Полезные материалы

Прості і складні вуглеводи. В чому різниця?

  1. Здоровий спосіб життя і правильне харчування - це ваш особистий вибір і корисна життєва позиція, яка...
  2. Але, одного «хочу» недостатньо для того, щоб мрії здійснилися. Потрібно діяти! І тоді, навіть найбідніший...
  3. Що робити, якщо ви тільки хочете стати на стежку здорового способу життя?
  4. Здоровий спосіб життя і його складові
  5. Правила здорового способу життя
  6. Як правильно харчуватися?
  7. Існує певна формула грамотного харчування:

Здоровий спосіб життя і правильне харчування - це ваш особистий вибір і корисна життєва позиція, яка не сприймає шкідливих звичок і не здорового харчування.

Тобто, в принципі можна сміливо стверджувати, що здоровий спосіб життя повністю націлений на підтримку здоров'я організму і зміцнення імунітету. Як правило, приємним побічним ефектом цієї позиції стають: міцний і молодий організм, позитивні емоції, краса.

Формування здорового способу життя бере свій початок в нашій голові.

Перше, що ми робимо - це формуємо ідею. Якщо ви, наприклад, щопонеділка кидаєте палити, починаєте худнути або наважуєтеся перейти на повноцінне натуральне здорове харчування, то ваше бажання прирівнюється до бажання жебрака стати багатим.

Але, одного «хочу» недостатньо для того, щоб мрії здійснилися. Потрібно діяти! І тоді, навіть найбідніший людина здатна стати мільярдером! Вся сила в принципі - мета і її досягнення!

Якщо ви ведете здоровий спосіб життя (вам прищепили цю концепцію з малих років, ви самостійно змінили курс свого життєвого «корабля» і попрямували в успішне плавання), то вам низький уклін. Ви людина з сильною волею! Вас не переконаєш словами: «А давай запалимо по цигарці» або «Давай перекусимо фаст-фуд». Ви непохитні в своїх переконаннях і не піддаєтеся спокусам.

Що робити, якщо ви тільки хочете стати на стежку здорового способу життя?

У кожного з нас є два вибори в життя - прагнути до кращого або котитися по похилій вниз. Що виберете ви? Ви себе любите? Дивно, коли люди говорять: «Я себе люблю», але при цьому продовжують знищувати свій організм шкідливими звичками. Насправді людині здається, що він себе любить. Але! Той, хто себе любить, робить все, щоб бути здоровим, красивим і щасливим, а ще самодостатнім.

«У здоровому тілі - здоровий дух» - вираз, яке давно вже оселилося в наших умах. Його не чув тільки, напевно, інопланетянин.

Така наше життя! Вона складається з руху. Навіть ніжний паросток з жагою жити пробиває товсту і кам'яну грунт, вириваючись назовні до сонця і вітру.

Здоровий спосіб життя і його складові

  • здорове повноцінне харчування .
  • фітнес .
  • Догляд за тілом .
  • Відмова від усього, що завдає шкоди організму людини.
  • Прийняття всього, що робить тіло людини здоровим і красивим.

Це основи здорового способу життя. Без цих факторів ви не будете 100% здорові. Звичайно, існує ще вплив навколишнього середовища, умови життя. Але вихід є завжди. Наприклад, ви явний прихильник здорового способу життя.

Ви вживаєте тільки натуральні продукти, ви приділяєте тілу належний догляд, робите ранкову гімнастику або ходите в спортивний клуб, відвідуєте басейн, а може ви активіст по життю, захоплюєтеся екстремальними видами спорту. Але! Ви проживаєте в місцевості з високим рівнем радіації, забрудненим повітрям і взагалі жахливим кліматом. Так! Безсумнівно, ризик розвитку хвороби в організмі підвищується із забрудненістю навколишнього середовища. Але, ви просто можете змінити місце проживання.

Або ось ще приклад. Ви зовсім не багаті і навіть за межею бідності. Ви не можете собі дозволити харчуватися кожен день фруктами і овочами, ціни на які в супермаркетах для вас високі. Але! Маючи свій будинок та город, можна вирощувати овочі, посадити плодові дерева. Чим вам не здорова їжа? А ще у вас немає грошей на всякі фітнес клуби. Але! Що вам заважає зробити зарядку самостійно? Раз, два, три, чотири, руки вище, ноги ширше. Підкачали прес, поприсідайте, розтягнулися, потягнулися. І ось вже ви стоїте на шляху до здоров'я.

Це міф, що здорова їжа дорого коштує. Ні в якому разі! Хіба ви не можете собі дозволити крупи? А овочі та фрукти ви можете вирощувати на власному городі!

А овочі та фрукти ви можете вирощувати на власному городі

Правила здорового способу життя

  • Повноцінне харчування в певний час доби (наприклад, сніданок о 8:00 ранку, обід о 12:00 дня і вечеря в 18:00 вечора).
  • Відмова від шкідливих звичок (алкоголь, сигарети , Наркотики (не дай Бог)).
  • Ведіть активне життя (катайтеся на роликах, велосипеді, ковзанах, частіше ходіть, займіться будь-яким видом спорту, бігайте по ранках, загартовує організм, влаштовуйте походи і подорожі і т.д.).
  • Розвивайте свої розумові та творчі здібності.
  • Частіше посміхайтеся. Пам'ятайте, що негативні думки не роблять нас здоровими, а злість і ненависть руйнують тіло. Будьте доброзичливими навіть до тих, хто негативно до вас налаштований. Їх негатив - це їх особисті проблеми, можливо, у людини в житті зовсім все погано. Йому можна лише поспівчувати. Нас це не стосується. У нас все добре!
  • Підтримуйте інших людей і допомагайте їм стати на здорову стежку в житті. Бажання допомогти іншим і мотивувати їх - це жирний плюс в вашу скарбничку. Тільки не нав'язуйте! Уявіть собі муху. Ось вона дзижчить у вас над вухом, дзижчить. А ви її женіть, женіть і вибухаєте. Берете хлопавку і намагаєтеся до мухи так гарненько прикластися. Не будьте, як муха. Якщо людині не цікаво, залиште його в спокої.

Ми підійшли до самої головної теми, яку побіжно озвучили, але ще не розкрили. І, вибачте, за гумор.

Як правильно харчуватися?

«Ми є те, що ми їмо» - сказав колись «батько медицини» Гіппократ.

Існує певна формула грамотного харчування:

  • Розрахунок калорій, які потрібні організму в добу з урахуванням енерговитрат організму.
  • Підбір грамотно поєднуються продуктів, вживання страв у обмеженій кількості в строго певний час доби.
  • Склад продуктів харчування і контролю хімічних елементів, щоб не допустити дефіциту в організмі.

Не плутайте дієту і правильне харчування . Дієта націлена на схуднення або призначена хворим, а здорове харчування - це особистий вибір для здоров'я організму.

Що вам необхідно віддати перевагу? Це, безумовно, фрукти і овочі, нежирне м'ясо, цільно-зернові, риба, бобові, молочні продукти нежирні, горіхи, сухофрукти (актуально в зимовий час). У вашій їжі повинно бути зразкове співвідношення білків, жирів і вуглеводів 1: 1.2: 4.6.

Контролюйте смажене, копчене, борошняне. До таких страв ставитеся з обережністю і дуже обмежено.

Намагайтеся дотримуватися принципу: «Сніданок з'їж сам, обід розділи з товаришем, вечерю віддай ворогові».

Важливо, щоб ваш раціон був повноцінним і смачним. Нижче ми привели зразковий денний раціон для вас.

За 30 хвилин до прийому їжі випийте склянку кришталево чистої прохолодної води. Вашу травну систему необхідно запустити. Ви можете з'їсти вівсяної каші з фруктом, випити чай з медом (без цукру).

Вуха, борщ, суп овочевий, солянка - це те, що необхідно вам в обід. Відварна або тушкована риба з овочами, м'ясо буде в самий раз. Запити цей смачний обід можна склянкою ароматного і свіжовичавленого соку.

Перекусити ви можете сухофруктами, кефіром з галетами, йогуртом. Це вгамує почуття голоду.

Врахуйте, їсти і лягати спати не можна! Вечеряти ви зобов'язані не менше, ніж за три години до сну. Овочі тушковані, каша гречана з шматочком хліба будуть в самий раз! Мінеральна вода посприяє прекрасного травленню!

Меню здорових страв ви можете знайти в книгах. Рекомендуємо вам придбати мультиварку. Їжа в ній виходить повноцінна і здорова, чи не жирна, без втрат корисних речовин.

А як харчуєтеся ви? Чи є у вас шкідливі звички, від яких ви хотіли б позбутися? Ваша думка дуже важлива для нас.

Що робити, якщо ви тільки хочете стати на стежку здорового способу життя?
Що робити, якщо ви тільки хочете стати на стежку здорового способу життя?
Що виберете ви?
Ви себе любите?
Чим вам не здорова їжа?
Що вам заважає зробити зарядку самостійно?
Хіба ви не можете собі дозволити крупи?
Як правильно харчуватися?
Що вам необхідно віддати перевагу?
А як харчуєтеся ви?