Полезные материалы

Мільйонер, хуліган, Казанова і ніжний син

В НХЛ Олександр Овечкін забив 369 голів В НХЛ Олександр Овечкін забив 369 голів. 23 вересня в матчі «Динамо» - СКА відбулася історична подія: Олександр Великий забив свій перший гол в КХЛ. Дворазовий чемпіон світу і одна з найяскравіших зірок світового хокею на час локауту в НХЛ повернувся в рідне « Динамо ». VTBrussia нагадує, якого рівня спортсмен виступає тепер за московський клуб.

10. Олександр перший. Талант Олександра Овечкіна ще в юніорському віці вразив не тільки російських тренерів, а й скаутів НХЛ. Олександра Овечкіна, як і очікувалося, обрали під першим номером на драфті 2004 року. Але і роком раніше, в міжсезоння 2003 року, Овечкін потрапив в сферу інтересів американського клубу «Флорида», який спробував протягнути хокеїста на драфт під 256-м номером. Але угода зірвалася через неповноліття спортсмена, хоча генеральний менеджер «Флориди» Майк Кінан наполегливо запевняв оточуючих, що в той момент, згідно з його астрономічно точним, з урахуванням високосних років, підрахунками, Овєчкіну вже виповнилося вісімнадцять років.

9 9. Гени чемпіона. Тетяна Овечкіна, мати хокеїста, - легендарний гравець жіночої збірної СРСР з баскетболу, дворазова олімпійська чемпіонка. Його батько, Михайло - колишній професійний футболіст, який виступав за московське «Динамо». «Мій батько був спортсменом, моя мати була великим спортсменом, так як же я міг не стати спортсменом?» - запитував Олександр. Якось дворічний Сашко побачив у вітрині дитячого магазину комплект хокейної форми, і не зрушив з місця, поки батьки не купили потрібне. У вісім років Олександра віддали в хокейну секцію, яку він справно відвідував, поєднуючи з навчанням в школі: «Ми його ні до чого не примушували і самі дивувалися, як він витримує такої недитячий ритм життя. У нього природні здібності, я тільки допомагала морально налаштуватися », - згадувала потім Тетяна Миколаївна.

8. Олімпійська мрія. Овечкін ніколи не відмовляється грати за збірну Росії. Ставши наймолодшим дебютантом в її історії, він дав ясно зрозуміти, що хоче разом з командою виграти золото Олімпійських ігор, а поки збирає на міжнародній арені титули чемпіона світу - в 2008 році в Канаді і в 2012 році в Скандинавії.

7. Олександр Великий. За спортсменом закріпилися прізвиська «Ові», «Олександр Великий», «Чудова вісімка», отриманого за номером ігрового светри в «Вашингтон Кепіталз». У «Динамо» зразка 2012 року звична «вісімка» виявилася зайнята, тому Олександр змушений був взяти светр з 32 номером, під яким грав за московську команду до від'їзду за океан. 7 Після невдалого минулого сезону в НХЛ маловіри стали задаватися крамольним питанням: «Чи гідний Овечкін порівняння з Олександром Македонським?». Але пристрасті вляглися, і Олександр залишився Великим, що і довів аншлаг на матч «Динамо» - СКА, який пройшов під знаком протистояння Овечкіна і Ковальчука.

6. Радник президента. Зазвичай Овечкін більшу частину міжсезоння проводить в Москві. У 2010 році йому запропонували стати радником президента ХК «Динамо». Однією з ініціатив Овечкіна стала організація спонсорської допомоги юним хокеїстам.

5. Улюблені шльопанці. У Овечкіна слава Казанови: йому приписують романи зі співачкою Жанною Фріске і Ксенією Новікової, модельєром Оленою Ленської, телеведучої Вікторією Лопирьова. У грудні 2011 Овечкін оголосив про свої теплі почуття до тенісистці Марії Кириленко.

Тепер Ові можна часто побачити на тенісних турнірах, де він ходить між кортами в улюблених шльопанцях. Ці шльопанці увійшли в історію. Вболівальники люблять розповідати, як Олександр Овечкін примудрився прийти в білих капцях і спортивних штанях на прийом до президента Дмитра Медведєва: «Просто я з літака відразу в Кремль потрапив, переодягнутися не встиг. Думав, Дмитро Анатолійович не помітив мої тапочки. Але на чемпіонаті світу-2008, коли ми виграли, він підколов: «Сподіваюся, що ніхто не прийшов в шльопанцях».

4 4. Прекрасний сім'янин. У січні 2008 року Овечкін підписав з «Вашингтоном» 13-річний контракт на суму 124 млн доларів, ставши першим хокеїстом, який уклав контракт більш ніж на 100 мільйонів. А в січні 2012 року Овечкін купив новий триповерховий будинок в передмісті Вашингтона, який експерти оцінили в 4,2 мільйона доларів. До цього Олександр жив у тому ж будинку, який зняв у свій перший сезон в НХЛ, з виходом прямо на вулицю, куди вболівальники приносили квіти і плакати. У новому особняку Олександр оселився в компанії старшого брата Михайла, який допомагав йому на першому етапі кар'єри в НХЛ, і батьків. Сім'я Овечкіних частенько ходить на тренування та ігри «Вашингтон Кепіталз». За словами знайомих, Олександр дуже дорожить родинними зв'язками, і особливо близький зі своєю матір'ю Тетяною.

3 3. Право йти наліво. Овечкін любить грати на лівому краї, хоча тренер не залишає спроб придумати для нього щось новеньке: «На правому фланзі хоч і незвично, але цілком комфортно. Моє завдання - забивати голи і для мене неважливо, де діяти. Готовий грати на правому фланзі, якщо це буде приносити користь команді. Якщо ж це не спрацює, головний тренер завжди може повернути мене на лівий край », - зазначає спортсмен. До речі, свій перший гол в КХЛ в матчі зі СКА Олександр забив саме з правого флангу, при цьому жоден з його фірмових клацань з лівого кола вкидання в цій грі не досяг мети, хоча сила кидків була така, що шайба рикошетом від борта не долітають до стелі льодової арени в «Лужниках» лічені сантиметри.

2 2. Фул-контакт. Овечкін справно підтримує імідж хокейного хулігана: «Не люблю гравців, які взагалі не йдуть в контакт. Мені подобається жорсткий хокей ». Йому самому п'ять разів ламали ніс і вибили передній зуб, але Олександр переконаний, що шрами прикрашають чоловіка. Через своєю жорсткою і контактної гри Овечкін часом піддається критиці з боку заокеанської преси. Овечкін часом грає на межі дозволеного, часто застосовуючи зіткнення «лоб в лоб». З іншого боку, на відміну від більшості хокеїстів, Овечкін здатний провести на хокейному майданчику 2 хвилини поспіль, хоча більшість гравців змінюються приблизно через хвилину. Фізичною підготовкою з Олександром займається колишній марафонець Дмитро Капітонов. Ось і в грі «Динамо» зі СКА у Овечкіна вистачало сил на гру в двох ланках.

1. Жива легенда. У свої двадцять сім Олександр Овечкін став легендою російського спорту: чемпіон Росії, чемпіон світу серед молодіжних команд, кращий новачок, гравець, снайпер і легіонер НХЛ, двічі чемпіон світу.

«Мій батько був спортсменом, моя мати була великим спортсменом, так як же я міг не стати спортсменом?
Після невдалого минулого сезону в НХЛ маловіри стали задаватися крамольним питанням: «Чи гідний Овечкін порівняння з Олександром Македонським?