Полезные материалы

рослинний білок

  1. Рослинний білок: користь
  2. У чому міститься рослинний білок?
  3. Рослинний білок: шкода
  4. Рослинний білок: бодібілдинг

Зазвичай люди починають придивлятися до рослинного білка тільки тоді, коли вирішили відмовитися від тварини. Втім, це не сама розумна позиція: включати в свій раціон необхідно обидва види білка. Це особливо актуально для спортсменів, які спеціально дотримуються білкової дієти для того, щоб збільшити приріст м'язової маси. Це актуально і при боротьбі із зайвою вагою: адже м'язова тканина сама по собі витрачає більше калорій, і чим її більше, тим швидше ви позбудетеся від жирового прошарку.

Рослинний білок: користь

На відміну від білка тваринного походження, який представлений в першу чергу м'ясом, птицею, рибою і молочними продуктами, рослинний білок володіє одним значною перевагою. А саме - в рослинних продуктах практично відсутні жири, що дозволяє білкового блюда бути дієтичним і легким.

Таким чином, рослинний білок для м'язів корисний так само, як і тваринний, зате використовуючи його, можна набагато швидше схуднути, оскільки організм не буде отримувати зайву кількість жиру. При цьому в організм буде надходити маса корисних речовин - вітамінів, мінералів і амінокислот.

Рослинний білок засвоюється не повністю і довгий час, що дозволяє легко контролювати почуття голоду. До того ж, що міститься в таких продуктах клітковина позитивно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту.

У чому міститься рослинний білок?

Міркуючи про те, де міститься рослинний білок, варто відразу ж обмовитися: білок присутній в багатьох продуктах, але в даний перелік включені тільки ті продукти, в якому білка дійсно багато. Це, перш за все, бобові, соя, різні горіхи та насіння. Повний список таких продуктів можна побачити в таблиці змісту рослинного білка.

Рослинний білок: шкода

Мінуси, звичайно, важко записати саме в розділ шкоди, але є і недолік у продуктів, що містять рослинний білок. А саме - відсутність заліза і вітамінів групи В, які взагалі в більшості своїй знаходяться в продуктах тваринного походження. Саме тому, відмовляючись від тваринного білка на користь рослинного, важливо додавати до свого раціону пивні дріжджі або інші добавки, які збагатять організм вітаміном В.

Реальним шкодою можна назвати хіба що вплив бобових і гороху на роботу кишечника - ці продукти нерідко провокують підвищений метеоризм, що може доставляти масу незручностей. Тому такими продуктами не можна зловживати. Втім, це однаково ставиться до всіх видів білка - адже при надмірному вживанні такої їжі сильно страждають нирки і печінку.

Якщо ви страждаєте на виразку або дисбактеріозом, вживання таких продуктів, як боби, квасоля і горох варто обговорити з вашим лікарем.

Рослинний білок: бодібілдинг

Не секрет, що спортсмени, як правило, воліють отримувати білок з тварин джерел. І справа не в тому, що вони мало обізнані про рослинний варіанті - просто в бобових, сої, горіхах і злаках бракує деяких важливих амінокислот, які дуже важливі для швидкої побудови м'язів.

Найбільш близький до ідеального стану за наявністю амінокислот білок сої і білок сочевиці. Якщо ви використовуєте рослинні білки для приросту м'язів, слід сконцентруватися саме на їх вживанні.

До речі, через відсутність деяких амінокислот, рослинний білок засвоюється не повністю, а лише на 50-60 відсотків, що дуже добре для тих, що худнуть, але погано для тих, хто хоче збільшити м'язову масу. Саме тому в бодібілдингу зазвичай використовується стандартний варіант - білок тваринного походження.

У чому міститься рослинний білок?