Полезные материалы

Спортивний гаджет з GPS: ГОДИННИК vs СМАРТФОН

Маючи певний парк гаджетів, які використовуються мною для спорту, після чергової покупки я задумався, на стільки Чи точніше, розумніші і зручніше всі ці спортивні гаджети, як вони стоять, якщо їх порівняти зі смартфонами. Всі мої спортивні годинник мають вбудований GPS, і їх цінник вище $ 150, але такий же GPS є в будь-якому смартфоні за цю ціну. Крім того смартфон має цілу купу інших датчиків, вміє програвати музику, радіо, відправляти дані результатів тренувань в мережу, знайти суперника і влаштувати змагання, має купу додатків з \ "індивідуальним \" тренером, який буде голосом промовляти поточні дані тренування. Але результати були несподіваними для мене.
Так як я використовую спортивні девайси в основному для бігу, для мене критично, щоб вони мали вбудований GPS (показаннями шагомеров, навіть найрозумніших, не довіряю). Також в спортивних годинах визнаю наявність тільки монохромного дисплея (кольорові вигоряють на сонці і на них нічого не видно).

Отже, в моєму змаганні за звання кращого гаджета з вбудованим GPS, для бігу беруть участь:

1.) Spovan GL004 (Ціна $ 150) - це найдешевші китайські годинники з вбудованим GPS, які мені вдалося знайти на Aliexpress. У комплекті з ними йшов бездротової нагрудний датчик пульсу, що працює за технологією Bluetooth 4.0 Smart, тобто він може підключатися до будь-яких смартфонів з Bluetooth 4.0, що працює на iOS Android (версії 4.3 і вище).
1

2.) Epson Runsense SF-710s (Ціна $ 200 на e-Bay). Дуже зручні, і по-японськи розумні спортивні годинник, або я б навіть сказав комп'ютер, з монохромним дисплеєм, тачем на 1 настроюється дотик і неймовірною автономністю. Підтримує підключення нагрудних датчиків пульсу.
2

3.) Смартфон Xiaomi Redmi 1s (ціна $ 90), двухсімочнік, працює на Андроїд 4.4., Підтримує роботу GPS + Glonass + Beidoy, має Bluetooth 4.0 і до нього можна підключити нагрудний датчик пульсу. Є 3G, причому мій варіант - версія "GSM + CDMA" підтримує роботу як Rev.A так і Rev.B).
3

4.) Смартфон Elephone P6000 (ціна $ 110), двухсімочнік, що працює на Андроїд 5.0, і новітньому 64-бітному процесорі від МТК. Підтримує роботу GPS + Glonass, має Bluetooth 4.0
4

Як видно, смартфони коштують дешевше ніж спортивні годинник, вміють на порядок більше ніж годинник, та й є універсальними гаджетами. На них зручно проаналізувати пробіжку по дорозі на роботу / навчання, можна легко відправити результати в мережу, і на протязі всього забігу смартфон весь час говорить поточні параметри, де потрібно прискорити, скільки пройдено, скільки залишилося ще пробігти, поточна швидкість, пульс. Тобто на смартфон не обов'язково дивитися під час тренування. Його можна заховати в кишеню, або в спеціальну сумку на плече.
Але при цьому годинник одягнені на руці, і щоб побачити результати - досить просто поглянути на них.

Результати тестування можна побачити на моєму відео , Або прочитати нижче в текстовому варіанті:

ЗАБІГ №1
Реальна дистанція 1 км. (Плюс-мінус 10 метрів, тому що мені доводилося оббігати калюжі).

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показавши довжину дистанції як 870 метрів, помилився на 130 метрів. Завдяки трек-даними можна побачити, що смартфон не правильно визначив точку старту і почав відлік після проходження першої половини кола.
2.) Годинники Epson показали довжину дистанції як 911 метрів. Помилка склала всього 89 метрів. За трек-даними видно що точка старту і фінішу була визначена точно, але самі кола виглядають розхлябано, з якимось завалом на верхній лівий край.
3.) Смартфон Elephone P6000 - красень! Виміряв довжину дистанції як. Увага! - 1 км і 660 метрів. І якщо судити по його трек-даними, я біг не по стадіону, який знаходиться тут, а по сусідній пром-зоні, крізь будинки і паркани як Коперфільд.
4.) Spovan нічого не показав, тому що програма, з якою він вміє працювати не змогла показати мені ні треку, ні часу.

ЗАБІГ №2
Реальна дистанція 500 метрів + - 5 метрів.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав довжину 390 метрів, тобто помилився на 110 метрів. І мало того що за традицією точка старту була визначена із запізненням на пів кола, так ще трек-дані показують що я зрізав добрий шматок стадіону, за що вчителі фізкультури поставили б мені 2 бали.
2.) Годинники Epson визначили дистанцію безпомилково - рівно 500 метрів, але якщо поглянути на трекінгу ви також можете побачити серйозний косяк за визначенням точки фінішу. Її хвацько відкинуло кудись в сторону.
3.) Смартфон Elephone P6000 - показав 610 метрів, додавши таким чином 110 метрів до реальної довжині дистанції, і також як Epson, показав дивну точку фінішу.
4.) Spovan знову нічого не показав по тій же причині, що і раніше.

ЗАБІГ №3
Замість напівкруглих форм стадіону я вирішив випробувати гаджети на прямій дистанції.
Реальна довжина близько 550 метрів.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав довжину 580 метрів, тобто помилився на 30 метрів, але при цьому показав досить точний трек.
2.) Годинники Epson визначили довжину дистанції в 559 метрів, також намалювавши хорошу пряму, з тією відмінністю, що вона чомусь припала якраз на проїжджу частину.
3.) Смартфон Elephone P6000 - показав 560 метрів, з досить рівним треком.
4.) У Spovan. Мені нарешті вдалося впоратися з його ПО, показав довжину в 610 метрів, але трек мене розчарував. Він кілька разів перебігав дорогу в недозволеному місці, біг по іншій стороні вулиці. Загалом, намальовані не адекватну картину.

ЗАБІГ №4
Той же стадіон, дистанція 750 метрів.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав довжину 690 метрів, помилився на 60 метрів. Все та ж причина - запізніле визначення точки старту. Трекінг програма видала досить незграбний.
2.) Годинники Epson видали 737 метрів, помилившись буквально на пару метрів і намалювавши, нехай і трохи розхитані, але досить плавні лінії кіл.
3.) Смартфон Elephone P6000 - показав 720 метрів, але без Коперфільдовщіни не обійшлося. Трек перебігав дорогу в недозволених місцях, і навідувався в сусідній квартал, проходячи через паркан.
4.) Spovan дистанцію визначив як 710 метрів. Що цілком не погано, але трек-дані мені не вдалося викачати, знову заглючила програма.

ЗАБІГ №5
Дистанція 1 км.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав 910 метрів, і також як і раніше почав писати трек тільки через пів кола. Трекінг вийшов незграбний.
2.) Годинники Epson видали 1 км. 32 метра, трекінг з плавними лініями, але одне коло він все ж «обрізав».
3.) Смартфон Elephone P6000 - після допінгу у вигляді калібрування GPS за допомогою програми FasterGPS, смартфон видав 950 метрів, і намалював досить точний трек.
4.) Spovan визначив довжину дистанції як 1 км. 87 метрів, але трек намалював розхлябані кола, які проходили через поблизу розташовані будинки.

ЗАБІГ №6
Для чистоти експерименту я вирішив змінити стадіон. Точна довжина дистанції не відома. Беруть участь тільки смартфон Redmi 1s і годинник Epson.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав 650 метрів, і знову - запізнілий старт.
2.) Годинники Epson видали 720 метрів, і досить точний трек. Одиночне відхилення вгорі карти було зроблено спеціально, щоб розуміти алгоритм обробки сигналу програмою Epson Run Connect. Вона виявилася точною, нічого «спеціально" не згладжує і не «домальовує».

ЗАБІГ №7
Той же новий стадіон. Повторення тесту з тими ж учасниками.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав 930 метрів, без запізнілого старту, але лінії треків були як і раніше занадто незграбними. Я було подумав що це якось пов'язано з програмою Endomondo, якою я користуюся. Але окремий забіг з програмою RunKeeper показав ту ж картину, причому зі звичним вже запізненням старту на підлогу кола.
2.) Годинники Epson теж правильно визначили точку старту і точку фінішу, і нарахували 908 метрів. Але лінії треку явно виділяються плавністю і точністю промальовування маршруту.

ЗАБІГ №8 контрольний! Беруть участь смартфон Redmi 1s, а також годинник: Epson, і Spovan.

результати:
1.) Смартфон Redmi 1s показав 770 метрів, і знову запізнілий старт.
2.) Годинники Epson правильно визначили точку старту і точку фінішу, і нарахували - 831 метр.
3.) Spovan визначив довжину дистанції як 805 метрів, точно визначив точку старту і фінішу, але трек промальований як зазвичай дуже розхлябаними лініями.

Які можна зробити висновки
Смартфони, і це дуже дивно для мене, володіючи не порядок великою кількістю датчиків, потужним процесором, розумними програмами, не є більш точними, а тим більше - зручними. Їх доводиться носити на плечі, не зручно включати і вимикати. Спортивні годинник дозволяють оперативно контролювати поточні параметри тренування. Глянув на руку і бачив результати. Смартфони таким похвалитися не можуть, і навіть якщо їх тримати в руці при бігу, їх кольорові екрани, як і більшість смарт-watch, не завжди можуть похвалитися кращою інформативністю на яскравому сонці.

Після того, як обвішаний спортивними годинами з повними руками смартфонів, я ночами проводив ці тестування, бігаючи то за годинниковою, то проти, переодягаючись девайси на різні руки, тим самим нагадуючи швидше людини тільки що пограбував салон зв'язку, мені в голову прийшла думка професора Амосова: «Зовсім не важливо як, коли, в чому і з чим, ти біжиш. Головне - це втекти! Втекти від інфаркту.

Бажаю вам міцного здоров'я. Займайтеся спортом. Менше заморачивайтесь на спорядженні. Всім величезної мотивації, і удачі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.