Полезные материалы

Про чемпіонат світу з Кіокушинкайкан карате (IKO Matsushima)

Офіційні заходи турніру почалися за день до самого чемпіонату, з суддівського семінару

Офіційні заходи турніру почалися за день до самого чемпіонату, з суддівського семінару. Для цього в центральному Додзьо Хонбу зібралися всі судді і рефері, були вивішені списки суддівських бригад, у яких тут же була можливість потренуватися у винесенні рішень і оцінюванні імпровізованих поєдинків.

А вже на наступний день всі 170 спортсменів з різних країн, від США до Нової Зеландії, а також представники команд, судді, та й просто вболівальники, зібралися в залі «Ісесакі Шимін Тайкукан». Чемпіонат проводився в абсолютній категорії у чоловіків і в трьох вагових категоріях у жінок: до 55, до 62.5, понад 62.5 кг.

Збірна Української Асоціації Карате Кіокушинкайкан була представлена ​​в наступному складі: капітан збірної команди Сергій Доронін , Анатолій Томарів , Олександр Чапля і Данило Дрёмін .

Крім нашої збірної в цьому турнірі брала участь ще одна команда з України бранча Дмитра Волинця. це Світлана Жегар, Ольга Лещук і Павло Бугайов .

В цей день в суддівстві приймали участь Шихан Сергій Лукьянчиков в якості рефері і Шихан Євген Гнутов як бокового судді.

В цей день в суддівстві приймали участь Шихан Сергій Лукьянчиков в якості рефері і Шихан Євген Гнутов як бокового судді

У перший день змагань велика частина спортсменів, які представляють Україну на цьому турнірі, пройшли по 2 кола і вийшли у другий день змагань.

перше коло

Перший бій був у Данила Дреміна. За жеребкуванням він виходив з Клаудіо Толедо з Чилі, 189 см, 110 кг. Треба сказати, що в порівнянні з чилійцем Данило, який в нашій команді найбільший, здавався просто мініатюрним. Але Данило гідно витримав випробування і виграв бій на вазарі.

Але Данило гідно витримав випробування і виграв бій на вазарі

Наступним був бій Анатолія Томарова, якому теж «пощастило" з жеребкуванням не менше. Його суперником був Есматулла Ашена з Афганістану, 187 см, 90 кг (вага Толика зараз 68 кг). У своїй звичайній технічної манері, Толик рівно провів бій і рішенням суддів (4 \ 1) здобув перемогу.

Третім на бій виходив Олександр Чапля. Він боровся з австралійцем Джейсоном Балтов (176 см, 78 кг). Австралієць «від душі" приклався до щелепи Саші 2 рази. Лікар добродушно сказав, що «Щелепа ще ціла" і Саша продовжив бій. Виграв рішенням суддів (у австралійця в наявність вже був «Гант").

Самий останній бій першого кола був у Сергія Дороніна. Його суперник Маілов Абдуллаєв з Азербайджану (170 см, 70 кг) не зміг нічого протиставити Сергію. Чистий і красива перемога.

Друге коло.

У Данила цей круг вийшов вільним.

Толик в другому колі вийшов на лідера Японської збірної, 125-кілограмового Тацуя катакани (на минулому Чемпіонаті Світу Тацуя в другому колі «потрапив" на Сергія Дороніна, треба думати, що після цього чемпіонату він ніколи не забуде Україна). Можливо, японець не очікував того, з чим зіткнувся. Толик кружляв навколо нього, як бджола і жаліл, жаліл. Одноголосним рішенням суддів і під бурхливі овації залу - перемога!

Ну а Саші «дістався" росіянин Андрій Шпак (180 см, 94 кг). Можливо, зіграли роль отримані в минулому бою удари в голову, можливо суперник виявився занадто «потужний". Але факт залишається фактом - рішенням суддів (4 \ 1) перемогу здобув російський спортсмен.

Другий бій Сергія був з південноафриканцем Тулані Молек (165 см, 85 кг). Африканець дуже старався, але здається не зміг нанести Сергію скільки-небудь помітного збитку.

Що стосується інших представників України, Павло Бугайов впевнено закінчив обидва поєдинки точними ударами в печінку на іппон.

Світлана Жегар в першому бою потужним розширені-маваші «поклала» свою суперницю-іранку. У другому бою вийшла на цікаву китайську спортсменку, яка в першому бою перемогла чинну чемпіонку Європи з Грузії. Але проти Світлани китаянка нічого не змогла протиставити.

Але проти Світлани китаянка нічого не змогла протиставити

А у Ольги Лещук цей день виявився вільним, ні в першому, ні в другому колі суперниці до неї не вийшли.

2 день чемпіонату почався не з урочистого параду або побудови. Поки в зал не прибув Канчо, команди з Австралії і ПАР почали між собою «змагання на кращу групу підтримки», які завершилися дружним «паровозиком» навколо татамі.

У цей день за суддівськими столами сиділо дуже багато офіційних осіб, серед яких був і керівник префектури Гумма. Також цей змагальний день висвітлювала японська преса (зайняла все найзручніші точки зйомки біля татамі). Після побудови і параду учасників було проведено традиційне уявлення Бранч ЧІФов, потім показові виступи, і тільки після цього почалися поєдинки.

В цей день від нашої Асоціації в суддівстві приймали участь Шихан Сергій Лукьянчиков і Шихан Євген Гнутов як бічних суддів.

Данило Дремін програв у третьому колі більш досвідченому казаху Булату Нурабаеву (пропустив розширені гері).

Толик Томарів бився з 88-кілограмовим китайцем Кун Ліу, і бився добре, але ... Судді віддали перемогу китайському спортсмену, який в підсумку став 8-м.

Сергій Доронін в третьому колі за 23 секунди ударом розширені-маваші в падінні «уклав" 100-кілограмового іранця Саїд Махмуді, але в наступному колі вийшов на росіянина Артура тілові (у якого до цього «волею кулі" взагалі не було боїв). Почався бій добре і досить рівно, але в якийсь момент Сегрей пропустив Хиза-гері в голову. Іппон. Артур Тілов в результаті став чемпіоном світу, а Сергій у рейтингу 9-й.

Павло Бугайов в 3-му колі вийшов на росіянина Олександра Каршігеева. За явною перевагою рішенням суддів перемогу отримав російський спортсмен.

Світлана Жегар блискуче провела півфінальні та фінальні поєдинки з канадкою Лоренс Лапріс і австралійкою Шанін Джонстон Вард, і стала Чемпіонкою світу серед жінок у середній ваговій категорії, з чим ми її щиро вітаємо! ( Інтерв'ю Світлани Жегар )

(   Інтерв'ю Світлани Жегар   )

Ольга Лещук програла в півфінальному поєдинку австралійці Шанін Джонстон Вард, але в бою за третє місце в зв'язку з травмою суперниці здобула перемогу, ставши бронзовою призеркою Чемпіонату світу.

Сайонара

Традиційно після Чемпіонату світу проводиться сайонара, на якій спортсмени і представники, судді та вболівальники можуть познайомитися ближче, поспілкуватися, а також проявити свої таланти. Цього року крім частування була влаштована і розважальна програма. Команда кожної країни, яка виходила на сцену зі своїм номером, повинна була назвати наступну команду для виходу на сцену. «Запалили» публіку своїм гумористичним виступом японці, команда з ПАР влаштували ціле костюмована вистава (загадкою залишилося, як вони довезли всі ці костюми до Японії), представники Чилі зіграли веселі мелодії на флейті (особливо вразив «Політ джмеля»). Ну а команда УККА вийшла і під бурхливі оплески дружно проспівала «Ти ж мене підманула».

Міжнародне засідання Бранч ЧІФов

На наступний після чемпіонату день, поки спортсмени відпочивали, офіційні представники та Бранч чіфи зібралися на Міжнародне засідання.

На наступний після чемпіонату день, поки спортсмени відпочивали, офіційні представники та Бранч чіфи зібралися на Міжнародне засідання

Засідання проводилося можна сказати на 5-ти мовах: японська перекладався на англійську, російську, іспанську та один зі східних мов (спеціально для представників Ірану). На російський перекладав Дмитро Лукьянчиков офіційний перекладач Української Асоціації Карате Кіокушинкайкан. Традиційно Канчо подякував усім Бранч ЧІФов за приїзд і попросив вибачення, що в зв'язку з перенесенням термінів проведення Чемпіонату, деякі країни не змогли приїхати. Після звичайного фінансового звіту Канчо пішли звіти Бранч ЧІФов.

Крім цього були розглянуті питання майбутнього Кубка Світу, який, нагадаємо, відбудеться в 2014 році в ПАР. Також Шихан Сергій Лукьянчиков виступив з невеликою презентацією України та майбутнього нам в 2013 році в Донецьку Чемпіонату Європи. Усім присутнім на засіданні були вручені буклети Чемпіонату.

Міжнародний семінар

Семінар проводили ханши Джон Тейлор (9 Дан, Австралія) і Шихан Роман Ширяєв (7 Дан, Канада), він був присвячений вивченню і виконання ката в варіантах прийнятих в ІКО Мацушима. Треба сказати, що пройшов семінар на високому рівні, було розглянуто безліч нюансів в ката, також ханши і Шихан показали своє бачення на бункай, і відповіли на всі питання, що тренуються.

Від Української Асоціації в семінарі взяли участь: Сергій Лукьянчиков, Євген Гнутов, Дмитро Лукьянчиков і Анастасія Воропаєва.

Дан тест

26 червня в центральному Хомбу ІКО Мацушима пройшов Дан-тест, в якому взяли участь близько 35 осіб з з Австралії, Грузії, Канади, Китаю, Нової Зеландії, Пакистану, Росії та України. Тест почався о 10.30 годин і закінчився о 19.00 годині. Традиційно тест включав в себе перевірку фізичної витривалості, кихон, ідо-Гейко, ката, ката зі зброєю і бої.

В Дан тесті взяло участь 35 осіб На 1 Дан здавало - 3 чол., На 2 Дан - 5, на 3 Дан - 9, на 4 Дан - 10 чол., На 5 Дан - 8 осіб. Як завжди знижок через хворобу і за віком не було. Тому не всі витримали іспит і дійшли до кінця, серед них один представник Росії, здавали на 5 Дан і 1 представник Пакистану, який намагався здати на 4 Дан.

Від нашої Асоціації в Дан тесті взяв участь Дмитро Лукьянчиков, який з гідністю пройшов усі випробування, з чим ми його щиро вітаємо! Осу!

Осу

Треба відзначити, що наші хлопці весь час іспиту знаходилися в залі, асистували здають на фізичній підготовці і підтримували Дмитра.

Ну а після Дан тесту нашу команду чекало довгий і стомлююче подорож додому, зайняло майже 2 доби.

- Я завжди кажу спортсменам, що на змаганнях вони захищають перш за все свою честь, вони показують себе. Я вважаю, і весь час нагадую про це хлопцям, що виступають на змаганнях вони перш за все для себе! Саме тому я впевнений, що наша поїздка на Чемпіонат Світу була успішною. Весь світ побачив (а дехто навіть відчув), що таке Україна. Нас знають, і нас поважають. І в цьому - заслуга хлопців! Вони проявили себе на всі 100% - розповів нам Шихан Сергій Лукьянчиков.

Хочеться подякувати всім, хто брав участь у підготовці спортсменів, в організації поїздки, всіх, хто проводжав і зустрічав команду, всіх, хто стежив за успіхами хлопців і вболівав за них! Дякую вам за підтримку! Осу!

Особливо хочеться відзначити Василя Івановича Владиковського, члена Партії Регіонів, нашого земляка, спортсмена в минулому і просто любителя карате. Василь Іванович колись за часів своєї юності і сам брав участь в змаганнях з карате, тому він як ніхто інший розуміє, що будь-які починання вимагають підтримки. Багато в чому завдяки йому поїздка нашої команди в Японію стала реальністю.

Марина Дудіна