Полезные материалы

Налаштування резервного копіювання комп'ютера (Windows XP)

Резервну копію робити треба! Навряд чи хто-небудь буде заперечувати проти цього. Осталость визначитися як робити. У цій статті я опишу найпростіше створення резервної копії. Звичайно це не догма, але в більшості випадків цього буде достатньо для збереження операційної системи, а так само часу нервів. Так як робити резервну копію (по іншому - backup) будемо для робочої станції, то не будемо створювати схему резервного копіювання. Створюватися і попередньо зберігатися резервна копія буде в іншому розділі жорсткого диска на якому встановлена ​​операційна система. Чому попередньо? Тому що зберігати бекап диска на ньому ж, не дуже добре. Найкраще зберігати резервну копію на іншому жорсткому диску.

І якщо він є, то можна налаштовувати зберігання резервних копій відразу на ньому. Якщо ж немає другого жорсткого диска, то тимчасово можна зберігати бекап в іншому розділі, а після створення його, копіювати на знімний носій, або на FTP сервер.

Отже, передбачається що жорсткий диск, на якому встановлена Windows XP Profesional розбитий як мінімум на два розділи. Знаходимо в меню «Програми» -> «Стандартні» -> «Службові» -> «Архівація даних». Спочатку, архівація даних запускається в режимі «Майстри». Якщо ви є щасливим володарем Windows XP Home, то вам спочатку потрібно буде встановити програму для архівації даних з компакт-диска. Шлях до програми наступний: \ ValueAdd \ Msft \ Ntbackup \ Ntbackup.msi

msi

Можна переключитися в розширений режим, але ми налаштуємо створення резервної копії найпростішим способом. У наступному вікні вказуємо, що робимо «архівації даних і параметрів».

У наступному вікні вказуємо, що робимо «архівації даних і параметрів»

Далі повідомляємо «майстру», що хочемо самі вибрати об'єкти для архівації.

Далі повідомляємо «майстру», що хочемо самі вибрати об'єкти для архівації

У вікні, в лівій частині розкриваємо список «Мій комп'ютер», вибираємо диск на якому встановлена ​​наша операційна система і відзначаємо його. Так само відзначаємо ще один важливий параметр - System State (Стан системи). Ця опція розташована нижче останнього з дисків.

Ця опція розташована нижче останнього з дисків

У наступному вікні вибираємо місце зберігання резервної копії і вказуємо її назву.

У наступному вікні вибираємо місце зберігання резервної копії і вказуємо її назву

Якщо потрібна тільки одна резервна копія, то в наступному вікні можна натиснути «Готово». Але ми налаштуємо створення резервних копій за розкладом. Тому натискаємо «Додатково ...» У вікні залишаємо тип архіву «Звичайний»

» У вікні залишаємо тип архіву «Звичайний»

У наступному вікні можемо вибрати опцію «Перевіряти дані після архівації». Це збільшить час створення резервної копії, але підвищить її надійність.

Це збільшить час створення резервної копії, але підвищить її надійність

На наступному кроці вибираємо «Замінити існуючі архіви».

На наступному кроці вибираємо «Замінити існуючі архіви»

У наступному вікні вибираємо «Пізніше», вводимо ім'я завдання і натискаємо «Встановити розклад». У додатковому вікні виставляємо параметри розкладу. Наприклад, нехай резервна копія створюється один раз на місяць, за першими п'ятницях місяця о 13:00

Наприклад, нехай резервна копія створюється один раз на місяць, за першими п'ятницях місяця о 13:00

У процесі підтвердження введених даних потрібно буде ввести логін і пароль, тієї облікового запису від імені якої буде виконуватися архівація даних. Зауважу, що обліковий запис користувача повинна входити в групу Адміністратори (Administrators) або Оператори архіву (Backup Operators).

От і все.

Про автора:

Мене звати   Андрій Золкін Мене звати Андрій Золкін . З більш, ніж п'ятнадцяти років роботи в сфері інформаційних технологій, десять років працюю з системами, що базуються на відкритому вихідному коді. На сторінках сайту Aitishnik.Ru веду блоги по CMC Joomla і Debian GNU / Linux.

Ще статті про Windows

Чому попередньо?