Полезные материалы

Джекі Чан порвав «24 години Ле-Мана»

  1. «Порше» відбирає перемогу у Джекі Чана
  2. «Тойота» знову плаче
  3. Не здійснений тріумф Проста і Сенни
  4. Повний провал російських
  5. Божевільна кінцівка в GTE Pro

Перемога «Порше» і інші події автомарафона.

Перемога «Порше» і інші події автомарафона

«24 години Ле-Мана» вийшли в цьому році дуже крутими. Без фінішної драми, як в 2016-му, але на екрані постійно щось відбувалося, інтрига зберігалася дуже довго, а видовищних моментів вистачило на невеличкий фільм.

«Порше» відбирає перемогу у Джекі Чана

Перед стартом всі чекали боротьби між заводськими командами «Тойоти» і «Порше», хоча нечисленність топового класу LMP1 змушувала задуматися про божевільних сценаріях, в яких перемога в загальному заліку могла піти до відносно повільним машинам LMP2. Однак до середини дистанції фантазії почали перетворюватися в максимально можливий розклад подій: лідируючі японські машини зійшли, екіпаж №2 «Порше» витратив на ремонт понад годину і відкотився далеко назад, а приватна стайня Коліна Коллеса насилу витримувала конкуренцію з малопотужними болідами нижчих класів.

За 4 години до фінішу в Ле-Мане народилася сенсація: «Порше» №1 Андре Лоттерера втратила потужність, німець спробував дотягнути до боксів - перевага становила більше 10 кіл, і навіть невеликий ремонт залишав команді надію на перемогу, - але проблеми накрили Лоттерера в початку 13-кілометрового трека, і дістатися до своїх механіків йому було нереально.

За 4 години до фінішу в Ле-Мане народилася сенсація: «Порше» №1 Андре Лоттерера втратила потужність, німець спробував дотягнути до боксів - перевага становила більше 10 кіл, і навіть невеликий ремонт залишав команді надію на перемогу, - але проблеми накрили Лоттерера в початку 13-кілометрового трека, і дістатися до своїх механіків йому було нереально

Проблеми в якнайшвидшому класі вивели вперед кращого представника LMP2 - екіпаж №38 команди «Джекі Чан ДЧ Рейсінг». Китайців переслідувала друга машина «Порше», яка витратила після довгого ремонту весь ранок на повернення втрачених позицій. Часу, щоб встигнути відіграти два з гаком кола, «Порше» вистачало, але найменший форс-мажор у вигляді виїзду машини безпеки, штрафу або тривалого піт-стопа міг залишити їх другими.

Сенсації, втім, не сталося - лідер змінився за годину до фінішу, однак і переможці, і другі призери в результаті залишилися задоволеними: «Порше» здобула перемогу в загальному заліку, а стайня Джекі Чана стала головним тріумфатором в класі LMP2.

Успіх команди відомого актора - саме значуща подія гонки, адже не кожен рік можна побачити машину LMP2 на подіумі загального заліку. Сам Джекі, вже другий рік бере участь в "24 годинах Ле-Мана» в якості співвласника команди, не зміг приїхати до Франції через зайнятість, але заочно став головним тріумфатором. Другий екіпаж його команди третє місце в LMP2.

Як взагалі Джекі Чан опинився в «24 годинах Ле-Мана»?

Вся справа в знайомстві актора з Девідом Ченом, китайським гонщиком і бізнесменом, який в 2014-15 роках брав участь в марафоні зі своєю власною командою. У березні минулого року вони зустрілися, щоб поговорити про інших спільних проектах, але в ході розмови Джекі зізнався, що любить фільм «Ле-Ман», і запропонував стати співвласником команди, яку перейменували в «Джекі Чан ДЧ Рейсінг», щоб вмістити імена обох господарів.

Джекі Чан відомий як великий бізнесмен і філантроп. Крім зйомок і створення фільмів він відкрив свою лінію одягу, кінотеатрів, цукерок і суші-ресторанів, частина прибутку з кожного бізнесу йде на добродійність. У 2015 році Forbes оцінював активи Чана в 350 мільйонів доларів.

«Тойота» знову плаче

«Тойота» знову плаче

Після минулорічної драми, коли екіпаж Кадзукі Накадзіма позбувся перемоги за три хвилини до фінішу, багато глядачів вболівали за японців просто з почуття справедливості. Але прокляття цієї марки в «24 годинах Ле-Мана» триває. У кваліфікації Камуі Кобаясі встановив новий рекорд траси, і в його боксах вивісили передовицю п'ятничної газети. З чистого забобони японці могли і не святкувати свій попередній успіх.

Гонку «Тойота» початку не менш енергійно. Перший екіпаж «Порше» поборовся на старті, але після піт-стопа почав відставати. Себастьян Буемі і Камуі Кобаясі навіть влаштували невелику внутрішньокомандну дуель у міру того, як відривалися від суперників.

Проблеми для королів суботи почалися, як завжди, вночі. Першим під удар потрапив екіпаж №8 Буемі, Девідсона і Накадзіма. В «Тойоті» спочатку були впевнені, що полагодити швидше, ніж який переміг в результаті екіпаж «Порше», але помилилися в розрахунках і витратили на ремонт набагато більше часу. У підсумку саме це стало вирішальним фактором у боротьбі за перемогу.

Що не так з топовим класом «Ле-Мана»?

Ключові події настали трохи пізніше - за одну годину зійшли обидва залишилися екіпажу. Спочатку зламався двигун на машині №7 Камуі Кобаясі, а незабаром Юдзі кунімоті зіткнувся з партнером Віталія Петрова Симоном Труммер і не зміг дістатися до боксів, хоча був дуже до цього близький.

Видовище зупинилася «Тойоти» було настільки несамовитим, що викликало черговий сеанс ридань в боксах японців. Навіть механіки «Порше» щиро переживали за суперників.

Не здійснений тріумф Проста і Сенни

Говорячи про команду Джекі Чана, не можна не подумати про те, що на їх місці міг бути інший екіпаж з LMP2 - «Вальян Рібейон Рейсінг» №31, за якого кермом змінювали один одного Бруно Сенна і Ніколя Прост. Темп швейцарської команди, стильно розфарбованої в кольори вигаданого персонажа Мішеля Вальяна, був дуже високий, і в першій половині гонки вони виглядали фаворитами в своєму класі. На жаль, «екіпаж нащадків чемпіонів» не витримав випробування вночі в «Ле-Мане». Проблеми з коробкою передач відкинули Ніколя Проста з боротьби за подіум.

Зате вдалося відзначитися другого екіпажу цієї ж команди, який пілотував ще один син чемпіона світу - Нельсон Піке-молодший. №13 в результаті привів бразильця на подіум як в LMP2, так і в загальному заліку, хоча він трохи все не зіпсував в останні години гонки, зіткнувшись зі словацьким екіпажем-аутсайдером і отримавши за це 10-секундний штраф. Батько може бути задоволений тим, що в цій частині гоночної всесвіту Піке є більш крутим Проста і Сенни.

Повний провал російських

Повний провал російських

Екіпаж №26 G-Drive Racing почав гонку з поул-позиції в класі LMP2, але вже на першому колі Роман Русинів втратив сім позицій - найгірший результат у всьому пелотоні, а потім помилився при заїзді на піт-лейн. У спробі відігратися Роман перестарався і протаранив один з «Порше» аматорського класу. У підсумку боротьба для російської команди була закінчена вже через півтори години після старту. Після гонки судді ще присудили Русинова 3-хвилинний стоп-енд-гоу на наступній гонці WEC.

Віталій Петров затримався довше, хоча і у нього виник форс-мажор: на колі заїзду в бокси закінчилося паливо, через що було втрачено багато часу. Проте, «Манор» №25 залишався в боротьбі і при певному везінні міг потрапити на подіум в класі. На жаль, не вдалося. Напарник «Виборзькій ракети» Симон Труммер зіткнувся з «Тойотою» №9, і це був кінець для обох машин.

Серед російських екіпажів до фінішу доїхав лише «СМП Рейсінг» Альошина, Сироткіна і Шайтара, але вони провели всю гонку ближче до дна турнірної таблиці і практично не потрапляли в трансляцію, так що цей виступ успішним назвати складно.

Божевільна кінцівка в GTE Pro

Як правило, боротьба в молодших класах залишається практично без уваги, і це легко пояснити. Але машини GT набагато ближче один до одного за темпом, тому через 23 години після старту, коли боротьба серед прототипів завершується, глядацький інтерес переходить до інших класів.

Останні кола в GTE Pro - це драма покруче торішнього сходження «Тойоти». Все вирішили не сходи і технічні проблеми, а боротьба колесо в колесо. «Астон Мартін» і «Шевроле» провели синхронний піт-стоп, і американці виїхали прямо перед носом своїх основних конкурентів. Решту часу британці під номером 97 насідали на лідируючий екіпаж, у складі якого, до речі, був Ян Магнуссен, батько гонщика «Формули-1» Кевіна Магнуссен.

Перша спроба «Астон Мартін» виявилася невдалою, але за пару хвилин до фінішу пілот «Шевроле» Джордан Тейлор помилився і в підсумку дозволив випередити себе. Для британського концерну перемога стала першою після 2008 року в провідному GT-класі.

фото: Gettyimages.ru / Dan Istitene (1,4); globallookpress.com / Christophe Jouniaux / VSA (2,3), Pascal Saivet / VSA

Що не так з топовим класом «Ле-Мана»?