Збірна Німеччини виграла чемпіонат світу з футболу :: Суспільство :: РБК

Збірна Німеччини виграла чемпіонат світу з футболу

Збірна Німеччини виграла чемпіонат світу з футболу. У вирішальному матчі на стадіоні "Маракана" в Ріо-де-Жанейро німці переграли аргентинців з рахунком 1: 0. Перемогу збірної Німеччини вдалося вирвати в додатковий час.

У першому таймі перевага у володінні м'ячем було у збірної Німеччини, проте найбільш небезпечні моменти виникали саме біля їхніх воріт. На 21-й хвилині Ігуаїн отримав м'яч від суперника після помилки Крооса, але відправив м'яч повз ворота. Через 9 хвилин той же Ігуаїн відправив м'яч у сітку воріт суперника, проте зробив це з офсайду - м'яч не зарахували. Ще кілька небезпечних атак провели і ті, і інші під завісу першого тайму, однак жодна з них не завершилася голом.

У другому таймі шанс відкрити рахунок був у Мессі. На 75-й хвилині він пробив від лінії штрафного, але не влучив. Схожий момент був і біля воріт збірної Аргентини. Пробивав Кроос, і теж удар не вийшов. У підсумку відкрити рахунок в основний час команди так і не змогли.

Овертайм почався досить активно. Вже на перших хвилинах додаткового часу Шюррле сильно пробив з меж штрафного, але прямо в аргентинського воротаря Ромеро. У другій половині овертайму небезпечний момент був біля воріт німців. Паласіо залишився віч-на-віч з німецьким голкіпером Нойером, перекинув через нього м'яч, але не влучив у ворота.

Інтрига фактично вирішилася за 7 хвилин до закінчення додаткового часу. З правого флангу Шюррле навісив, Гетце грудьми зупинив м'яч і відправив м'яч у сітку воріт аргентинців. Часу відігратися збірній Аргентини не вистачило.

Збірна Німеччини виграла чемпіонат світу в четвертий раз. Збірній Аргентини, яка брала двічі перемогу на світовому турнірі, в цей раз дістаються срібні медалі.

Бронза чемпіонату дісталися збірній Нідерландів. Напередодні голландці в матчі за третє місце розгромили господарів мундіалю бразильців. Збірна Росії, яка також брала участь у фінальній стадії турніру, не змогла вийти зі своєї групи.

Наступний чемпіонат світу з футболу пройде в 2018 р. в Росії. На стадіоні "Маракана" в Ріо-де-Жанейро, де проходив фінальний матч, відбулася символічна церемонія передачі проведення чемпіонату світу з футболу від Бразилії до Росії. У церемонії взяли участь президент Бразилії Ділма Руссеф, президент Росії Володимир Путін і глава FIFA Йозеф Блаттер. Президент FIFA представив підписаний сертифікат, який свідчить передачу права проведення турніру від Бразилії Росії, а Ділма Руссеф і Володимир Путін розписалися на офіційних м'ячах чемпіонату.

РБК-Спорт вів онлайн-трансляцію з матчу.