Полезные материалы

Ідеальна пара - як вибрати другу половинку

Як за допомогою соціоніки вибрати собі ідеального супутника життя

Життя - це як довгий забіг, де деякі пари проходять всю дистанцію, а інші сходять на половині шляху

Ден Скотт, Холм одного дерева

При всьому багатстві вибору - нас вже більше семи мільярдів на цій планеті - знайти свою половинку вдається не всім. Кількість спроб варіюється від нуля до нескінченності, а відносини створюються і розпадаються із запаморочливою швидкістю. «Бабусині формули» типу «слухай своє серце», «повинна проскочити іскра», «любов - це хімія», «від долі не втечеш», звичайно, ніхто не відміняв. І все ж ... життя одна, час летить стрімко. Хотілося б більш чітких алгоритмів, рецептів, правил. Як розпізнати свою людину серед безлічі зустрічей? Як знайти саме того, з ким складеться ідеальна пара?

«Мама» соціоніки Аушра Аугустінавічуте говорила: «Людині потрібна не взагалі« ах, любов », а такі форми симпатії люблячого, які є прийнятними і переконливими, задовольняють психіку». Іншими словами, у кожного з нас є своя ідеальна пара, чоловік, який захистить наші слабкі місця і яким необхідні сильні сторони нашої особистості.

Кому-небудь ми обов'язково знадобимося такими, якими ми є.

Відносини повного психологічного доповнення - найбільш оптимальні для партнерства. Такого партнерства, в якому кожен отримує саме те, що потрібно йому. Це найзручніші відносини, і в них майже не потрібно пристосовуватися один одному, кожен залишається самим собою.

Розподіл обов'язків у таких відносинах відбувається природним чином, і кожен в парі виконує ту роль, яка для нього є більш природною, отримуючи можливість займатися посильною для себе справою. У таких парах конфлікти рідкісні, вихід з них знаходиться легко і безболісно. Партнери підходять один одному як дві половинки одного цілого.

Весь парадокс в тому, що, зустрівши таку людину, його не відразу можна виділити серед інших людей. Це відбувається через відсутність внутрішньої напруги, через те, що взаєморозуміння виникає відразу. Така людина здається простим і зрозумілим. А значить - нецікавим. Така позиція часто властива екстравертам. Інтроверт ж подумає: він такий класний ... дуже хороший для мене. Я навряд чи зможу йому сподобатися (прочитати про екстравертів та інтровертів можна тут ).

Як «розгледіти» і не пройти повз свого дуала (так в соціоніці називається найбільш підходящий для вас психологічний тип)?

Для початку згадайте: хто такі логіки , етики , Сенсорики, інтуїти; раціонали-Ірраціонали; екстраверти-інтроверти (прочитати про це можна тут ).

Почнемо з відчуттів. Під час спілкування з дуалом спочатку швидше за все ви не відчуєте особливого комфорту. Все якось буденно і особливих емоцій не викликає. Дуал сприймається як природна частина вашого життя. І тому нічого не значуща. Розуміння того, наскільки ця людина потрібен і важливий, приходить тільки після розставання з ним. Ось тоді виникають і гострі переживання, і усвідомлення того, що присутність цієї людини заспокоювало, даючи відчуття захищеності.

Чи не пропустити свою половинку дозволить освоєння і використання правила ідеальної пари, яке засноване на визначенні дуальності соционических психотипів. Для його застосування спочатку потрібно визначити свій психотип (докладніше про це дивіться тут ).

Правило ідеальної пари включає в себе одночасне виконання 4-х принципів.

Принцип 1. У екстраверта дуал завжди інтроверт. У інтроверта - екстраверт. Погодьтеся, для виживання це необхідна умова.

Принцип 2. У раціонала дуал завжди раціонал. У ірраціонал - ірраціонал. Взагалі, раціональність / ірраціональність - сама «непримиренна» шкала нашої психіки. Підлаштуватися раціональний під ірраціонал вкрай складно.

З другого принципу випливає третій.

Принцип 3. Логіки (раціональні за визначенням) завжди дуальні етикам. Сенсорики (ірраціональні за визначенням) завжди дуальні інтуїта. І навпаки.

Принцип 4. Дуали завжди належать до однієї квадри (про квадри можна прочитати тут ).

Всі названі принципи є обов'язковими і одночасними умовами, застосувавши які, ми отримаємо 8 дуальних пар соціону.

Всі названі принципи є обов'язковими і одночасними умовами, застосувавши які, ми отримаємо 8 дуальних пар соціону

Початком соціону є 1 квадра і інтуїтивно-логічний екстраверт Дон Кіхот. Його дуал Дюма (принцип 1 - інтроверт, принцип 2 - ірраціонал, принцип 3 - сенсорик, принцип 4 - 1 квадра).

Дуальна пара Дон Кіхот & Дюма - це союз протилежностей. Енергійний і непосидючий Дон Кіхот і затишний домашній Дюма. Дюма годує Дона пляшками, які приготував сам, і забезпечує сенсорний комфорт, а Дон пригощає дуала концепціями та ідеями, які рояться в його голові. Всі задоволені - кожен отримує те, що хоче. Та ще вони об'єднані спільними цінностями першої квадри, обидва люблять приємну компанію, комфортну обстановку і інтелектуальні бесіди.

Друга дуальна пара першої квадри Робесп'єр (ЛІІ) і Гюго (ЕСЕ). Інтроверт і екстраверт, обидва раціонала, логік-Інти і етик-сенсорик. Цікаве поєднання товариського і енергійного Гюго і постійно мислячого, що піддає все критичному аналізу Робесп'єра. Останній закохується в людину-свята Гюго, з його невичерпною енергією, яка дозволяє тихому і спокійному Робеспьеру відчути себе в центрі емоцій і радісних думок.

Робесп'єр «остуджує» Гюго своєю логікою, зменшує його запал і врівноважує бурхливу енергію. Гюго оточує дуала сенсорної турботою - для Робесп'єра дуже важливо приходити в чистий будинок і є смачну їжу, а його дуал здатний найкращим способом забезпечити таке комфортне існування. І спільні цінності першої квадри об'єднують цю пару - партнери цінують емоційний контакт, люблять розмови про науку і можливості, а також вважають за краще жити в комфорті та затишку.

У другій квадрі дуальними парами є Гамлет (ЕІЕ) і Максим Горький (ЛСІ), а також Єсенін (ІЕД) та Жуков (СЛЕ).

Гамлет і Максим Горький. Яскрава, емоційна, пристрасна пара. Максим закохує в себе Гамлета своїм структурним мисленням, здатністю не переживати через дрібниці, досягати цілей. Гамлет же показує Максиму, як не боятися своїх почуттів, як їх виявляти. У такій парі Гамлет стає більш спокійним, а Максим, навпаки, «розморожується», стає більш емоційним і відчуває партнером.

Жуков і Єсенін. У цих дуальних відносинах гармонія досягається за рахунок протилежності характерів представників типів: сильна вольова Жуков притягує ніжного і мрійливого Єсеніна своїми якостями лідера. Для Жукова же захист слабких є сенсом ставлення до життя.

Емоційний і слабо пристосований до життя Єсенін прекрасно підходить на роль підопічного. З іншого боку, саме Єсеніну Жуков може відкрити свої почуття і саме Єсенін здатний налаштувати дуала на успіх, підбадьорити його і підстрахувати по слабкій інтуїції часу. У питаннях прогнозів майбутнього Жуков завжди прислухається до Єсеніну, який є відмінним прогнозистом.

На черзі третя квадра і дві дуальні пари - Ірраціонали Цезар (СЕЕ) і Бальзак (АБО) і раціонали Джек Лондон (ЛІЕ) і Драйзер (ЕСИ).

Цезар і Бальзак - це пара, яка відмінно доповнює один одного в різних сферах життя. Скептик-Бальзак бачить глибинну суть явищ заворожує емоційного, безрозсудного і раптового в своїх проявах Цезаря. Цезаря захоплює інтелект дуала, здатність заробляти гроші. Цезар дбає про Бальзака, виконуючи всю роботу по господарству і забезпечуючи побутовий комфорт. Своєю сексуальністю Цезар розкріпачує затиснутого Бальзака, піднімає йому настрій, заряджає оптимізмом.

А ось наступна дуальна пара - Джек Лондон і Драйзер - настільки різні, що здається у цих людей немає нічого спільного. Насправді це не так.

По-перше, їх об'єднують цінності квадри - робота на результат, відносини з близькими, досягнення цілей і матеріальний комфорт, цінність свого і чужого часу. У парі Джека Лондона і Драйзера обидва націлені на заробляння грошей, тому можуть робити це разом. Наприклад, вдалою ідеєю буде сімейний бізнес. У ролі експерта відносин з партнерами та колегами виступить Драйзер, а важливі бізнес-рішення прийме Джек. Кожен реалізується в сфері своїх сильних функцій і впевнених знань. Тому і результат є, і енерговитрат не багато.

І остання квадра соціону - чертвертая. У ній дуальні раціонали Штірліц (ЛСЕ) і Достоєвський (ЕІІ) та Ірраціонали Гекслі (ІЕЕ) і Габен (СЛІ).

Пару Штірліц - Достоєвський можна назвати батько - дитина. Штірліц - це практичний трудоголік, він забезпечує побут, створює затишок і комфорт в будинку. Він бере відповідальність за себе і за інших. Ці якості Штірліца залучають Достоєвського, який має потребу в турботі і «кам'яній стіні». Достоєвський невибагливий в побуті, він може довго терпіти незручності, соромлячись сказати про це. Штірліц же мовчки допомагає йому влаштувати все максимально зручно.

Зі свого боку, Достоєвський допомагає Штірліцу згадати, що сидіти за роботою з ранку до ночі не обов'язково. І допомогти в розстановці пріоритетів - що зробити необхідно негайно, а що може почекати. Етичні помилки Штірліца Достоєвський завжди допомагає виправити.

У парі Гекслі - Габен дуализация найбільш м'яка і плавна. Гекслі управляє загальним емоційним фоном відносин, чітко балансуючи на грані, щоб не натиснути на емоційно чутливого Габена. Така настройка відносин піднімає настрій Габена. Габен дуже практичний і прекрасно справляється з будь-якими прикладними завданнями, що привертає і захоплює Гекслі. Природна логічність і хазяйновитість Габена надзвичайно необхідна легкому і відчайдушному Гекслі. Своїми починаннями Габен ділиться з Гекслі і у відповідь отримує прогнози про перспективність своїх витівок. Тільки Гекслі може легко підняти Габена з дивана і вивести в люди.

***

Отже, правила розпізнання дуала прості. Партнер повинен бути з вашої квадри. Перевірте його на глобальні життєві цінності. Логіки - вибирайте етикою, етики - логіків. Інтуїти вибирайте сенсориків, сенсорики - інтуїтів. Інтроверти - вибирайте екстравертів та навпаки.

Не варто переоцінювати значення дуальності. Вона - лише сходинка до подальшої реалізації особистості. Дуальність ідеальна для буднів. Здобувши дуальність, людина змінюється. Стає більш щасливим, врівноваженим, гармонійним. І йому неминуче хочеться більшого - реалізувати себе як соціально значущу особистість, проявитися в боротьбі, у змаганні, в щось незвичайне. В рамках дуальності такі цілі не досягаються. Але саме набуття дуальності дає необхідну платформу для старту розвитку особистості в соціумі, для виживання в несприятливих умовах соціального середовища, в русі вгору по соціальних сходах в умовах конкуренції.

Як розпізнати свою людину серед безлічі зустрічей?
Як знайти саме того, з ким складеться ідеальна пара?