Полезные материалы

Відновлює меніска | Юрі БАЛАБАНОВ: ЗОНА КОМФОРТУ

Меніски знаходяться у відмінному стані не тоді, коли їх оберігають, а коли правильно експлуатують

Меніски знаходяться у відмінному стані не тоді, коли їх оберігають, а коли правильно експлуатують.

Вперше відвідав цей блог і не знайомим з моєю історією, скажу, що в минулому я важив 95 кг і ходив з паличкою через травмованих менісків. Одне коліно у мене прооперовано (якщо придивитися, можна побачити слід від ОП), друге я врятував без хірургічного втручання. На фотографії мені 53 роки. У 35 (та й в 18) я навіть не знав, що таке «поза лотоса», а мчати уздовж берега по хитким булижникам було для мене з області фантастики ( див. попередню статтю ). Раніше я завжди вважав, що коліна треба берегти. Тепер мій девіз - «Меніски знаходяться у відмінному стані не тоді, коли їх оберігають від граничних навантажень, а коли, гранично навантажуючи, правильно експлуатують«. Результату я домігся лише тому, що беззаперечного слідував всіма пунктами своєї власної системи, викладеної нижче.

Але давайте почнемо з невеликого тесту. Підніміться зі стільця, випрямтеся, пару раз переступите з ноги на ногу, а потім встаньте на обидві ноги. І тільки після того, як ви зробите це, прочитайте наступний абзац.

Тим, хто, переступаючи з ноги на ногу, а потім, ставши на обидві ноги, до кінця випростав свої коліна - так, що колінні чашечки напружилися і «підтягнулися», висилаю в подарунок автомобіль.

Тим, хто, переступаючи з ноги на ногу, а потім, ставши на обидві ноги, до кінця випростав свої коліна - так, що колінні чашечки напружилися і «підтягнулися», висилаю в подарунок автомобіль

Почнемо з невеликого попередження. Колінний суглоб, в якому «плаває» шматочок відірваного меніска, врятувати можна тільки за допомогою ОП. Проте, ця стаття все одно Вам знадобиться, коли Ви робитимете післяопераційною. Сьогодні ж я допоможу тим, хто хоче запобігти травму коліна, а також зазнають незручності і біль в колінному суглобі, викликані фізичною активністю.

Тепер давайте гранично сконцентруємося. Для успішного результату, щоб у вас вийшло так, як у мене на картинці, вам необхідно викинути з голови все, що ви встигли «нагугліть» про пристрій ноги і коліна - активні та пасивні стабілізатори, хрящові прокладки, м'язи стегна і гомілки, хрестоподібну зв'язку і все інше.

1. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Нашому мозку глибоко начхати на науковий підхід до будови тіла. Йому потрібна проста і доступна картина, вкладається в свідомості. Зараз нам необхідно побачити колінний суглоб внутрішнім зором, але зовсім не так, як його бачать хірурги. Отже, включаємо візуалізацію. Нога - це дві дуже потужні опорні штанги, з'єднані між собою хитрим шарніром. За допомогою цього шарніра опорні штанги здатні скластися, вставши паралельно один одному, як обкладинки закритою книги (ми сидимо на корточках), і випрямиться на 18 5 градусів, перетворившись в єдиний моноліт (ми стоїмо на прямих ногах). У позиції «моноліт» подальше збільшення кута неможливо через міцної блокування, а скластися під впливом тяжкості штангах не дають ті самі зайві п'ять градусів (простий закон механіки). Це дозволяє нашій нозі витримувати колосальні навантаження. Для наочності дивіться картинку:

На самому початку я не випадково запропонував вам виправити коліно до межі. Хитрість полягає в тому, що саме в цьому положенні відбувається не тільки стабільна блокування, але і рівномірне навантаження на всі частини шарніра, що оберігає його від травм. І це стосується не тільки колін, але і всіх інших суглобів ...

... Продовжуючи сидіти в «позі лотоса», я піднімаюся на кінчиках пальців. Зараз мої пальці (на всякий випадок, пальці піаніста) тримають вагу в сімдесят кілограмів лише за рахунок правила «моноліту» - вони розігнуті на 185 градусів і ... гранично напружені.

Напруга - другий пункт, на який нам треба звернути увагу. Стабільність суглоба-шарніра обумовлена тим, що його оточує з усіх боків напружений, еластичний і міцний матеріал у вигляді зв'язок і м'язів. Крім стабільності цей матеріал створює усередині шарніра слизьку вологе середовище, що дозволяє суглоби не висихати, а, отже, не хрустіти, що не скрипіти і не зношуватися під час руху. Назвемо цей матеріал муфтою.
Отже. Дві міцні штанги, зчленовані між собою рухомим шарніром, одягнені в щільну муфту, всередині якої слизько і волого. Це кінцева картина нашої візуалізації, зміцнивши яку в свідомості, ми приступаємо до другого пункту.

2. Догляд за шарнірах і муфтою в статиці

ЗАВДАННЯ. Нам треба виграти ті самі п'ять градусів, необхідні для стабільного положення «моноліту», бо не у всіх нога розгинається до кінця. Ми так звикли ходити і бігати на «напівзігнутих», що втратили ці «180 + найважливіших градусів, що забезпечують стабільність.

РІШЕННЯ. В принципі, вправа просте і називається «розтяжка». Розставляємо ноги ширше плечей, ступні в сторони. А тепер не просто випрямляє ноги, але прогинаємо коліна якомога сильніше. Цілком можливо, ви почуєте хрускіт. Не лякайтесь. Це ваші суглоби пристосовуються до незвичного стану. Можете ще раз повернутися до зображенні з Дольфом Лундгреном, Ван Даммом і двома спортивними дівчатами . Особливо добре це вправа виходить у Лундгрена - в простолюдді ця поза називається «ноги іксом». Забігаючи вперед, скажу, що це та інші упередження багато в чому вплинули на фізичну кондицію Людини в цілому.

ЗАВДАННЯ. Напруга м'язів - початок роботи над тією самою муфтою, що оточує шарнір і штанги щільним кільцем. Нам необхідно зробити муфту якомога більш щільною і облягає - тільки тоді шарнір буде знаходитися у відмінній кондиції, перестане бовтатися і хрустіти.

РІШЕННЯ. Спираючись на пряму ногу, виставляємо другу в сторону. Вигинаємо «підйом» і напружуємо всі наявні в розпорядженні м'язи. У цей момент в коліні знову можливий хрускіт. Чи не звертаємо на нього уваги і не панікуємо. Продовжуємо напружувати м'язи до відчуття судом. Судом боятися не треба, бо в даному випадку ми викликаємо їх навмисно. Поява навмисної судоми свідчить про те, що за допомогою своєї свідомості ви послали в певну частину тіла дуже сильний електричний імпульс. Навмисна судома підкочує поступово, тому у вас є час зареєструвати момент очевидного дискомфорту. Як тільки м'яз починає «скручувати до болю», повільно міняємо положення ноги, відпускаємо напруга і розслабляємося.
На наступний день, можливо, ви нарешті відчуєте свої м'язи і тим самим придбаєте над ними контроль. А ваш суглоб з часом одягнеться в потужну «упаковку», яка не дасть йому вихляти і тим самим себе травмувати.

На початку своєї розповіді я згадав, що, крім стабільності, муфта створює усередині шарніра слизьку вологе середовище, що дозволяє шарнірам НЕ скрипіти під час руху і не стиратися. Включаємо візуалізацію. Усередині муфти є спеціальні маслянки, що подають в шарнір мастильна речовина. Та й сама муфта підтримує себе в еластичному стані за рахунок тієї ж мастила. Проблема полягає лише в тому, що «мастильна речовина» може закінчитися. Це відбувається з двох причин. Перша, від нас не залежить - природне старіння організму; друга - наше неправильне ставлення до нього.

3. НЕОБХІДНІ ДОБАВКИ, без яких ми не впораємося

Найбільше страждають вегетаріанці, а особливо, сироїди. Їх стиль харчування надає тілу легкість і гнучкість лише на перших порах, поки в організмі не закінчилося то саме мастильна речовина. Як тільки воно закінчується (а синтезується воно з їжі, яку ми їмо), суглоби висихають, кістки стають ламкими і в підсумку - кошмар всіх бабусь, перелом шийки стегна. Отже, поки не пізно, міняємо стиль харчування.

Для здоров'я кісток і всіх їх зчленування необхідний один продукт, який в достатній кількості знаходиться лише в «НЕ вегетаріанському» холодець Для здоров'я кісток і всіх їх зчленування необхідний один продукт, який в достатній кількості знаходиться лише в «НЕ вегетаріанському» холодець. Дітей, які не особливо жалующіх холодець, хитрі дорослі підгодовують спеціальними цукерками, винайденими в 1922 році німецьким кондитером Хансом Ригелем. Називаються вони Gummibärchen (гуміберхен), що означає «гумові ведмежата», і випускає їх фірма Haribo. За своїми цілющими властивостями десяток таких «ведмежат» дорівнює добовій дозі холодцю, і обидва продукти містять в собі той самий елемент, мастильна речовина, яка необхідна для профілактики ламкості кісток і всихання зв'язок: ЖЕЛАТИН.
Єдиний недолік є у желатину: при регулярному вживанні він дуже швидко «вилізе у вас на боках».

Так що розумніше буде використовувати менш доступний і більш дорогий препарат - РІДКИЙ КОЛАГЕН Так що розумніше буде використовувати менш доступний і більш дорогий препарат - РІДКИЙ КОЛАГЕН. На відміну від желатину, рідкий колаген розчинний у воді, не густіє і тому повністю і легко засвоюється організмом, а найголовніше - відразу потрапляє туди, куди треба (включаємо візуалізацію), в муфту, роблячи її еластичною; і в «маслянки», колючі мастильна речовина в шарніри.
Капсула з питним Альфа-колагеном, яку я тримаю в руці, випускається в Німеччині. Пройдіть за цим посиланням , Подивіться що і як, а потім «погуглити» в Інтернеті на предмет наявності цього продукту у вашій аптеці. А тут можна подивитися секундний ролик , Досить наочний, щоб зрозуміти все без перекладу.

Другий інгредієнт, необхідний нам, натуральний ЯБЛУЧНИЙ УКСУС (саме яблучний Другий інгредієнт, необхідний нам, натуральний ЯБЛУЧНИЙ УКСУС (саме яблучний!)
Включаємо візуалізацію. Одна столова ложка яблучного оцту на склянку води при трьох випитих склянках в день промиють все зчленування, звільнивши їх від бруду, пилу і зайвих нашарувань кальцію; а в зв'язці з колагеном (желатином) відшліфують поверхню всіх шарнірів, і не тільки колінних. А найголовніше - оцет прочистить кровоносні судини, яким часом важко гнати кров в кінцівки (знайоме таке - коліна посиніли? !!).

Третій інгредієнт - ОЛИВКОВА ОЛІЯ.

Якщо оцет промиває судини, то оливкова олія відповідає за їх міцність і еластичність. Чим еластичнішою судини, тим легше найвіддаленіші ділянки тіла забезпечуються біологічної рідиною. Навіть візуалізацію включати не треба.

4. МЕХАНІЗМ ПРИХОДИТЬ В РУХ

Тепер я хочу поділитися з вами статистикою. Жінки страждають болем в колінах рідше, ніж чоловіки. І це відбувається не тільки тому, що чоловіки частіше, ніж жінки, приймають один АНТИ-елемент, активно руйнує колаген - міцні спиртні напої; але і тому, що з чоловічим скелетом на певному етапі відбувається невеликий (дуже великий) казус.

... До певного періоду скелет жінки і чоловіки розвивається однаково і являє собою каркас, вся робота якого спрямована на максимальне пом'якшення ударів при ходьбі, бігу та стрибках. Функціонує система таким чином: при упорі на ногу, тазові кістки легко подаються, просідаючи і виконуючи роль природного амортизатора. Допомагає амортизувати контакт стопи з поверхнею і хребет: він злегка згинається в бік «ударної ноги».

З моменту статевого дозрівання будівництво кістяків чоловіки і жінки кардинально розходяться. Природа готує жінку стати матір'ю: плід, який вона буде носити в собі, ні в якому разі не повинен відчувати струсу. Стегна жінки розширюються, що створює ще більш сприятливі умови для плавності ходу її каркаса; хребет стає ще більш гнучким. З чоловіком ж відбувається, як я вже сказав, казус. Казус на рівні забобону, подібного історії з «ногами іксом».

ПРОБЛЕМА. Ймовірно, для того, щоб відтінити плавність ходи жінки; а, можливо, для того, щоб налякати своїх ворогів, юнак, що перетворюється в чоловіка, починає ходити жорстко, впечативая ноги в землю. Поступово це стає еталоном мужності. Додайте факт, що чоловік важить набагато більше жінки, і отримаєте результат. Чоловіча твердість Командора призводить до того, що скелет чоловіка починає розсипатися на ходу в прямому сенсі цього слова (в першу чергу, колінні суглоби). Насправді ж людський каркас влаштований так, що при правильному його використанні жодна кісточка не вийде з ладу, - навіть якщо у власника надлишкову вагу.

РІШЕННЯ РІШЕННЯ. На щастя, існує не просто вправа, але особливий вид спорту, повністю відновлює біомеханіку процесу ходьби, а потім і бігу. І найкраще це вправа виконують жінки (див. Рисунок ліворуч).

Але з бігом на деякий час доведеться зав'язати. Також тимчасово обмежуємо сходження по сходинках (якщо це тільки не ступені кар'єрних сходів), і рух по пересіченій місцевості. Замість цього займемося спортивною ходьбою по рівній поверхні.

Зверніть увагу на цих спортсменів. Вони використовують ту саму здатність людського скелета - амортизувати удар за рахунок просідання кісток тазу і вигину хребта. При цьому, зауважте, крок робиться на пряму напружену ногу, яку ми тренували до цього (спортсмен праворуч).

Особливість спортивної ходьби полягає ще і в наступному: руки, зігнуті в ліктьових суглобах, більш активні, ніж при бігу;  дуже активно працюють зовнішні косі м'язи живота (бок напружуємо, якщо по-простому), а стопи ніг не повинні одночасно відриватися від покриття (тобто, ви не маєте права переходити на біг або здійснювати стрибки) Особливість спортивної ходьби полягає ще і в наступному: руки, зігнуті в ліктьових суглобах, більш активні, ніж при бігу; дуже активно працюють зовнішні косі м'язи живота (бок напружуємо, якщо по-простому), а стопи ніг не повинні одночасно відриватися від покриття (тобто, ви не маєте права переходити на біг або здійснювати стрибки).
Включаємо візуалізацію. У вас повинно бути відчуття, що ваші стопи - це нескінченний колісний обід. У підсумку, в якийсь момент (в кінці першого кілометра дистанції) вам почне здаватися, що ви не йдете, а легко і плавно котитеся по покриттю на невидимому оці колесі. Це відчуття повної свободи порівняно з екстазом! Більш того, коли згодом ми перейдемо на біг, у вас більше ніколи не буде виникати питань типу «на яку частину стопи треба приземлятися при бігу». Все буде відбуватися автоматично, природно і відповідно до закону біомеханіки.

І не забувайте: нога, що викидається вперед при кроці, повинна бути прямою і максимально напруженою, щоб ваша колінної чашечки не бовталася в коліні (до речі, за відсутності напруги вона може вискочити і покотитися по асфальту). І друге - те, що вже стало для нас аксіомою. Наше дихання - окремий процес, ніяк не пов'язаний з нашими рухами.

Це була перша частина статті про те, як позбутися від болю в колінах і забути, що таке меніски. Приємною вам ходьби. Бігати почнемо через три тижні, не раніше. Але перед цим ми «прослухаємо» свій скелет на звуки, які видають кістки при ударах і терті; виберемо відповідні кросівки, а навушники з MP3 плеєром залишимо під подушкою, щоб слухати музику не під час бігу, а ночами.

І через рік ви зможете сісти в позу «лотос», забувши про свої травмованих в минулому менісках.

PS Для тих, хто пройшов ТЕСТ, запропонований на початку статті, і випрямив свої коліна, підтягнувши колінні чашечки. Щоб отримати ПРИЗ - автомобіль марки «BMW ActiveHybrid 7«, залиште в Вашому коментарі адресу своєї електронної пошти, на який зазначений автомобіль і буде висланий.

Далі буде

Знайоме таке - коліна посиніли?