Полезные материалы

Не так страшно Євро, як його малюють

  1. Дороги потребують ремонту
  2. інша Європа
  3. Торгівля у будинку
  4. Сім чудес Маріуполя
  5. «Це золотий злиток»

Держава самоусунулася від фінансування підготовки до юнацького Євро-2009 і чемпіонату Європи 2012 р «Це, напевно, і правильно. Міста, що приймають євротурніри, повинні не перекладати підготовку своєї інфраструктури на кого-то ». Про це та інше в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту «2000» розповів міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей.

Нагадаємо, що Маріуполь разом з Донецьком 21 липня - 2 серпня нинішнього року приймуть фінальну частину першості континенту серед юнаків (до 19 років).

Дороги потребують ремонту

- Юрію Юрійовичу, Маріуполь завжди розраховував тільки на свої сили, але Євро - проект національний.

- Було б непогано, якби держава долучилася до привести в порядок дороги. З Донецька в торговий порт Маріуполя фури суцільним потоком везуть метал. Розбивають наші дороги. Коли їхав в Донецьк, на Маріупольської трасі нарахував близько 50 навантажених авто. Ці вантажі можна було б перевезти одним поїздом. Але залізничні тарифи підняли так, що перевезення залізницею стали економічно невигідними.

На початку року на ім'я губернатора області Володимира Логвиненка було направлено лист з проханням додатково виділити з територіального дорожнього фонду 7,6 млн. Грн., З них 6 млн. - на ремонт доріг за маршрутами, безпосередньо задіяним в проведенні Євро-2009. Всього на капремонт маріупольських доріг потрібно 23 млн. Грн. До слова, в минулому році місто витратив на ці цілі 20 млн. Грн.

По інших позиціях підготовки до юнацького чемпіонату з футболу допомогу нам не потрібна.

- Розкажіть про підготовку спортивної інфраструктури.

- Ігри чемпіонату проведуть на двох стадіонах - «Іллічівець» та «Західний», для тренувань визначені стадіон «Азовець» та тренувальна база ФК «Іллічівець».

У минулому році на стадіоні «Західний» розширили футбольне поле, добудували конференц-зал і приміщення допінг-контролю, встановили інформтабло. На його реконструкцію з міського бюджету виділили 1 млн. 300 тис. Грн. і з коштів ММК ім. Ілліча - 2 млн. 200 тис. Грн. Залишилося встановити систему відеоспостереження.

До Євро-2009 під фан-зону реконструйований театральний сквер.

І ще одне. Ми тримаємо в комунальній власності стадіони «Західний» та «Азовець», щоб на їх полях проводити фінали шкільних змагань «Шкіряний м'яч». У нас розвинений і ветеранський футбол. Команда ветеранів Маріуполя - недавні чемпіони України.

інша Європа

- Чи достатньо готельних номерів для прийому гостей?

- На Євро-2009 очікуємо 5 тис. Уболівальників. Проблем з їх розміщенням не буде. Гостям запропонуємо 12 готелів. Основна готель з підготовленим персоналом - «Спартак». Але там розгорілися апетити: виставляють 600 грн. в день за харчування одного мешканця. Вже на що у нас «Європейська» крута - і та 470 просить. Ми попередили: можемо і без них обійтися. У нас ще є «Чайка», «Меридіан», «Гранд-готель».

Ми надамо Вам і студентські гуртожитки. Пригадую чемпіонат по футболу в 2006-му в Німеччині. Був наплив уболівальників - німці за лісом ставили намети. Не знаю, як вони поступали з іспанцями і бельгійцями. Нас з земляками поселили в наметах. Не було ніяких умов. Десь з півкілометра йшли по гравію подивитися на гру зі Швейцарією.

Більш того, волонтери сумки трусили. Пам'ятаю: дівчинка-волонтер забирає у жінки французькі духи і кладе в свою торбу. «А тому можна буде забрати?» - запитує жінка. Ззаду: «Га-га-га!» Яке там забрати! Такий наплив уболівальників - хто знає, де чий бульбашка духів?

- А як йдуть справи з місцевими волонтерами?

- У минулому році багато хто з них пройшли генеральну репетицію - турнір пам'яті Віктора Баннікова. Нині в Маріуполі волонтерів досить: своїх 330 і більше 300 донецьких хлопців виявили бажання підключитися.

Маріуполь-2008
Маріуполь-2008. Міжнародний турнір ім. Баннікова

Торгівля у будинку

- Але повернемося до Німеччини ...

- Там панувала дружня обстановка. Маріупольчане примудрилися зіграти в футбол з бразильськими вболівальниками прямо перед входом на стадіон, в той час як Федерація футболу України грала з муніципалітетом Потсдама. Попутно я подивився на рішення господарських питань.

- Є що перейняти?

- Торгівлю у будинку! У містечку під Потсдамом в місцях компактного проживання мешканців - 15 гастрономів, розташованих в простих цегляних будинках на 250-300 кв. м, з продуктами за доступними цінами. В рамках реалізації антикризових заходів ми збираємося відкрити в місті 11 подібних магазинів. Два вже почали будувати. Розраховуємо, що там буде наша ільїчівська марка. Торгувати під дахом краще, ніж на ярмарках. На продукти харчування будуть мінімальні націнки. За рахунок чого? По-перше, мінімальні витрати на саму будівлю. По-друге, міська влада йде назустріч по платежах за землю. По-третє, практично нульові витрати за комунальні послуги.

Гіпермаркети беруть на реалізацію імпортні продукти. Зараз це в євро або доларах - тому маємо казкові ціни. Торгівля у будинку явно виграє. Та й продукти будуть натуральними.

Сім чудес Маріуполя

- Яка криміногенна обстановка напередодні Євро-2009?

- Щоб не допустити зростання злочинності в місті, ми відродили ДНД. І якщо ще недавно у нас було 100 дружинників, то зараз - 600. Разом з міліцією вони патрулюють вулиці. Начальник УВС області Микола Куп'янський нас зазначив, сказавши, що це дуже ефективна форма профілактики злочинності. Дружинникам дамо три дні до відпустки додатково.

- Який культурною програмою Маріуполь здивує гостей?

- У нас прекрасний краєзнавчий музей. Там є, наприклад, кістки мамонта, знайдені на території міста. Наша гордість - «Екстрім-парк» з атракціонами за доступними цінами.

На теплоході Savona 160 гостей можуть зробити морську прогулянку. Поблизу знаходяться заповідники «Хомутовський степ» і «Кам'яні могили».

Чи можемо показати і панораму підприємств - комбінатів ім. Ілліча і «Азовсталі». У радянські часи їх відвідування входило до туристичних маршрутів. Думаю, і зараз багатьом було б цікаво подивитися на металургійні заводи.

Запропонуємо також відвідати фестиваль «Рок без кордонів», дитячу рок-оперу «Снігова королева», мюзикл «Гаррі Поттер», культурно-розважальні програми «Вінок національної єдності» і «Сім чудес Маріуполя».

Розроблено екскурсії в селища Старий Крим, сартанів, Урзуф, де гості познайомляться з історією і побутом греків Приазов'я, скуштують національні страви і зможуть взяти участь в грецьких святах.

«Це золотий злиток»

- Юрію Юрійовичу, як налагоджена робота по залученню інвестицій в економіку міста?

- За даними структури, яка вивчала інвестиційні можливості нашого міста в минулому році, Маріуполь на другому місці в країні після Києва за інвестиційною привабливістю. У нас сприятливе географічне розташування (по сусідству - Росія), розвинені транспортні зв'язки (порт, аеропорт, залізниця).

Плюс меткомбінати, ще недавно перебували на плаву. Навколо них крутилося безліч підприємців, які виконували ті чи інші роботи. Так, в минулому році обсяги виробництва металургів в грошовому еквіваленті склали 43 млрд. Грн., Машинобудівників - 5 млрд., Все інше виробництво - 2 млрд. Зараз ситуація, на жаль, змінилася.

В умовах кризи залежність від підприємств смерті подібна. Тому нам треба сформувати нові галузі для більшої економічної стійкості. Приплив інвестицій під нові робочі місця вкрай необхідний.

Перш за все необхідно вкладати в харчову галузь. Другий напрямок - енергозбереження. Ми пропонуємо приватному капіталу брати участь в його впровадженні на комунальних підприємствах. Має бути реконструювати 120 котелень з вкрай низьким ККД. Інвестиції в новий котел - це золотий злиток. Прибуток буде «капати» постійно.

На інвестиційний клімат серйозно впливає політика нагорі. Приїхали іноземці, включили телевізор, подивилися - надії ніякої! А тут періодично виступають з пропозиціями націоналізації, реприватизації. Куди це годиться?

Повинна бути захищеність капіталу! А ризикувати просто так - хто захоче? Приїжджали інвестори-голландці з проектами по воді, подивилися і поїхали до себе думати. А у цих хлопців є гроші, необхідне обладнання. Дуже зручно було б нам об'єднатися. І для котелень, і для пиття нам потрібна якісна вода.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

«А тому можна буде забрати?
Такий наплив уболівальників - хто знає, де чий бульбашка духів?
А як йдуть справи з місцевими волонтерами?
Є що перейняти?
За рахунок чого?
Який культурною програмою Маріуполь здивує гостей?
Куди це годиться?
А ризикувати просто так - хто захоче?