Полезные материалы

Голова Генасамблеї розкритикував ООН

  1. Орфографічна помилка в тексті:

15 серпня 2009, 10:54 Переглядів: 15 серпня 2009, 10:54 Переглядів:   Відповідно до правил ООН, кожна сесія Генасамблеї триває цілий рік

Відповідно до правил ООН, кожна сесія Генасамблеї триває цілий рік. І вже у вівторок, о 15.00 за місцевим часом стартує нова, 64-а сесія Генасамблеї, головною подією якого стане відкривається 23 вересня загальнополітична дискусія за участю глав держав і урядів.

Підводячи підсумки роботи ООН за минулий рік, що минає, зі своєї посади голова Генасамблеї нікарагуанец Мігель д'Еското Брокман виступив з викривальною промовою по відношенню до нинішньої системи Всесвітньої організації і її найбільш могутнім членам, перш за все, до багатих країн Заходу на чолі з США.

Перед тим, як передати повноваження новому голові - вже 64-ї сесії - лівійцеві Алі Абдуссаламу Треки - д'Еското закликав країни до більш рішучого реформування системи ООН, і перш за все Ради безпеки.

Нинішнє становище, при якому п'ять постійних членів РБ ООН користуються правом вето, голова Генасамблеї вважає несправедливим. Він також виступає за можливість надання резолюцій Генеральної асамблеї, до якої входять всі 192 держави ООН, обов'язкової юридичної сили.

Відомий своїм критичним настроєм по відношенню до США і Ізраїлю, головним розчаруванням роботи ООН в останній рік д'Еското назвав ситуацію в Палестині після ізраїльської військової операції в секторі Газа в грудні 2008 - січні 2009 року.

"Деякі держави-члени вважають, що вони можуть діяти за законом джунглів, і захищають право сильного надходити, як йому заманеться, залишаючись абсолютно безкарним і не несучи ні перед ким відповідальність ... Я вважаю потворним пасивність і явне байдужість деяких дуже впливових членів Ради безпеки ООН до того факту, що блокада Гази триває безперервно ось уже два роки, що є кричущим порушенням міжнародного права і резолюцій самого ж Ради безпеки ", - сказав минає голова Г енассамблеі.

Питання реформування ООН і близькосхідного врегулювання, дійсно, зайняли значну частину часу роботи 63-ої сесії Генасамблеї.

Всього ж за минулі 12 місяців Генасамблея прийняла більше трьохсот резолюцій з різних тем - від світу і безпеки в різних куточках планети до заходів з протидії глобальній економічній кризі.

У лютому в рамках Генасамблеї була досягнута домовленість про початок офіційних міжурядових переговорів щодо реформи Ради безпеки. Сам факт їх початку вже став значним проривом на цьому напрямку реформи всієї системи ООН, оскільки раніше країни, що виступають за його максимальне розширення, і група на чолі з "п'ятіркою" постійних членів РБ (РФ, США, КНР, Великобританія, Франція) довгий час не могли домовитися про умови запуску процесу цих переговорів.

Втім, навіть після їх старту все ті ж принципові розбіжності - по числу членів РБ, питань права вето, регіонального представництва - є основною перешкодою для ефективної роботи учасників дискусії.

За час 63-ої сесії пройшло сім зустрічей з даного питання, однак дипломати зізнаються, що робота зі створення моделі перебудови Радбезу займе не один рік.

З ініціативи голови 63-й сесії Генасамблеї Мігеля д'Еското Брокмана була проведена ціла серія дискусій щодо вироблення рекомендацій для узгоджених дій в боротьбі зі світовою фінансовою кризою.

З цією метою була створена група експертів на чолі з нобелівським лауреатом в області економіки, американським професором Джозефом Стігліцем, яка підготувала документ для зустрічі високого рівня в штаб-квартирі ООН.

Однак цей форум, який спочатку замислювався на рівні глав держав і урядів, не зміг зібрати перших осіб з провідних економічних держав, а підготовлений комісією Стігліца документ був значним чином перероблений в інтересах західних країн і фактично був позбавлений основних радикальних складових щодо реформування світової фінансової системи.

Генасамблея відгукувалася і на надзвичайні політичні ситуації в різних куточках світу. У січні була скликана екстрена сесія в зв'язку з військовою операцією Ізраїлю в секторі Газа, за підсумками якої було прийнято резолюцію з засудженням дій ізраїльської армії, що забрали життя понад 1300 палестинців, більшість з яких мирні жителі.

У липні після перевороту в Гондурасі Генасамблея також провела надзвичайне засідання, на якому ухвалила резолюцію, яка засуджує путчистів і підтримуючу законні влади на чолі з президентом Мануелем Селайєю.

Однак в обох випадках - і на Близькому Сході, і в Латинській Америці - ті, до кого були звернені заклики Генасамблеї, фактично їх проігнорували. Ізраїль продовжував операцію "Литий свинець", поки не прийшов до висновку про доцільність її припинення з військової точки зору (навіть обов'язкова до виконання резолюція Ради безпеки ООН не змусила Тель-Авів підкоритися вимогам світового співтовариства).

А фактичний уряд Гондурасу, що прийшов до влади в результаті путчу, так і продовжує керувати країною.

Ці та інші подібні ситуації, коли думка Генасамблеї ігнорується, обумовлені занадто слабким її мандатом - рішення цього органу ООН не є обов'язковими до виконання, а носять лише рекомендаційний характер - на відміну від резолюцій Ради безпеки.

Проте, політичне і суспільне значення рішень Генеральної асамблеї продовжує залишатися вагомим. Крім того, на відміну від Ради безпеки, що складається лише з 15 країн, Генасамблея є зібранням всіх 192 держав-членів ООН і є найбільш репрезентативним органом Всесвітньої організації.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Голова Генасамблеї розкритикував ООН". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.