Полезные материалы

Домашній зоопарк

ЗМІСТ ЇЖАКА

У Пермській області досить легко зустріти в лісі їжака. І люди часто беруть його додому, чого робити категорично не можна. Їжак занесений до Червоної книги Уралу. До того ж його досить складно правильно утримувати вдома, так як цей звір веде нічний спосіб життя, видає неприємний запах, і його складно годувати. Найбільш ймовірно, що після недовгого утримання будинку такого незручного тварини, ви вирішите його позбутися і повернете в природу. Однак за час перебування їжака у вас вдома ви легко можете встигнути нанести тварині така шкода, що в подальшому їжачок загине. Але якщо їжак потрапив до вас в будинок, то радимо дотримуватися наступних рекомендацій.

Їжака можна тримати в просторій клітці з гніздовим будиночком - скринькою з тирсою, сіном. Можна випускати гуляти їжака по кімнаті, за ним дуже цікаво спостерігати. Якщо ви вирішили утримувати їжака в кімнаті на підлозі, то врахуйте, що він буде всюди бруднити. Їжак веде нічний спосіб життя, тому будьте готові до того, що днем ​​він буде спати в затишному куточку, а вночі - сильно шуміти і заважати спати вам. Крім того, їжачок легко пролазить в невеликі щілини і отвори, де може застрягти і загинути (наприклад, в батареї або в чоботі) і зістрибне, не замислюючись, зі столу, підвіконня або балкона, якщо виявиться на них.

Іноді їжак їсть фрукти в дуже невеликих кількостях, але справжній корм для їжачка - продукти тваринного походження. У природі їжаки харчуються комахами, жабами, полівки, яйцями і пташенятами, зміями. Удома йому потрібно давати м'ясо, нарізане маленькими шматочками або фарш (а не котлети, ковбасу або сосиски!), Комах, черв'яків, яйця. Поїти водою. Кишечник їжаків не пристосований для переварювання молока, тому давати молоко і молочні продукти ежам не рекомендується. Єжи ненажерливі. У зоопарку їм запропонували такий раціон: м'ясо яловичини (фарш) - 30% від ваги тварини, яблуко - 30 г, морква - 10 г, миші - 2 шт. 1 раз в тиждень, таргани тропічні - 5 шт. 1 раз в тиждень, крейда, сіль - 1 г, мультивітаміни. (Кількість м'яса в раціоні дано без урахування кісток і інших неїстівних залишків, які складають + 30% до раціону).

Взимку їжаки в природі лягають в сплячку. У домашніх умовах, якщо їжачок набрав потрібну вагу, він може довго спати, у нього знижується апетит.

На шкірі у їжаків буває багато паразитів - ежіной блохи, різні кліщі. Якщо ви виявили будь-яких паразитів у тварини, зверніться до ветеринарного лікаря.

Сподіваємося, ми переконали вас, що їжак дуже незручний для утримання в будинку.