Полезные материалы

Проблема в коді: Де знайти осудних програмістів

  1. Шаріф Кармен

Шаріф Кармен   засновник   GetShopApp   Рік тому перед нами стояла мета зібрати хорошу технічну команду: були потрібні п'ять старших програмістів

Шаріф Кармен

засновник GetShopApp

Рік тому перед нами стояла мета зібрати хорошу технічну команду: були потрібні п'ять старших програмістів. Ми пропонували конкурентні умови: ринкову заробітну плату в розмірі 100 000-150 000 рублів і участь в опціонної програми.

Ми почали з традиційного шляху: на спеціалізованих сайтах опублікували вакансію і стали переглядати цікаві резюме. Після первинного відбору резюме потрапляло до технічному директору, який оцінював перспективи кандидата. В результаті зі ста претендентів ми вибирали двох-трьох чоловік, яких в подальшому хотіли запросити на співбесіду. Але саме на цьому етапі нас чекали сюрпризи.

Більшість кандидатів, яким вдалося додзвонитися, відповідали, що не можуть говорити, і після просто не брали трубку, інші повідомляли, що в даний момент не шукають роботу.

За пару тижнів такими темпами ми переглянули тисячі резюме і таки запросили когось на співбесіду. Серед тих, хто все ж дійшов до етапу особистої зустрічі, вважалося нормою запізнитися на пару-трійку годин, забути про співбесіду, зовсім не приїхати на зустріч і не відповідати на дзвінки. Ті, хто дістався до офісу, розчарували нас не на жарт. На оклад в 150 000 приходили люди, які не могли відповісти на найпростіші технічні питання. При цьому їх резюме було блискучим: досвід роботи - кілька років, безліч курсів і сертифікатів, але нічого путнього на ділі від них ми не могли добитися.

Вдалося знайти декілька відповідних програмістів з інших міст. Вони навіть прийшли на особисту зустріч і не запізнилися. Але до переїзду в Москву навіть за умови, що компанія буде оплачувати їм житло, були не готові.

Більшість кандидатів відповідали, що не можуть говорити, і після просто не брали трубку

Час минав, пора було запускати проект - ми вирішили шукати в соціальних мережах. Пішли по найпопулярнішим: LinkedIn, Facebook, VK. Основним каналом виявився «ВКонтакте»: там є пошук по професії та місця роботи, люди дуже охоче відповідають на особисті повідомлення - вісім з десяти кандидатів нам відразу ж відповіли.

Однак і соціальні мережі не сильно допомогли - ми так і не прийняли на роботу жодного з тих, кого там знайшли.

У розпачі ми найняли пару стажистів - початківців фахівців, у яких вже було невелике портфоліо своїх простеньких проектів. Але і вони протрималися недовго: вони більше відволікали досвідчених розробників питаннями, чим займалися справою.

В результаті пішли перевіреним шляхом - почали пошук серед друзів. У нашого технічного директора Антона Шкалева серед знайомих багато випускників МДУ. В результаті наш перший Android-розробник виявився хорошим знайомим Антона. iOS-розробника ми знайшли по тих же каналах. Хоча умовляти його перейти до нас з великого російського поштового сервісу довелося довго.

Потім на нас сам вийшов Front-end Developer з України. Він хотів професійного зростання і розвитку, прагнув працювати над таким складним проектом, як наш. Він переїхав до Москви і вже рік працює з нами.

До сих пір я дотримуюся думки, що найкращий спосіб рекрутингу - це пошук через друзів. Правда, зараз ми більш лояльні до стажистам: готові взяти на навчання новачків. Але тільки за умови, що вони будуть віддавати собі звіт в рівень своєї підготовки.

Фотографія на обкладинці: Fotobank / GettyImages