Полезные материалы

Борис Колесніков відвідав відкриття льодового сезону клубної школи ХК Донбас

Фото: прес-служба ХК «Донбас»

Напередодні в Дружківці відбулося відкриття льодового сезону клубної школи ХК «Донбас».

Це урочистий захід відвідав президент донеччан Борис Колесніков, який відповів на кілька запитань представника клубної прес-служби.

Спортивна школа ХК «Донбас» є найчисленнішою в Україні. Які перспективи подальшого розвитку?

Ми починаємо п'ятий сезон в Дружківці, на жаль, через те, що є непідконтрольні території. Коли ці території будуть під контролем України, наші можливості будуть більше і, звичайно, дітей буде ще більше. Але, тим не менш, ми вдячні Дружківці, ми вдячні всім батькам і дітям, які з нами починають п'ятий сезон.

Ті, хто прийшли до нас в серпні 2014 роки після всіх трагічних подій, пройшли половину шляху і вже є справжніми юними спортсменами. Ми йдемо вперед, будемо боротися за найвищі місця, як в українських змаганнях, так і в міжнародних.

Розкажіть про майданчику, яку сьогодні відкрили.

Майданчик - це спеціальна кидкова зона, оснащена «сухим льодом» для підготовки маленьких хокеїстів і взимку, і влітку.

Влітку відбулися кадрові зміни в тренерських штабах школи і клубу ...

У нас новий головний тренер основної команди - відомий фахівець Юліус Шуплер, з яким «Донбас» у 2013 році вигравав єдиний для України Континентальний кубок Європи.

На жаль, в Україні мало фахівців з дитячого хокею і фігурного катання. Особливо на сході. Проте, ми запрошуємо фахівців. У нас є кістяк - тренери команд 2004, 2005, 2006, 2007 років народження - і сподіваємося, що область відкриє каток в Краматорську і ми теж посилимо краматорську школу молодими спеціалістами, які мають достатній досвід для роботи з дітьми.

Що необхідно зробити на рівні України для розвитку дитячого хокею і фігурного катання?

Зробити потрібно дуже багато. Особливу увагу потрібно звернути на підготовку тренерських кадрів. Національний університет фізичного виховання і спорту в Києві існує тільки для роздачі дипломів, тому що ніякого толку від нього немає. Є кафедра ігрових видів спорту - український хокей не отримав жодного судді або тренера з цього університету. Це справжній національна ганьба. І ми сьогодні змушені звертатися в Санкт-Петербург, Москву, Мінськ для того, щоб навчити молодих фахівців, як тренерів, так і суддів. Я не розумію який сенс змісту національного університету, якщо є кафедра, а фахівців немає.

Окрема проблема з фахівцями з фігурного катання - у нас чудовий колектив, але на таку кількість дітей не вистачає тренерів і їх ніде взяти. Тому кафедри фігурного катання національних університетів, і не тільки київського, повинні працювати.

Можна запросити викладачів з країн ближнього і далекого зарубіжжя і навчити кілька курсів, оскільки є потреба в тренерському штабі: в Одесі буде закінчений каток, в Запоріжжі буде лід, в Дніпрі хороша школа фігурного катання.

Що потрібно для підготовки спортсмена високого рівня? Потрібна інфраструктура, світова методика і педагогічний колектив. У нас є лід. Так, його недостатньо, але він є. Методики - немає. Фахівці є, але їх мало.

Допомога держави потрібна в одному - в інфраструктурі, а місцеві ради в змозі найняти молодих тренерів, а українські вузи їх підготувати. Ми всі повинні об'єднатися заради мети.

раніше Колесніков розповів про новачків «Донбасу» .

Які перспективи подальшого розвитку?
Що необхідно зробити на рівні України для розвитку дитячого хокею і фігурного катання?
Що потрібно для підготовки спортсмена високого рівня?