Полезные материалы

У Петербурзі будують новий стадіон. Тепер - хокейний

  1. Де СКА грає зараз?
  2. Навіщо їм нова арена?
  3. На чиї гроші буде побудовано?
  4. Що думають вболівальники?

Роман Мун - про майбутню арені СКА.

Роман Мун - про майбутню арені СКА

У Петербурзі скоро почнеться нова велика спортивна будівництво. Влада міста оголосила, що СКА отримає ділянку землі в Московському районі за адресою проспект Юрія Гагаріна, ділянка 53. Площа ділянки - 33,5 тисячі квадратних метрів. СКА планує побудувати там дві льодові арени (з трибунами на 2 тисячі чоловік і без трибун) плюс інфраструктуру. Термін реалізації проекту - 42 місяці, орендна плата - 1,8 млн рублів на рік.

Незабаром СКА оголосив, що поруч з цією ділянкою планує побудувати новий стадіон для головної хокейної команди на 20 тисяч глядачів. Проект в початковій стадії розробки, обсяг інвестицій і терміни будівництва стануть відомі пізніше.

Де СКА грає зараз?

Де СКА грає зараз

Будинок СКА - Льодовий палац в Санкт-Петербурзі, який відкрили у 2000 році, коли місто приймало чемпіонат світу з хокею. Арена не належить СКА, клуб орендує її у адміністрації Петербурга.

У 2014-му Роман Ротенберг говорив «Відомостям», що оренда Льодового обходиться в 1 млн рублів за матч, середня виручка з одного матчу - близько 10 млн, а прибуток - 3-5 млн рублів. На матчі відкриття Євротуру між збірними Росії та Фінляндії виручка була максимальною - 15 млн рублів, а прибуток - 8 млн рублів. Сезонний абонемент в ложу СКА може коштувати від 2 до 3 млн рублів, в Льодовому палаці у клубу 62 ложі.

Згідно з документами закупівлі, в числі великих покупців лож СКА - енергетична компанія ТГК-1 (1,89 млн руб на сезон 2016/17, контрольний пакет акцій компанії належить «Газпрому») і енергетична компанія ОГК-2 (4,35 млн руб на сезон 2016/17, контрольний пакет акцій належить доньці «Газпрому»). Ще квитки на СКА купував ГУП «ВЦКП« Житлове господарство »(1,76 млн руб на 28 домашніх матчів).

Навіщо їм нова арена?

Згідно з офіційними даними КХЛ, при місткості в 12300 середня відвідуваність СКА - 11375 глядачів. Керівництво клубу в останні роки постійно говорить, що команда переросла Льодовий палац.

- Попит на квитки настільки перевищує наші можливості, що ми не знаємо, що робити - добудовувати ще один ярус або робити ще якісь заходи. Часом продажу відкриваються о 4 годині ранку, і за 2 години всі квитки вже продані. Ми вже обговорюємо кулуарно таку ідею: може бути, нам варто побудувати палац на 20 тисяч глядачів, подібний палацу в Монреалі. Таким чином, ми б змогли самі контролювати всю діяльність, починаючи від харчування до організації концертів, спортивно-розважальних заходів та ігор хокейної команди, яка тільки набирає обертів, - скаржився ще в 2013-му РБК Роман Ротенберг.

«Діловий Петербург» відзначає , Що СКА отримав від міста землю на вигідних умовах: Розмір орендної плати за ділянку складе 1,5% від кадастрової вартості землі - 1,8 млн рублів на рік.

Дмитро Сіночкін, шеф-редактор газети «Нерухомість і будівництво Петербурга» - в інтерв'ю Sports.ru:

- Для об'єктів, в яких місто зацікавлене, зокрема, великих спортивних споруд, місто має право призначати пільгову оренду в разі, якщо він вважатиме, що будівництво об'єкта послужить, наприклад, подальшого розвитку конкретної зони. Будівництво Льодового досить сильно підштовхнуло розвиток району - комерція, житло, там все трошки засувалося. Певний резон тут є.

На чиї гроші буде побудовано?

СКА буде будувати новий стадіон сам. По всій видимості, це означає, що будівництво буде проводитися на кошти власника клубу - компанії «Газпром експорт».

СКА вже має досвід будівництва за участю фінансування «Газпром експорту». З 2016-му в Санкт-Петербурзі була відкрита нова клубна база СКА «Хокейний місто» - комплекс з двома льодовими аренами, готелем, музеєм і рестораном. Будувала об'єкт компанія «Стройтрансгаз-М», частина групи «СТГ» президента і голови ради директорів СКА Геннадія Тимченко.

«Фінансування було організовано через« Газпром експорт ». Оскільки клуб фактично належить «Газпрому» через «дочку», ми говоримо, що це не викинуті гроші, вони залишаться в «Газпромі». Це не маленькі гроші, точно », - говорив Тимченко на відкритті« Хокейного міста ».

Можливий обсяг інвестицій в проект «Хокейного міста» склав близько 2,6 млрд рублів.

«Якщо знадобиться, завтра ж передам всі державі». Sports.ru - про Геннадія Тимченко

Що думають вболівальники?

Що думають вболівальники

Уже почалися жарти про те, що в Петербурзі гряде нове будівництво стадіону на 15 років. Треба розуміти, що нову арену «Зеніту» будували влади Петербурга, нову арену СКА будуватиме СКА. Непорозуміння між будувала «Санкт-Петербург» адміністрацією міста і «Зенітом» стало однією з головних проблем (яскравий приклад - історія про газон ). Гендиректор «Зеніту» Митрофанов в інтерв'ю Sports.ru натякав : Якби арену будував «Зеніт», вона б уже давно була готова до нормального грі в футбол.

Ігор Кудрін, уболівальник СКА - в інтерв'ю Sports.ru:

- Мені подобається розташування Льодового палацу, це поруч з метро. Сам палац досить затишний. З будь-якого місця хороша видимість. Але для тих, хто на машині, немає адекватної нормальної парковки. Коли в перерві весь народ вивалює в фойє виходять пробки, тісно. Черги за їжею і пивом.

Чи буде заповнюватися 20-тисячник? Спочатку точно немає. Знову ж залежить від розташування, віддаленості від метро, ​​транспортної доступності, кількості паркувальних місць, цін на квитки. Дешевшати вони навряд чи будуть. Вважаю, краще повні 12 тисяч, ніж напівпорожні 20.

Серед моїх друзів-уболівальників СКА поки реакція неоднозначна. Хтось за - їм новеньке, більш сучасно-комфортне подавай. Хтось проти - вже звик до цієї арені, вважає її своїм будинком.

Ольга Шелякіна, вболівальниця СКА - в інтерв'ю Sports.ru:

- У Льодовому я вперше побачила хокей вживу. Тому з ним завжди будуть пов'язані тільки теплі спогади. Але він вже не зовсім сучасний за нинішніми мірками. Акустика слабенька, нечисленні гостьові фанати з другого ярусу часто набагато краще чути, ніж наш організований фан-сектор. Холи і фойє просторі і зручні в порівнянні з багатьма іншими аренами. Але особисто мені було б цікавіше, якби трибуни були ближче до скла. Куб на арені теж застарів. Загалом, відчувається, що це не рідний дім СКА, а ми живемо в орендованому житлі.

Квитків частенько не вистачає, особливо на топові матчі. Але у клубу зручна абонементна програма і є можливість покупки квитків через інтернет одразу на всі ігри регулярки ще до початку сезону. Тому постійні вболівальники без особливих зусиль потрапляють на бажані гри. А от новачкам, можливо, доводиться важкувато.

В цілому, будівництва нового стадіону я рада. Він буде ближче до мого дому, він буде сучасний і він буде тільки наш.

фото: ska.ru ; РІА Новини / Володимир Федоренко (3), Олексій Данічев (6)

Де СКА грає зараз?
Навіщо їм нова арена?
На чиї гроші буде побудовано?
Що думають вболівальники?
Де СКА грає зараз?
Навіщо їм нова арена?
На чиї гроші буде побудовано?
Чи буде заповнюватися 20-тисячник?