Полезные материалы

Герман Ткаченко: «До Керимову прийшли і сказали, що я вкрав на трансфер Ето'О 15 мільйонів євро»

  1. драйвер
  2. облажались
  3. вертольоти
  4. Як дагестанський борець
  5. кола
  6. заміни Ето'О
  7. Shut up
  8. самий розумний
  9. Гаджієв
  10. вірменське радіо
Герман Ткаченко: «До Керимову прийшли і сказали, що я вкрав на трансфер Ето'О 15 мільйонів євро»

- День і місце, де ви дізналися: «Анжи» вибирає новий курс розвитку?

- У четвер за добу до матчу з «Ростовом». Це було в кабінеті Керімова. Тоді я подумав, що це якесь наслідок невдалої гри з «Крилами». Наступний раз - вже в суботу, на наступний день після гри, вдома у Сулеймана.

- Ваша реакція?

- Намагався його переконати. Сказав, що це кілька несвоєчасно, що це потрібно було робити або за місяць до того, чи трохи пізніше, в грудні.

- Як ви провели суботній вечір? Пили заспокійливе?

- Та ні. Я переживав, звичайно, але прекрасно розумів: вся клубна конструкція - це one man decision, одне головне рішення, яке приймає одна людина. Людина, якого я глибоко поважаю, і людина, у якого були причини прийняти таке непросте рішення. Спочатку я був включений в те, щоб зробити це дещо по-іншому. Але зараз - вже все, я повинен був це рішення підтримати. Хоча реалізував би це по-іншому.

- По-іншому - це як?

- Спочатку оголосив би команді. Поміняв тренера. А вже потім виступив із заявою. А вийшло так, що спочатку вийшла заява, а наші менеджери клубу не зуміли організувати швидке інформування команди. Хоча вже в неділю був створений план, я був залучений в його реалізацію. На мій погляд, ми реалізували його дуже чітко і ефективно. За три тижні ми змогли забезпечити клуб доходом більш ніж в 150 мільйонів євро і радикально знизити його зарплатну відомість. Крім того, ми зуміли підписати велику кількість футболістів.

- Костянтин Ремчуков сказав, що Керімов змінює проект через проблеми зі здоров'ям. Чим хворіє Керімов?

- Футболом. Дагестаном. Здоров'я? Скажу так: причини так би мовити у Ремчукова були. Це пов'язано з переживаннями.

- Цього ж літа стало відомо про серйозні проблеми головного бізнес-активу Керімова - компанії «Уралкалий». Крах «Анжи» - наслідок цих проблем?

- Сулейман більше сенатор, система його бізнесу влаштована так, що його справи ведуть менеджери. Скажу так: проблема грошей точно не звучала як причина. Питання зайнятості, балансу між тим, чим він повинен займатися, - може бути. А проблеми «Уралкалія» трапилися раніше.

Зараз же сталося сморід поразок, яке завадило розібратися, куди ми рухаємося і як нам це робити далі. Але ще раз: це рішення тієї людини, який і повинен був його приймати. Ми як люди, які працюють на цьому проекті, повинні були швидко зреагувати на нього. Щоб команда переформатувалася, стала іншою і як мінімум не вилетіла з прем'єр-ліги. Думаю, до грудня ми зможемо докладніше показати, що ми можемо робити і lowbudget команди. Хоча lowbudget тут дуже умовно: гарантовані 50-60 мільйонів доларів - це дуже непоганий бюджет.

Цифра тижня. Ще одна версія причини згортання «Анжи»

- На старті тижні Сулейман Керімов був оголошений в розшук владою Білорусі. Як це відіб'ється на майбутньому «Анжи»?

- Не знаю. Але коли це сталося, я його підтримав, кинув смс: «Мати проблеми з Лукашенком - це репутаційно прикольно».

драйвер

- Головна помилка «Анжи» за два з половиною роки?

- Пам'ятайте, ви наді мною знущалися в одному з інтерв'ю з приводу того, що ми хотіли зробити master vision з Іллею Ценципер? Я вважаю, що це одна з ключових речей, які нам не вдалося зробити. Нам не вдалося створити ідентичність клубу в його новій історії. Розумієте, віжн, місія - це дуже важливо для створення великого футбольного клубу. У нас не було величезного бренду, який був би сам по собі мотиваційним магнітом. Через те, що ми жили в іншому місті, ми були позбавлені постійного контакту з вболівальника базою, тому мотиваційна середовище було дуже спеціальної. Створення цієї ідентичності було важливо для розуміння, хто ми, що ми, для чого ми.

Ми повинні були всі разом - з уболівальниками, футболістами, акціонерами - створити цей план, цю роботу. Ми її не зробили. Команда менеджерів змінилася, ті, хто прийшли на зміну Герману Чистякову, вже не поділяли важливості цієї роботи. Створювати правильну мотиваційну середу у нас не вийшло.

- Я не зрозумів майже нічого з того, що ви сказали.

- Ну дивіться: на відміну від інших команд, які самі по собі мотиваційні драйвери, ми цього були позбавлені. Ми повинні були створювати свою унікальність з нуля. Чистяков - мій однодумець, мій vehicle, знаряддя реалізації цього проекту. Але після зміни керівництва у нас пішли перемоги - і ця проблема була не так помітна. А ось коли трапилася важка весна-2013, ми повалилися.

- Що повинні були робити менеджери, коли команда валиться?

- Вони повинні робити так, щоб вона не падала.

- Я думав, що навесні - коли все трансферні вікна забиті - це повинні робити тренери і гравці.

- Послухайте, менеджери не тільки купують гравців. Вони відповідальні за атмосферу, за group management, за man management. Це величезна, постійна робота. Також сюди додайте роботу з уболівальниками, з медіа, роботу по соціальному забезпеченню гравців. Це все дуже важливо, це величезна постійна робота.

Адже ми створили дуже гарну команду. Я пишаюся тією роботою, яку зробили з формування команди. Це команда, яка могла потрапляти в Лігу чемпіонів і бути дуже успішною в Лізі Європи. Третя велика помилка - взимку ми не змогли вчасно підкоригувати штаб Гуса Хіддінка, як це ми зробили влітку, запросивши Рене Меленстена та інших фахівців. Взимку це було дуже складно після досягнутого успіху.

- Три головні помилки Германа Ткаченка за час участі в проекті «Анжи»?

- Перше - в грудні минулого року я мав більш наполегливо вимагати, щоб ми підписали новий контракт з Самбою - в «КПР» він тоді б не пішов. Друге - не сподівався б на менеджерів клубу, а більше працював би в команді сам. У роботі сервісів клубу, за винятком, мабуть, фінансів і юристів, ми іноді просто кричущим чином не відповідали рівню команди, яку змогли зібрати.

- Наприклад?

- Наприклад, коли в команду приїжджає новачок, клуб не має права не зустріти його в аеропорту. Це показовий приклад?

облажались

- Колега Ігор Порошин ...

- Ой. Ой! Ой ...

- Колега Ігор Порошин навів дуже точне порівняння життя «Анжи» з епізодом з фільму «Апокаліпсис сьогодні». Там змученої війною американської армії з вертольота спускали дівчину місяця журналу Playboy. У вас - раз в два тижні змученому бідної і небезпечної життям народу спускали дорогущую футбольну команду.

- Ігор Порошин - наш товариш. Не знаю, правда, на щастя чи на жаль. Більш яскравого тексту про «Анжи" не писав ніхто. Ну а зміст ... Ігор малював картини, висновки, під які підганяв свої думки. Я намагався читати текст кілька разів.

- продовжує задоволення?

- Насолоджувався стилем, так. Ну і намагався зрозуміти, що ж він мав на увазі. Насправді це був нарцисизм. Йому подобалося, що на таку серйозну, на таку hot тему він висловлюється так, як ніхто інший.

Ми не добилися кінцевої мети не через відсутність бази в Махачкалі. База - це додатковий фактор. Були б перемоги - мало хто згадував би про це питання. А перемоги прийшли б! Тому що команда була дуже сильна. «Анжи» - одна з найсильніших команд в історії Росії. Я готовий хоч греблю гати на цю тему сперечатися, малювати, доводити.

- Все так. Але я все одно хочу почути від вас: «Анжи» облажався, вирішивши жити в Москві, а не Махачкалі?

- Звичайно, ні. Це набір звинувачують слів, які не мають під собою жодного підґрунтя. Звичайно, ні. Це була єдина можливість, щоб ця команда була такою і ставила такі цілі. У Махачкалі можна було жити. Але тоді була б інша концепція. Це була б команда «бойцуганов», які нікого не відпускають будинку за рахунок самовіддачі, за рахунок шаленої боротьби і випалювання всього навколо.

Ми облажались в тому, що невдало почали цей сезон. Ця ж команда, не живучи в Махачкалі, виносила всіх в Росії і Європі в 2012 році, проводила блискучі матчі з «Ганновером» і хороші - з «Ньюкаслом». Гравці цієї команди були затребувані протягом трьох тижнів після того, як ми почали їх працевлаштовувати. Причому нам для цього навіть не знадобився Арсен Венгер.

Богатирі німі. Чому крах «Анжи» - це хороша новина

вертольоти

- Вам не здається, що головна помилка «Анжи» була в манерах і тому, в якому місці ці манери були показані? Коли шейхи і Абрамович розкидаються грошима, вони роблять це в Манчестері та Лондоні, де люди нагодовані, напоєні і живуть в світі. Якщо робити те ж саме в одній з найбідніших республік найбагатшого держави, хіба це не приречене на провал?

- Це приречене нема на провал, а на уїдливі зауваження таких персонажів, як ви. У футболі монетизуються увагу. У нас була аудиторія - на початку сезону ми були першими по відвідуваності. Згодом ми могли б прийти до наповнення бюджету. Так, певний виклик в проекті «Анжи» був. Але ми хотіли радувати людей, хотіли давати їм щастя.

Завдяки нам в Махачкалі з'явився стадіон. Там з'явився готель, академія - нею, до речі, керує Йєллі Гус. Люди стали хворіти футболом, у них з'явилося про що говорити. В нашій стратегії було прописано: через 10-15 років кількість власних вихованців має бути найбільшим в країні. Це як бокс на Кубі і футбол в Бразилії - біологічний матеріал прекрасний, плюс соціальний ліфт. На порожньому місці з'явилася потужна машина: тепер є де вчитися, де жити, де грати в футбол. Це ж все там залишилося.

- Іноді гравці «Анжи» відлітали з бази в Кратово на вертольоті ...

- Такого, що ви написали в своїй замітці , ніколи не було. Точніше - один-єдиний раз, коли були страшні пробки, і Габулов з Жирковим прилетіли в Кратово на вертольоті. Вони були покарані.

- Вам не здається, що це неймовірний кіч?

- Послухайте, вони спізнювалися. Чому ми переїхали в «Лужники»? Тому що в Кратово їхати треба було дві години. У цей день хлопці добиралися на тренування ще більше. Вони спізнювалися і прийняли це рішення. Це коштувало їм по 17 тисяч рублів - повірте, гравці чемпіонату Росії можуть собі дозволити.

- Вертоліт сідав прямо на тренувальне поле бази. Це теж нормально?

- Інший майданчика не було. А за внутрішніми правилами авіакомпаній сідати на футбольне поле дозволено. Повторюся: гравці були покарані. По-перше, запізнилися. По-друге, доганою з боку керівництва клубу.

Можливо, ви трохи відстали від життя, але сьогодні вертолітне сполучення дуже розвинене, в тому числі в країнах з менш розвиненою економікою, ніж в Росії. Наприклад, в Бразилії - це норма, скоро це буде і в Росії. Особисто я літати на вертольотах не люблю - мене заколисує. В Англії багато футболістів добираються на бази саме так - Майкл Оуен, наприклад, кілька моїх друзів-футболістів. У «Анжи» це не було нормою. Це був одиничний випадок, який не отримав схвалення.

Як дагестанський борець

- Не всі знають, але на останньому зборі перед стартом цього сезону Гуса Хіддіка не було. Де ж він був?

- Карсела-Гонсалес завдав йому травму. На тренуванні він боровся з Евертоном, як дагестанський борець, але по необережності наш футболіст впав і травмував Хіддінка. Гус їхав на шість днів - лікувати ногу.

- Газета «Спорт-Експрес» була з вами весь цей час, але про відсутність Хіддінка не написала ні слова. Це ви їх попросили?

- Нікого не просили. Вони були поруч, але не в команді. Це мінус вам, що ви не впізнали. А ми не робили з цього секрету, тому що в цей же момент став працювати Меленстен.

- Леонід Слуцький сказав, що на трансферному ринку з'явився неофіційний прайс-лист на гравців «Анжи». Арсеній Логашов в ньому коштував 4 млн євро. Такий прейскурант і правда існував?

- Всі знають, що я один з найбільших шанувальників тренерського таланту Леоніда Вікторовича. Але вже дуже часто в його інтерв'ю звучать жалібні нотки з приводу грошей. Іноді мені здається, що це така «дуля в кишені» в його якихось дискусіях зі своїм клубним начальством. І мені здалося дуже коректним, що Слуцький міркував про вартість Логашова. Все-таки є футболісти його команди, яких він міг би оцінювати більш докладно. Можу сказати, що ЦСКА цікавився Траоре і Оділь Ахмедовим, але ці гравці спочатку не продавалися. Наприклад, ми відмовили «Краснодару», який пропонував за обох 35 мільйонів євро. А що стосується Логашова, то він був проданий за суму менше, ніж 4 мільйони. Чи не на багато, але менше. Хоча на нього була пропозиція і більше.

- Від кого?

- Від «Зеніту». Але це було раніше - до зміни курсу «Анжи». Коли ми організовували угоду по Денисову, «Зеніт» дуже хотів включити в неї Логашова, але ми відмовилися.

кола

- Після того як безліч гравців «Анжи» перейшла в «Динамо», як-то відразу згадалося, що ВТБ - мало головний кредитор Сулемайна Керімова.

- ВТБ практично не брав участь в покупці цих гравців. Так, вони входять до ради директорів, але їх покупка - бажання нового керівництва.

- Тобто це були платні трансфери?

- Звичайно, ні. За цих футболістів ми отримаємо понад 70 мільйонів євро. Єдине - частина з них була продана трохи нижче трансферної вартості, за собівартістю. Скажімо так, з хороших відносин з керівництвом «Динамо». Наприклад, Іонов за 3 млн євро нами був куплений в «Кубані», за ті ж 3 млн він пішов в «Динамо».

- Навесні ви говорили, що Іонов коштував вам 2 млн.

- Плюс до цього 1 млн - на комісії і підйомні.

- З чого раптом така маленька цифра - 2 мільйони? Свого часу «Кубань» продала в «Рубін» за 5 млн Сергія Давидова - форварда, який реалізує виходи один на один трохи частіше мене. Яким тоді чином вони відпустили набагато більш перспективного Іонова всього за 2 млн?

- Ми вміємо продавати і купувати. Це вміння, це компетенція. А ви міркуєте, про що не дуже добре знаєте.

- Хто, крім «Челсі», цікавився Самюелем Ето'О?

- Конкретика, яка доходила до мене, це «Рома», «Наполі» і «Інтер». Ще - божевільні пропозиції з Катару.

- Що значить «божевільні»?

- Вони готові були заплатити за нього майже стільки, скільки ми заплатили «Інтеру» два роки тому. Але Самюель мріяв попрацював з Жозе, тому вибрав «Челсі». За цей трансфер ми отримали гроші. Не хочу називати їх символічними, але гроші. Понад 100 мільйонів рублів.

- Вам не здається, що ще одна ключова помилка «Анжи» - Ето'О. Він крутий футболіст - це безперечно. Але його 20-мільйонна зарплата дратувала всіх навколо, а погасити роздратування своєю грою він не зміг. Тому що грав як топ-форвард чемпіонату Росії, але не топ-форвард європейського рівня.

- Давайте так: про 20 мільйонів я залишу на вашій совісті.

- І совісті Gazzetta dello Sport.

- І совісті Gazetta dello Sport. І совісті Financial Times.

Мене дратують такі оцінки Сема. Як тренер я б мріяв, щоб все в моїй команді гравці були такими професіоналами, як він. Як футболіст я б мріяв, щоб такий гравець був зі мною в одній команді. Як чоловік я б мріяв, щоб у моєї дочки був такий цілеспрямований, добивається своїх цілей чоловік. Як менеджер я б мріяв, щоб людина з такими даними став тренером моєї команди. тепер про вашої балачки про Сема . Чесно кажучи, ніколи не думав, що ви можете опуститися до рівня Ловчева і Рейнгольда.

- Дякуємо.

- Будь ласка. За останній сезон за системою «гол плюс пас» він набрав більше будь-якого іншого гравця російського клубу. Він забивав у найважливіших матчах протягом всієї своєї кар'єри, точно так само було і в «Анжи». Те, що він не забив ЦСКА у фіналі Кубка, це якийсь рок. Там були супермоментом ...

Все говорить про те, що прихід Самюеля Ето'О був величезним успіхом для проекту «Анжи», для всього чемпіонату Росії. Він нам заощадив масу грошей: після його появи купувати інших зірок ми могли набагато дешевше. Вважаю, що він забезпечив заробіток і вам.

- Яким чином?

- Футбол став більш значущим. Це називається капіталізація. Я був впевнений, що Sports.ru про це напише, але ви, використовуючи свою ненависть і асенізаторський підхід до російського футболу, не надали великого значення цій події. Газета Marca зробила опитування серед своїх читачів за значимістю ліг. Іспанці, нагадаю, це люди, які люблять футбол, розбираються в ньому. Так ось російська ліга стала четвертою в цьому голосуванні.

- І?

- Я пов'язую це в тому числі з приходом Самюеля. З появою такої команди, як «Анжи». Ну і з тим футболом, в який зараз грають в Росії. А футбол такий, що всі ми насолоджуємося, звичайно.

- На прохання Самюеля Ето'О на тренуваннях «Анжи» завжди була кола. По-вашому, це нормальний продукт для професійного спортсмена?

- Це дрібниця, яка нічого не означає. Так, вся команда це знала, обговорювали лікарі. Ето'О колу пив в «Інтері», в «Барселоні», в «Мальорці». Може, це не дуже добре. Але ми серйозно обговорювали це питання - в тому числі з лікарями його колишніх команд. І прийшли до висновку, що це не добре, але допустимо. Це не дратувало товаришів по команді, він пив колу тільки після того, як закінчувалася тренування.

- Прекрасна історія трапилася на одному з тренувань в Черкізово. Якось Ето'О захотілося коли. За нею в терміновому порядку побіг хтось із адміністраторів - в супермаркет, розташований за межами стадіону.

- Нісенітниця.

- Мені розповідали про це три різні людини. Вони брехали?

- Такого не було! Кола була на тренуваннях завжди. А якщо адміністратори і бігали, то тільки, виправляючи свою помилку.

Вплив Сема на роздягальню неможливо описати. Він величезний, великий спортсмен, користувався загальною повагою.

- Вам не здається, що цей шановний спортсмен якось занадто швидко почав збиратися з «Анжи» - як тільки там трапилися проблеми?

- Давайте закриємо цю тему раз і назавжди: ніяких щурів біжать не було і немає. Це була позиція клубу - змінити курс розвитку. Гравцям було сказано: так вийшло, що ми міняємо концепцію; буде краще для всіх, якщо ви зміните команду. Це позиція клубу, що не гравців. Повторююсь: клу-ба. Ніхто не кричав: «Я хочу піти». За винятком Іонова і Жоао Карлоса. Обох ми хотіли залишити, але Іонов попросив відпустити його в «Динамо», а Жоао Карлосу «Спартак» запропонував контракт на три роки. З огляду на, що з «Анжи» у нього залишалося всього півроку контракту, ми не стали його утримувати.

Сем провів два матчі, про які його просили. Він нормально працював. Ніхто нікуди не тікав. Люди мріяли і до сих пір мріють грати за «Анжи». Просто так вийшло.

заміни Ето'О

- Розкажіть мені, відколи Ето'О підробляв в «Анжи» тренером?

- Ніколи не підробляв. Сем - справжній капітан. Але те, що він визначав склад і залазив в наші трансфери, - балаканина.

- Я не про трансфери, а про те, що він нібито робив заміни під час гри.

- Взагалі жодного разу такого не було. За винятком одного разу - в матчі, який для нас нічого не значив. Остання гра минулого сезону - проти «Кубані». Ми вже забезпечили собі третє місце, була легка гра, ставили до складу хлопців, які трохи менше з'являлися на полі по ходу сезону. Ми з Гусом дуже часто обговорювали, що нам робити в пост-Ето'О-еру - в ті часи, коли він вже не буде футболістом. І ми дійшли висновку, що протягом двох-трьох років він може стати дуже сильним тренером. Уявляли собі конструкцію: Гус як umbrella coach, тобто тренер, який зверху контролює процес, а Сем - в оперативному управлінні.

Ви не уявляєте, як Сем розуміє футбол! До речі, Гаджієв сказав Сулейману, що Ето'О - найсильніший футболіст світу за тим, як він бачить гру очима тренера, перебуваючи на полі. Тому в матчі проти «Кубані» ми влаштували щось на зразок шкільного дня самоврядування. Гус сказав йому: «Сем, зроби установку на другий тайм і зроби заміни».

- Ви зіграли внічию?

- Програли 0: 1. Грали на максимумі, але нам не дали пенальті, скасували гол. Але ще раз: це був разовий момент, в хорошому сенсі гра.

- Чому ви завжди так обурюєтесь, коли критикують Ето'О? Це не говорить про неповагу до нього. Навпаки - все про нього високої думки і вимагають більшого - щоб він грав, так як вміє.

- Вимагати більшого - це добре. Погано - говорити, що він грає потворно, коли він був кращим гравцем на полі або кращим гравцем чемпіонату за версією прем'єр-ліги.

- Але найкращий гравець сезону - це просто смішно. Я вивчав: в тому голосуванні математично там ні до чого причепитися, це вийшло майже випадково, впевнений, колеги з «Чемпіонат.ком» цього самі не раді. Але ви згодні, що він не кращий гравець сезону?

- Один з кращих - точно.

- Ви сказали про непризначений пенальті. Вас ніколи не дивувало, що суддя Безбородов так часто потрапляв на матчі «Анжи» і що всі ці матчі «Анжи» вигравав? Все - до гри з «Локомотивом», який трапився в цьому сезоні.

- Це все дурниці. Якби ви серйозніше вивчали це питання, то відзначили б, скільки помилок було проти «Анжи». Більш того, ми були єдиною командою, що не пробила жодного пенальті в чемпіонаті-2012/13. Суддівство в Росії зараз стало більш-менш незалежною. Балачки про змовах йде від людей, які втратили вплив на суддів і зараз у своїй олдскульний манері обурюються. У нас в футболі завжди або незадоволені суддівством, або бачать в ньому систему змов

Shut up

- Розкажіть, що цього літа відбулося з Ігорем Денисовим?

- Взагалі він перейшов в «Динамо».

- Я про інше. Чому він був відсторонений від команди після матчу «Крила» - «Анжи»?

- Це була дисциплінарний захід.

- Кажуть, у самарської роздягальні трапилася бійка. Ще кажуть, що бійка була кривавою.

- Кривава бійка? Ви самі в це вірите? Там була Півторахвилинний дискусія, викликана невдоволенням Ігоря через те, що його замінили на 84-й хвилині матчу.

- Кому Ігор адресував своє невдоволення?

- Тренеру. На що інші гравці команди заявили йому, що з цього питання краще поговорити з тренером один на один. Таке трапляється в кожній команді двадцять разів на день. Це не проблема. Ігор - хлопець хороший, цілеспрямований. Але, як мені здається, йому не завжди вистачає широти поглядів, і в стресі він кілька прямолінійний. Тому Самюель пояснив йому, що ми одна команда і не потрібна з'ясовувати стосунки тут. Пояснив м'яко: між «shut up» та «fuck off» є досить велика різниця.

самий розумний

- Коли в «Анжи» прийшов Костянтин Ремчуков, ви сказали: «Це сильне рішення, яке рушить нас вперед». Зараз дуже забавно читати ці слова.

- А я його дуже люблю. І вважаю, що він один з ключових чинників того, то «Анжи» рухався вперед.

- Аргументуйте.

- Ми були відкритими, прозорими, ми були чіткими в своїх формулюваннях.

- «Чіткі формулювання» - це про те, що після приходу Ротенберга «Динамо» стали допомагати судді?

- А ви хотіли витіюватих натяків? Це емоції. Але нас дійсно спірно судили, хоча Ротенберг тут точно ні до чого.

- Я правильно розумію, що головний мотив призначення - знизити, як ви його називаєте, Антикавказький тренд. Якщо клубом керують тільки кавказці, це багатьох дратує. Якщо серед керівництва є наскрізь російська Ремчуков, дратує набагато менше.

- Це було. Ми навіть жартували: «Ти слов'янське обличчя« Анжи ». Але це навіть в топ-5 причин не входило. Головний мотив: щоб компетенція розумного, можливо, самого розумної людини, якого я коли-небудь зустрічав, працювала на «Анжи». Хто в основному їм обурювався? Андронов, Кушанашвілі - компанія міських божевільних. Ось мене часто критикує Алішер Амінов. Він такий же міський божевільний, тільки сумний. А ось Андронов і Отар - веселі. Тому вони - мої друзі.

В діях Ремчукова було багато позитивного. Просто ми концентруємося на тому, що він був кілька провокаційне. Але в цілому система відкритості, система перших думок, перше інтерпретацій була реалізована. А вас просто дратувало, що хтось крім вас може яскраво міркувати про російському футболі.

Гаджієв

- Ви продовжуєте брати участь у кадрових рішеннях «Анжи»?

- Ні. Сьогодні всі рішення приймає тренерський штаб. Але з огляду на, що я є членом ради директорів і спілкуюся з Керімовим в щоденному режимі, маю можливість висловити ті чи інші міркування, іноді допомагаю в реалізації якихось трансферів.

- Тренером «Анжи» стала людина, з яким у вас серйозний конфлікт. Як ви будете працювати з Гаджі Гаджиєва?

- Я член ради директорів, мені необов'язково регулярно спілкуватися з тренером або генеральним директором. Я уявляю акціонера. Про Гаджиєва скажу те ж, що і в минулий раз: у всіх його виявах відчувалася образа, а моє ставлення до нього залишається такою , Воно так само залишається поважним. Це тренер, з яким я домігся першого великого успіху у своїй футбольній кар'єрі.

- Тоді скажіть як член ради директорів. Вас не бентежить, що клуб очолив тренер, який до «Анжи» послідовно втік з двох команд поспіль?

- Залишу все це без коментарів. Адже це теж відповідь?

Як Гаджієв залишає свої команди

вірменське радіо

- Один з акціонерів «Спартака» Джеван Челоянц сказав: «У тому, що сталося з« Анжі », винен Герман Ткаченко. Йому треба набратися мужності і визнати це ». Ми спілкуємося з вами 50 хвилин, але ви не визнали, що винні в катастрофі проекту. Це тому що ви не набралися мужності або бо не вважаєте себе винним?

- У мене є мужність і у мене є кому визнаватися. Я дуже радий, що я змусив кілька немову людини спеціально зателефонувати своїм друзям і висловитися. Я не відповів відразу, тому що не хотів перетворюватися в вірменське радіо. А зараз відповім: пан Челоянц, який вкладає в «Спартак», я сподіваюся, свої гроші, має право давати будь-яку оцінку. Але мені здається, він повинен бути більше сконцентрований на тому, щоб нести свою відповідальність перед своїми акціонерами, своїми футболістами, своїми вболівальниками.

У мене є друзі, з якими я багато років за великі гроші купую VIP-абонементи на «Спартак» - я ходжу разом з ними. Я бачу їх переживання в останні роки, мене дуже турбує їх психологічні переживання. І мені дуже хотілося б, щоб пан Челоянц міркував про ступінь своєї відповідальності перед ними. Пан Челоянц висловився, коли «Спартак» був на першому місці. По секрету скажу, за перше місце в серпні - нічого не положено. А за підсумками минулого чемпіонату ми були вище «Спартака», ми грали в фіналі Кубка, і у нас вже є стадіон.

- Дуже багато людей - від експертів до уболівальників, які залишать коментарі під цим інтерв'ю, - або кажуть відкритим текстом, або натякають: Герман Ткаченко пиляє на трансферах. Ви задавали собі питання: звідки у вас така репутація?

- По-перше, це не єдині думки уболівальників. По-друге, я довго думав про це. Жодної професійної претензії мені ніколи не висувалося - по тому, хто купувався, як купувався. Все йде від простого стереотипу: там, де є великі гроші, обов'язково крадуть. Один керівник футболу прийшов до мого акціонеру і сказав: «Тільки що я розмовляв з Моратті. Він сказав, що на трансфер Ето'О Ткаченко вкрав 15 мільйонів ». Добре, що він так сказав - відразу стало зрозуміло, що жодної розмови з Морратті не було, що це все нісенітниця. Але ми купили Ето'О за 21 мільйон, як можна вкрасти з цієї суми 15?

Мені нема чого соромитися. У мене рівні, поважні і прозорі відносини з Керімовим.

- Ви з усіх своїх проектів - два рази з «Крил» і зараз «Анжи» - йшли зі скандалом. Чому так відбувається?

- Проблема в тому, що за винятком першого етапу, я не був людиною, який брав би останнім головне рішення. Але ця тема мене все одно хвилює. Поки я не знаходжу відповіді.

Ваша реакція?
Як ви провели суботній вечір?
Пили заспокійливе?
По-іншому - це як?
Чим хворіє Керімов?
Здоров'я?
Крах «Анжи» - наслідок цих проблем?
Як це відіб'ється на майбутньому «Анжи»?
Що повинні були робити менеджери, коли команда валиться?
Три головні помилки Германа Ткаченка за час участі в проекті «Анжи»?