Полезные материалы

Сергій Фурсенко: «Кальян, шампанське,« Зеніт »- одне слово в цьому ряду точно зайве»

  1. «Легіонери повинні бути ліквідні»
  2. «Вийшли з-під санкцій»
  3. «Збірна себе ще покаже»
  4. «Відеоповтори роблять гру не настільки динамічною»
  5. «При Петржела вів переговори по трансферу Росіцкі»

Сергій Фурсенко: «Кальян, шампанське,« Зеніт »- одне слово в цьому ряду точно зайве»

Президент «Зеніту» в інтерв'ю «Матч ТВ» розповів, кому потрібен Кодекс честі, ніж погані відеоповтори і що головне в трансферній політиці клубу.

«Легіонери повинні бути ліквідні»

- На якому етапі зараз трансферна кампанія «Зеніту»? Тільки почалася, в середині або добігає кінця?

- По російським гравцям закінчилася. Можливо, ще одна людина з'явиться, але принципово майже все зроблено. За іноземцям практично тільки почалася.

- Які пріоритети у випадку з іноземцями?

- Треба сказати, що робота по російським гравцям для нас є пріоритетом номер один. Вони зможуть розвиватися, якщо буде сильна конкуренція як в команді, так і на футбольному полі. Філософія наступна: легіонери повинні бути сильніше російських гравців, інакше їх немає сенсу купувати. З іншого боку, це повинні бути досить молоді хлопці, щоб через три-чотири роки можна було продати і купити нових. Як іноземців, так і росіян. Природно, це не самоціль, але в цьому суть трансферної кампанії і бізнесу в футболі. Сьогодні наш новий головний тренер підсилює команду легіонерами в певних лініях, де не вистачає доморощених гравців.

Сергій Фурсенко: «Кальян, шампанське,« Зеніт »- одне слово в цьому ряду точно зайве»   Президент «Зеніту» в інтерв'ю «Матч ТВ» розповів, кому потрібен Кодекс честі, ніж погані відеоповтори і що головне в трансферній політиці клубу

- З легким серцем відпустили Кержакова?

- Саша сонячна людина, симпатичний, веселий. Але будується практично нова команда, а останнім часом він, скажімо так, мало грав. На гребені свого успіху і професійного рівня Саша може продовжити кар'єру в суміжних областях, і це буде дуже круто.

- Маєте на увазі роботу в клубі в якості менеджера?

- Розглядаємо його в цій якості. Кержаков буде прикладом і авторитетом для молодих.

- По Аршавіну питання. Адже це ритуальна покупка? Він - теж в менеджери?

- Такого трансферу ще не вироблено. Для початку, цього повинен захотіти головний тренер. Ми жодного переходу не зробили без дуже детального перегляду з боку тренера і його команди, зокрема, Оресте Чінквіні, колишнього помічника Фабіо Капелло.

«Вийшли з-під санкцій»

- Тиснуть чи на «Зеніт» рамки фінансового фейр-плей?

- Чи не тиснуть. Ми вийшли з-під санкцій фейр-плей після того, як продали трьох гравців за досить пристойну суму.

Взагалі, говорячи про фінансове благополуччя «Зеніту», хочу підкреслити, що мова не йде про використання державних або громадських грошей, як часом це намагаються представити: «Бабуся заплатила за газ, і« Газпром »купив« Зеніту »Халка ...». У цій зручній конструкції невірно все. Прибуток «Газпром» отримує на європейському ринку, а не на російських бабусь. Державі і суспільству за «це ж наш спільний газ», «це ж державна компанія» і т. Д., «Газпром», все що належить, сповна віддає. Через дивіденди, через спеціальні податки на видобуток і експорт газу. Але, як і будь-яке акціонерне товариство, після всіх обов'язкових виплат має прибуток. І в ній - виділений рекламний бюджет. Так як компанія велика, то і бюджет серйозний. Там, до речі, багато різного спорту, не тільки футбол. Великих вкладень з боку «Газпрому» навіть в ті часи, коли я був першим президентом «Зеніту», не було.

- Почнете витрачати 100 мільйонів, виручених після продажу Халка в Китай?

- Ми продали трьох футболістів за 120 мільйонів і певні ресурси для того, щоб розглядати покупку сильних гравців, існують. Тут важливі всі аспекти. Десь треба домовитися про те, щоб купити в розстрочку, а десь взяти гравця в оренду, можливо, з правом подальшого викупу. Робота в цьому напрямку повинна будуватися на основі економічної доцільності і на благо російського футболу.

- Чи плануються покупки понад 50-60 мільйонів доларів?

- Для європейського футболу такі трансфери, як Роналду, Бейл або Неймар, зашкалювали за 100 мільйонів, - благо. Це маркетинговий хід, при якому публіка тут же починає скуповувати атрибутику. Європейські гранди, продаючи більше 2 мільйонів футболок за перший рік, відразу ж повертають гроші, витрачені на зірок. У нас трошки інша історія. Народ не звик кожен раз купувати футболки нового сезону у величезних кількостях. Значить, повинні працювати інші схеми, треба витягати максимум користі з побудованих стадіонів і того, що знаходиться навколо них. Займатися маркетингом на сучасному рівні.

- І все ж будуть дорогі покупки, які все стануть обговорювати?

- Мегапокупок не буде. Упевнений, ми впишемо в рамки фінансового фейр-плей.

- Денисов, Манолас, Єрохін, Полоз, Дріуссі. Чий прихід - правда?

- Чийсь правда, чийсь немає. Не стану розкривати всіх секретів.

- Невже повернення Денисова реально?

- Поки переговорів на цю тему не ведемо.

- Ви анонсували не тільки покупки, але і догляд футболістів. Хто, куди і коли?

- Головному тренеру зрозуміло, без кого він прекрасно може обійтися. Будемо розмовляти з агентами футболістів, які зараз знаходяться в розташуванні клубу, і позбавлятися від тих, хто не вписується в ігрову схему Роберто Манчіні.

- Це будуть відомі гравці?

- Відомі.

«Збірна себе ще покаже»

- Чим здивував Манчіні? Що у нього є, чого не було у попередників?

- Перш за все, це людина, яка досягла результату в двох найсильніших чемпіонатах з топ-5 Європи. Уже говорить багато про що. Він харизматична особистість, може повести за собою, це теж важливо. Нарешті, він професіонал найвищого рівня. Не тільки колишній гравець збірної Італії, але і тренер з енциклопедичними футбольними знаннями. Дуже важливо, щоб тренер був ще і наставником, який може дати гравцям путівку в життя. Футболісти як малі діти, їм обов'язково потрібен учитель. В цьому плані Манчіні дуже сильний фахівець.

- Як довго ви будете сидіти на трьох стільцях відразу? Президент, генеральний директор, виконавчий директор. Не складно?

- 27 червня відбудеться збори акціонерів клубу. Відповідно, стану президентом - головою правління футбольного клубу «Зеніт». Це одна посада.

- Чи сподобалася збірна на Кубку конфедерацій?

- В якомусь сенсі, так. Нова команда показала азартний футбол. Чи не все виходило, але вона себе ще покаже. Треба дати їй шанс.

- Два гравці «Зеніту» в збірній, не в основі, - це нормально?

- Ненормально. Якийсь час «Зеніт» не був на перших ролях в чемпіонаті. Природно, це відстежується головним тренером збірної.

«Відеоповтори роблять гру не настільки динамічною»

- Коли введете в клубі аналог Кодексу честі, про який сказали в минулому інтерв'ю «Матчу»?

- Скоро. Це не моя ініціатива, а побажання головного тренера. У всіх великих клубах, в тому числі, в «Челсі» або «Реалі», є так звана Біблія футболіста. Хочу нагадати, що коли я просив Адвоката підписати Кодекс честі, він сказав: які проблеми, це речі, яким мене ще мама вчила, коли я був маленьким.

- Всім відомо ставлення в нашій країні до того, як футболісти витрачають гроші. З появою Кодексу честі побачити гравця «Зеніту» з кальяном і шампанським стане неможливо?

- Всі ми люди. Не можу гарантувати абсолютну невинність наших футболістів. Але певні вимоги до того, що собою має представляти футболіст «Зеніта», будуть.

- Що потрібно змінити в календарях і регламентах РФПЛ, щоб стало краще?

- Регламенти міняти, може, і не слід. Потрібно виконувати те, що було прийнято. З моєї точки зору, до календарів треба застосовувати творчий підхід. Наприклад, взимку грати на південних стадіонах.

- А дисциплінарні і етичні регламенти?

- Потрібна ревізія всього футбольного господарства. Не в образу комусь сказано, але все повинно постійно удосконалюватися, повинні змінюватися умови, в яких ми граємо. Для мене морально-етичні принципи відіграють визначальну роль.

- Чи потрібні відеоповтори?

- Вони роблять гру не настільки динамічною. Крім того, треба розуміти, що дискусії в середовищі уболівальників є зараз елементом гри. Якщо все буде під відеоповторами, про що сперечатися? Без повторів набагато більше видовищності, і вболівальники гарячіше обговорюють матчі.

З іншого боку, якщо все ж їх використовувати, треба довіряти людині, яка сидить у дисплея. Як арбітру, якого ФІФА поставила за ворота. Він просто повинен радити головному судді в навушник, що було, чого не було. Якщо ж рефері кожен раз буде бігати і дивитися в екран, це вб'є видовищність футболу.

- Як вам російське суддівство?

- Треба вдосконалюватися. Поки я перебував поза футболом, деякі рішення наших суддів часом здавалися мені дивними. Коли Роберто Розетті очолював суддівський корпус, він працював в напрямку навчання молодих арбітрів. Щоб ті вловлювали 20-сантиметровий офсайд, наприклад.

Бувають ситуації, коли помилки відбуваються не зі зла. А уболівальник приймає це як упередженість. Ні в суддівстві нічого страшніше упередженості, допомоги арбітра одній команді. Особливо якщо він ще й грошей за це взяв. Таке теж трапляється в нашому футболі. І з цим треба боротися: зреліщнихй футбол подібних явищ не терпить. Керівники клубів великий «сімки» або «десятки» можуть домовитися, щоб викорінити таке явище. Це в наших силах.

«При Петржела вів переговори по трансферу Росіцкі»

- Що вас найбільше здивувало, коли повернулися в «Зеніт»?

- Якість інфраструктури. База, поля на дуже високому рівні. Те ж відноситься до академії «Зеніта». Там треба поміняти поля, але це справа наживна.

- Назвіть три рішення, які ви приймете найближчим часом як керівник.

- Перша пов'язана з новим стадіоном: продаж абонементів і квитків, заповнюваність арени. Друге - зробити так, щоб вболівальник, прийшовши на стадіон, не розчарувався. Для цього нам треба підписати ще кілька гравців. Третє - селекційна робота, пов'язана з підготовкою молоді для першої команди. Влад Радімов став координатором клубної системи підготовки, щоб стежити за переміщенням футболістів по командам «Зеніту». Сподіваюся, Саша Кержаков теж займеться цією роботою. У нього є колосальний досвід і харизма для цього.

- Раз ви не назвали конкретну дорогу покупку, скажіть, чи був гравець, якого ви дуже хотіли підписати, але не вийшло? Гравець, про який мріє Сергій Фурсенко?

- На кожному етапі були гравці, які вважалися «бомбами». Я вів переговори з Росіцкі, ще при Петржела. Томаш згодом грав в «Арсеналі». Потім ми хотіли підписати Зе Роберто, чемпіона світу, який, правда, тоді був уже в віці. Завжди є люди, які прямо зараз є зірками, але там такі контракти ... Вони не зовсім доцільні для нашої країни на даному етапі. Ми прийдемо до певного якості гравців через деякий час, але для цього економіка в футбольної Росії повинна запрацювати.

Ми зараз активно просуваємося в даному напрямку. Наприклад, у нас на всіх гравців існує бізнес-план: в якому стані футболіст, як він котирується, в який час і за які гроші його можна продати. Ми знаємо, точніше, прораховуємо, що буде завтра з конкретним гравцем. Будувати перспективні плани завжди необхідно. А збуваються вони чи не збуваються, інше питання. У нас найчастіше збуваються.

Текст: Артем Петров

Фото: РИА Новости / Євген Біятов, РИА Новости / Михайло Кірєєв, РИА Новости / Антон Денисов, РИА Новости / Олексій Данічев

Тільки почалася, в середині або добігає кінця?
Які пріоритети у випадку з іноземцями?
З легким серцем відпустили Кержакова?
Маєте на увазі роботу в клубі в якості менеджера?
Адже це ритуальна покупка?
Він - теж в менеджери?
Почнете витрачати 100 мільйонів, виручених після продажу Халка в Китай?
Чи плануються покупки понад 50-60 мільйонів доларів?
І все ж будуть дорогі покупки, які все стануть обговорювати?
Чий прихід - правда?