По ком звонит колокол

Трохи запізнілий звіт про останній поєдинок «Барси», але не поважати працю людини який написав його я не можу.

«Немає людини, яка була б як Острів, сам по собі, кожна людина є частина Материка, частина Суші; і якщо Хвилею знесе в море берегової Скеля, менше стане Європа, і також, якщо змиє край Мису або зруйнує Замок твій або Друга твого ... а тому ніколи не питай, по кому дзвонить Дзвін: він дзвонить по тобі »(Джон Донн).

Хвилі дискваліфікації і травм знесли з зеленого газону в людське море на трибунах два Барселони Утеса - Хаві Ернандеса і Давида Вілью, і менше стала Європа, а з нею і «Барселона». Настільки менше, що маленька острівна «Мальорка», яка приїхала в столицю Каталонії, дивилася на неї без поваги, з задирливим Балеарських нахабством.

«Мальорку» в гості до "Барси" привіз Мікаель Лаудруп, якому, в якості тренера, вже довелося одного разу відібрати очки у каталонців на "Ноу Камп» - в сезоні 2007/08 керований ним «Хетафе» відстояв тут нульову нічию. Як гравець, Лаудруп провів в «Барселоні» шість сезонів, з яких п'ять - пліч-о-пліч з Пепом Гвардіолою - головним тренером чинних чемпіонів Іспанії.

Відсутність Вільї і Хаві внесло певні корективи в стартовий склад «Барси». Гвардіола дав відпочити Бускетс і Пуйоля, тим самим давши можливість почати матч з перших хвилин Маскерано і Міліто. Місце на лівому фланзі захисту, вакантне в силу травми Адріану і невпевненої гри Максвелла, зайняв Абідаль, до слова, провів дуже гідний матч. Замість Хаві на полі вийшов Кейта, замість Вільї - Боян Кркіч. Капітанська пов'язка, у відсутності Пуйоля і Хаві, перейшла до Вальдесу.

Перші двадцять хвилин матчу «Барса» послідовно і методично, як хірургічним скальпелем, розрізала оборону балеарци передачами і навісами в штрафну площу. Але, чи то скальпель притупився, то чи хірург сьорбнув зайвого перед операцією, тільки всі ці атаки так ні до чого і не привели. Били Мессі, Боян, Педро, вся Барселонська легка артилерія, висунута в авангард, але снаряди все не лягали в ціль. До 16-й хвилині володіння м'ячем в процентному співвідношенні досягло 90% у господарів проти 10% гостьових. Це не «Мальорка» відбирала м'яч, це Барселона його втрачала.

Це не «Мальорка» відбирала м'яч, це Барселона його втрачала

Рідко, але втрачала. На 20-й хвилині остров'яни зробили першу вилазку на половину поля господарів і тут же отримали гол у свої ворота. Маскерано перехопив м'яч, почав атаку, активний Дані Алвес прострілив з правого флангу в штрафну, Педро ефектно скинув м'яч п'ятою під удар Мессі і Лео, в кращих традиціях минулого сезону, обвідним ударом з лівої ноги відправив м'яч точно в кут воріт Авата. 1: 0.

Забивши, «Барселона» продовжувала гнути свою лінію. «Мальорка», до цього моменту, свою лінію вже зігнула і розгинати не збиралася, до самого кінця першого тайму. Перша серйозна, швидка атака команди Лаудрупа, на 42-й хвилині, завершилася небезпечним ударом з літа Кастро, який Вальдес, не без праці, перевів на кутовий, а пішов за цим навіс зі стандарту втілив у забитий м'яч ударом головою Еміліо Нсуе. Просто і легко. From Mallorca with love.

Другий тайм став таймом жовтих карток (гравці «Мальорки» зібрали всю колекцію з шести картонних прямокутників), перевірки в справі найближчій барселонській Кантер (матч закінчували вийшли на заміну Тьяго Алькантара, Ноліто і Хеффрен) і відчаю Мессі. Лео шукав свою гру на кожному сантиметрі газону на «Ноу Камп», шматки якого шипи на бутсах гравців виривали з м'ясом. Він віддавав передачі і бив сам, сперечався з суддею і перевіряв міцність сітки із зовнішнього боку воріт, але все безуспішно. Це не «Мальорка» зіграла добре, це «Барселона» зіграла погано. Уже який матч. Уже який матч на «Ноу Камп».

Це по вам задзвонив дзвін, сеньйор Гвардіола. І пора щось змінювати, бо дзвін цей дзвонить все голосніше.