Полезные материалы

15 найчастіших відмовок, аби не займатися спортом

  1. Дорогі друзі!

Дорогі друзі!

Я прийняв непросте для себе рішення: продаю цей сайт тому, хто зможе продовжити розпочату справу. З подробицями можна ознайомитися тут .

"Позбудься слова не можу." ~ Самуель Джонсон

Багато людей визнають необхідність займатися спортом, однак не можуть знайти час, щоб зайнятися собою.

Я їх прекрасно розумію, так як сам довгі роки страждав від зайвої ваги і нічого не міг з собою вдіяти. Найкращий вихід з даної ситуації - проаналізувати, які відмовки заважають нам зайнятися фітнесом.

Особисто я виправдовував себе так: немає грошей, немає настрою, сімейні обставини, недостатньо мотивації, заважає робота, заважають інші, немає сил для бігу, погане самопочуття, немає грошей для вступу в спортивний клуб і т.д. і т.п.

Але я навчився боротися з відмовками . Я знайшов спосіб, не ухилятися від занять спортом, і більш того, отримувати від нього задоволення.

Мені вдалося поєднати фітнес з роботою на повний робочий день (і ще з власним бізнесом), купою домашніх обов'язків, фрілансом, веденням блогу, написанням різних книг, і до того ж у мене велика сім'я (шестеро дітей і дружина, і всім потрібно приділити увагу ). Пізніше я стало ясно, що всі мої відмовки були абсолютно безглузді.

А які в тебе виправдання, щоб не займатися спортом? Давай-но я вгадаю. І розповім, як їх подолати:

1. Немає часу. Займайся 5 хвилин в день. Навіть в самому щільному графіку можна знайти 5 хвилин для прогулянки швидким кроком. А якщо ж ні, то варто серйозно задуматися над розстановкою твоїх життєвих пріоритетів. Скороти час просиджування перед телевізором або в інтернеті. Якщо не можеш вийти на прогулянку через погоду, зроби будинку або прямо у робочого столу кілька віджимань, присідань, стрибків. Коли фізкультурна п'ятихвилинка увійде в звичку, можна збільшити час удвічі. Всього лише кілька хвилин зарядки в день - і ти відчуєш себе здоровішим.

2. Так у мене ж діти! Ага, і у мене теж - цілих шість штук! Вони просто чудові, ми здорово проводимо час. Ми граємо, ходимо в парк, бігаємо і лазить разом. Я піднімаю їх на руках як вантаж, саджу на плечі і бігаю в гору. Вправляючись перед ними і разом з ними, я показую їм хороший приклад, прищеплюю корисні звички. Так ми поєднуємо спорт і спілкування. Якщо тобі хочеться повправлятися одному або разом з дружиною, займайся поки вони в школі або сплять. Діти - це, насправді, серйозний привід перейти на здоровий спосіб життя і бути повним сил до глибокої старості.

3. Робота забирає весь мій час і відбиває бажання. Моя також. У свій час я працював одночасно на двох роботах, коли починав свій блог / бізнес (складав по 20 постів в тиждень). Мені добре відомо, як це вимотує. Але що якщо займатися фітнесом рано вранці? Відмінний спосіб почати день, налаштуватися на роботу і подумати про головне. А фітнес після роботи допоможе розвіятися, зняти напругу, а також дасть привід провести час з дружиною, друзями або дітьми.

4. Я дуже втомлююся. З власного досвіду (і з досвіду інших людей) знаю, що без фітнесу втомлюєшся ще більше. Регулярні заняття спортом надають бадьорості, захищають від стресів, збільшують працездатність. Відчув втому - одягай кеди і бігом на вулицю! Це під силу кожному.

5. Погано себе почуваю, у мене болить нога, рука, спина і т.д. Якщо ти дійсно хворий, у тебе озноб, температура або інші явні симптоми, то спорт, звичайно ж, не найкраще заняття. Полеж і відпочинь. Теж саме, якщо є серйозні травми. Але дуже часто ми відгороджуємося від фітнесу при найменшому нездужанні, яке насправді нам не заважає. Звертайся до лікаря, якщо щось серйозне. А нежить, наприклад, - не перешкода для прогулянки або декількох вправ.

6. Моя сім'я мене не підтримує. Тоді дійсно складніше. Однак вихід є. Я застосовую наступний підхід: перш ніж що-небудь міняти в своєму способі життя, я спочатку намагаюся залучити до цього родину. Я відправляю їм статті, які читаю, ми їх разом обговорюємо, я пояснюю, чому це для мене важливо, і т.д. Я звертаюся до них за допомогою в ухваленні рішення про новий порядок, а потім і в здійсненні задуманого. Є й інша тактика: просто розповісти близьким про бажання поміняти стиль життя, і в разі якщо вони тебе не підтримають, знайти однодумців через інтернет. Як би там не було, ти повинен сам відповідати за своє життя, а не звинувачувати в невдачах інших. Живи так, як це краще буде для тебе, але спробуй донести свої погляди сім'ї, і, можливо, в кінці кінців вони тебе підтримають.

7. Спортзал занадто дорого обходиться, або занадто далеко від будинку. Прогулянки або пробіжки на свіжому повітрі. Фізичні вправи вдома або в офісі. Заняття йогою онлайн. Все просто. І безкоштовно.

8. Занадто важко. Починай з легких навантажень. П'ятихвилинна прогулянка або 5 віджимань. Якщо навіть це важко, нехай буде 2 замість 5. Починаючи з малого навантаження і поступово її збільшуючи, ти побачиш, наскільки безглузда відмазка «мені не під силу». Додам, що подібним методом найлегше змінювати свої звички .

9. У мене немає спортивного одягу / спорядження. Зійде те, що є. Ходити на прогулянки можна в джинсах і футболці, а вдома вправлятися в нижній білизні. Я, наприклад, багато разів бігав босоніж.

10. У мене погано виходить. Не буває так, щоб відразу добре. Всім доводиться вчитися, і кожен був колись невмілим чайником. Навички приходять з практикою. Боїшся виглядати нерозумно, займайся спочатку вдома. Займайся разом з іншої початківцями, щоб бути серед рівних, або з тренером, який навчить як треба.

11. Я не знаю як. Все одно як, головне почати. Навчишся в процесі. Для цього не потрібно прочитати купу книжок або вебсайтів. Іди на приступ до занять прямо зараз, вправляйся з обережністю, щоб не на шкоду, вдосконалюй свої навички. Якщо боїшся отримати травму, порадься з інструктором з фітнесу або з одним, який займається спортом і знає як правильно.

12. Для занять спортом треба бути сильним, спритним і гнучким, але я не такий. А як стати сильним? Виконувати силові вправи. Як стати спритним? Знову ж таки, робити вправи. І з гнучкістю також - займатися йогою. Тренуйся, і все прийде.

13. Ненавиджу бігати. Так і не бігай! Є маса інших способів підтримувати форму. Ходьба, велоспорт, плавання, йога, пілатес, тай чи, бойове мистецтво, силові вправи, танцювальна аеробіка, кікбоксинг, гімнастика, альпінізм, походи, баскетбол, футбол, стрибки на батуті. Заняття бігом стануть в радість, якщо почати з невеликих пробіжок, що чергуються з ходьбою. А як приємно пробігтися по красивих місцях, розмовляючи з хорошим другом.

14. «нельотна» погода (занадто холодно, жарко, дощ і т.д.). Займайся будинку, йди в спортзал або басейн. Або взагалі наплюй на погоду і виходь з дому. Одного разу я бігав під проливним дощем (незрівнянні відчуття), робив ранкову зарядку на морозі, тягав тяжкості всю ніч, не завадили мені і полуденну спеку, і крижана вода океану, і сандалі повні піску. Ось це драйв!

15. Немає мотивації. Є! Є мотивація!
Мотивація, вона всюди. Вона у тебе в думках. Вона в людях, що досягають дивовижних результатів, і які доводять своїм прикладом безмежні можливості людини. Вона в розумінні того, що рух може приносити радість і веселощі, тоді як сидячий спосіб життя - повільна смерть.

Можеш продовжувати придумувати відмовки, а можеш просто почати рухатися. Вибір за тобою.


-

А які в тебе виправдання, щоб не займатися спортом?
Але що якщо займатися фітнесом рано вранці?
А як стати сильним?
Як стати спритним?