Полезные материалы

Не дивуйтеся, якщо Трактор виграє кубок Гагаріна

Ювілейний сезон КХЛ вийшов дійсно хорошим. Давно у нас в лізі не було сезону, де в плей-офф, були реально цікаві серії, команда сенсація, свої історії і що найголовніше, несподіваний чемпіон. Але цей сезон не був би такий хороший, якби не команда яка здивувала всіх, і я зараз не про Ак Барс. Челябінський Трактор перед сезоном був неоднозначним клубом. З одного боку, серйозно посилення у вигляді сильних легіонерів в топ-6, а з іншого, плачевний стан захисту і що найголовніше, відсутність сильних російських нападників. Саме тому перед сезоном багато експертів, а також вболівальники, розходилися в думках, чого доб'ється Трактор в новому сезоні. Одні пророкували битву за плей-офф і виліт в першому раунді. А деякі прогнозували потрапляння в першу четвірку команд Східної конференції.

Від цієї неоднозначності страждав і сам клуб, який міг провалити початок сезону і опинитися поза вісімки на момент перерви на перший етап євротуру, а закінчити чемпіонат на 3 місці, при цьому за очками будучи другими, поступившись Ак Барсу, що знаходиться на першому місці, всього 4 бали. Трактор 2017-2018 став справжнім проривом, після довгих років відсутності темної конячки. Причому якщо Сибір 2014-2015 пройшла у фінал конференції швидше за рахунок неймовірної самовіддачі і простіше кажучи стилю битися-боротися, який тоді переважав у лізі. Те Трактор в хокей грав, у челябінців відкривалися молоді таланти. Гравці, на яких вже поставили хрест, раптом несподівано показували, що все ще можуть, і врешті-решт Челябінськ міг, перебуваючи за крок від вильоту з плей-офф виграти у Салавата 7: 1.

Але минулий сезон вже канув в лету. І нас чекає 11 сезон Континентальної хокейної ліги. Так що ж головна сенсація минулого сезону підготувала на майбутній сезон. Ви здивуєтеся, але у челябінців справи не погані. Кістяк команди, за винятком декількох гравців у вигляді Олексія Кручиніна, Павла Францоуза, Лінуса Відделя, Івана Вишневського і Чернікова з Петровим, вдалося зберегти. При цьому майже всім минулим була знайдена заміна не гірше, хіба що на позицію Вишневського поки придбань не було. Єдиною серйозною втратою на даний момент виглядає головний тренер команди Анвар Гатіятулін, з яким не змогло домовитися керівництво челябінського клубу, це поки що і залишається головною проблемою челябінського клубу на майбутній сезон. В інших же лініях більш-менш порядок.

воротарі:

Взагалі, якщо починати з далека, ще в 2015 році Василь Демченко повинен був стає беззаперечним першим номером команди, а йому повинні були шукати бекапа. Тому що сезон 2014-2015 Демченко провів відмінно. На самому початку вигравши боротьбу за другого номера у Владислава Фокіна, в момент, коли Майкл Гарнетт був травмований. А вже потім посадивши на лаву і канадця, який до цього сезону був в принципі беззаперечним першим номером. Василь дійсно доводив, що готовий грати і перемагати в найсильнішій лізі країни. Але чомусь в нього не повірили, підписавши на той момент кращого воротаря чемпіонату Чехії та МВП плей-офф чеської ліги Павла Францоуза.

Здавалося б, після такого ставлення до себе, саме час брати валізи і їхати пробувати сили в НХЛ. Але немає. Василь Демченко погодився на місце бекапа. Але як виявилося це місце було зовсім не другим. І якщо перший сезон, коли Василь виграв боротьбу за першого номера у чеха, можна списати на травму Францоуза, то вже наступні два сезони, Василь по праву грав нарівні, а іноді навіть краще свого іноземного колеги. Францоуз раз по раз лажа в важливих матчах пропускаючи кидки в верхні кути, видаючи раз в п'ять ігор - одну хорошу. А Василь виходив і прекрасно робив свою роботу.

Навіть в цьому плей-офф, в якому здавалося Павлу Францоузу після Олімпіади довірили перший номер. Василь все одно виходив і доводив, що він не гірше чеха. Спочатку вигравши з температурою 5 матч і серію з Нафтохіміком, а потім перевернувши невдало складається серію з Салават, на собі вигравши 4 матч, і не давши здійсниться розгрому в п'ятому матчі, де у Трактори не було навіть однієї нормальної атаки за весь матч.

І ось, на сезон 2018-2019, Василь нарешті підходить в ранзі беззастережного першого номера. При цьому маючи підстрахування у вигляді Олександра Судніцин, який в разі чого, зможе підмінити втомленого колегу. Крім цього, у Трактори так само є і неймовірно талановитий Владислав Сухачов, який явно захоче поборотися в цьому сезоні хоча б за місце бекапа. Так що воротарська лінія Трактори, якщо і стала слабшою, то не на багато, при цьому додавши в глибині.

захист: захист:

Тут же вже складніше. З одного боку, навіть без трансферів. Нинішня оборона Трактори виглядає набагато сильніше, ніж оборона перед минулим сезоном. Замість Вишневського і Кольцова. У складі ще під час сезону з'явилися Микита Нікітін і Євген Рясенскій. Замість двох колишніх гравців збірної Росії, прийшли два інших колишніх гравця збірної Росії. З іншого, хвалити нема чому, адже за кількістю високоякісних гравців оборона така ж, як і перед минулим сезоном, змінилися тільки два гравці. Але не визнати того, що оборона Трактори, навіть без Нікітіна і Рясенского в плей-офф виглядала добре, просто не можна. У Челябінську дійсно побудували таку систему, що, здавалося б, навіть погані обранці виглядали органічно.

Новий сезон же очікується з побоюванням. Петров і ШИНІН в плей-офф ще раз довели, що вік для захисників не головне і навіть в свої роки вони можуть бути надійними. Рясенскій і Нікітін ж ще під час сезону своєю грою доводили, що рано списувати їх з рахунків. Так що там говорити, якщо в нашій лізі, після пропуску декількох сезонів, ветеран Віталій Вишневський, може спокійно грати в топ-4 клуби, що потрапив в плей-офф, то оборона Трактори ще нічого. Нікітін якщо нормально проведе передсезонку, явно зможе побігати в топ-4. Рясенскій якщо позбудеться від травм, так само буде непоганий. Та й Петрову, з ШИНІН наостанок явно не захочеться вдарити в бруд обличчям.

Більш молоді гравці, вселяють набагато більше впевненості, однак вони теж можуть провалитися. Нік Бейлі, який відмінно провів кінцівку регулярки і плей-офф минулого сезону, може спокійно отримати травму або грати в жахає мінус, як на початку сезону. Артем Бородкін, про проблеми якого на час плей-офф здається забули, знову може нагадати себе з регулярного чемпіонату. А Ігор Ісаєв, який несподівано увірвався в оборонні редути челябінської команди .... Так просто закінчи програвати п'ятак, Ігор.

Оборона Трактори на майбутній сезон представляє з себе, по суті, ту ж оборону, що і в плей-офф, тільки без Вишневського, Клімонтова і (я дуже сильно сподіваюся, що чутки виявляться правдою) Мамаєва. При цьому додай Нікітіна і Рясенского. А також, даючи шанс молоді з Челмета і Білих ведмедів. Звичайно, захист не ідеальна, вона не була ідеально і в плей-офф, але тоді зіграла на максимум і цього вистачало. На мій погляд, Трактору варто було б посилиться одним-двома серйозними захисникам тим більше, що чутки про Медведєва і навіть про Мартинова в мережі ходять до цих пір. Благо час для сезону ще є.

напад:

напад:

Ось тут селекційний відділ Трактори попрацював на славу, на заміну пішли Кручинину, Відделю і Черникову з Петровим, Трактор знайшов заміну практично відразу. Замість Олексія, який в Тракторі за всі 4 роки видав всього один нормальний сезон набирає більше 0,5 очка за гру. Прийшов місцевий улюбленець Антон Глинкин, який встиг за час свого відрядження в Ак Барс виграти кубок Гагаріна, правда так і не ставши там основним хокеїстом. Лінуса замінив інший шведський легіонер Олександр Бергстрем, який в минулому сезоні вибив 41 очко за новосибірський клуб. Замінити ж Чернікова з Петровим виявилося складніше, на їх місце прийшов лише один Євген Лапенков, який крім чорнової роботи, може відмінно набирати очки і 249 очок в 524 матчах, (що на секундочку більше, ніж у Олексія Кручиніна в середньому) це тільки підтверджують.

Так само на вільне наразі місце легіонера, після відходу Павла Францоуза, прийшов американський форвард Райан Стоа, який може зіграти як в центрі, так і з краю, що вкрай важливо для челябінського клубу, який в останні сезони мав проблеми з крайніми нападниками в топ-6 . Як підсумок атакуючий потенціал Трактори виріс набагато більше, ніж в минулому сезоні. На місце старих гравців, прийшли гравці з набагато більш хорошими показниками в плані набраних очок. А також вперше за довгий час у Трактори з'явилася можливість експериментувати в топ-6. І так, про Максима Якуцени я не забув, просто після цього сезону про нього сказати нічого, пішов і слава Богу.

Зараз на перші дві трійки Трактори, претендують відразу 7 хокеїстів. І якщо Гюнге - Щехура - Бергстрем здаються непохитною трійкою вже зараз, то друга трійка надає гігантські простори для ідей. Стоа, Полигалов, Кравцов і Глинкин боротимуться за місце під сонцем, але і про Шарова з Пеньковським забувати теж не варто, вони теж захочуть стати більш значущими гравцями в майбутньому сезоні. За оборону ж відповідатимуть коку - Рибаков - Лапенков і ця трійка на відміну від Чернікова з Петровим явно буде розраховувати на набагато більшу в атаці.

Челябінськ дійсно підходить до сезону з відмінним нападом, принаймні за мірками Східної конференції. У Трактор є баланс у всіх ланках. Але крім всього цього не варто забувати і про молодь, яка явно буде намагатися прорватися в основу. Шипін, Шолохов, Безруков, вже були заграні за основу в минулому сезоні, з різним успіхом, звичайно, але все ж. А скільки ще молодих талантів приховує челябінська школа хокею, на пальцях двох рук не перерахувати.

тренер:

тренер:

І, здавалося б, Трактор після минулого не став набагато слабкіше у воротарському і захисної лініях. При цьому посиливши напад. Саме час виходити у фінал кубка Гагаріна, проте є одне «Але». І це «Але», дуже велика. У команди змінився головний тренер. На місце неймовірно успішного Анвара Гатіятуліна, який вперше зав багато років вибудував дуже серйозну команду, яка виграла бронзові медалі плей-офф КХЛ, прийшов Герман Титов, в послужному списку якого тільки 1 з 5 сезонів в плей-офф і той з Авангардом, прийшовши в клуб по ходу сезону. Так безумовно можна сказати, що Титову не щастило з командами, спочатку Кузня з якої було нереально важко і розпад команди почався вже тоді. А потім і Спартак, який тільки до останнього сезону зумів хоча б трохи прийти в себе, після непоганих сезонів на самому початку КХЛ.

Та й Авангард при Титова не виглядав так плачевно. Граючи з тим же Салават Юлаєв в плей-офф на рівних, вилетівши тільки в 7 матчі серії, програвши в овертаймі, після не зовсім упевненої гри голкіпера. Однак зі статистикою не посперечаєшся, на місце успішного тренера, який досягав результатів, як з молодіжним клубом, так і з головним, прийшла людина, у якого вище досягнення на тренерському терені - це виліт в першому раунді.

При цьому Титов не є настільки поганим фахівцем, як прийнято вважати. Його команди люблять грати в атаку. А нинішній Трактор якраз і створений для того, щоб зробити упор на атакуючому хокеї. Титов дійсно вчиться і прогресує. Чого варті тільки постійні поїздки в Торонто на тренерські курси, здавалося б, дрібниця, але для нашого тренерського цеху, де люди замість навчання, вважають за краще побудувати паркан на дачі - це вже щось та значить. У Германа Михайловича дійсно є багато плюсів, які можуть допомогти Трактору домогтися серйозних результатів, але на даний момент, здається, що єдино серйозно ослабла лінія у команди, це головний тренер, дуже хочеться в цьому помилятися.

суперники:

Але перейдемо до головного. За всіма маєтками в Тракторі треба стежити через призму змін в інших клубу на Сході, а там не все так добре. І саме тому, як зараз йдуть справи в інших клубах Сходу, можна сказати, що Трактор буде одним з фаворитів Східної конференції. Адже на даний момент, відверто кажучи, на Сході є два серйозних клубу. Це чемпіонський Ак Барс, який нехай і став трохи слабкіше після відходу пари гравців, але все ще залишається головним претендентом на фінал від Сходу.

А другим клубом несподівано для багатьох став Автомобіліст. Нові власники вдумливо підійшли до вкладень в клуб. У минулому сезоні промацавши грунт, зібравши нехай і бойової, але все ще не топовий склад. В цьому ж році Авто закупив вкрай серйозно. Доус, Секстон, Да Коста, три топових легіонера ліги. Крім цього, команду поповнили Іван Вишневський та Георгій Білоусов, які непогано показали себе в минулому сезоні. Єдине, що бентежить в Автомобіліст, це відсутність кубкового досвіду у більшості гравців. Всі лідери Авто відмінно проявляли себе по ходу регулярки, а ось в плей-офф перетворювалися в середніх хокеїстів. Та й новий тренер Мартем'янов не самий топовий російський фахівець.

У решти ж клубів спостерігаються проблеми. Той же Салават Юлаєв, який за складом не програє Автомобілісту і зовсім небагато поступається Ак Барсу, все ніяк не може визначитися з головним тренером, після Ігоря Захаркін клуб качає з боку в бік. Якщо торішній експеримент з Вестерлунд, хоча б мав шанс на успіх, то ось Цулигін здається провалом уже зараз.

У Магнітки і Авангарду проблеми трохи іншого русла. Проблеми зі складом. А також ризик у вигляді запрошення іноземних тренерів. Омський клуб і в минулому сезоні не виглядав грізному, в цьому сезоні справи явно не покращилися. Максим Сушинський, прийшовши в клуб, намагається виїхати на старих знайомих у вигляді Сергія Широкова та Кирила Петрова, які хоч і стабільні, але дуже далекі від того, щоб бути лідерами. Та й прийшов з Лади Денис Зернов не виглядає такою неймовірною силою як хотілося б. Чи варто взагалі говорить, що на сім (шість, якщо не брати до уваги Лаут) пішли форвардів, в клуб прийшло всього три.

Магнітка ж все ніяк не може відпустити на спокій Сергія Мозякин, який вже в минулому сезоні показав, що без Даніса Заріпова він не такий гарний, і мінус 1 за підсумками регулярки це тільки підтверджують. А тепер Мозякин, залишився ще й без Коваржа. Ті, що прийшли до складу Кулемін, який, здається, вже, як і Сьомін їде догравати, і Варфоломєєв, явно не найкраще посилення. Так само на Магнітці серйозно може позначитися втрата Іллі Самсонова. Василь Кошечкин вже в минулому сезоні показав, що розраховувати на нього можна від сили два місяці з восьми. В результаті Магнітка намагається вичавити максимум з чемпіонського складу, затикаючи діри, який утворилися в зв'язку з відходом топових хокеїстів, хокеїстами трохи гірше.

Про інші команди я думаю і говорити не варто. На Сході на даний момент влаштувалося шість команд, які, по суті, між собою і розіграють путівку в фінал. У кого-то на це більше шансів, у кого-то менше. На мій погляд у Трактори провести цей сезон добре є всі передумови. Головне - це вийти з першого місяця сезону з високо піднятою головою, щоб і Титов, і команда набули впевненості, адже календар у Трактори на початку сезону досить важкий.

Мій ютуб канал

Група про Трактор

телеграм