10 кращих матчів збірної Італії в XXI столітті

1. 10 кращих матчів збірної Німеччини в XXI столітті

Олексій Логінов згадує головні хіти «Скуадри Адзурри» за останні 16 років.

10. Німеччина - Італія - 0: 1 (20 серпня 2003 року, товариський матч)

Джованні Трапаттоні увійшов в історію Націонале як тренер-консерватор, який примудрився в найважливіший для себе день зібрати на поле пазл з Томмазі, Дзанетті, Ді Лівіо, Коко і Гаттузо. Однак коли над командами Метр не був достатній результат, він був зовсім не проти погратися. Що і сталося в товариському матчі в Штутгарті, коли гості віддали перевагу відкритий варіант з Вієрі, Тотті і Дель П'єро. Саме атакуючий тризуб «Скуадри Адзурри» організував швидкий гол - передача Алекса з лівого флангу дійшла до Бобо, який зіграв в стінку з Ческо і вразив ворота Олівера Кана.

До перерви італійці не дозволяли турбувати Джіджі Буффона, у другому ж таймі Numero Uno зловив натхнення і зробив кілька сейвів. А коли воротар «Ювентуса» був безсилий, йому на допомогу прийшов Крістіан Пануччі, який вибив м'яч із стрічки. Даний матч цікавий тим, що тоді Трап вперше за 14 місяців привернув до збірної Алессіо Таккінарді. Однак оглядини не вдалися, і незабаром тренер перемкнув увагу на іншого вихідця з Ломбардії.

9. Італія - Україна - 3: 0 (30 червня 2006 року, чвертьфінал чемпіонату світу)

Надії українців продовжити німецьку казку померли через шість хвилин після стартового свистка - вряди-годи «адзуррі» не змусили нервувати своїх шанувальників. Прохід Джанлуки Дзамбротти завершився ударом в ближній кут воріт Олександра Шовковського . Після перерви зусиллями Луки Тоні італійці добили деморалізованого суперника. Цей матч дозволив Марчелло Ліппі вирішити головне стратегічне завдання - зберегти сили провідних футболістів перед півфінальної битвою. Саме з цією метою у другому таймі на полі з'явилися Сімоне Бароне, Массімо Оддо і Крістіан Дзаккардо.

8. Італія - Уельс - 4: 0 (6 вересня 2003 року, відбірковий матч ЧЄ-2004)

Після сенсаційної перемоги в Кардіфі валлійці на чолі з Райаном Гіггз лідирували весь відбірковий цикл, серйозно претендували на перше місце в групі, вкрай вимотавши італійцям нерви. І ось настав час розплати. На «Сан-Сіро» господарів було не зупинити. Правда, до пори до часу зберігалася інтрига - обидві команди втратили по парі вигідних моментів. А потім своє слово сказав Піппо Індзагі, який став автором найшвидшого хет-трику в історії збірної Італії . Спочатку форвард «Мілана» завершив зусилля Крістіана Вієрі, потім вчасно відгукнувся на передачу з правого флангу і, нарешті, скористався ювелірної знижкою Мауро Каморанезі.

Як завжди, в заявці на Євро-2004 форварду, в найважчий момент забезпечив Італії путівку в фінальну частину, не знайшлося місця. На думку ct, більш гідним виявився Бернардо Корраді.

7. Голландія - Італія - 1: 3 (15 листопада 2005 року, товариський матч)

Лекція по тактиці від професора Марчелло Ліппі спеціально для студента Марко ван Бастена. Матч проходив на тій самій «Амстердам арені», де п'ятьма роками раніше «адзуррі» протрималися в меншості проти голландських зірок під проводом Маркуса Мерка. Декому тоді привидівся антифутбол. Мовляв, все закінчилося не цілком справедливо. Тому в повітрі витав дух реваншизму. Однак з перших хвилин італійці захопили ініціативу. Прекрасно проявив себе Фабіо Гроссо, який грамотно взаємодіяв з Дель П'єро, борознячи ліву бровку і демонструючи рівень наступного літа.

Незарахований м'яч Джилардіно і пропущений гол не збентежили гостей - рівно десять хвилин знадобилося італійцям , Щоб зняти всі питання про переможця. Особливо гарний був прохід Луки Тоні - «блакитний» велетень наочно показав, як треба користуватися перевагою у фізичній потужності.

6. Італія - Іспанія - 2: 1 (10 серпня 2011 року, товариський матч)

Початок епохи Чезаре Пранделлі. Пора романтики. Ми ще не встигли розчаруватися в Крістіане Маджо і Доменіко Крішіто. Вірили, що з Андреа Раноккія виросте гідний спадкоємець Алессандро Нести. Чи не махнули рукою на Альберто Аквілані. Чи не дивувалися, що Антоніо Кассано - капітан збірної Італії. А ще ніхто не сумнівався, що на майбутньому Євро ключовим форвардом «Скуадри Адзурри» стане Джузеппе Россі. Залишалася лише дещиця - вибрати для нього оптимального партнера з Маріо Балотеллі та Антоніо Кассано. Це були ті щасливі дні, коли перемога над іспанцями в товариському матчі не розглядалася як подвиг. Тепер же навіть нічия з «фуріей» підноситься як досягнення.

5. Італія - Німеччина - 4: 1 (1 березня 2006 року, товариський матч)

Остання демонстрація сили команди Марчелло Ліппі напередодні ЧС-2006. Нещодавно Фабіо Каннаваро зізнався, що ще в 2004 році тренер сказав йому, що вони стануть чемпіонами світу: «Тільки в одному Ліппі помилився. Він був упевнений, що в фіналі ми здолаємо бразильців ». На «Артеміо Франкі» таки відбулася генеральна репетиція запланованого тріумфу. Перший удар в матчі було довірено зробити Джанкарло Антоньоні. Легендарний капітан «Фіорентини» приніс удачу - пройшло кілька хвилин, а господарі вже вели 2: 0 . Альберто Джилардіно і Лука Тоні розуміли один одного з півслова, Дель П'єро наводив жах на оборону суперника, Пірло розганяв атаки, а Де Россі ... Де Россі був просто чудовий.

4. Франція - Італія - 0: 2 (17 червня 2008 року, груповий етап чемпіонату Європи)

Франція - Італія - 0: 2 (17 червня 2008 року, груповий етап чемпіонату Європи)

Тридцять років італійці не могли перемогти французів. Цілих два покоління ламали зуби об співвітчизників Мішеля Платіні. В останній раз перевершити сусідів вдалося на ЧС-78, коли вирішальний гол забив Ренато Дзаккареллі. А потім як відрізало. Адже з точки зору статистики навіть фінал ЧС-2006 завершився внічию. Порочне коло було розірвано у важкий день - хлопцям Роберто Донадоні потрібно було будь-що-будь не програти «триколірних». Але для виходу в чвертьфінал і цього було мало. Також було необхідно, щоб в паралельному матчі голландці не склали гру румунам. Пенальті Андреа Пірло і удар Даніеле Де Россі принесли італійцям путівку в плей-офф. Але не обійшлося і без ложки дьогтю - лідер Націонале в спірній ситуації отримав жовту картку і був змушений пропустити матч з іспанцями, який став для «Скуадри Адзурри» фатальним.

3. Німеччина - Італія - 1: 2 (28 червня 2012 року, півфінал чемпіонату Європи)

Напередодні всі експерти дружно ховали «Скуадру Адзурру», наплювавши на позитивну статистику італійців в поєдинках з Mannschaft. Як це часто буває, розплата не забарилася. У одних виходило все, у інших - майже нічого. Навіть Ріккардо Монтоліво був на висоті і провів найкращий матч у житті. Коли німці прийшли до тями, було вже надто пізно - зусиллями Маріо Балотеллі «Адзуррі» вели 2: 0 . Однак італійці не були б самими собою, якби якби не полоскотали нерви власних уболівальників. Пенальті на другій доданій хвилині дав німцям надію. А розлючений Буффон після гри говорив, що якби суперник зрівняв рахунок, то в додатковий час його команда поступилася б 2: 9. Великий воротар вже тоді передбачав не настільки віддалене майбутнє.

2. Іспанія - Італія - 0: 0 (27 червня 2013 року, півфінал Кубка Конфедерацій)

Іспанія - Італія - 0: 0 (27 червня 2013 року, півфінал Кубка Конфедерацій)

Мабуть, пік творчості Чезаре Пранделлі на посаді головного тренера збірної Італії. Революційна розстановка 3-4-2-1 з двома треквартісти, Даніеле Де Россі на позиції центрального захисника, який бився як лев Антоніо Кандрева, нестримний Еммануеле Джаккеріні ... Коментатори RAI Стефано Бідзотто і Джузеппе Доссена довго і безуспішно намагалися визначити кращого гравця в складі «Скуадри Адзурри ». Їх труднощі можна зрозуміти, адже гідними похвали були всі .

Після поразки в серії пенальті глядачі плескали і кричали: «Forza Italia!». Філософія «Пранделліани» в дії - до результату потрібно прагнути тільки через якість гри. Сам же Чезаре виглядав, немов прибулець з іншого світу. У той день йому вдалося підібрати ключики до італійським сердець. Але це був останній раз, коли ми по-справжньому пишалися своєю збірною.

1. Німеччина - Італія - 0: 2 (4 липня 2006 року, півфінал чемпіонату світу)

Німеччина - Італія - 0: 2 (4 липня 2006 року, півфінал чемпіонату світу)

Можна нескінченно дивитися на три речі - як горить вогонь, як Паоло Россі робить хет-трик на ЧС-82 і як Алессандро Дель П'єро забиває останній цвях в кришку труни команди Юргена Клінсмана . До сих пір багато в тій фінальної комбінації оповите таємницею, немов полотно роботи Леонардо. І не дає спокою маса питань. Яким чином Фабіо Каннаваро зміг передбачити саме такий розвиток подій? Як Альберто Джилардіно - не самий технічний футболіст на світлі - примудрився віддати сліпий пас на Дель П'єро? Чи згадував Алекс за мить до удару схожий момент в фіналі Євро-2000? Заготовив чи Фабіо Каресса заздалегідь фразу «Andiamo a Berlino»? І головне - як в такий момент містер Ліппі примудрився зібрати на поле Якуінту, Джилардіно, Дель П'єро, Пірло і Тотті ?!

Ми за півроку бронюємо квитки в трапезну церкви Santa Maria delle Grazie, щоб протягом чверті години спробувати визначити, хто ж сидить по праву руку від Ісуса Христа. На протилежній же стіні потрібно встановити екран, на якому буде постійно крутитися запис голи Дель П'єро. Це єдине, що сучасники можуть поставити поруч з витворами майстрів епохи Чинквеченто.

Всім, хто любить Італію, ми говоримо GRAZIE!

10 кращих матчів збірної Німеччини в XXI столітті

10 кращих матчів збірної Англії в XXI столітті

Останні матеріали блогу:

Тест на сумісність. Як дізнатися, чи підходять тренер і клуб один одному

Чому Антоніо Конте - сумнівний вибір для «Челсі»

Лазурне небо. Пам'яті Чезаре Мальдіні

фото: Gettyimages.ru / Oliver Weiken / Bongarts, Alexander Heimann / Bongarts, Mark Thompson, Andreas Rentz / Bongarts, Claudio Villa, Lars Baron / Bongarts, Phil Cole, Joern Pollex, Claudio Villa, Alex Livesey

Яким чином Фабіо Каннаваро зміг передбачити саме такий розвиток подій?
Як Альберто Джилардіно - не самий технічний футболіст на світлі - примудрився віддати сліпий пас на Дель П'єро?
Чи згадував Алекс за мить до удару схожий момент в фіналі Євро-2000?
Заготовив чи Фабіо Каресса заздалегідь фразу «Andiamo a Berlino»?
І головне - як в такий момент містер Ліппі примудрився зібрати на поле Якуінту, Джилардіно, Дель П'єро, Пірло і Тотті ?