Полезные материалы

Інтерв'ю з відомим актором Семеном Стругачевим: "Генерали і зараз звуть мене випити"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

31 липня 2015, 09:00, Переглядів: 31 липня 2015, 09:00, Переглядів:   Стругачев

Стругачев. & Laquo; Все життя я всього добивався сам, своїм горбом і працею, і дружині моїй потрібно поставити пам'ятник & mdash; вона мене дуже підтримує & raquo; ..

Ім'я: Семен Стругачев
Народився: 10.12.1957 в селищі Смідович, Єврейська автономна область, Росія

Російський актор, режисер, продюсер.
Ріс без батька - той залишив дружину з чотирма дітьми. Виховувався в інтернаті. Популярність на всьому пострадянському просторі Стругачеву принесла комедія Олександра Рогожкіна "Особливості національного полювання" (1995), де він зіграв Леву Соловейчик. Згодом знявся у всіх продовженнях цього популярного фільму. Грає в театрі ім. Ленсовета.
Стругачев - яскравий комедійний актор з гротескної зовнішністю, великим збільшувальним темпераментом і значними музичними здібностями (гра на музичних інструментах, спів). Театральні критики вважають, що в характерних ролях він нагадує Луї де Фюнеса. Живе в Санкт-Петербурзі. Одружений, є доросла дочка.

- Семен, в цьому році у фільму "Особливості національного полювання", який зробив вас знаменитим на всьому пострадянському просторі, ювілей: стрічці 20 років. Зізнайтеся, ви переглядаєте його зараз?

- Ви знаєте, в цьому році я як раз його подивився. Який я тоді був молодий, худий красень! Точніше, більше привабливий, ніж красень. Але зараз я все одно краще виглядаю (сміється). Дивлячись на "Особливості ..." Зараз, я не впізнаю себе там, і думаю: "Господи, який я соловей (актор зіграв героя на ім'я Лева Соловейчик. - Авт.)? Звичайний такий горобець!". А найсмішніше, що я дивлюся на це і сміюся, ніби грав не я, а якийсь зовсім інший актор. При цьому думаю - який нахабний артист, як він потворно і нерозважливо поводиться!

- А які саме моменти двадцятирічної давності вам здаються божевільними?

- Наприклад, коли я дивлюся на свою дупу в кадрі. Адже ми знімалися абсолютно голими, все було видно - всі наші дупи і "передніци". Це ж як треба довіряти режисерові! Зараз я б собі такого не дозволив. Та й не тільки в наготі справу: ми ж ще там жрем і п'ємо, як свині, - ми себе відобразили такими і на все життя забезпечили собі реноме всеросійських алкоголіків. До сих пір різні люди мене зупиняють і звуть: "Лева, підемо вип'ємо!". Це роблять навіть генерали! Ось як Олександр Дем'яненко на все життя став Шуриком, так і ми стали цими левами і Кузьмич. Нікуди від цього не дінешся. Саме тому нас рідко запрошують зніматися в фільми інших жанрів.

- Тобто ви стали заручником образу Соловейчик?

- Так, заручником, але, знаєте, мені гріх скаржитися. Зате у нас є можливість залучити в театр глядачів, які йдуть на Леву Соловейчик, а на сцені бачать іспанського короля і думають: "Ну ні чорта собі!". Або вони приходять на виставу з героєм-алкашом з "Полювання ...", а чують мій прекрасний голос. І такий ефект варто того, щоб зніматися в таких картинах.

"Смак Америки". Екранізацію повісті Улицької знімали в Нью-Йорку.

- Які ще після цих фільмів були знаки уваги?

- Найцікавіше, що подарунки так званому Леве дарували як 20 років тому, так і зараз. Чого тільки не надсилали! Але найчастіше презентують, звичайно, спиртне. Думають, що я дійсно алкоголік якийсь. З України, до речі, теж надсилають самогонки різні, сири, закуски, авторські настоянки. А я думаю, що не можна відмовляти в народній любові: якщо люди мені таке дарують, значить, вони мене все ще пам'ятають, хоч і в такому амплуа. І тому я все це приймаю і передаровують друзям.

До речі, у мене дуже багато друзів в Україні, які теж передають забавні подарунки. До того ж у мене з чотирьох дружин троє - українки, тому з вашою країною у мене дуже багато пов'язано, я люблю цю землю і її людей. Дай Бог нам дружбу, врешті-решт.

- У "Особливостях ..." люди розважаються тим, що ходять на полювання і риболовлю. А як любите відпочивати ви?

- Полювання ненавиджу - не люблю вбивати. Адже будь-яка тварина теж хоче жити. У століття нововведень і розвинених технологій можна адже обійтися без кровопролиття - замовте собі віртуальну полювання, і все вам буде. Але один грішок є - люблю порибалити: якщо є вільний час, обов'язково приїду на своє спеціальне місце в 160 км від Пітера. Мало того, що там красиво, так я ще й обов'язково щось зловлю. Ніхто нічого не зловить, а я зловлю! Все завжди заздрять моєму улову, а я просто знаю, коли краще виходити.

Все завжди заздрять моєму улову, а я просто знаю, коли краще виходити

Нова версія. "Кавказька полонянка" вже не та.

- Крім полювання, ваш герой з колегами ще й хвацько накочує чарку за чаркою. А як у вас справи з любов'ю до спиртного в житті?

- А це - будь ласка, це я люблю. Так мені теж відпочивати подобається, але зараз, правда, вік не той і вже не можу собі дозволити пити, як раніше, - печінку потім тисне і тиск пустує. В даний момент п'ю тільки текілу, тому що зрозумів, що в цій самогонки з кактуса є щось, абсолютно не порівнянне з горілкою або віскі. І розважальних ефект хороший, в залежності від кількості випитого. Але, знову ж таки, для цього потрібно мати здоров'я. Тому якщо думаєте, що ми п'ємо з ранку до ночі, ви глибоко помиляєтеся. Останні три дні я взагалі не вилазив зі сцени, тому що треба було репетирувати. А якщо є можливість раз на тиждень випити, то із задоволенням вип'ю. Наприклад, завтра я можу відпочити, а вже післязавтра у мене зйомки, потім спектакль, потім знову зйомки. Тому не думайте, що ми такі разгильдяи, які заради цього веселощів готові зрадити нашу професію - це не так.

- Невже у вас на роботі - на майданчику і в театрі - сухий закон ? Напевно, складно дотримуватися його, враховуючи, що вам часто доводиться працювати з артистами, з якими душевно і тісно спілкуєтеся?

- Що стосується професії і ставлення до своєї справи - у мене все дуже строго. Напевно, вам незвично чути це від Соловейчик, але в плані роботи я гранично суворий. Якби, не дай бог, на сцені з'явився нетверезий артист, то один він мені чи ні, а я б його вигнав, і ніколи б він у мене більше не працював. Всі знають моє ставлення, і тому ніхто з моїх друзів собі такого не дозволив би.

- Ви дуже багато працюєте в театрі - і як актор, і як режисер. Наприклад, у виставі "Любов до гробу" ви граєте з 1988 року! Чи не відчуваєте втоми через це?

- Яка втома: мені 50 з лишком, а я граю такого молодого коханця - це так смішно! Я вже називаю постановку не «Любов до гробу", а "Любов до горба". Уже приходять внуки моїх перших глядачів - їм років по 15-20, і їм теж смішно. Нещодавно, до речі, зі мною в п'єсі вийшла Евеліна Бледанс, у неї була прем'єра в цьому спектаклі. Ось так швидко змінюється час - артисти міняються, а я - ні. Кожен новий спектакль протягом багатьох років для мене - це робота, абсолютно не схожа на попередню. Дуже зворушливо, коли приходять діти тих, яких вже з нами немає, і приносять квіти, кажуть, що це був улюблений спектакль їх мами або тата. А я ж пам'ятаю їхніх батьків, пам'ятаю, як в дев'яності замість квітів вони могли сумку з продуктами подарувати - ковбаскою, консервами всякими.

Що забавно, народ на мої спектаклі часто приходить "прокачаний" - вони знають текст напам'ять. І іноді під час антрепризи, коли потрібно зробити паузу між репліками, глядачі не витримують і починають викрикувати із залу слова. Хочеться їх розстріляти за це (сміється). Жартую, звичайно, адже любов глядачів дорогого коштує.

Я став заручником образу, але, знаєте, мені гріх скаржитися. Зате у мене є можливість залучити в театр глядачів, які йдуть на Леву Соловейчик, а на сцені бачать іспанського короля або чують мій прекрасний голос і думають: "Нічого собі!"

- Як вам працюється в якості театрального режисера з вашими акторами - Тетяною Васильєвої, наприклад?

- Ви знаєте, дуже легко, тому що коли зустрічаються професіонали, тим більше творчі люди, їм не потрібно багато пояснювати. У нас дуже мало часу, за яке потрібно випустити дуже хороший продукт, щоб про нас потім не говорили, що ми халтурники.

- А взагалі дружба між акторами можлива? Ви з ким-то дружите з зірок?

- Я дружу з Олексієм Булдаковим - це мій близький друг, а ще з Андрієм Федорцева (знімався у фільмах "Брат", "Мами", "Пристойні люди". - Авт.). Звичайно, з усіма акторами, з якими мені доводилося працювати, у мене склалися товариські стосунки, але ось з тими двома у мене справжня чоловіча дружба. У мене дуже багато друзів, але 90% з них - це люди, які не мають відношення до акторської творчості. Хоча, як то кажуть, "коли ми в лазні, нам нема чого там приховувати, адже ми всі однакові" (сміється).

- Нещодавно ви закінчили роботу над фільмом "Смак Америки" - екранізацією повісті Улицької "Веселі похорони". Розкажіть про цю стрічку.

- Це історія про життя художника, талановиту людину, яка хвора і розуміє, що життя і смерть ходять поруч. І, незважаючи на хворобу, йому потрібно розуміти, що життя завжди перемагає, і що всі наші плотські, неплотскіе, творчі та інші справи і починання пов'язані в одному клубку. Зйомки проходили в Америці, в Нью-Йорку. І завдяки цьому вийшло не тільки передати весь антураж, описаний в повісті, але ще і вдосталь повеселитися.

Сімейство. Семен вважає, що він - справжній щасливчик.

- Веселого? На зйомках?

- Швидше за після (посміхається). Просто у нас зібралася така компанія, що не засумуєш. Наприклад, був мій хороший друг Льоня Лейкін - дуже талановитий клоун. У нього, до речі, було своє шоу в Лас-Вегасі - він чудовий артист. Так ось після зйомок, пізно ввечері або вночі, ми йшли по місту і паралельно влаштовували вуличні вистави. Адже там є цілий рух вуличних клоунів, які можуть навіть рух в центрі Нью-Йорка перекривати. Так і ми розважалися: пантомімою вдавали, ніби підмітаємо вулиці або з-під машин недопалки підбираємо. І за нами ходили натовпи людей зі словами: "Що ці російські зараз ще створять?". Ми бавили таксистів, перехожих - підбирали викинуті порожні коробки, споруджували з них "каное", ставали один за одним і робили вигляд, ніби гребемо по асфальту. Випадковим глядачам було смішно, вони пристроювалися за нами, і "гребли" з нами ... напідпитку вдосталь!

Але ж ми зовсім не знали мови. По крайней мере, я так точно в дитинстві англійська не вчив, адже всі ми жили в Радянському Союзі і думали, що це назавжди. А у "Смак часу" я 60 відсотків часу розмовляю англійською, та ще й з американським акцентом. Тому мови мене вчила на місці ... одеситка Софія. І люди, які мене оточували на майданчику, слухали мене на екрані і говорили, що у мене відмінна австралійська мова. Відразу зашепотіли: "Так він шпигун, не може він з таким вимовою не знати англійської мови!". А у мене просто дуже хороший слух (сміється).

- Скажіть, а з самої Улицької ви спілкувалися з приводу екранізації, вона давала вам свої рекомендації або побажання?

- Вона подивилася цю картину - правда, не в кінцевому варіанті, а в робочому. Їй дуже сподобалося - ви не подумайте, я не буду брехати, вона все одно це прочитає. Вона сказала, що це найкраще кінематографічне прочитання її творчості. Тому я вважаю, що ми впоралися із завданням.

Тому я вважаю, що ми впоралися із завданням

"Особливості...". У житті полювання Стругачеву не до душі.

- І наостанок - про особисте. Ви живете на два міста - Пітер і Москва. У вас багато зйомок, репетицій в театрі, постійні переїзди, спокусливі партнерки по роботі. Як з цим справляється ваша дружина - ревнує?

- Справжня любов - це завжди ревнощі. Але приємно, що моя дружина ніколи не ревнувала мене до творчості, адже вона теж актриса. Взагалі родина акторів - це завжди якась невиразна, Неафішована, але ревнощі. Але оскільки я завжди був провідний, а ми спочатку домовся з моєю дружиною, що я буду нас вести, то в деяких речах вона поступалася. Їй справді важко, адже вона зробила крок в мою користь і десь не реалізувала власні амбіції. Але в будь-якому випадку вона - дружина актора, який багато працює, і вона дійсно помічниця. Та й взагалі я вважаю, що у мене ідеальна дружина. І я готовий їй поставити пам'ятник, тому що вона витримала наші важкі роки, коли нам ніхто не допомагав. Я все робив своїм горбом і працею, а вона розуміла, що мені потрібні допомога і підтримка. Я їй дуже вдячний. А інше - нісенітниця. Ми вже стільки прожили разом, у нас дочка, напевно скоро підуть онуки - по крайней мере, я про це дуже мрію ... Так що ми витримали наш марафон.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Інтерв'ю з відомим актором Семеном Стругачевим:" Генерали і зараз звуть мене випити "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Марія Рубан

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зізнайтеся, ви переглядаєте його зараз?
Зараз, я не впізнаю себе там, і думаю: "Господи, який я соловей (актор зіграв героя на ім'я Лева Соловейчик. - Авт.)?
А які саме моменти двадцятирічної давності вам здаються божевільними?
Тобто ви стали заручником образу Соловейчик?
Які ще після цих фільмів були знаки уваги?
А як любите відпочивати ви?
А як у вас справи з любов'ю до спиртного в житті?
Напевно, складно дотримуватися його, враховуючи, що вам часто доводиться працювати з артистами, з якими душевно і тісно спілкуєтеся?
Чи не відчуваєте втоми через це?
Як вам працюється в якості театрального режисера з вашими акторами - Тетяною Васильєвої, наприклад?