Полезные материалы

Як вибрати бігову доріжку

  1. Як вибрати бігову доріжку для дому Бігові доріжки звично відносять до кардіотренажерами. І вони...
  2. електромотор
  3. бігове полотно
  4. Панель управління
  5. вага користувача
  6. Кут нахилу полотна
  7. швидкість
  8. телеметрія
  9. Амортизація бігового полотна
  10. Комерційне використання. Тренажерні зали та фітнес клуби.

Як вибрати бігову доріжку для дому

Як вибрати бігову доріжку для дому

Бігові доріжки звично відносять до кардіотренажерами. І вони дійсно при правильному користуванні дозволяють поліпшити стан серцево-судинної системи, підвищити витривалість організму в цілому. Крім того, заняття на біговій доріжці - хороший спосіб скинути кілька зайвих кілограмів. Адже користь від бігу неоціненна. Звичайно, в першу чергу навантаження йде на ноги, але коли людина біжить (або навіть при ходьбі), в рух приводиться все тіло.

І навіть, незважаючи на те, що схуднення, поліпшення стану здоров'я і є основною метою покупки бігової доріжки, через один-два місяці багато хто перестає користуватися тренажером. Чому? Частково через те, що мотивація не була достатньою і заняття на біговій доріжці занедбані. Але в ще більшому ступені причиною відмови від тренувань стає неправильний вибір бігової доріжки. Комфорт і відчуття поліпшення стану здоров'я завжди будуть давати якийсь стимул продовжувати тренування. А це не в останню чергу залежить від вдалого вибору бігової доріжки. Тому знати більше про конструкції даного тренажера і про які їм надаються буде вкрай корисно.

Механічна або електрична?

Зазвичай в першу чергу вирішується питання, яку купити доріжку - механічну або електричну. Щоб визначитися, потрібно знати, в чому ж їх основні відмінності і наскільки вони істотні. Адже, по суті, бігова доріжка є тренажером, що складається з обертової стрічки і поручнів.

В механічної біговій доріжці полотно обертається за рахунок власних зусиль. Поки Ви біжите, полотно обертається, зупиняєтеся - і стрічка не обертається. Такий пристрій цілком відповідає природному бігу, тобто Ви рухаєтеся з тією швидкістю, з якою зручно, іноді прискорюючись або сповільняться. На механічній біговій доріжці немає необхідності бігти з постійно заданою швидкістю. У механічних бігових доріжок є й інші переваги. Через відсутність електромотора не витрачається електроенергія, стає менше вага самого тренажера, та й коштують вони тому набагато дешевше.
Але в той же час механічні бігові доріжки не позбавлені недоліків. Головним мінусом завжди залишається той момент, що полотно доводиться обертати власними силами. А це створює додаткове навантаження на ноги, що далеко не всім подобається. З цієї ж причини, заняття на механічних бігових доріжках не рекомендується тим, у кого є якісь проблеми з ногами (варикозне розширення вен, проблеми з колінними суглобами і ін.).
Ще одна обставина. Максимум даних, які можна побачити на механічних бігових доріжках - це показники пульсу, швидкості, часу тренування, пройденої дистанції і кількість витрачених калорій. Ніяких спеціальних програм роботи тренажера тут і не може бути.
Важливе зауваження! Механічні доріжки розрізняються за системою навантаження і гальмування. Різновид механічних бігових доріжок з магнітним механізмом навантаження і гальмування (часто їх називають просто магнітними) відрізняється від звичайних більш плавним ходом бігового полотна.
На звичайних же механічних доріжках при бігу часто відчуватимуться ривки, з яким рухається полотно.

головна відмінність електричних бігових доріжок в тому, що ніяких зусиль докладати для приведення в рух бігове полотно не треба - за Вас це робить електромотор. Причому швидкість руху можна задати будь-яку, від мінімальної до максимальної (залежить від потужності двигуна). На панелі управління, крім основних показників, в залежності від моделі бігової доріжки є можливість користування вбудованими програмами занять або навіть створення власних. В електричних бігових доріжках з'являється можливість використовувати масу додаткових можливостей, наприклад: вбудований вентилятор, дистанційне вимірювання пульсу, вбудована аудіосистема, електричний підйом бігового полотна - що створює ефект бігу під гору і т.п .. Природно, за рахунок введення додаткових опцій електричні бігові доріжки мають і більш високу вартість.

електромотор

Основним елементом електричної бігової доріжки, звичайно, є мотор Основним елементом електричної бігової доріжки, звичайно, є мотор. Саме від його потужності залежить максимальна швидкість обертання полотна. Потужність електромотора також є визначальною для максимально допустимої ваги людини, який може займатися на такому тренажері.
Іноді зустрічається здивоване запитання: чому в характеристиках вказується однакова потужність електромотора, а допустима вага людини відрізняється? Або навпаки максимальна вага користувача однаковий, при помітній різниці в потужності мотора. Справа в тому, що електромотор має два показника потужності - постійна і пікова. І в рекламних цілях іноді вказують саме пікову потужність, а головне для бігової доріжки саме постійна потужність. Оскільки при заняттях на тренажері електромотор працює саме з постійною потужністю. Цю інформацію можна дізнатися у нашого менеджера або ж подивитися самостійно (зазвичай постійна потужність вказана на самому моторі). Другою причиною таких розбіжностей ховатися в різних фізичних розмірах полотна, оскільки, чим менше стрічка, тим легше її привести в рух.
З усього цього можна зробити висновок, що правильніше робити вибір бігової доріжки наступним чином. Виділити коло тренажерів, що задовольняють Вашим вимогам по вазі користувача і розмірами доріжки. І якщо параметри приблизно однакові, тільки тоді вибирати бігову доріжку з найбільшою постійною (!) Потужністю. Так ви придбаєте дійсно надійну бігову доріжку.
У стандартних випадках, коли всі члени сім'ї важать не більше 80 кг, достатньо буде і потужності електромотора в 1-1,5 к.с .. Але правило - чим потужніший, тим надійніше - все-таки не забувайте, оскільки при бігу людина надає на бігове полотно навантаження деколи в два рази перевищує його вагу.

бігове полотно

Бігове полотно є кільцевою стрічку, надіти на два вала і обертається на них Бігове полотно є кільцевою стрічку, надіти на два вала і обертається на них. Але, як виявилося, є чимало моментів, про які просто необхідно знати.
По-перше, - фізичні розміри бігового полотна. Довжина і ширина полотна також підбирається з урахуванням даних всіх членів сім'ї, які будуть займатися на біговій доріжці. Серед всіх моделей розміри бігового полотна відрізняються значно: приблизно від 35 см до 55 см по ширині, від 110 см до 155 см по довжині. Залежно від Вашої комплекції, довжини кроку, швидкості бігу і вибирається відповідна модель. Тобто розмірів полотна повинно бути достатньо, щоб на тренуваннях ви не оступалися. Оптимальне співвідношення в більшості випадків - це тренажер з бігових полотном не менше 40 см в ширину і 120-130 см в довжину. Можна купити і бігову доріжку з максимально можливими розмірами полотна. Але це не рекомендується з двох причин. По-перше, таке придбання що називається «про запас» буде зайвим, оскільки можливо Вам буде досить і менших розмірів. Крім того, для обертання великого полотна необхідний і більш потужний мотор. В результаті Ви переплачуєте і за полотно, і за мотор. Друга причина не для всіх важлива, але, як би там не було, розміри полотна відбиваються на габаритах бігової доріжки. А з огляду на те, що тренажер буде займати місце в квартирі, цей параметр також має велике значення. Щоб визначити для себе розміри полотна, краще особисто спробувати побігати на біговій доріжці в фітнес-залі. Коли будете відчувати бігову доріжку, зверніть увагу ще й на те, наскільки м'яке полотно, не заважають поручні вільному руху рук. Для повноцінного випробування бігової доріжки побігайте на різній швидкості, а також змінюючи кут нахилу полотна - тільки так Ви зможете оцінити і зрозуміти, який тренажер для Вас зручніше.
Саме полотно може складатися з декількох шарів. Чим більше їх буде, тим краще: і комфортніше бігати, і прослужить довше.
Що стосується максимальної швидкості обертання полотна, тут в першу чергу визначиться, в яких темпах проходитимуть тренування. Наприклад, літнім людям не завжди необхідно бігати, а найчастіше досить просто більше ходити. Тому для таких випадків досить придбати бігову доріжку зі швидкістю обертання полотна до 10 км / ч. Для комфортного заняття бігом необхідний тренажер, який здатний забезпечити рух зі швидкістю 12 км / год і вище.
Навантаження на тренажері змінюється не тільки за рахунок підвищення або зниження швидкості руху, а й за допомогою різних кутів нахилу полотна. На більш простих моделях кути доводиться змінювати вручну. У більш функціональних бігових доріжках кут нахилу полотна можна регулювати на панелі управління, що забезпечується за допомогою електромотора.
Щоб бігова доріжка прослужила досить довго, важливо щоб потужність мотора була як мінімум 1,5 л.с., але варто так-же враховувати реальну вагу користувача.

Панель управління

Базовий набір параметрів присутній на панелі управління будь бігової доріжки Базовий набір параметрів присутній на панелі управління будь бігової доріжки. Показники пульсу, швидкості бігу, пройденої відстані і витрачених калорій дозволяють стежити за ходом кожного тренування.
Датчики пульсу найчастіше розташовуються на поручнях. Він також може чіплятися за мочку вуха або ж іноді просто точка на панелі управління, до якої необхідно прикласти палець. Що зручніше для Вас, визначте самостійно. Врахуйте, тільки такий момент. Рукоятки не повинні служити опорою, оскільки таким чином більшість навантаження переноситься на руки і ефективність такого тренування знижується.
Дуже важливо, щоб на панелі управління електричної бігової доріжки був ключ безпеки. Він тримається на шнурку, край якого кріпиться у поясу. І якщо людина оступиться і впаде, ключ мимоволі висмикається - і бігова доріжка зупиниться, щоб уникнути травм. Тому присутність цього елемента досить необхідно.
Але крім цього у бігової доріжки може бути маса додаткових опцій. Наприклад, набір вбудованих програм тренування, спрямованих на досягнення певних цілей (зниження ваги, підвищення витривалості і ін.). Ці програми складаються на основі даних наукових досліджень. Таким чином, можна досягати необхідних результатів, задаючи лише необхідну програму тренування, яка на основі віку та ваги людини автоматично підтримує необхідне навантаження. Корисною є програма, яка під час всього тренування підтримує пульс в певних межах. Для кожної людини нормальний пульс під час бігу приблизно становить 220 ударів в хвилину мінус вік. За пульсом можна стежити і самостійно, але все-таки більш комфортно, коли інтенсивність занять регулюється автоматично.
Згодом, можливо, Ви захочете створити і власні програми занять. Для складання власних програм краще буде порадитися з фахівцем. Можливість є далеко не на всіх моделях бігових доріжок, їх кількість також може бути різним. Природно, за таку перевагу доведеться і більше заплатити.
На дорогих моделях можна зустріти і вбудований дисплей з можливістю підключення до нього DVD-плеєра. Це робиться для того, щоб якось урізноманітнити тренування, але в домашніх умовах це вже буде надмірністю.
І не забувайте, що управління біговою доріжкою, якою б вона багатофункціональної була, має бути доступним і інтуїтивно зрозумілим.

вага користувача

Часто буває так, що клієнт, весів 120 кг, вибирає бігову доріжку з максимально допустимою вагою користувача: 120 кг - це велика помилка! Так як фактично, тренажер працювати то буде, але довговічність йому пророкувати не пройде. Постійно працюючи на межі своїх можливостей, будь-який тренажер в рази швидше використовує свій ресурс, і переходить в фазу «можливих і частих поломок»

Для того що б тренажер служив довго і надійно, необхідно що б як мінімум було 10 кг запасу до гранично-допустимої ваги (5, - якщо тренажер береться для ходьби). Тобто людині, який важить 120 кг., Потрібно вибирати бігову доріжку з максимально допустимою вагою користувача як мінімум: 130 кг. Це всього лише рекомендація для довговічності тренажера.

Кут нахилу полотна

Бігові доріжки бувають:

  • Без змінюваного кута нахилу. В такому випадку тренування проходить тільки в горизонтальній площині.
  • З змінним кутом нахилу в ручну. У цьому випадку кут нахилу регулюється способом підняття задньої частини полотна, і зміною положення задніх стійок, які маючи різну форму (висоту) будуть змінювати кут нахилу всього полотна. Це незручно тим, що для того що б змінити кут нахилу, - потрібно зупиниться, зійти з полотна, змінити кут, і тільки після чого знову продовжити тренування.
  • З змінним кутом нахилу автоматично. Це буває тільки в електричних бігових доріжках. Електромотор за допомогою спеціальних гідро-поршнів піднімає передню частину бігового полотна. Кут при цьому регулюється на панелі управління. Зручно це тим, що для зміни кута нахилу полотна не доводиться зупиняти тренування, а все відбувається в природному безперервному режимі.

швидкість

Швидкість до 7 км / год - це фактично ходьба, або швидка ходьба. Біг, починається зі швидкостей від 8 км / год. Де 10 км / год - середній біг підтюпцем, 12км / год - активний біг підтюпцем, а 14-15км / год - вже інтенсивний біг.

телеметрія

Телеметрія - це можливість дистанційного вимірювання пульсу. На груди спортсмена одягається «нагрудний кардиодатчики», який на певній частоті працює з самої біговою доріжкою, і дистанційно зчитує пульс під час тренування. Це зручно тим, що не потрібно прикладати руки на датчики пульсу і очікувати зчитування самого пульсу, що займає від 5 до 15 секунд. А з технологіями телеметрії Ви завжди будете бачити свій нинішній пульс і мати можливість контролювати його в кожну секунду. Крім того, телеметрія більш точно визначає пульс, тому що стандартні датчики згодом согут засмітяться пілью і потім.

Амортизація бігового полотна

Фактично в усіх бігових доріжках є амортизація бігового полотна, - вона знижує навантаження на хребет під час тренування. Чим більше максимально допустима вага користувача, тим амортизація сильніша. Чим дорожча бігова доріжка - тим амортизація краще. Дуже часто високу вартість бігової доріжки можна аргументувати понад сучасною системою амортизації, наприклад як в бігових доріжках ТМ KETTLER. Особливості амортизації вказуються в описі товару.

Системи амортизації займають важливе місце серед головних технічних достоїнств сучасних моделей бігових доріжок, таких як, передові програмні курси, міцність конструкції, система складання і т.д .. Саме від системи амортизації залежить і ефективність тренувань, і їх тривалість.

Комерційне використання. Тренажерні зали та фітнес клуби.

Професійні бігові доріжки коштують набагато дорожче ніж тренажери для домашнього використання. При цьому вони мають набагато більший запас надійності. Бігове полотно - товщі, електромотор - могутніше, сталь - міцніше, функціональність - більше. Терміни гарантії так само відрізняються. Якщо на домашні бігові доріжки, зазвичай, гарантія 1-1,5 року, то на професійні - від 1 до 3-х років.

Комерційне використання сильно відрізняється від домашнього. В першу чергу - інтенсивністю тренувань. І використовувати домашні бігові доріжки для комерційних цілей - вкрай заборонено! Професійні - для домашньої тренування, - будь ласка, якщо дозволяє бюджет.

Зараз є маса брендів які пропонують якісні бігові доріжки. Але на остаточний вибір бігової доріжки повинно вплинути не тільки широко відома марка виробник тренажерів, але і надається гарантія. І наостанок, хочеться додати, що бігова доріжка - це взаємопов'язана система з мотора (якщо вона електрична), полотна, металевої рами і електроніки. Тому важливі всі компоненти! Звичайно ж, це все в цілому відіб'ється на вартості тренажера. Тому тут, як і в будь-якому виборі необхідно визначитися, які функції і можливості для Вас важливі.

Разобравжісь з усіма важливими факторами бігових доріжок і використовуючи наш "фільтр товарів" - можна швидко звузити коло вибору до мінімуму! І вибираючи вже серед 4-5 моделей зробити вибір за порівняльними параметрами, такими як: Термін гарантії, Бренд, Дизайн і т.п ..

Якщо ж все-таки після цього у Вас залишаться питання, телефонуйте і ми з радістю відповімо на них, і, або підтвердимо правильність Вашого вибору, або виправимо його на більш правильний, чим захистимо від необдуманої покупки!

Чому?
Механічна або електрична?
Іноді зустрічається здивоване запитання: чому в характеристиках вказується однакова потужність електромотора, а допустима вага людини відрізняється?