Полезные материалы

Чивер Джон

Джон Вільям Чивер (англ. John William Cheever, 27 травня 1912 року, Квінсі, Массачусетс - 18 червень 1982, Оссінінг (Нью-Йорк) - американський письменник, особливо відомий романами « Фальконер »І« Сімейні хроніки Уопшотов », а також розповідями, що поєднують психологічний аналіз американського провінційного середнього класу з магічним символізмом. Володар «Пулітцерівської премії» за збірку оповідань «The Stories of John Cheever»

Джон Вільям Чивер народився в маленькому містечку Квінсі в штаті Массачусетс в сім'ї Фредеріка Лінкольна Чівер і Мері Лілі Чивер. Батько майбутнього письменника володів компанією з продажу взуття, проте в середині тридцятих років через Великої депресії втратив більшу частину свого капіталу, а разом з ним і бізнес. Для оплати рахунків і підтримки сім'ї Мері Чивер була змушена взяти справи в свої руки і відкрити невеликий магазин сувенірів. Незважаючи на це фінансове становище родини не подобалося, і з огляду на брак коштів Чивер змушений покинути приватну школу. В цей же час він пише свою розповідь «Виключений», опублікований в журналі The New Republic. У 1935 році тижневик The New Yorker публікує його розповідь «Буффало», а в 1938 році Чивер починає працювати у Вашингтоні як редактора. Він іде не попрацювавши й року. Через кілька місяців він зустрічає свою майбутню дружину Мілтон. Пара одружилася в 1941 році.

У травні 1942 року Чивер надходить на військову службу. Через деякий час виходить його перша збірка оповідань «Як живуть деякі люди». Друга збірка оповідань «Велетенське радіо» публікується в 1953 році. Влітку 1956 року письменника закінчує роботу над романом «Хроніки сімейства Уопшотов». У 1964 році був опублікований роман-продовження «Скандал в сімействі Уопшотов», який отримав відмінні оцінки критиків. У липні 1964 року The New Yorker публікує розповідь «Плавець», який буде екранізований в 1968. Головну роль у фільмі зіграє Берт Ланкастер. В цей же час у Чівер виникають перші проблеми з алкоголем.

Наступна робота письменника роман «Буллет-Парк» виходить в 1969 році, проте, отримує дуже низьку оцінку критики. Алкоголізм автора прогресує і він змушений звернутися за допомогою до психіатрів. У травні 1973 року Чивер мало не вмирає від набряку легенів. Після місяця, проведеного в лікарні, він повертається додому і дає обітницю відмовитися від алкоголю. Однак уже в серпні він знову починає пити. Протягом наступних двох років Чивер бореться з алкогольною залежністю і після терапії в реабілітаційному центрі остаточно відмовляється від згубної звички.

Новий роман автора виходить у світ в 1977 році. «Фальконер» стає бестселером. У 1978 році публікується збірка «розповіді Джона Чівер», відзначений Пулітцерівської премією.

Влітку 1981 року біля Чівер виявляють пухлину в нирках. Останній роман Чівер «Яке райське картина» публікується в березні 1982 року. Він включає не більше ста сторінок, однак отримує хороші відгуки критиків через те, що всім вже відомо про невиліковну хворобу автора. 18 червня 1982 року Чивер вмирає.