Полезные материалы

У Міжнародному турнірі з дзюдо в Старому Осколі змагалися понад 400 спортсменів

Палац спорту імені Олександра Невського (ОЕМК) прийняв учасників 36-го Міжнародного турніру з дзюдо. Свою майстерність на татамі демонструвало понад п'ятдесят юніорських команд. Організатори турніру постаралися 75-ту річницю визволення Старого Оскола від німецько-фашистських загарбників відзначити на найвищому рівні.

Організатори турніру постаралися 75-ту річницю визволення Старого Оскола від німецько-фашистських загарбників відзначити на найвищому рівні

- Старооскольського змагання з дзюдо вважаються одними з найсильніших в Росії, - поділився думкою Андрій Андрющенко, директор СШОР ім. Олександра Невського. - Турнір-2018 - це зовсім інший рівень організації. За підтримки Медіацентру провели онлайн трансляцію фіналів. Всі протоколи учасники можуть побачити в інтернеті. Це серйозно підняло рейтинг змагань.

Міжнародний турнір з дзюдо давно вже став спортивної візиткою Старооскольського міського округу.

- Далеко не кожен регіон може похвалитися змаганнями такого масштабу, - вітаючи учасників, сказав Олександр Сергієнко, голова адміністрації Старооскольського міського округу, який в юності теж займався дзюдо. Борцям він побажав яскравих перемог.

Багато років тому турнір розпочався з ентузіастів, одним з яких був Микола Бєлоусов.

- У 1975 році, коли я переїхав в Оскол, шкіл по самбо і дзюдо тут не було. Відкрили секцію і в 1978 році вперше провели турнір. Тоді в ньому брало участь лише кілька команд, - згадує заслужений працівник фізичної культури Микола Михайлович, засновник школи дзюдо в Старому Осколі. - Для того, щоб розширити рамки змагань, ми потребували підтримки. Звернулися за нею до Олексію Олексійовичу Угарова, керівнику Оскольського електрометалургійного комбінату. Він допоміг. З цього, вважай, все і почалося.

Оскольський електрометалургійний комбінат взяв під опіку школу олімпійського резерву імені Олександра Невського, вдихнувши в неї друге життя. Завдяки цьому путівку в світ спорту високих досягнень отримали багато борців, відомі сьогодні в самих різних куточках планети.

- У цьому турнірі свого часу виходив на татамі і я, - розповідає Володимир Воронов, президент Бєлгородської регіональної громадської організації «Федерація самбо і дзюдо».- Серед його учасників - олімпійські чемпіони та призери Світу, Європи, Росії.Федір Ємельяненко боровся тут, Кирило Сидельников, брати Немкова, Дмитро Самойлов.Всі вони - майстри спорту міжнародного класу.На якийсь час турнір «затих», але з приходом в наш регіон компанії «Металоінвест» і за підтримки фонду «Покоління» депутата Держдуми Андрія Скоча змагання повернули свою масштабність і значимість.З'явилася можливість запрошувати дуже багато команд з різних регіонів.

За організації та кількістю учасників 36-й турнір анітрохи не поступався змагань найвищого рівня. Команда з Сиктивкара в Старий Оскол приїхала вперше. Відгуки у гостей тільки найпозитивніші.

Магомед Магомедов, тренер Сиктивкарський команди:

- Турнір потужний. Ми привезли команду з десять чоловік: дев'ять юнаків і одна дівчина. Є в нашому складі і переможець першості Росії. Розраховуємо тут на перемогу. У нас в регіоні проводяться подібного роду турніри, але там виступає близько 200 спортсменів. Тут все набагато масштабніше.

Сильні і досвідчені команди, які прибули на турнір, забезпечили серйозну конкуренцію. Але тим цінніше і важливіше була перемога. Однак якби організатори турніру передбачили приз за найважчий за напруженням поєдинок, то він, без сумніву, дістався б парі у вазі до 60 кілограмів: Тимур Міст з Бєлгорода та Тимур Ейвазов - Старий Оскол. Всю сутичку йшла боротьба двох рівних за силою суперників. За відведений час переможця виявлено не було. У період golden score - додаткового тайму до першого кидка, або зауваження - помилки припустився Міст, здобув третє покарання «шидо» і упустивши перемогу. Виснаженого володаря золотої медалі Тимура Ейвазова, який провів на турнірі 5 сутичок, останню - з травмою правої руки, зустрічали батько і молодший брат.

- Я свого часу займався боксом. Ви знаєте, набагато простіше самому вийти на татамі, ніж вболівати за рідну людину. Хочу подякувати суперника. Він теж молодець, - каже Максим Ейвазов, батько Тимура Ейвазова.


Дівчата боролися не менше серйозно. Всього в жіночому розряді було заявлено 58 спортсменок, сутички проходили безкомпромісно, ​​починаючи від відбіркового туру і закінчуючи фіналами. Ольга Мухіна з Пермі примудрилася подати заявку на участь в двох вагових категоріях - 48 та 52 кілограми, і в обох їй не було рівних.

Крім нагород турніру у фінальній частині розігрувався ще й спеціальний приз від Старооскольской федерації дзюдо - 50 тисяч рублів за найшвидший іпон - чисту перемогу. Вінчав турнір фінальний поєдинок у ваговій категорії 66+ між Артемієм Кіпей з Москви і старооскольцев Федором Федіним. Спеціальний приз залишився в Старому Осколі.

Ось так дістаються перемоги і кується справжній спортивний характер. Старооскольський дружина завоювала 4 золотих медалі, 3 бронзи і стала першою в загальнокомандному заліку, у москвичів - 3 вищі нагороди, 4 срібла і 2 бронзи - вони другі, пермяки забрали 2 золота, одну бронзу і посіли третє місце. Але не в медалях справа, головне, що юнацький спорт розвивається, і у Росії, завдяки ось таким хлопцям, є надійне спортивне майбутнє.

джерело: http://oskol.city/news/sports/21990/