіоні заводу пресів, стадіон «Локомотив» Придніпровської залізниці, футбольне поле з синтетичним покриттям в парку Леніна, що відповідає вимогам змагань на першість району і, може бути, на першість міста

«Палац спорту» ВРЗ

Є ще кілька спорткомплексів 30-річної давності вузів: хіміко-технологічного інституту, будівельної академії ... А є спортивний комплекс Палацу культури Шинного заводу, якому понад 40-ка років.

Євген Григорович! Якщо ми перерахували не всі спортивні об'єкти, які Ви б хотіли показати іноземцям, що приїжджають сюди, то Ви можете нас поправити, додавши. Але якщо Ви мали на увазі саме такі об'єкти, то після їх відвідування туристи взагалі перестануть їздити до нас ».

Нагадаємо, раніше Дніпропетровська міська організація партії «УДАР Віталія Кличка» звернулася до голови облради Євгену Удоду з пропозицією підтримати розвиток в регіоні спортивного туризму .

З ініціативи Є. Удода проходить розробка стратегії розвитку туризму на Дніпропетровщині.

Помилка в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про неї редакції.

Помилка в тексті?