Полезные материалы

Фінал Джокович - Надаль на AO - матч року

тенісний

Матчі року-2012. Чоловіки.
Підсумки голосування редакції і «Чемпіонат.com» і читачів
1. Australian Open. Фінал. Джокович - Надаль - 32 бали.
2. Australian Open. Півфінал. Джокович - Маррей - 10.
3. Олімпіада. Півфінал. Федерер - дель Потро - 8.
4. Олімпіада. Фінал. Маррей - Федерер - 5.
5-8. «Ролан Гаррос». Чвертьфінал. Джокович - Цонга - 4.
5-8. Олімпіада. Півфінал. Маррей - Джокович - 4.
5-8. US Open. Фінал. Маррей - Джокович - 4.
5-8. Підсумковий турнір. Фінал. Джокович - Федерер - 4.
9-11. Олімпіада. Друге коло. Цонга - Раонич - 3.
9-11. «Ролан Гаррос». Чвертьфінал. Федеререр - дель Потро - 3.
9-11. Вімблдон. Фінал. Федерер - Маррей - 3.
12. Шанхай. Фінал. Джокович - Маррей - 2.
13-14. Кубок Девіса. Фінал. Штепанек - Альмагро - 1.
13-14. US Open. Четверте коло. Роддік - дель Потро - 1.

розділ «Чемпіонат.com» продовжує підбивати підсумки сезону. У цьому матеріалі ми розповімо про найцікавіші матчах ATP. Майже кожен раз одна зустріч виділяється на тлі інших - у 2008 і 2009 роках це були фінали Вімблдону (Надаль - Федерер і Федерер - Роддік), в сезоні-2010 самий захоплюючий матч теж пройшов на кортах Всеанглійського лаун-тенісного клубу - свій знаменитий марафон провели Існер і Майю. У минулому сезоні, щоправда, безапеляційно визначити головну зустріч було складно, але в цьому році і журналісти, і читачі одноголосно вибрали матч року.

Опитування: який поєдинок, на ваш погляд, був найкращим матчем 2012 року в чоловічому тенісі?

1. Australian Open. Фінал. Джокович - Надаль [5: 7, 6: 4, 6: 2, 6: 7 (5: 7), 7: 5] - 32 бали

У Новака і Рафаеля майже ніколи не виходило швидко з'ясовувати стосунки, тому припустити, що матч затягнеться, було не так вже й важко, але навряд чи хтось думав, що вийде такий марафон. Причому ймовірність того, що подібна битва відбудеться саме на Australian Open, набагато вище - сезон тільки розпочався, тенісисти встигли відпочити і підготуватися до першого «Шолому». Всього за пару місяців до цієї зустрічі в фіналі US Open тенісисти теж подарували незабутній спектакль, але фізично Надаль не зміг витримати весь матч на одному рівні. У сезоні-2011 Джокович виграв всі шість очних зустрічей, тому було цікаво - чи зможе Надаль перервати цю серію?

У цій грі тенісисти нічим один одного не здивували, та й навряд чи могли. Вони проводили 30-й очний матч і, звичайно ж, добре знали сильні і слабкі сторони один одного. У перших двох сетах йшов абсолютно рівний теніс. Гарний, по всьому корту, фізично витратний. Обидва демонстрували дива в обороні і могли залишати м'яч в грі по 20 і більше ударів. Саме тому на годиннику було 2:28, а тенісисти всього лише обмінялися сетами. Новак, який додав в кінцівці другої партії, продовжив домінувати і в третій, взявши її досить легко. Джокович дуже надійно грав на своїй подачі і постійно чіплявся в геймах на прийомі.

Надаль зумів повернутися в матч і знову почався рівний теніс з обопільними шансами. Зрозуміло, важко було обом, кожен втомився, але гра як і раніше захоплювала. Прохідних геймів майже не було - практично в кожному шанси були у обох, і кожен розіграш мав значення. У четвертому сеті Джокович виглядав трохи краще, але нікому брейка зробити так і не вдалося. На тай-брейку Рафаель першим взяв чужу подачу, але його суперник тут же відігрався і повів 5: 3. Новак допустив кілька необов'язкових помилок, які дозволили Надалю перевести фінал в п'ятий сет.

За рахунку 3: 2 іспанець зробив перший за 2 години 52 хвилини брейк, а в наступному геймі, на думку багатьох, стався ключовий момент зустрічі. Надаль вів 4: 2, 30:15, але з простої ситуації послав м'яч в аут. Джокович подарунком скористався і відновив рівновагу, а в самій кінцівці домігся перемоги. Ніколи ще на Australian Open не було матчу тривалістю 5 годин 53 хвилини. Звичайно, якісний теніс тривав трохи менше, але з точки зору напруження зустріч вийшла чудовою.

2. Australian Open. Півфінал. Джокович - Маррей [6: 3, 3: 6, 6: 7 (4: 7), 6: 1, 7: 5] - 10 балів

У півфіналі того турніру Новак провів ще один приголомшливий матч - з Енді Маррея. Незважаючи на те що переможцем вийшов саме серб, багато фахівців відзначили, що Енді зробив крок вперед і мало не вперше зумів гідно зіграти проти топ-гравця на турнірі «Великого шолома». Кілька разів доводилося спостерігати, як Маррей був затиснутий і скутий в найважливіших матчах і не міг навіть близько показати своєї кращої гри. Звична картина спостерігалася і в першій партії - Енді грав нижче свого рівня, а Новак, який теж нічого особливого не показував, діяв трохи краще і логічно повів 1: 0. Можливо, якби Енді за рахунку 3: 6, 0: 2 і менше не витягнув свій гейм, то матч пішов би по зовсім іншим сценарієм.

Однак в діях Маррея з'явилася свобода, він став грати більш сміливо і впевнено. У довгих перестрілках британець час від часу став перегравати Джоковича, а подача стала відмінним зброєю. Дуже цікавим вийшов третій сет. Обидва увійшли в матч і почали показувати теніс високого рівня, хоча помилок у обох було досить багато. У 11 з 12 геймів тенісисти йшли нога в ногу, і все вирішувалося в самій кінцівці. Маррей зумів відіграти три сетбола, а Новак не дозволив Енді подати на сет. Логічно, що тенісисти дійшли до тай-брейка, а на ньому британець виявився сильнішим.

Виграти такий драматичний і затяжний сет за рахунку 1: 1 - велика психологічна перевага, але мінус для Енді полягав у тому, що він віддав дуже багато енергії. Можливо, британець дозволив собі маленьку поблажку на початку четвертої партії, але цього вистачило, щоб Новак повів 4: 0. Серб впевнено взяв сет і продовжив домінувати у вирішальній партії.

Джокович досить впевнено грав на своїй подачі, а ось у Енді з цим елементом виникали труднощі. Маррей виглядав подуставшим, але він зумів додати за рахунку 2: 5. Британець скоротив кількість помилок і вирівняв становище. Більш того, він домігся брейк-пойнта в 11-му геймі, проте його не використав, а слідом Новак взяв подачу Енді і пробився у фінал.

Більш того, він домігся брейк-пойнта в 11-му геймі, проте його не використав, а слідом Новак взяв подачу Енді і пробився у фінал

Australian Open. Півфінал. Джокович - Маррей

3. Олімпіада. Півфінал. Федерер - дель Потро [3: 6, 7: 6 (7: 5), 19:17] - 8 балів

Переможці 2011 року:

1. «Ролан Гаррос». Півфінал. Федерер - Джоковіч - 7: 6 (7: 5), 6: 3, 3: 6, 7: 6 (7: 5).
2. US Open. Півфінал. Джокович - Федерер - 6: 7 (7: 9), 4: 6, 6: 3, 6: 2, 7: 5.
3. Вімблдон. Фінал. Джокович - Надаль - 6: 4, 6: 1, 1: 6, 6: 3.
Переможці 2010 года:
1. Вімблдон. Перше коло. Джон Існер - Ніколя Майю - 6: 4, 3: 6, 6: 7 (7: 9), 7: 6 (7: 3), 70:68.
2. US Open. Півфінал. Новак Джокович - Роджер Федерер - 5: 7, 6: 1, 5: 7, 6: 2, 7: 5.
3. Підсумковий турнір. Півфінал. Рафаель Надаль - Енді Маррей - 7: 6 (7: 5), 3: 6, 7: 6 (8: 6).
Переможці 2009 року:
1. Вімблдон. Фінал. Роджер Федерер - Енді Роддік - 5: 7, 7: 6 (8: 6), 7: 6 (7: 5), 3: 6, 16:14.
2. US Open. Фінал. Хуан-Мартін дель Потро - Роджер Федерер - 3: 6, 7: 6 (7: 5), 4: 6, 7: 6 (7: 4), 6: 2.
3. Australian Open. Півфінал. Рафаель Надаль - Фернандо Вердаско - 6: 7 (4: 7), 6: 4, 7: 6 (7: 2), 6: 7 (1: 7), 6: 4.
Переможці 2008 року:
1. Вімблдон. Фінал. Рафаель Надаль - Роджер Федерер - 6: 4, 6: 4, 6: 7 (5: 7), 6: 7 (8:10), 9: 7.
2. Masters Cup. Шанхай. Груповий раунд. Енді Маррей - Роджер Федерер - 4: 6, 7: 6 (7: 3), 7: 5.
3. Australian Open. 3-й коло. Ллейтон Х'юїт - Маркос Багдатіс - 4: 6, 7: 5, 7: 5, 6: 7 (4: 7), 6: 3.

Унікальний формат Олімпіади - матчі до двох виграних сетів, але при цьому без тай-брейка в третьому - призвели до того, що кілька зустрічей вийшли наполегливими і затяжними. Однією з них став півфінал між Роджером Федерером і Хуаном-Мартіном дель Потро. Логічно, що на траві тенісисти грали швидко і в цілому впевнено тримали свої подачі. Зазвичай Роджер любить додавати в кінцівках рівних партій, але на цей раз Федерер допустив кілька помилок, які призвели до того, що Хуан-Мартін повів 5: 3 - свою подачу він взяв, не віддавши суперникові жодного очка.

У другій партії брейків не було, але при цьому шанси виникали і у швейцарця, і у аргентинця. Дель Потро мав можливість подавати на матч, але не зумів взяти гейм на прийомі за рахунку 4: 4. Федерер на тай-брейку діяв більш агресивно і зумів домогтися третій партії. Вважається, що у вирішальних сетах перевага у того, хто першим подає. Другий тенісист весь час знаходиться в ролі наздоганяючого, і у нього немає права на те, щоб віддати свою подачу. У даній ситуації дель Потро відкривав сет, і вже за рахунку 1: 0 у нього виникли два брейк-пойнта. Роджер виграв гейм, а потім намагався повести з брейком у сьомому, дев'ятому і 15-м геймах, однак дель Потро вистояв.

Перевага Федерера все-таки позначилося за рахунку 9: 9. Він надійніше тримав свої гейми, а на прийомі майже постійно брав то 30, то 40 очок, так що брейк цілком можна назвати справедливим. Однак Хуан-Мартін зумів тут же відновити рівновагу. Наступна можливість з'явилася у швейцарця за рахунку 17:17. Дель Потро знову міг зробити зворотний брейк, але Федерер все ж домігся трудової перемоги в дуже напруженому матчі.

З інших зустрічей відзначимо фінал Олімпіади Маррей - Федерер. Енді зумів правильно налаштуватися на цю зустріч і здобути свою найбільшу на той момент перемогу. На «Ролан Гаррос» дуже драматичний матч вийшов у Джоковича і Жо-Вілфрід Цонга. Француз мав чотири матчбола, проте Новак на характері все-таки здобув перемогу. Дві гри серба і Маррея теж виявилися поруч з топ-3 - були відзначені їх зустрічі в півфіналі Олімпіади і в фіналі US Open.

Хто за кого:
Олексій Адамов - Джокович - Надаль (AO), Федерер - дель Потро (ОІ), Федерер - дель Потро (РГ).
Євген Гайдуков - Джокович - Надаль (AO), Джокович - Маррей (Шанхай), Джокович - Цонга (РГ).
Галина Козлова - Джокович - Федерер (Підсумковий), Маррей - Джокович (US), Федерер - Маррей (Вімблдон).
Євген Кустов - Джокович - Надаль (AO), Маррей - Федерер (ОІ), Федерер - дель Потро (РГ).
Микола Новгородський - Маррей - Федерер (ОІ), Цонга - Раонич (ОІ), Штепанек - Альмагро (КД).
Ілля Ривлін - Джокович - Надаль (AO), Джокович - Маррей (AO), Маррей - Джокович (US),
Данило Сальников - Джокович - Надаль (AO), Федерер - дель Потро (ОІ), Маррей - Джокович (US).
Роман Семенов - Джокович - Надаль (AO), Джокович - Маррей (AO), Роддік - дель Потро (US).
Артем Тайманов - Джокович - Маррей (AO), Джокович - Надаль (AO), Джокович - Цонга (РГ).
Стів Фог - Джокович - Надаль (AO), Маррей - Джокович (ОІ), Джокович - Маррей (AO).
Дмитро Шахов - Джокович - Надаль (AO), Джокович - Маррей (AO), Федерер - дель Потро (ОІ).
Антон Шебика - Джокович - Надаль (AO), Джокович - Цонга (РГ), Цонга - Раонич (ОІ).
Олександр Шмурнов - Федерер - дель Потро (ОІ), Маррей - Джокович (ОІ), Федерер - дель Потро (РГ).
Читачі - Джокович - Надаль (AO), Федерер - Маррей (Вімблдон), Джокович - Федерер (Підсумковий).

Опитування: який поєдинок, на ваш погляд, був найкращим матчем 2012 року в чоловічому тенісі?

Опитування: який поєдинок, на ваш погляд, був найкращим матчем 2012 року в чоловічому тенісі

Олімпіада. Півфінал. Федерер - дель Потро

Опитування: який поєдинок, на ваш погляд, був найкращим матчем 2012 року в чоловічому тенісі?
У сезоні-2011 Джокович виграв всі шість очних зустрічей, тому було цікаво - чи зможе Надаль перервати цю серію?
Опитування: який поєдинок, на ваш погляд, був найкращим матчем 2012 року в чоловічому тенісі?