Полезные материалы

Сергій Онуфрієнко: «Бути в Парижі і не спробувати жаб'ячі лапки - неправильно»

Сергій Онуфрієнко: «Бути в Парижі і не спробувати жаб'ячі лапки - неправильно»

Рейтинг:

(Голосів: 0)

Перша частина інтерв'ю тут .

... Тим часом ми піднімаємося на шостий поверх (по-нашому - сьомий) сусіднього до ресторану будівлі - дивимося, як живе Сергій Онуфрієнко. До речі, раніше в цій квартирі жив хорват Яків Гоюн, який перебрався в «Фюхсе» (Німеччина). Дві кімнати, простора кухня-студія, в середині - телик і PlayStation. «Приставку скоро доведеться прибрати, в понеділок приїдуть Таня з Сашком», - сміється Сергій.

У дитячій сина вже чекають подарунки. «Це презент від катарцев в« Парку Технологій »(вказуючи на білий кейс для поїздок), нам там взагалі багато чого подарували».

З вікна світиться Ейфелева вежа. «Я на неї підіймався і раніше, і ось зараз, коли вже в Парижі оселився. Правда, тільки на другий поверх. У черзі простояв майже півтори години. На самий верх поки не забирався. Коли вдома не було ні телевізора, ні Інтернету, гуляв по місту - був на Монмартрі, Вежі Монпарнас, універмазі «Лафаєтт». Тоді і вихідних було більше.

Пригадую, як французи кажуть про це кварталі: «Тут здавна проживають ті, у кого не виходить бути бідним, і щоб страждати разом вони об'єдналися».

Вид з вікна квартири Сергія - на Ейфелеву вежу

«Район мене повністю влаштовує. З точки зору роботи - клас. Все, що потрібно поруч. Прикол - біля під'їзду телефон показує, що перебуваю в Парижі, а піднімаюся до себе - пише, що вже в Булонь. А Булонь починається через кілька метрів, бачиш вивіску? В тій стороні живе Онрубія. Він на тренування на самокаті приїжджає. Інші хлопці в основному живуть в центрі ».

Повертаємося до інтерв'ю, поглядаючи на матч чемпіонату Франції «Дюнкерк» - «Монпельє». Паралельно йде баскетбольна битва Євро-2015 між Іспанією і Францією. «По Instagram видно, що багато одноклубники зараз теж баскет дивляться».

З переходом в «ПСЖ» на твій аккаунт LARIK_33 в «Інстаграм» передплатників стало на порядок більше?

Так, я раніше не додавав незнайомців, але тепер все по-іншому. Багатьох людей абсолютно не знаю, але вони часто пишуть, підтримують. Кількість «фоловерів» дійсно стало більше. Карабатіч, Абало, Омейер активно користуються соціальними мережами, Instagram ведуть самостійно. Мені в цьому плані особливо імпонує футболіст Коноплянка. Красава, він робить пости на трьох мовах - російською, англійською та іспанською.

З ким із колишніх одноклубників частіше за інших спілкуєшся?

З багатьма телефонуємо один одному. З Жуком, Кубатко, Шевельовим, Звездова.

За сім'єю сильно скучив?

Звичайно, два місяці її не бачив. Саша вже таке чудить, розговорився на повну. У листопаді йому три роки виповниться. Дружина сказала, що, як я поїхав, він розбалували. Раніше знав, що тато прийде, не можна буде гратися.

Ось така квартира-студія в українця в Парижі

А тато строгий?

Не, я б так не сказав. Хоча ось тут вже неодноразово ловив себе на думці - може, син думає, що я часто його лаю? А я йому нерідко підвищеним тоном говорив: «Саша, заспокойся». Виходить як: раніше приходив додому з тренувань - він завжди зустрічав, задоволений, багато емоцій - і тут же починав балуватися через край. А він у нас ще такий вразливий - кричати на нього не можна, інакше істерика. Ось недавно Таня забирає у нього планшет, каже, все, спати - а він в сльози. Любить нашкоднічать, отримати по м'якому місцю, а потім чую в телефоні: «Мама, позалей мене, позалей».

Чув, що на твоє місце в наступному сезоні підписали Луку Степанчіча з «Загреба». Чи не прикро?

А що тут образливого? Його «ПСЖ» хотів ще в цьому сезоні взяти, але «Загреб» запросив велику суму відступних, тому він дограє в Хорватії, а потім перейде в якості вільного агента. Як я вже говорив, для мене інтерес з боку «ПСЖ» виявився приємним сюрпризом. Скажу чесно, сивого волосся перед підписанням контракту у мене помітно додалося. Ми начебто всі деталі заздалегідь обговорили ще в травні, але нервував до тих пір, поки контракт не підписав в червні.

На тебе вийшли через твого агента?

Так, у Франції працюють тільки ліцензовані фахівці. Мене запропонував «ПСЖ» агент Карабатіч - Бахт. Він же потім вів переговори з Савчуком, що представляє мої інтереси. Я підписував папери і з клубом, і з агентом Бахт.

Давай спробуємо проаналізувати групи Ліги чемпіонів - хто, на твій погляд, фаворит, хто аутсайдер. Отже, група А: «Фленсбург», «Загреб», «Целє», «Веспрем», «Плоцьк», «Кіль», «Бешикташ» і «ПСЖ».

«Загреб» в першому турі обіграв «Кіль» - нічого собі! Для «ПСЖ» це, може, і добре. Перед «ПСЖ» взагалі стоїть завдання вигравати Лігу чемпіонів, тому команду рівня "Загреба" боятися нам не можна. «Кіль», напевно, теж зараз не в оптимальній формі. Бракує їм кілька серйозних гравців. Все ж з відходом Ихи і Палмарссона, будь-якій команді було б непросто знайти їм гідну заміну. Ландін прийшов - так, добре, але цього мало. Про «Загреб» скажу, що з приходом Веселина Вуйовича на тренерський пост, команда помітно додала і стала набагато сильніше тієї, яку ми обігравали з «Динамо» Мінськ і «Мотором».

«Бешикташ» - явний аутсайдер, а далі «Целє» і «Плоцьк» будуть між собою сперечатися за право продовжити боротьбу в плей-офф. «Загреб» показав, що може боротися за найвищі місця в нашій групі. Якщо порівняти стартові сімки «ПСЖ» з «Веспрема» або «Фленсбургом», то, звичайно, наш клуб по іменах виглядає сильніше - всі зірки світового класу. Але це не означає, що у нас є особлива перевага над ними. Подивися на «Фленсбург», він в Бундеслізі обігрує «Кіль», але поступається «Вецлара». Гандбол на високому рівні не може бути передбачуваний.

Добре було б потрапити на «Мотор» в 1/8 фіналу. Із задоволенням би приїхав в Україну в статусі легіонера. Мені і директор ГК «Мотор» Геннадій Касай говорив, мовляв, почекай, ми ще зустрінемося з «ПСЖ» у плей-офф і обіграємо твою команду. Взагалі, якщо «Мотор» вийде на другу команду групи А чи В, то там вже різниці не буде, з ким зустрічатися. У будь-якому випадку, це буде команда-гранд. При такому розкладі, нехай їм стане «ПСЖ», чому немає. Хоча ми прагнемо вийти до чвертьфіналу напряму з першого місця, це дасть можливість отримати більш легкого суперника. Він визначиться за класифікацією, а не в порядку жеребкування.

Вид з іншого вікна - на стадіон Парк де Пренс

Група В: «Крістіанстад», «Вардар», «Пік Сегед», «Рейн-Некар», «Віве Кельце», «Барселона», «Монпельє», «Колдінг».

Начебто аутсайдером виглядає «Крістіанстад», але він сенсаційно обіграв «Колдінг» в першому турі. У минулому році ці шведи взагалі не грали в ЛЧ, а тут відразу впевнено - «+7» над «Колдінг». «Монпельє» не такий сильний як раніше, «Пік Сегед» на межі. Як мені, здається, чотири лідери проглядаються чітко - «Барселона», «Рейн», «Вардар» і «Кельце».

Група С. «БГК ім.Мешкова», «Порту», «Чеховські Ведмеді», «Ла Ріоха», «Татран», «Войводіна».

Перед початком турніру «Ла Ріоха» для мене була явним фаворитом. Я навіть не хотів, щоб вони перетиналися з «Мотором» в «стику», у іспанців непроста команда. Тому поразка від «Чеховських ведмедів» стало для мене несподіванкою. Це вже недобір двох очок, а в цій групі кожен пункт на вагу золота. Брест мені бачиться другим фаворитом. Вони повинні обігравати «Порту», ​​«Войводіна» і «Татран». За перші два місця боротьбу поведуть Брест, «Ла Ріоха», «Порту» і «Ведмеді».

Я за наших за кордоном завжди вболіваю. За Брест - зрозуміло, там багато моїх друзів з часів мінського «Динамо». У «татранами» наші Чуприна, Садовій. За Пєскова, який прийшов туди з ЗТР, теж порадію. Хочу, щоб вони показували своєю грою, що в Україні є школа, певний рівень. Це плюс для України, для нашого виду спорту, який зараз просто вимирає в країні. За «Чеховських ведмедів» теж буду переживати, але в очному матчі проти Бреста, звичайно, симпатії будуть на користь білорусів. Там друзів більше (посміхається). А в цілому я вітаю хлопців з Чехова, красені, що виграли у «Ла Ріохи». Максимов в черговий раз доводить, що він тренер хорошого рівня. Скільки б сильних гравців, лідерів, ні покидало його команду, щороку він тримає планку, дає результат. Перші два очка тому підтвердження, причому проти серйозної команди.

Екскурсія по квартирі триває. спальня

Група D: «Мотор», «Ск'єрн», «Елверум», «Кадеттен Шаффхаузен», «Байя-Маре», «Металург».

Тут взагалі бутерброд! Група, на мій погляд, підібралася одна з найгірших, які можна уявити. У цьому році «Мотору» відверто не пощастило. Катастрофічно! Два роки тому, коли я прийшов в «Мотор», нам відразу пощастило з жеребкуванням в кваліфікації - попалася найлегша група. Пам'ятаю, ми тоді з пацанами з Мінська обговорювали склад групи, так зійшлися на тому, що це Сергій Бебешко фартовий. У «Динамо» нам теж частенько супроводжувала удача при жеребкуванні. Так ось в «Моторі» після кваліфікації та група в «основі» потрапили не смертельна - з «Целє», «Загребом», а головне - з «Санкт-Петербургом». Це були залізні чотири очки. Для першого сезону «Мотора» в ЛЧ - вже відмінно. В іншій групі, ми могли на це і не розраховувати за весь груповий турнір.

Взагалі, групи В і D - найбільш непередбачувані й рівні за складом. Тут може статися все, що завгодно. Навіть «Металург», який покинули всі лідери будинку буде грізним суперником. Македонська кров молодих гравців і мудрість тренера Ліно Черваро - сильні карти в руках «Металурга». «Ск'єрн» - команда з Данії, там дуже сильний внутрішній чемпіонат. «Кадеттен», так, «Мотор» їх двічі обігравав, сподіваюся, повторить цей трюк і в цьому році. Швейцарці - міцні хлопці, але нічого надприродного. Додалися нові гравці, команда залишилася на тому ж рівні, що і в минулому році. Ну, може, трохи стала сильнішою. «Байя-Маре» - дебютант Ліги чемпіонів, про неї мало, що відомо. Багато чого буде залежати від наших хлопців, які грали раніше в «Моторі». Влада Остроушко я в справі в «Байя-Маре» не бачив, але добре знаю його рівень. А ось Іналь Афлітулін там на провідних ролях. «Елверум»? Багато про норвежців не знаю, але вони пройшли впевнено відбір. Взагалі всі команди з секстету D серйозно оновили свої склади, що лише додає непередбачуваності. У тому ж «Моторі» багато новачків. Тим цікавіше будуть ігри, навряд чи хтось буде перемагати з перевагою в десять м'ячів.

В цьому році Ліга чемпіонів буде особливо цікавою. Хоча багато хто були незадоволені новим форматом. Наприклад, для глядачів - це буде безумовний плюс. Але для гравців стане важче - проводити весь сезон на такому рівні. Таким командам, як «Веспрем», «Пік Сегед», «Мотор», Брест, Чехов, у яких внутрішній чемпіонат не особливо сильний - грати стільки матчів поспіль ще нормально.

Але коли я зіткнувся з чемпіонатом Франції, де кожна гра - рівень Ліги чемпіонів, зрозумів, що це складно. Навіть з «Іврі» точилася рівна гра, ми втекли у відрив тільки в другій половині другого тайму.

Це кухня

На закінчення, не можу не запитати, жаб'ячі лапки або равликів вже спробував?

Ще немає, але хочу в самий найближчий час. Побути в Парижі і не покуштувати такий делікатес, буде неправильно. Дружина приїде - обов'язково сходимо в ресторан, де подають жаб'ячі лапки. Правда, заздалегідь спершу рекомендацій у Юри Петренко або у хлопців з команди.

За час, проведений в Парижі, відносини з партнерами змінилися або залишилися на такому ж рівні?

Стало трохи краще і більше спілкування з усіма. Так, мовний бар'єр заважає, але притираються. З Мелічем, Вори, Карабатіч - нормально, з Хансеном можна на ламаною англійською разговрівать, з Мольгордом. Дуже добре спілкуємося з Ксавьє [Бараш], ми на виїздах завжди живемо в одному номері. У нас взагалі всі живуть за амплуа разом - напівсередній з напівсереднім, крайній з крайнім. Ніко Карабатіч, наприклад, з Хансеном живе на виїздах. З Бараш у нас взагалі теплі відносини, в грі щиро підтримуємо один одного. З Онрубія прикольно спілкуватися - він веселий хлопець. Взагалі, всі гравці «ПСЖ» відкриті, нормальні хлопці. Може бути, з Омейером НЕ поспілкуєшся так, як з другом. Він досвідчений гандболіст, у нього можна запитати щось і то, обережно. Поважна людина. І з Нарцисом може бути теж менше за інших спілкуюся. Анноні - простий хлопець, що спершу - завжди з посмішкою відповість. Абало, наприклад, після гри з «Іврі» написав СМС, «як справи, що робиш?», Пропонував повечеряти разом. Він погано говорить по-англійськи, так що мені з ним дуже легко спілкуватися (сміється).

Ігор ГРАЧОВ з Парижа спеціально для XSPORT.ua.

PS «ПСЖ» у першому турі ЛЧ поступився «Фленсбурга» - 32:39 (Онуфрієнко відзначився двічі), а в третьому турі чемпіонату Франції здолав «Сен-Рафаель» - 34:27 (Онуфрієнко грав, але по воротам не кидав). Гандбольна життя в «ПСЖ» продовжує кипіти - тренерський штаб поповнив зоряний швед Стаффан Олссон, а, як пишуть ЗМІ, в новому сезоні, крім Луки Степанчіча, клуб поповнить і Уве Генсхаймер.

А Булонь починається через кілька метрів, бачиш вивіску?
З переходом в «ПСЖ» на твій аккаунт LARIK_33 в «Інстаграм» передплатників стало на порядок більше?
З ким із колишніх одноклубників частіше за інших спілкуєшся?
За сім'єю сильно скучив?
Хоча ось тут вже неодноразово ловив себе на думці - може, син думає, що я часто його лаю?
Чи не прикро?
А що тут образливого?
На тебе вийшли через твого агента?
«Елверум»?
За час, проведений в Парижі, відносини з партнерами змінилися або залишилися на такому ж рівні?