Полезные материалы

У Татарстані - хокейна революція!

25.05.2016

Наіль Маганов все-таки змінить Шафагата Тахаутдінова на посаді президента клубу «Ак Барс»

За інформацією «БІЗНЕС onlinе», сьогодні головна спортивна команда республіки отримає нового керівника, відбудеться це в кабміні РТ за участю Рустама Мінніханова. Що означає ця глобальна перестановка для хокейного клубу, що переживає непрості часи?

За останній місяць відбулося стільки подій, що керівництво республіки і особисто Рустам Мінніханов зважилися на пертурбації в «Ак Барсі» За останній місяць відбулося стільки подій, що керівництво республіки і особисто Рустам Мінніханов зважилися на пертурбації в «Ак Барсі». Наіль Маганов змінить Шафагата Тахаутдінова на посаді президента клубу

Тахаутдінов МАВ ПІТИ ЩЕ У КВІТНІ

За інформацією «БІЗНЕС Online», сьогодні в кабміні РТ пройде екстрене зібрання виконкому федерації хокею республіки за участю президента РТ Рустама Мінніханова. На порядку денному всього два питання: про складання повноважень президента федерації і клубу «Ак Барс» з Шафагата Тахаутдінова, а також про призначення на ці посади Наїля Маганова. Так буденно в центрі Казані здійсниться справжнісінька хокейна революція по-татарстанських!

Нагадаємо, що два роки тому Маганов змінив Тахаутдінова на посаді генерального директора «Татнефти». Так як нафтовий гігант є головним спонсором всієї хокейної життя в республіці, рано чи пізно нинішній бос «Татнефти» повинен був зайняти і ці керівні пости. Але подібні перестановки тут і зараз здаються справжньою сенсацією, а також сигналом до того, що перші особи Татарстану всерйоз цікавляться тим, що відбувається в професійному спорті республіці, а також реакціями на це громадськості і преси.

Багато хто чекав, що якщо в хокейному «Ак Барсі» і будуть зміни, то вони повинні були відбутися місяцем раніше, напередодні 70-річного ювілею Тахаутдінова, який трапився 23 квітня. Справа в тому, що сам президент «барсів», який займав цей пост з 2004 року, заявляв про те, що сезон-2015/2016 повинен стати для нього останнім, а кругла дата - хороший привід для того, щоб проводити на заслужений відпочинок людини, побудував унікальну для Росії хокейну піраміду. У другій половині квітня, за нашою інформацією, в керівництві клубу всі завмерли в очікуванні розв'язки. Однак, попри всі прогнози, тоді нічого не сталося.

В «Ак Барсі» повідомляли, що Тахаутдінов залишиться президентом як мінімум ще на один сезон В «Ак Барсі» повідомляли, що Тахаутдінов залишиться президентом як мінімум ще на один сезон. Основна мотивація - контракт Зінетулой Білялетдінова діє до кінця хокейного сезону-2016/2017

Після цього джерела «БІЗНЕС Online» в «Ак Барсі» впевнено повідомляли, що тепер уже ніхто не сумнівається - Тахаутдінов залишиться президентом як мінімум ще на один сезон. Основна мотивація - контракт головного тренера Зінетулой Білялетдінова діє також до кінця хокейного сезону 2016-2017, нібито вирішено не порушувати зв'язку президента і тренера.

ТРИ ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ ПРИЙНЯТОГО РІШЕННЯ

Але за останній місяць сталося стільки подій, що керівництво республіки і, судячи з усього, особисто Мінніханов (а без його санкції такі кадрові перестановки не відбуваються) зважилися на пертурбації в «Ак Барсі». Очевидно, що на це вплинув ряд факторів.

Олексій Морозов відмовився стати генеральним менеджером «Ак Барса» Олексій Морозов відмовився стати генеральним менеджером «Ак Барса». Ідея запропонувати легендарному гравцеві пост належала Тахаутдінова

По-перше, фактично визнано, що флагман татарстанського спорту увійшов у фазу глибокого управлінської кризи. Незважаючи на те що Тахаутдінов вже зараз золотими літерами вписав себе в сучасну історію вітчизняного хокею, в останні роки клубне розвиток зупинився практично на кожній дільниці діяльності. Спортивним індикатором очевидного системної кризи став підсумок сезону-2015/2016 - всі команди з клубної системи домоглися однакового результату: «Барс» і «Ірбіс» не вийшли в плей-офф в своїх турнірах, а «Ак Барс» програв в першому раунді плей-офф.

Директор клубу Шаміль Хуснутдинов (в центрі) останнім часом контролював основні рішення по селекції Директор клубу Шаміль Хуснутдинов (в центрі) останнім часом контролював основні рішення по селекції

По-друге, видатний бомбардир і капітан Росія Олексій Морозов відмовився стати генеральним менеджером клубу. Ідея запропонувати легендарному гравцеві пост належала самому Тахаутдінова, клубу дійсно потрібна людина, це визнавав і Білялетдінов, який відповідав за селекцію і ніс відповідальність за невдалі угоди з купівлі-продажу гравців. Але багаторічна зірка «Ак Барса» вирішив не залишати роботу керуючого директора МХЛ в Москві і відмовив казанцям. Тим більше що директор клубу Шаміль Хуснутдинов, останнім часом контролював основні рішення, напевно підготував в цьому випадку Морозову роль весільного генерала: всі рішення приймалися б на рівні директора, а реально селекцію продовжував би вести офіційно не працює в Казані хокейний менеджер з суперечливою репутацією Рашид Хабібуллін. За місяць інших кандидатур в «Ак Барсі» так і не назвали.

До Рафіка Якубова (в центрі) живлять найдобріші почуття вболівальники, адже Якубов - капітан першого чемпіонського «Ак Барса 1998 року До Рафіка Якубова (в центрі) живлять найдобріші почуття вболівальники, адже Якубов - капітан першого чемпіонського «Ак Барса" 1998 року

По-третє, не варто випускати з уваги успіхи Альметьєвська «Нафтовика», що мали місце в безпосередній близькості від штаб-квартири «Татнефти». Маганов в останній рік не сидів склавши руки, а почав вникати в питання хокею. Допомагати в цій справі був покликаний Рафік Якубов , Що став спочатку радником глави нафтового гіганта. Йому не знайшлося місця в «Ак Барсі» після відходу з керівних постів в Нижньокамську «Нафтохіміку». Експерти «БІЗНЕС Online» кажуть, що менеджмент «барсів» відверто злякався появи сильної і незалежної особистості всередині клубу, до того ж ще і людини, до якого живлять найдобріші почуття вболівальники, адже Якубов - капітан першого чемпіонського «Ак Барса» 1998 року.

Маганов створив всі необхідні умови для того, щоб «Нафтовик» ні в чому не потребував Маганов створив всі необхідні умови для того, щоб «Нафтовик» ні в чому не потребував

В результаті «Нафтовик» багато в чому завдяки чіткій роботі Маганова і його радника, став на той час генменеджеру Альметьєвська клубу, зумів домогтися унікального досягнення. За рік команда піднялася з 19-го місця до перемоги в фіналі Кубка Братина - головного трофея ВХЛ. При цьому в команді зберігся головний тренер Ришат Гімаєв, якого часто називали винуватцем невдач «Нафтовика», зате була проведена грамотна і чітка селекція. Маганов ж зі свого боку створив всі необхідні умови для того, щоб команда ні в чому не потребувала. В кінці квітня, коли в Казані вже забули, що таке великий хокей, Альмет'євськ буквально дихав своєю рідною командою. Квитків на матчі було не дістати, в місті панував нечуваний ажіотаж, а ще рік тому на хокей ходили лише ветерани та великі цінителі гри. Тепер же завдяки інтересу публіки прийнято рішення про будівництво в Альметьевске Льодового палацу місткістю в 5 тис. Глядачів, арена повинна стати також концертної та розважальної майданчиком. Так що нинішній шеф «Татнефти» відразу ж показав, що може бути успішним керівником спортивного проекту і робить вірні ставки на найманих менеджерів. І цю ефективність не міг не оцінити президент Татарстану.

Раиль Якупов може переїхати з нафтової столиці республіки в Казань Раиль Якупов може переїхати з нафтової столиці республіки в Казань

ЩО БУДЕ З менеджмент «АК БАРСА»?

Перестановки в президентському кріслі «Ак Барса» ставлять цілий ряд питань. Найперший і ключовий: хто буде генеральним менеджером клубу? Не виключено, що з нафтової столиці республіки в Казань переїдуть Якубов і його соратник - батько форварда «Едмонтон Ойлерз» Раиль Якупов, який працював на посаді спортивного директора в Альметьевске в минулому сезоні. З іншого боку, «Нафтовик» також повинен буде вирішувати високі завдання, і творців успіху цього сезону можуть просто не відпустити в Казань, але, відверто кажучи, інших довірених людей у ​​Маганова в хокеї поки немає.

У татарстанський хокеї у Андрія Рябова бездоганна репутація на всіх рівнях - від гравців-аматорів до директорів льодових палаців і спортивних шкіл У татарстанський хокеї у Андрія Рябова бездоганна репутація на всіх рівнях - від гравців-аматорів до директорів льодових палаців і спортивних шкіл

Відомо лише, що зміна президента клубу з великою часткою ймовірності ніяк не торкнеться директора «Ак Барса» Хуснутдинова, незважаючи на його очевидну відповідальність за останні невдачі команди як на льодових майданчиках (директор клубу має безпосереднє відношення до запрошення більшості гравців в Казань), так і поза ними (аншлаги на «Татнефть Арені» не могло зібрати навіть «зелене дербі» в плей-офф з Уфою). Хоча джерела «БІЗНЕС Online» в хокейних колах республіки і називають ім'я Андрія Рябова як людину, здатну замінити Хуснутдинова. Колишній помічник міністра МВС по РТ Рябов - справжній фанатик гри, федерація хокею Казані, очолювана ним, існує завдяки його енергії і здатності знаходити спонсорів для безлічі дитячих турнірів. У татарстанський хокеї у Рябова бездоганна репутація на всіх рівнях - від гравців-аматорів до директорів льодових палаців і спортивних шкіл.

ЩО БУДЕ З ГРОЮ «АК БАРСА»?

Ще одне найважливіше питання: що робити з тим, що вже зроблено, а саме зі складом головної команди республіки? Адже «Ак Барс» цього літа вже фактично набрав склад , Який за силою більше нагадує традиційно робітничо-селянський Нижньокамський «Нафтохімік». Навіть при побіжному погляді стає очевидним, що у «барсів» в новому сезоні немає якихось серйозних перспектив з набором гравців, які є зараз. А сподіватися в Казані знову будуть на тренерський геній Білялетдінова, який допоміг команді рік тому дійти до фіналу Кубка Гагаріна, але відверто підвів в недавно сезоні, що завершився.

«Ак Барс» продовжив контракт з ветераном, капітаном команди Олександром Світовит, кращі роки якого явно позаду «Ак Барс» продовжив контракт з ветераном, капітаном команди Олександром Світовит, кращі роки якого явно позаду

Жодного яскравого хокеїста, який міг би стати лідером, «Ак Барс» не підписав. Колись талановитий дует форвардів з Челябінська Антон Глинкин і Андрій Попов активно деградував в останні роки в рідному «Трактор», але в Казані, незважаючи на це, їм поклали зарплату в 65 і 70 млн. Рублів відповідно. Як виявилося, обидва гравці - клієнти зятя Білялетдінова, відомого агента Станіслава Романова. З Нижнєкамська в Казань переїхав 30-річний форвард Михайло Жуков, який видав свій кращий сезон в «Нафтохіміку», але всерйоз вважався перспективним років 10 назад, граючи ... за «Ак Барс». З «Автомобіліста» виписали форварда Олександра Панкова, з Омська - захисника Юрія Александрова ... Кожен з цих хокеїстів також не готовий до ролі ведучого гравця команди, яка збирається боротися за Кубок Гагаріна.

Плюс до цього в Казані продовжили контракт з ветераном, капітаном команди Олександром Світовит, кращі роки якого явно позаду. При цьому Білялетдінов майже демонстративно відмовився від Даніса Заріпова, який був готовий повернутися в «Ак Барс» після того, як за три роки в Магнітогорську, граючи в провідному ланці, виграв два Кубка Гагаріна, додавши в свою особисту колекцію ще й титул чемпіона світу- 2014. Як на всі ці угоди відреагують новий президент клубу і менеджери, яких він приведе з собою в клуб? Може, шанс побачити Заріпова на льоду у формі «Ак Барса» ще є?

Білялетдінов майже демонстративно відмовився від Даніса Заріпова, який був готовий повернутися в «Ак Барс» після того, як за три роки в Магнітогорську виграв два Кубка Гагаріна і додав в особисту колекцію титул чемпіона світу-2014 Білялетдінов майже демонстративно відмовився від Даніса Заріпова, який був готовий повернутися в «Ак Барс» після того, як за три роки в Магнітогорську виграв два Кубка Гагаріна і додав в особисту колекцію титул чемпіона світу-2014

Правда, місце для маневру залишає наявність легіонерських позицій, але і вони, за нашими даними, ось-ось будуть заповнені, можливо, і без безпосередньої участі Маганова. Білялетдінов вже дивився потенційних новачків команди на чемпіонаті світу, який завершився в ці вихідні в Москві. Висновок, інтрига полягають в наступному: чи буде перекроювати склад команди під високі завдання або ж буде вирішено зіграти сезон з тими гравцями, які прийшли в клуб влітку? Але хто буде в такому випадку нести відповідальність за чергові провали в селекції?

ЩО БУДЕ З Білялетдінова?

Відразу обмовимося, що на даний момент ні про яку відставку головного тренера «Ак Барса» не йдеться. Рік тому Білялетдінов вивів команду в головний клубний фінал сезону, а зовсім недавно Маганов, виявляючи повагу іменитому фахівця, особисто запросив його на один з матчів Кубка Братина в Альмет'євськ.

Але відомо: президент Тахаутдінов був прихильником думки про те, що тренер повинен бути поза зоною критики, а концепція розвитку клубу повинна формуватися тільки всередині вузького кола довірених менеджерів. Суспільна дискусія команді не потрібна. Жертвою цієї тези став зниклий , Ледь виникнувши, громадська рада «Ак Барса», який очолював Равіль Муратов. Хокей Білялетдінова, який багато хто називає еталоном антізреліщності, влаштовував керівників клубу, головним мірилом був результат. Коли ж його не стало, то з'явився аргумент - головне, щоб у складі було якомога більше власних вихованців. Хокей, який пропагує Білялетдінов, давно відстав від останніх тенденцій. «Ак Барс» не може стабільно грати в високий пресинг, як, наприклад, ЦСКА, а творчий потенціал, який є у «Магнітки» або «Салавата», впирається в рівень виконавців. Ось казанці і не відповідають жодному з полюсів розвитку хокейної думки в країні.

Тахаутдінов був прихильником думки про те, що тренер повинен бути поза зоною критики, а концепція розвитку клубу повинна формуватися тільки всередині вузького кола довірених менеджерів Тахаутдінов був прихильником думки про те, що тренер повинен бути поза зоною критики, а концепція розвитку клубу повинна формуватися тільки всередині вузького кола довірених менеджерів

«Ак Барс» стоїть на роздоріжжі, але Білялетдінова ніхто не сміє говорити про те, що команді варто змінюватися. Якщо в клубі з'явиться новий президент, а його менеджери захочуть бачити від команди зовсім інший хокей, то чи зможе змінитися Білялетдінов? Хто проявить більше гнучкості: президент клубу або найманий фахівець, який в нульові роки приніс клубу славу?

Закритість клубу, особливо його керівників, також повинна стати однією з речей, яку потрібно змінити. В «Ак Барсі» не вважають за потрібне пояснювати свої рішення і вчинки широкому загалу, але так не працюють сучасні компанії. У будь-якому випадку у Маганова залишається дуже мало часу, щоб виправити ситуацію, а це літо обіцяє бути найспекотнішим в «Ак Барсі» за останні 12 років. Варто віддати належне Тахаутдінова в тому, що за часів його президентства клуб став чи не найбільш стабільним в Росії як в частині фінансів, так і в частині системи і результатів. «Барси» тричі ставали чемпіонами і двічі програвали у фіналі. У Татарстані за 12 років з'явилося понад 40 льодових палаців, ніде в Росії немає такої насиченості, роботу федерації хокею республіки наводить як приклад глава опікунської ради федерації хокею Росії Борис Ротенберг. Школа «барсів» за рівнем оснащення також входить в число кращих, а клубна база і зовсім краща в країні.

Все це - плоди системного підходу Тахаутдінова. Але упущений момент оновлення кадрів і запаморочення від успіхів після двох поспіль перемог в Кубку Гагаріна зробили свою справу.

Поки ж про нинішній стан справ у «Ак Барсі» найкраще на сторінках «БІЗНЕС Online» висловився відомий хокейний журналіст Олексій Шевченко: «Замість команди, яку любить вся республіка і вважає своєю гордістю, ми бачимо команду, створену для збагачення всяких Хабібулліних і ще 50 осіб, включаючи хокеїстів ». Ось це і повинен виправити новий президент «барсів» Маганов.

Шафагат Тахаутдінов - п резидент хокейного клубу «Ак Барс» з 2004 року. За час його роботи в клубі команда добилася таких досягнень: триразовий чемпіон Росії (2006, 2009, 2010), дворазовий чемпіон КХЛ і дворазовий володар Кубка Гагаріна (2009, 2010), фіналіст Кубка Гагаріна (2015), срібний призер чемпіонату Росії (2007) , володар Кубка європейських чемпіонів (2007), володар Континентального кубка (2008).

Що чекає «Ак Барс» в наступному сезоні?

36% Перемог чекати не варто - рік піде на перебудову

11% «Ак Барс» тепер варто чекати в фіналі

24% На вихід з кризи будуть потрібні роки

29% Головне, щоб гра була цікавою, а не нудною, як у Білялетдінова

Ваш голос врахований

Що означає ця глобальна перестановка для хокейного клубу, що переживає непрості часи?
Найперший і ключовий: хто буде генеральним менеджером клубу?
ЩО БУДЕ З ГРОЮ «АК БАРСА»?
Ще одне найважливіше питання: що робити з тим, що вже зроблено, а саме зі складом головної команди республіки?
2014. Як на всі ці угоди відреагують новий президент клубу і менеджери, яких він приведе з собою в клуб?
Може, шанс побачити Заріпова на льоду у формі «Ак Барса» ще є?
Висновок, інтрига полягають в наступному: чи буде перекроювати склад команди під високі завдання або ж буде вирішено зіграти сезон з тими гравцями, які прийшли в клуб влітку?
Але хто буде в такому випадку нести відповідальність за чергові провали в селекції?
ЩО БУДЕ З Білялетдінова?
Якщо в клубі з'явиться новий президент, а його менеджери захочуть бачити від команди зовсім інший хокей, то чи зможе змінитися Білялетдінов?