Полезные материалы

Який допінг брали російські силачі

  1. На натуральних продуктах
  2. Без м'яса, алкоголю і куріння
  3. Без м'ясного нікуди
  4. більше холестерину
  5. Ера синтетики

Іван Піддубний, Георг Гаккеншмидт, Іван Лебедєв, Олександр Засс і інші - силачі, що увійшли в історію світового спорту. Їх імена стали синонімами російської сили і духу, витривалості і невтомності. Як і у всіх спортсменів, однією з найважливіших складових успіху важкоатлетів є їх дієта. Чим харчувалися і на що налягали російські богатирі?

На натуральних продуктах

На натуральних продуктах

Борець і атлет Іван Піддубний, який отримав на Заході прізвисько Російський ведмідь, любив просту, але корисну їжу. Як згадувала його племінниця Марія Собко, коли Піддубний приходив до їдальні, то насамперед попросив наваристого борщу. Після першої порції міг замовити другу, а потім і третю.

Дуже любив борець молочні продукти і яйця. За словами сучасників, за раз великий російський атлет міг з'їсти десяток варених яєць. А адже це найважливіше джерело білка. Налягав Піддубний також на каші, міг випити за день більше трьох літрів молока. Дуже любив Іван Максимович розрізати буханець хліба на дві частини і намазувати на них півкіло вершкового масла. Таке харчування давало багато необхідних організму калорій.

Найважливішим компонентом раціону атлета були овочі. І найулюбленішим з них була редька. Піддубний навіть просив сестру вислати йому посилку з цими овочами в США, де в 1925 році він з успіхом гастролював, шокуючи публіку тим, що з легкістю перемагав атлетів, які були молодша за нього на 10, 20, а часом і на 30 років.

Натуральні рослинні продукти сприяють виробництву необхідного атлету тестостерону. При цьому складно повірити, але важив 120 кілограмів Піддубний, був вегетаріанцем. М'ясо він не визнавав, хоча і володів колосальним апетитом.

Без м'яса, алкоголю і куріння

Без м'яса, алкоголю і куріння

Чи не вживав м'ясо і інший російський силач - Іван Лебедєв. Атлет-гиревик, цирковий постановник, борець і арбітр різних змагань, він організував російський чемпіонат з греко-римської боротьби.

Силач завжди радив своїм учням і іншим атлетам не їсти м'яса, яке, за його словами, «вносить в організм продукти гнильного розкладу». Спиртні напої і куріння також не любив. Зате рекомендував налягати на яйця і пити більше теплого молока з цукром.

Без м'ясного нікуди

Без м'ясного нікуди

А ось для відомого циркового атлета Георга Гаккеншмидта, який здобув в сутичках з 1889 року по 1908 рік понад три тисячі перемог, навпаки, м'ясо було одним з основних елементів спортивного раціону. Дієту для Російського лева розробив петербурзький доктор Владислав Краєвський, який взяв шефство над силачем.

Краєвський годував Російського лева крутим м'ясним бульйоном, на приготування однієї порції якого (однієї тарілки) йшли 4-5 кілограмів м'яса бичка. На такому харчуванні укупі з базовим тренінгом Гаккеншмидт пролунав в грудях за кілька місяців на 12 сантиметрів і став, за одностайною думкою сучасників, нагадувати фігурою Геркулеса.

Сам атлет говорив про свою дієту, що м'ясо в ній становить лише третю частину, все інше - рослинна їжа. Крім м'ясних страв він рекомендував вживати у великих кількостях молоко і уникати гострих страв і вже тим більше спиртних напоїв (а також тютюнопаління), а замість цукру є сухофрукти.

Повністю від куріння і алкоголю відмовився і Олександр Засс, прозваний Дивним Самсоном. Атлет був прихильником ізометричних вправ, при яких людське тіло пручається нерухомого об'єкту. В Англії, куди він поїхав в 1924 році, Самсона удостоїли титулу «Найсильніша людина на планеті».

Стаття по темі: Олександр Засс: російська Самсон

більше холестерину

Що об'єднувало цих видатних атлетів крім їхньої любові до спорту? Всі вони харчувалися натуральними продуктами з високим вмістом холестерину. Це органічна сполука в достатку містять такі продукти, як яйця, сир, молоко, вершки, сметана, масло, сир і багато інших. Саме холестерин допомагає виробленню тестостерону, прямо відповідає за ріст м'язової маси.

Так, відомий російський силач - Сергій Єлісєєв - зробив молоко і молочні продукти головним елементом своєї спортивної дієти. Він вважав за краще молочну кашу і кисле молоко.

Він вважав за краще молочну кашу і кисле молоко

Підвищується рівень тестостерону в організмі і завдяки відмові від алкоголю і тютюну. При курінні чадний газ потрапляє в кров, що знижує здатність організму перетворювати холестерин в тестостерон.

Ера синтетики

Таким чином, чималу роль в досягненнях великих російських атлетів зіграли звичайні продукти. Тестостерон і інші речовини, необхідні для росту м'язової маси, богатирі отримували з натуральної їжі.

Тим часом ще в другій половині XIX століття в Європі почалися експерименти з отримання синтетичного тестостерону. Але перша в світі ін'єкція тестостерону пропіонату була зроблена тільки в кінці 1930-х років.

У 1956 році був створений анаболічний стероїд «Дианабол». Саме з цього моменту препарати для штучного нарощування м'язової маси набули поширення в світовому спорті.

Чим харчувалися і на що налягали російські богатирі?