Полезные материалы

Японські дзюдоїсти активно вивчають техніку самбо

Семінар з самбо для дзюдоїстів провів виконавчий директор ФИАС Сергій Табаков в найсильнішому японському клубі дзюдо «Tokai University Judo Club». Сергій Табаков разом з членом виконкому ФИАС Нобуюкі Асаи навчав японських спортсменів прийомам самбо, які також можна застосовувати і в дзюдо. Раніше російський фахівець викладав японцям прийоми самбо під час їх підготовки до чемпіонату світу з дзюдо 2013 року в Ріо-де-Жанейро. Використовуючи отримані навички та знання, збірна Японії тоді посіла перше місце в загальнокомандному медальному заліку.

На цей раз найбільш пильну увагу було приділено відпрацюванню різних больових прийомів на руки. Крім того, Сергій Табаков продемонстрував ефективність застосування різновиди кидка «млин», званого в практиці самбістами «вертоліт». Найчастіше дана техніка застосовується в самбо у відповідь на спробу суперника виконати односторонній захоплення.

«У дзюдо багато технік і прийомів опинилися під забороною в зв'язку з деякими змінами правил. Навіть «Ката гурума» - улюблений прийом великого майстра дзюдо Дзігоро Кано-Шихан - потрапив під цю заборону, - розповідає Сергій Табаков. - Вивчивши дзюдо в Японії, майбутній основоположник самбо Василь Ощепков повернувся в СРСР, щоб поширювати його в країні. У той час країна була дуже закритою, тому треба буде модифікувати цей вид спорту, вибравши з нього все найкраще і додавши прийоми з безлічі інших видів боротьби. Так зародилося самбо, яке і стало активно поширюватися в Радянському союзі. У підсумку збірна команда СРСР по дзюдо на дебютних для себе Олімпійських іграх 1964 року в Токіо повністю складалася з самбістів ».

Виконавчий директор ФИАС зазначив, що в самбо є багато цікавих і ефективних технік, які можна використовувати в дзюдо і сьогодні, не порушуючи сучасних правил.

«Однак багато хто з цих прийомів дзюдоїстами забуті. Сьогодні Міжнародна федерація дзюдо (IJF) забороняє дзюдоїстів брати участь в змаганнях з інших єдиноборств. Втім, навчатися прийомам самбо ніхто не забороняє. Крім того, Міжнародна федерація самбо завжди відкрита для спілкування і готова ділитися всіма своїми напрацюваннями. Взаємодія самбо і дзюдо на даному семінарі в Японії є яскравим відображенням співпраці між IJF і ФИАС в рамках угоди про співпрацю , Яка була підписана між двома міжнародними федераціями », - заявив Сергій Табаков.

Взаємодія самбо і дзюдо на даному семінарі в Японії є яскравим відображенням співпраці між IJF і ФИАС в рамках   угоди про співпрацю   , Яка була підписана між двома міжнародними федераціями », - заявив Сергій Табаков

Слід зазначити, що університет Токай, на базі якого пройшов семінар, можна назвати колискою самбо в Японії. Перший президент Федерації самбо Японії Шігейоші Матсумае є засновником даного навчального закладу. Глава клубу дзюдо університету Токай Нобуюкі Сато був переможці першого в історії Відкритого чемпіонату Європи з самбо в 1972 році. Переможець чемпіонату світу з дзюдо в 1981 році Катсухіко Кашівазакі вивчав самбо в дзюдоістском клубі, коли він був студентом. Він в тому числі був срібним призером Відкритого чемпіонату Європи з самбо в Ризі і виграв міжнародний самбістскій турнір в Баку. Нинішній представник Японії в складі виконкому ФИАС Нобуюкі Асаи також є випускником цього університету.

Нинішній представник Японії в складі виконкому ФИАС Нобуюкі Асаи також є випускником цього університету