Полезные материалы

Турнік на балконі своїми руками

  1. Переваги та види монтажу домашнього турніка на балконі
  2. Визначення висоти підвісу і установка турніка в дверний проріз
  3. Особливості кріплення турніка на стіну балкона і трохи про рукоятках

Велика кількість фітнес центрів і громадських спортивних майданчиків ніяк не впливає на актуальність використання турніка, встановленого вдома. Турнік на балконі дозволяє не тільки економити гроші і час, а й регулювати режим занять спортом на свій розсуд.

Турнік на балконі дозволяє не тільки економити гроші і час, а й регулювати режим занять спортом на свій розсуд

Щоденні заняття на турніку дозволяють розвинути багато груп м'язів, зміцнити хребет і виробити правильну поставу.

Переваги та види монтажу домашнього турніка на балконі

  1. Наявність свіжого повітря робить заняття на перекладині особливо корисними для здоров'я.
  2. Висота стелі на балконі кілька більше, ніж в кімнатах або коридорі. Це дозволяє встановити турнік настільки високо, щоб вільно висіти на перекладині, що не підгинаючи ноги.
  3. Стіни балкона міцніші, ніж міжкімнатні перегородки в квартирі. Це забезпечує більшу безпеку використання поперечини, ніж, якби вона була змонтована в кімнаті.

Залежно від того, де саме буде встановлений турнік, його умовно можна розділити на два види:

  1. Турнік настінний. Монтується на вільну стіну балкона. Займає невелику площу. Його можна розташувати на будь-якій висоті. Вибираючи даний варіант кріплення турніка, варто пам'ятати про те, що близькість штанги до стіни не дає здійснювати деякі трюки і перевороти, а також є обмеження по масі тіла спортсмена.
  2. Турнік, змонтований в дверному отворі, привертає простим монтажем, а також відсутністю обмежень по вазі. Але на відміну від настінного спортивного снаряда, перекладина в дверному отворі більше підходить для використання дитиною або підлітком.

Звичайно, турнік можна купити вже готовий, але недорогі моделі, як правило, не дуже міцні і мають цілий список недоліків і недоробок, а більш дорогі і якісні спортивні снаряди може дозволити собі далеко не кожен.

Заощадити кошти, а також отримати спортивний снаряд, що задовольняє всім індивідуальним потребам, можна тільки змайструвавши і встановивши його самостійно.

Заощадити кошти, а також отримати спортивний снаряд, що задовольняє всім індивідуальним потребам, можна тільки змайструвавши і встановивши його самостійно

Щоб виготовити турнік для балкона своїми руками, можна використовувати в якості поперечини чавунну або сталеву водопровідну трубу відповідного діаметру. Перед установкою трубу необхідно покрити спеціальною фарбою для металу. Також необхідно підібрати надійну систему кріплень. Краще відразу відмовитися від саморізів в пластикових дюбелях. Вони однозначно не витримають навантаження, яку отримує перекладина при експлуатації. Домашній турнік повинен витримувати близько 250 кг механічних навантажень. Щоб спортивний снаряд не вирвало зі стіни, його необхідно закріпити спеціальними болтами М8 в сталевих цангових анкерах. Залежно від матеріалів зведення перекриттів, анкер повинен бути закладений в стіну в середньому на 18 см.

Визначення висоти підвісу і установка турніка в дверний проріз

Оптимальною висотою установки поперечини на стіні є висота самого рослого члена сім'ї від п'ят до кінчиків пальців витягнутої вгору руки. У разі, коли висота балкона не дозволяє встановити поперечину по розрахованим показникам, то її можна трохи опустити.

Щоб роботи пройшли швидко і злагоджено, краще заздалегідь підготувати необхідні матеріали і чітко дотримуватися алгоритму робіт. Для виготовлення турніка знадобляться: металева труба, кріпильні елементи діаметром не менше 5 мм, дошка або фанера товщиною не менше 1 см.

Для виготовлення турніка знадобляться: металева труба, кріпильні елементи діаметром не менше 5 мм, дошка або фанера товщиною не менше 1 см

Послідовність дій по установці турніка в дверному отворі:

  1. Відміряємо шматок труби, що дорівнює ширині дверного отвору.
  2. З дерева випилюється два шматки, розмірами рівні ширині дверного косяка і висотою по 10 см.
  3. У кожному шматку дерева висвердлюють отвір, діаметром рівним діаметру металевої перекладини.
  4. Дерев'яні елементи надягають на трубу. Щоб перекладина якомога щільніше прилягала до дерев'яних дошках, трубу рассверливают на кінцях на дві пелюстки, глибиною до 5-7 см. Пелюстки розгинають, забезпечуючи тим самим щільну і надійну фіксацію перекладин.
  5. В отворі відзначають місце монтажу.
  6. На пелюстках труби, дерев'яних дошках і стіни роблять отвори, через які перекладина фіксується в отворі.

Особливості кріплення турніка на стіну балкона і трохи про рукоятках

Вибираючи даний метод кріплення, варто пам'ятати про те, що не можна монтувати спортивні снаряди на стіну з піноблоків, газобетону, гіпсокартону , Дерев'яних щитових панелей. Найбільш оптимальним варіантом є бетонні або цегляні стіни.

Змонтувати настінний турнік на балкон своїми руками досить просто. Для цього з металевої труби потрібного діаметра нарізають два шматки по 20 см і один, довжиною достатньою для поперечини. Також необхідно підготувати куточки, що з'єднують відрізи в єдину конструкцію.

Також необхідно підготувати куточки, що з'єднують відрізи в єдину конструкцію

Після того як спортивний снаряд зібраний, до кінців коротких відрізів приварюється шайба. У ній роблять чотири отвори, через які вся конструкція надійно кріпиться до стіни.

Зручні, добре сидять на перекладині рукоятки саморобних спортивних турніків відмінно виходять з термоусаджуваних трубок, діаметром на 20% менше, ніж зовнішній діаметр перекладини. Придбати такі трубки можна в спеціалізованих магазинах радіо і електроніки. Зафіксувати трубки на перекладині можна за допомогою звичайного побутового фена. З огляду на, що товщина термотрубкі невелика (близько 1,5 мм), для зручної рукоятки можна укладати трубку в кілька шарів один на одного. Додати рельєфу рукояток допоможуть кільця, вирізані з термотрубкі.

Турнік на балконі перетворює це маленький простір в відмінне місце для занять спортом.