Полезные материалы

Будівельні норми залів для гри в настільний теніс. Частина 1

Відвідування різних спортивних центрів для гри в настільний теніс змусило мене більш уважно придивитися до умов, в яких проводяться змагання Відвідування різних спортивних центрів для гри в настільний теніс змусило мене більш уважно придивитися до умов, в яких проводяться змагання. Як виявилося, є велика різниця між цими спортивними спорудами, від чого залежить не тільки ефективність турнірів, але і комфорт для гравців і глядачів. У тісних приміщеннях дуже часто глядачі заважають гравцям, перешкоджають роботі суддів. Якщо ігрові площадки не огороджені бар'єрами, то спортсменам доводиться більше часу витрачати на пошук тенісної кульки. Бувають випадки, що такий «втрачений» кульку стає перешкодою в розіграші очка на сусідньому столі. Звідси виникає питання: Яким повинні бути ігрові зали для настільного тенісу? Які в цьому плані існують норми?

Сьогодні будівельники здають в експлуатацію чимало нових приміщень для настільного тенісу. Популярність цього виду спорту зростає, і організатори турнірів, керівники тенісних клубів підшукують для себе споруди, які найбільше підходять для гри і тренувань.

В першу чергу, думаю, деякі необхідні норми для таких споруд, відображені в Правилах гри в настільний теніс. Подивившись документи ФНТУ і ФНТР, я переконався, що вони практично диктують однакові ігрові умови для площі залу, освітлення, температури, а також для тенісних «двориків» і покриття підлоги.

Наприклад, ігровий простір, згідно Правил, обмежена наступними розмірами:

  • 1. Найменша майданчик для одного тенісного столу на Україні повинна мати габарити 8 м. На 4,5 м. (В Росії - 9 м. На 4,5 м.). Це стосується турнірів міського і районного масштабу.
  • 2. Для обласних змагань площа «дворика» дещо збільшена: довжина -10,75 м., Ширина - 5 м. (В Росії - 10,5 м. На 5 м.).
  • 3. Для республіканських змагань площа ігрового майданчика ще більше: довжина 12 м., Ширина - 6 м.

Зал для настільного тенісу в ДЮСШ №2 в Луцьку

Звідси випливає і виходити, розраховуючи кількість столів для турніру. Якщо, наприклад, ви встановлюєте п'ять столів для міських змагань, то у вас площа залу повинна становити не менше 180 квадратних метрів (8х4,5х5 = 180). При цьому, не повинен порушуватися жоден габарит по довжині і ширині для ігрового майданчика, де встановлено стіл.

Потрібно вважати, що це мінімальна площа для проведення змагань, але недостатня. Відомо, що для турніру потрібно ще виділяти місця для суддівської колегії, місця для глядачів і для допоміжних приміщень (роздягальні, туалетні кімнати, кабінет лікаря, кімната відпочинку для суддів, прес-центр, кімнати для підготовки і перевірки ракеток).

Не треба забувати і про висоту стелі. Він повинен бути не менше 4 метрів.

Найбільш мені сподобався зал в ДЮСШ №2 міста Луцька, де практично це все є в достатній кількості. Як я зрозумів, будівля школи була побудована ще за радянських часів за типовим проектом, а тоді забудовники дуже уважно ставилися до всіх нормам, які розроблялися на основі централізованих наукових досліджень, при цьому обов'язково враховувалися і все ергономічні рекомендації. Просто шикарним можна вважати і спортивний комплекс СНУ в Луцьку, який дуже зручний для багатьох видів ігрових змагань, в тому числі і для настільного тенісу.

Просто шикарним можна вважати і спортивний комплекс СНУ в Луцьку, який дуже зручний для багатьох видів ігрових змагань, в тому числі і для настільного тенісу

Тенісний зал в СК «ЛІРС» м Жовква Львівської області

Але поза конкуренцією, природно, зал для настільного тенісу СК «ЛІРС» в Жовкві Львівської області. Площа приміщення розрахована на установку тут 20 столів для проведення змагань міжнародного рівня. Особливо мені сподобалося комфортне розміщення глядачів на великих окремих трибунах, які тут знаходяться на другому рівні. Між ігровими майданчиками є проходи- «коридори» для тренерів, які можуть тут спілкуватися з тенісистами під час перерви.

Відмінне нововведення, я побачив в Ялті, де місцевий спортивний клуб настільного тенісу «Ялта» використовує для інформування глядачів і гравців великий монітор-плазму. Він знаходиться в коридорі, поза ігрового залу, і будь-хто може подивитися на нього поточну інформацію в онлайн-режимі про списках гравців, про зіграних партіях і про місце в турнірній таблиці в ході змагань. Управління ним і висновок інформації здійснюється з головного комп'ютера змагань. Тут ніхто з гравців не товпиться перед суддями, не відволікає їх від основної роботи.

Також читай: Зали для настільного тенісу в Іспанії

Забудовникам, розраховуючи проект нового клубу з настільного тенісу, потрібно уважно підходити до цих вимог по внутрішньому плануванню будівлі, розраховувати площа залу так, щоб було зручно всім: і гравцям, і суддям, і глядачам. Більш детально з умовами проведення змагань в різних місцях можна ознайомитися на сторінках нашого сайту .

Більш детально з умовами проведення змагань в різних місцях можна ознайомитися на   сторінках нашого сайту

Монітор для перегляду інформації про поточні події турніру в СК «Ялта»

Монітор для перегляду інформації про поточні події турніру в СК «Ялта»

Інформація на екрані для уболівальників і гравців оновлюється в онлайн-режимі

Які в цьому плані існують норми?