Полезные материалы

Мамед'яров: "Уникаю комп'ютерів і гаджетів". Карякін: "Аби тільки не електронні дружини"

Поки що жодна партія Меморіалу Вугар Гашимова в Шамкірі не завершена результативно. Але у кожної є продовження: гросмейстери приходять в прес-центр, де відповідають на питання журналістів і відомого югославського гросмейстера Любомира Любоєвич.

Любомира Любоєвич

Весь другий ігровий день ведучого цікавила тема сучасних технологій. До чого вони призведуть в недалекому майбутньому? Що, якщо штучний інтелект візьме верх над природним? А якщо роботи навчаться робити за людину все? Чи не обмежить це нашу свободу? Чи не призведе до катастрофи? Ці та схожі питання Любоєвич задавав учасникам турніру.

Переклад з англійської - Chess-News.

Майже ніхто з респондентів не розділив побоювань ветерана, лише робили обмовку: застосовувати штучний інтелект необхідно на благо людства, а не навпаки.

Теймур Раджабов впевнений: якби він не був шахістом, точно займався б IT-технологіями або чимось подібним: "Вважаю, зробив би багато корисного в цій області для своєї країни, для людей. Адже технології в більшості своїй покращують життя, роблять її легше, комфортніше ... "

непросте випробування
непросте випробування

"Поки люди контролюють роботів, хвилюватися нема про що", - заявив азербайджанець.

З ним згоден Рауф Мамедов: "У 21 столітті без технологій нікуди". Однак згадав: "Нещодавно я переглядав фільм" Назад в майбутнє "- так там в 2015-му році вже літали автомобілі. На дворі 2018 рік - і де вони? .."

При всьому позитивному ставленні до роботизації Сергій Карякін наполягає: "Навіть якщо роботи навчаться керувати автомобілями, я не встану з-за керма. Мені дуже подобається водити, я хочу насолоджуватися життям і щось робити самому".

Фото - twitter
Фото - twitter.com/ShamkirChess

Але додає: "Сподіваюся, в майбутньому хоча б дружини не стануть електронними ..."

Аніш Гірі навів приклад негативного впливу гаджетів: "Якщо раніше люди тримали в голові номера телефонів, то зараз я, наприклад, не можу запам'ятати і одного номера. Адже це не потрібно - досить натиснути на ім'я в телефоні і піде дзвінок. Так що з якою -то точки зору технології призводять до одуріння, але з іншого боку не можна заперечувати і всієї користі, що вони приносять ... "

Деякі гросмейстери все одно відповідали про шахи: мовляв, комп'ютерна підготовка забирає надто багато часу і сил, але зробити з цим нічого не можна.

І тільки один повністю погодився з Любоєвич - Шахріяр Мамедьяров. Будь-яку залежність від електронних пристроїв він вважає згубною, а особливо - в шахах.

"Я відмовився від використання двигунів при підготовці, - повідомив Мамед'яров. - Звичайно, вдосконалюватися без комп'ютера зараз неможливо. Для цього потрібні помічники. Я повністю довіряю їм: якщо вони показують мені проаналізований варіант і дають йому оцінку, значить, так воно і є. сам же намагаюся зберігати свою індивідуальність. І книги читаю в паперовому палітурці, а не в гаджетах. І в будь-якій сфері по можливості уникаю електронних недругів ".

І в будь-якій сфері по можливості уникаю електронних недругів

Думка одного залишилося невідомим. Магнус Карлсен був не в дусі після нічиєї з Давидом навар і занадто тривалого аналізу в тому ж прес-центрі. "Вибачте, я не готовий сьогодні говорити про світові проблеми", - промовив чемпіон.

До чого вони призведуть в недалекому майбутньому?
Що, якщо штучний інтелект візьме верх над природним?
А якщо роботи навчаться робити за людину все?
Чи не обмежить це нашу свободу?
Чи не призведе до катастрофи?
На дворі 2018 рік - і де вони?