Полезные материалы

Парк Дружби народів в Києві

Між двома берегами Дніпра, прямо в місті, на величезній площі розташувалася простора зелена зона, яку ще давним давно облаштували під парк, і яка стала улюбленим і популярним місцем для прогулянок, спокійного відпочинку городян, проведення пікніків на природі або заняттями спортом.

Між двома берегами Дніпра, прямо в місті, на величезній площі розташувалася простора зелена зона, яку ще давним давно облаштували під парк, і яка стала улюбленим і популярним місцем для прогулянок, спокійного відпочинку городян, проведення пікніків на природі або заняттями спортом

У Дніпровському районі Києва в 1972 році в поселенні Чорторий на території площею в 211 гектарів був заснована паркова зона, яка увійшла до складу Дніпровського парку розтягнувся уздовж правого берега столиці. Після того, як до парку Дружби Народів приєднали ще й острів Муромець, сукупна площа паркової зони збільшилася до восьмисот гектарів.

Острів «Муромець» - найбільший острів з піску в Києві, утворений в результаті намиву піску течіями річок Дніпро і Десенка. За легендою острів названий так, тому що тут деякий час проживали богатирі, які перебували в стольний град Київ і чекали зустрічі з київським князем Володимиром. За іншою легендою - зачищаючи урочищі Чорторий від всякої нечисті тут на славу попрацював билинний богатир Ілля Муромець.

Проектування і облаштування композиції парку було довірено архітекторам В.Нагорному, В.Отрощенко, Т. Шахунья, В.Юхно і дендрології В.В.Тітову, які створили ландшафт меморіального саду з п'ятнадцятьма видами різних рослин, що символізують дружбу між радянськими республіками. Серед них були - айва, барбарис, липа, кущова верба, різні види кленів і дубів, а також ялин, сосни і чагарники жасмину. Біля входу в парк стоїть табличка, на якій попереджається про те, що тут водяться гадюки, різні ящірки і деякі інші тварини, які охороняються державою.

У парку «Дружби Народів» немає ніякої прив'язки до бул. Дружби Народів або до монументу «Арка Дружби Народів» на оглядовому майданчику в Хрещатому парку,

Парк поділений на зони:
- круглий відкритий сад з п'ятнадцятьма секторами;
- водно-спортивна;
- дитяча;
- пляжі.

Опинившись в цьому парку у вихідний можна одночасно прийняти участь в авторалі, гонках на велосипедах, відвідати виставку собак, а також покататися на вейкборде, взяти на прокат байдарку, каное, каяк, SUP борд, САП дошку, поганятися за авторським маршруту на сучасному квадроциклі. пострибати на батуті, покататися навіть на конях, викупатися в Дніпрі, або просто позасмагати. У парку працює кілька кафешок, ресторанчиків.

У парку працює кілька кафешок, ресторанчиків

На території парку в клубі «Екстримальних тяга» можна займатися водними видами спорту, також знаходиться клуб «Планета» з майданчиком для гри в пейнтбол і клуб «Партизан», в якому можна взяти на прокат нові і сучасні велосипеди і якісне спорядження для велотуризму. Недалеко є парковка для авто.

Парк з 1994 року запланували віднести до фонду заповідників і хочуть приєднати до Національного природного парку «Голосієво».

Адреса парку Дружби народів:
просп. Генерала Ватутіна, Московський міст, Деснянський район

Як дістатися до парку Дружби народів:
Зручно добиратися - від ст. м. Петрівка маршрутки і автобуси, що йдуть в сторону «Троєщини».