Полезные материалы

лемури

Вони пересуваються по землі, ніби танцюють кенгуру. Міцні задні лапи сіфакі, на одну третину довше «рук», створені спеціально для стрибків серед дерев.

# @ #

Він кинув погляд на сусідній баобаб, його чорненька мордочка, з боків покрита білим хутром, потішно повернулася в бік. Напевно, він помітив щось смачненьке. Самець зосередився на самій апетитною гілці, напружився і стрибнув. Він летів 10 метрів, постійно перебуваючи у вертикальному положенні, щоб приземлитися саме там, де запланував. Так, розмахуючи хвостом значних розмірів, вміють літати тільки лемури-сіфакі, один з рідкісних видів лемурів, що мешкають на Мадагаскарі. Самець простягнув лапу в сторону соковитого листа, але несподівано втратив апетит. Він відчув спокусливий запах самочок ... Був кінець зими - час шлюбних ігор. Для сіфакі-самців це період пошуку «другої половинки», а гілка, на яку він приземлився, все ще зберігала «жіночі» запахи. Зовсім свіжі аромати. Він ретельно обнюхав кору дерева і зрадів ще більше - його тонкий нюх відразу визначив, що поруч і близько не було самців! Якщо самки приймуть його, тут і буде його нова територія! Про всяк випадок він позначив навіть її кордони, застосувавши для цієї мети спеціальні чоловічі залози, розташовані на горлі.

Про всяк випадок він позначив навіть її кордони, застосувавши для цієї мети спеціальні чоловічі залози, розташовані на горлі

дама серця

Для закріплення ефекту він потягнувся всім тілом уздовж гілки, покрутив стегнами і додатково окропив гілки сечею. Саме так лемур оголосив всьому світу про своє існування і право на власність. Тепер самки не одні! Закінчивши роботу над невидимим стовпом-кордоном, він попрямував далі. Партнерки повинні бути всього в декількох стрибках. «Жінки» -сіфакі зазвичай долають не більш декількох сотень метрів в день. Щоб відшукати самок, він виліз на гілку вище. Побачивши красунь на відстані всього декількох стрибків від нього, сіфакі вже збирався зробити перший стрибок, але ... несподівано стадо лемурів стрепенулося. Тварини, що живуть на Мадагаскарі, вчаться розуміти цей голос з дитинства. Для них це свого роду сигнал, що фосса, найсильніший хижак острова Мадагаскар, вийшов на полювання. І хоча зазвичай лемури ведуть себе дуже тихо, звістка про страшну небезпеку миттю розноситься серед них. З вуст в уста. Перелякані тварини просто не в силах вести себе тихо. Вони шукають порятунку в частіше низьких гілок. Втративши всі шанси піймати видобуток, хижак пішов, а самець скористався цією хвилиною замішання, щоб дострибнути до найближчої самки-лемура. Поруч з нею ще був малюк, але це кавалеру зовсім не завадило. Він був готовий навіть на вбивство, аби тільки стати батьком. Сіфакі наїжачився, впевнена в своїй силі, адже в світі лемурів самки домінують над самцями. На щастя до спору не дійшло, так як в цей момент з'явилася інша самка і багатообіцяючим поглядом подивилася на незнайомця. Їй три роки, нарешті їй дозволено ходити на побачення і стати матір'ю. Самець не роздумував ні секунди. Чорно-білі дами можуть вдаватися до любовних утіх всього 40 годин на рік. Навіщо ж втрачати час! Особливо з огляду на те, що в будь-який момент може з'явитися конкурент.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: життя квітів


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:   життя квітів

Сімейні узи

Незважаючи на те що лемури живуть невеликими змішаними групами - самки з самцями, - ранньою весною, в період спарювання, починається справжній безлад. Молоді женихи залишають стада, щоб не плодити дітей з сестрами і мамами. І, замість того щоб, як і раніше, присвятити день пошуку їжі, забавам і відпочинку - вони подорожують. Самки ж приймають гостей. Життя повертається до звичного ритму тільки в квітні, коли закінчується період спарювання. Однак це не означає, що всі самці повертаються в свої стада. Лемури, які вирішили залишитися не в своїй групі, ще якийсь час можуть розраховувати на ніжність і турботу самки. Бідолахи навіть не здогадуються, що спритні пані просто водять їх за ніс. Вони заводять романи, щоб наївні партнери думали, що самка чекає малюка саме від нього. Завдяки цьому сіфакі-малюки, які незабаром народжуються, можуть розраховувати на турботу і поблажливість багатьох самців. Кожен відчуває себе їх татом. Маленькі лемури народжуються чорненькими і лисими. Вони підіймаються на живіт матері і, притискаючись до цього теплого і безпечного містечка, проводять перший місяць у її соска. Потім вони перебираються на її спинку, тепер малюкам більше не потрібна постійна опіка матері. Вони також із задоволенням «катаються» і на інших членах стада. Але до повної незалежності ще далеко. Багато однорічні лемури обожнюють грудне молоко, а до двох років вони з задоволенням сплять поруч з мамою. У цьому віці підлітки-сіфакі дуже товариські. Весь свій час вони проводять у колі одноплемінників. Ось тільки їсти воліють окремо, щоб ніхто не відібрав їх ласощі.

Якщо на території лемурів стає менше їжі, вони перекочовують на іншу територію. Команду йти дає наймудріша самка і саме вона обирає напрямок. Молоді сіфакі і діти йдуть в центрі, а самці в декількох десятках метрів від них, як варти. Точніше, вони не йдуть, а летять, перестрибуючи з гілки на гілку. Іноді вони спускаються на землю. Їх ноги значно довші передніх лап, вони прекрасно пристосовані до стрибків, але лемури не можуть бігати на четвереньках. Коли сіфакі спускаються з дерева, вони обережно ступають на двох задніх лапах або ж швидко стрибають великими дивними стрибками.

Мажена Новаковська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колібрі: Сонячні пташки