День дербі: Джокович - Чиліч і Федерер - Ваврінка

"СЕ" анонсує чоловічі півфінали US Open, намічені на 11 вересня.

Новак Джокович (Сербія, 1) - Марін Чиліч (Хорватія, 9)
Рахунок особистих матчів - 13: 0

Новак Джокович (Сербія, 1) - Марін Чиліч (Хорватія, 9)   Рахунок особистих матчів - 13: 0

Новак Джокович і Марін Чиліч. Фото "СЕ"

Чинний переможець турніру проти діючої першої ракетки світу. Для того, щоб претендувати в цьому році, подібно Серені Вільямс, на "Великий шолом", Джоковичу не вистачило всього одного матчу - фіналу "Ролан Гаррос", в якому серб поступився Стена Ваврінці. А ще Новак напередодні US Open несподівано програв Роджеру Федереру і Енді Маррей в фіналах турнірів в Цінціннатті і Монреалі. Але, незважаючи ні на що, Джокович проводить свій кращий сезон з 2011 року, і є головним фаворитом US Open-2015. І впоратися зі своїм югославським побратимом Чілічу буде дуже складно.

В цьому році Новак двічі обігравав одного з найбільш зручних для себе суперників - в чвертьфіналі Вімблдону (6: 4, 6: 4, 6: 4) і в чвертьфіналі грунтового турніру в Монако (6: 0, 6: 3). В цілому на турнірах "Великого шолома" суперники провели вже чотири поєдинки, і на Вімблдоні 2014 їм довелося навіть продовжити муки до п'ять партій. Але підсумковий результат завжди був незмінним - перемагав Джокович. Для того, щоб сьогодні виграв Чиліч, має відбутися диво - на зразок того, що гримнуло в торішньому півфіналі US Open, коли хорват несподівано розгромив самого Роджера Федерера.

Початок о 0:00

Стен Ваврінка (Швейцарія, 5) - Роджер Федерер (Швейцарія, 2)
Рахунок особистих матчів - 16: 3

Стен Ваврінка (Швейцарія, 5) - Роджер Федерер (Швейцарія, 2)   Рахунок особистих матчів - 16: 3

Роджер Федерер і Стен Ваврінка. Фото "СЕ"

Швейцарське дербі виглядає набагато непередбачувані, ніж інший півфінал. Ваврінка, який довгі роки ходив в "зброєносця" у свого більш зоряного земляка, за останні два роки обзавівся двома титулу "Великого шолома" - в Австралії-2014 і "Ролан Гаррос" -2015, тоді як Федерер не перемагав на "мейджор" з 2012 року. Втім, на думку фахівців, 34-річний ветеран зараз переживає другу молодість і показує найяскравіший теніс серед всіх учасників півфіналів. По дорозі до цього матчу Роджер виграв всі 15 сетів, не віддавши суперникові жодної партії.

У минулому Федерер допомагав своєму співвітчизницю освоїтися у великому тенісі. У парі Роджером Стен провів сім матчів за збірну в Кубку Девіса і виграв Олімпіаду-2008. Заступницьке ставлення до Ваврінці не відпустить Федерера навіть в той момент, коли його підопічний дістався до першої десятки світового рейтингу. Роджер часом дозволяє собі коментувати гру Стена, немов є його особистим тренером. І взагалі, навряд чи сьогодні в Топ-10 є тенісисти, які краще знають один одного, ніж ці швейцарці. Тим цікавіше буде дивитися поєдинок, в якому Федерер спробує взяти реванш за свою поразку від Ваврінки в чвертьфіналі "Ролан Гаррос".

Початок приблизно о 3:30