Полезные материалы

Тест і огляд: Samsung Galaxy A3 (2017) і Galaxy A5 (2017) - нові смартфони середнього класу

  1. Більше не завжди краще
  2. Все, що потрібно смартфону середнього класу
  3. Достатня яскравість тільки в автоматичному режимі

Майже рік тому Samsung Galaxy A3 і Galaxy A5 покоління 2016 виявилися приємним сюрпризом, хоча переконали нас не повністю - не дивлячись на помітний прогрес Майже рік тому Samsung Galaxy A3 і Galaxy A5 покоління 2016 виявилися приємним сюрпризом, хоча переконали нас не повністю - не дивлячись на помітний прогрес. У будь-якому випадку, нове покоління не змусило себе чекати. Смартфони вийшли під назвами Galaxy A3 (2017) SM-A320F і Galaxy A5 (2017) SM-A520F і надійшли в нашу тестову лабораторію. Буде цікаво подивитися, яку дистанцію Samsung збереже між середнім класом і high-end моделями.

Смартфони A Series, які Samsung оновлює щороку, можна назвати і першими, і останніми, все залежить від того, як подивитися. Але є проблема: між стартом продажів нових моделей A Series і флагманських смартфонів S Series проходить кілька тижнів, за які ціна старих high-end моделей встигає знизитися. У минулому році було актуальним питання: що брати, Galaxy A5 (2016) або Galaxy S6 , Трохи доплативши? У цьому році питання можна ставити по-новому.

У будь-якому випадку, класифікація двох новинок не змінилася. Samsung просить за Galaxy A3 (2017) цілком розумні 329 євро або 22.990 рублів в Росії , За Galaxy A5 (2017) доведеться віддати ненабагато більше - 429 євро або 27.990 рублів . Але ви отримаєте смартфон верхнього сегмента масового ринку.

Більше не завжди краще

Якщо подивитися на специфікації, то можна звернути увагу на оновлення SoC в порівнянні з попереднім роком. У смартфонах Galaxy A3 (2017) замість Samsung Exynos 7578 з чотирма ядрами Cortex A53 використовується Exynos 7870 з вісьмома ядрами того ж типу, представлена ​​на початку 2016. Цікаво, що даний чіп встановлюється в смартфон Galaxy J7 (2016) класом нижче. Як і у нього, ядра CPU працюють на максимальній частоті 1,6 ГГц, тобто ми отримали приріст на 100 МГц. Також використовується більш свіжий GPU Mali-T830 MP2, хоча він все одно залишається більше рішенням початкового, ніж середнього рівня. Більш важливим є те, що SoC проводиться по 14-нм техпроцесу LPP, що позитивно позначається на температурі і енергоспоживанні.

Samsung використовувала ту ж процедуру з SoC Exynos 7880, встановленої в Galaxy A5 (2017). У порівнянні з попередником, ми отримали колишні вісім ядер Cortex A53, але максимальна частота збільшилася з 1,6 до 1,9 ГГц. Разом з тим і GPU був посилений: тут теж використовується Mali-T830, але в більш потужної версії MP3.

Вплив на продуктивність CPU неоднозначне. Galaxy A3 (2017) отримав приріст 8% по однопоточному продуктивності (Geekbench 3) і 93% по багатопотокової, в разі Galaxy A5 (2017) приріст склав 16 і 27%. За продуктивністю GPU картина інша. У AnTuTu 6 (3D-рейтинг) смартфон Galaxy A3 (2017) посилив свої позиції на хорошу третину, в разі ж Galaxy A5 (2017) ми отримали майже триразовий приріст. Покращення підтверджуються і в інших тестах. У тесті 3DMark Ice Storm Unlimited смартфон Galaxy A3 (2017) показав майже 8.600 балів (+ 20%), а Galaxy A5 (2017) - 13.200 балів (+ 66%). У скрутному прогоні Slingshot ми отримали результат 490 (+ 75%) і 1.100 балів (+ 240%).

На практиці обидва смартфона виграють від збільшення продуктивності. Galaxy A3 (2017) отримав в своє розпорядження колишні 1,5 Гбайт оперативної пам'яті, у Galaxy A5 (2017) обсяг збільшився до рівня 3 Гбайт. Так що повсякденна продуктивність вище, будь-яких проблем ми не виявили. Смартфони добре справлялися з відтворенням відео, поштою, браузером з декількома вкладками. Чого не можна сказати про більш вимогливих іграх і порівнянних додатках, особливо на Galaxy A3 (2017). Тут GPU швидко стає "вузьким місцем".

У порівнянні з конкурентами за ту ж ціну Galaxy A5 (2017) показує себе не дуже добре. За співвідношенням ціна / продуктивність Samsung все ж поступається багатьом іншим моделям смартфонів. Тобто обидві новинки швидше попередників, але прямі конкуренти часто дають більший рівень продуктивності. Вбудована пам'ять нічого не змінює, за результатами Androbench вона лише трохи швидше середнього рівня; Galaxy A3 (2017) показав продуктивність, максимум, 136 і 33 Мбайт з читання та запису, у Galaxy A5 (2017) ми отримали 147 і 38 Мбайт / с.

Все, що потрібно смартфону середнього класу

У тому числі і через нові SoC у смартфонів відбулося чимало змін по оснащенню. Покращилися модулі WLAN і Bluetooth, Galaxy A3 (2017) підтримує LTE. Швидкість скачування становить до 300 Мбіт / с (Cat 6), що відповідає Galaxy A5 в минулому році. Протокол Bluetooth підтримується у версії 4.2, є підтримка WLAN 802.11ac. Як і раніше, смартфони підтримують NFC і використовують карти nano-SIM, але тепер вони оснащені портами USB Type C. Вони дозволяють набагато зручніше підключати кабелі для зарядки і передачі даних, але інтерфейс відповідає USB 2.0. Вбудовану пам'ять Galaxy A3 (2017) обсягом 16 Гбайт, Galaxy A5 (2017) обсягом 32 Гбайт можна розширювати картами micro-SD.

На жаль, виробник не дає специфікацій швидкості слотів карт пам'яті. Все ж на швидкості позначаються не тільки пропускна здатність карт пам'яті, але і гарантії продуктивності слота з боку виробника. Крім того, багато смартфони Android, в тому числі і дві нові моделі A Series, не підтримують опцію Adoptable Storage. Також виникає питання і щодо того, яким чином на карту microSD будуть передаватися дані. Вузьким місцем тут може стати USB-порт мобільного телефону або "картовод" ПК.

У тестах голосового спілкування обидва смартфона не показали істотних недоліків. Обидва співрозмовники вигравали від хорошого мікрофону і верхнього динаміка, придушення сторонніх шумів виконувалося досить надійно. Будь-яких розривів зв'язку ми не виявили, перемикання між різними мережами виконувалося не раніше і не частіше, ніж на інших смартфонах. Вельми незвичайний другий динамік, який призначений для гучного зв'язку. Samsung у обох смартфонів вибрала розташування не знизу, а на правому торці, поруч з кнопкою режиму очікування. З чим пов'язаний такий крок - ми не знаємо. Але на якості звуку він не позначився. Як і у випадку багатьох смартфонів, домінують високі і середні частоти, низькі частоти практично відсутні. Динаміка досить для телефонних дзвінків, але для прослуховування музики все ж краще підключати навушники.

Датчик відбитків пальців вбудований у обох моделей в кнопку Home, він в наших тестах працював цілком надійно. Відбиток не розпізнав в рідкісних випадках. На жаль, Samsung не стала використовувати сканер відбитка для інших функцій, можливий тільки вхід на сайти в браузері, вхід в обліковий запис Samsung і розблокування смартфона.

Достатня яскравість тільки в автоматичному режимі

Samsung не стала міняти дисплеї. Тобто не тільки діагональ покоління 2017 ідентична смартфонам 2016 року, а й дозвіл в шпалери випадках. Смартфони Galaxy A3 (2017) і Galaxy A5 (2017) орієнтовані на різні групи користувачів не тільки через свою ціни.

Смартфон Galaxy A3 (2017) оснащений 4,7 "екраном з роздільною здатністю 1.280 x 720 пікселів (312 ppi), у Galaxy A5 (2017) ми отримуємо екран 5,2" з роздільною здатністю 1.920 x 1.080 пікселів (424 ppi). В якості основи використовується панель Super AMOLED з звично високою якістю передачі кольору, хорошими кутами огляду і "справжнім" чорним кольором. Паралелі з попередниками можна провести і за характеристиками. Дисплей у "молодшої" моделі досягав рівня яскравості 352 кд / м² в ручному режимі, у "старшої" - 351 кд / м². У порівнянні з конкурентами рівень набагато нижче середнього, але смартфони можуть піднімати яскравість через автоматичне керування. На короткий час яскравість може досягати рівнів 573 і 584 кд / м², яких достатньо для роботи на вулиці в сонячний день - ще й через те, що контрастність практично нескінченна.

З нейтральним білим кольором складніше. Користувач може вибирати між трьома режимами "Кіно AMOLED", "Фото AMOLED" і "Стандартний" - цілком типовий набір для Samsung. Але можливі в таких режимах 7.000 і 6.900 До все одно не дотягують до оптимального значення 6.500 К. Його можна отримати тільки через регулювання бігунків трьох основних кольорів в ручному режимі. Але доведеться запастися терпінням, використовуючи білий аркуш паперу або колориметр.

З нововведень можна відзначити завжди активний екран - функцію Always On Display. Вона дозволяє завжди виводити на дисплей час, дату, стан акумулятора, пропущені дзвінки та сповіщення. Завдяки технології дисплея Super AMOLED витрата батареї буде мінімальним, в ході наших тестів функція незначно позначалася на часі автономної роботи.