Полезные материалы

Аудиторія геймерів: в чому сіль? - BYYD Мобільна реклама

  1. Джерело: NewZoo.com
  2. Джерела: Яндекс Маркет, Steam Store, Entertainment Software Association
  3. Джерела: PageFair, Adobe
  4. кіберспортивного спонсорство
  5. Джерела: Newzoo 2016 Global Esports Market Report

Чим хороша аудиторія геймерів для рекламодавців, і які особливості варто враховувати при взаємодії брендів з ними? Спробуємо розібратися в сьогоднішній статті.

Ольги Корякіна, засновник і генеральний директор StreamPub, платформи для проведення рекламних кампаній із залученням ігрових стримеров і відеоблогеров в недавній статті для AdIndex вказала основні моменти взаємодії з молодою і популярної аудиторією геймерів.

Світанок гейм-індустрії

Реклама, з самого зародження, постійно переживала переломні моменти. Це і бурхливе зростання digital, перехід в соціальні мережі і відео-блоги. Зараз, як ніколи раніше, аудиторія все більше прагне до «живому» взаємодії, діалогу з рекламодавцем. Споживачам важливо самим зрозуміти корисність і вигоду продукту, а не слідувати сухим рекламним гаслам.

Гейм-індустрія - відмінне поле рекламних дій. Аудиторія активно втягується в процес гри, потрапляє в особливу довірчу атмосферу з іншими гравцями. Ігри - це не просто хобі і спосіб захоплююче скоротати вечір, але ще і клуб за інтересами, де відбувається живе спілкування з іншими гравцями в форматі онлайн.

Факти про геймерах

Завдяки такій популярності геймери стали практично основною метою сучасних маркетологів. Але щоб «втертися» до них в довіру, потрібно ще постаратися.

Трохи статистики. У Росії близько 47 млн ​​геймерів, в світі - близько 1,8 млрд. Відеоігри набирають популярність у всіх куточках світу. У 63% американських сімей є хоча б одна людина, що грає мінімум три години на тиждень. Як підкреслює дослідження IAB UK, геймери розбираються в технологічних новинках і орієнтовані на їх придбання онлайн.

Джерело: NewZoo.com

платоспроможність

Більшість геймерів досить платоспроможність. Середній вік чоловіка-геймера в США - 35 років, жінки - 44 роки. Очевидно, що це аудиторія з максимальною купівельною спроможністю. Цьому відповідає дійсності та середні ринкові ціни на ігрові комплектуючі. Ігрова консоль коштує близько 20 000 рублів. Багато популярних за вартістю знаходяться в діапазоні від 1 500 до 3 000 рублів.

Геймери охоче розлучаються з грошима, щоб підтримати навіть ще не вийшли проекти. Найбільші краудфандінговие ініціативи пов'язані з відеоіграми.

Джерела: Яндекс Маркет, Steam Store, Entertainment Software Association

54% гравців грають не поодинці. У 40% випадків їх партнери по грі - друзі, 21% - родичі. Логічно, що гравцеві довіряють і будуть дотримуватися його рекомендацій. Головне завдання рекламодавця в даному випадку - ефективно залучити його в рекламну комунікацію.

Рекламний негатив

Більшість геймерів зневажає рекламу, оскільки їх покоління виросло в епоху масовано розвитку маркетингових технологій.

За даними Research Power Group, абсолютна більшість глядачів Twitch, провідного сайту потокового відео, де основна тема мовлення - ігрове відео і пряма трансляція киберспортівних турнірів, принципово не дивляться ТБ. Їм навіть дали особливе визначення - cable choppers (англ. Chop - рубати), тому що в американських реаліях вони буквально обрізають ТВ-кабелі.

З 2010 року кількість користувачів програм-блокаторів реклами зросла в 8,5 раз. В основному застосовують молоді люди, як найбільш активна частина інтернет-користувачів.

Джерела: PageFair, Adobe

Кому вигідно працювати з геймерами?

Перш за все, потрібно визначитися з портретом ЦА:

  1. Платоспроможні чоловіки від 18 до 35 років
  2. Купують продукти онлайн, користуються банківськими картами і іншими варіантами електронної оплати
  3. Добре розбираються в сучасних технологіях
  4. Не люблять явну рекламу
  5. Можуть бути як студентами або безробітними, так і службовцями, робітниками, підприємцями і навіть пенсіонерами.

Платоспроможні чоловіки від 18 до 35 років   Купують продукти онлайн, користуються банківськими картами і іншими варіантами електронної оплати   Добре розбираються в сучасних технологіях   Не люблять явну рекламу   Можуть бути як студентами або безробітними, так і службовцями, робітниками, підприємцями і навіть пенсіонерами

Є кілька своєрідних властивостей бізнесу, для яких вибудовування взаємин з геймерами може стати вдалим вкладенням ресурсів. До них відносяться: техніка, FMCG, спорт, телеком, ритейл, банки, кіно і розвага, освіту.

До них відносяться: техніка, FMCG, спорт, телеком, ритейл, банки, кіно і розвага, освіту

кіберспортивного спонсорство

Кіберспорт став модним трендом і стрімко набирає популярність. Турніри з кіберспорту, як правило, дуже видовищні, тому проводяться в максимально престижних місцях.

Джерела: Newzoo 2016 Global Esports Market Report

Киберспортівниє змагання проводяться в «реальному житті», плавно переходячи з онлайну в офлайн. Однак основний інтерес для рекламодавців представляють саме онлайн-трансляції.

Приклад такого підходу - партнерство Snickers і Eleague (найбільшого організатора турнірів по грі Counter-Strike: Global Offensive). Рекламодавець отримав титул «Офіційного шоколадного батончика» змагань. За словами Сета Ладетскі, старшого віце-президента з продажів компанії Turner, снікерс - це той бренд, який чудово вписується в культуру спільноти Eleague.

В рамках партнерської угоди «Снікерс» став спонсором пре-шоу змагань, а також зайнявся виробництвом серій «Ти не ти, коли голодний», де зібрані найбільш кумедні ляпи киберспортсменов.

Існує ще безліч прикладів зі світової практики, як геймерів можна залучити до рекламну комунікацію з брендом і створити щось на зразок вірусної реклами. Це може стати темою окремого дослідження. Команда мобільного рекламної платформи BYYD радить зробити упор на грамотний таргетинг. Враховуйте патерни поведінки аудиторії, їх інтереси і особливості. Дуже важливо, щоб реклама була "комфортної" і вписувалася в звичне digital-оточення потенційного споживача.

© BYYD • Мобільний рекламна платформа