Полезные материалы

Як приручити гідру?

Джоанна Лесняк (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika)   Німецька організація, яка допомагає повіям порадою і підтримкою, називається HYDRA Джоанна Лесняк (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika) Німецька організація, яка допомагає повіям порадою і підтримкою, називається HYDRA. Символ організації - гостроносе туфля на високих підборах, носок якій зображений у вигляді висовуватися жало змії. Глава «Гідри» Джоанна Лесняк, за походженням полька, має коротку стрижку і суворий вигляд. Вона показує присутнім Лернейскую чудовисько і пояснює:

- Це гідра - це змієподібною істота з давньогрецької міфології. Якщо рубаючи голову, на цьому місці виростало ще дві, тому винищити її було неможливо. Назва відсилає до думки, що від проституції неможливо позбутися, і воювати з нею не має сенсу - краще пристосуватися.

Порівняйте назва і символ чеської аналогічної організації. «Насолода без ризику» (Rozkoš bez rizika) має піктограму - дві літери R, розгорнуті один до одного ніжками і укладені в сердечко. Її голова Гана Малинова носить спідницю, яскраво фарбує губи і завиває волосся.

Гана Малинова (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika)   «Гідра» з'явилася в Німеччині в далекому 1980 році в західному Берліні Гана Малинова (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika) «Гідра» з'явилася в Німеччині в далекому 1980 році в західному Берліні. Тоді проституція була заборонена, і вони організували кав'ярню-консультацію. Тепер це досить потужна організація. Відповідно до закону, прийнятому в 2001 році урядом Шредера, проституція в Німеччині дозволена, але в певних місцях. Цей закон повинен був забезпечити працівницям секс-індустрії пристрій за трудовим контрактом і соціальні виплати. Німецькі повії мають медичну страховку, пенсію і навіть власну профспілку. У «Гідрі» 50 відсотків клієнток - іноземки. В основному, це повії з ЄС, а також Нігерії і Гани, безліч іспанок. Найризикованіша група в плані венеричних захворювань - болгарки, угорки і румунки.

Навпаки, в Чехії на даний момент зменшилася кількість іноземних секс-робітниць. Ще недавно серед них зустрічалося багато українок, негритянок, словачок і циганок, зараз же більше 80 відсотків повій - це чешки. Причому більше половини з них - матері-одиночки.

Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika   - У Берліні проживає 3, 7 мільйона жителів Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika - У Берліні проживає 3, 7 мільйона жителів. На це кількість - 800 борделів і свінгер-клубів. Від 10 до 12 тисяч повій. З них 23 відсотки матерів-одиначок, багато жінок старше сорока і навіть п'ятдесяти років. Коли вони приходять до нас, ми ніколи не намагаємося їх відрадити робити те, чим вони займаються, ми не критикуємо, ми просто приймаємо, підтримуємо, допомагаємо ...

Організація влаштовує для повій курси іноземних мов і навіть малювання, є проект під назвою Train your brain, повії отримують безкоштовну юридичні та податкові консультації, медогляди. У консультаціях стоять гінекологічні крісла веселенького забарвлення. До їхніх послуг так звані self-help groups, бібліотека, різні акції, а також різного роду консультації для їх партнерів (коханців або чоловіків). Співробітники організації супроводжують повій на біржі праці.

Клара Райхлд (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika)   В основному, соціальні працівники нарікають на те, що незнання іноземних мов, борги, неможливість доступу до соціальної системі, стигматизація, а також часта алкогольна та наркотична залежність роблять життя повій зовсім нелегкою Клара Райхлд (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika) В основному, соціальні працівники нарікають на те, що незнання іноземних мов, борги, неможливість доступу до соціальної системі, стигматизація, а також часта алкогольна та наркотична залежність роблять життя повій зовсім нелегкою ... Координатор спеціального проекту Opera по поверненню німецьких повій в більш слушним професії Клара Райхлд не може похвалитися великим успіхом в інтеграції повій в роботу, яка не має на увазі торгівлю тілом.

- Робочий день повії довгий, але графік досить гнучкий. Чи не захоче - не прийде, це її дохід, захоче - піде додому. А тепер уявіть, що вона це робить 30 років, а завтра їй потрібно прийти на роботу до восьми і до чотирьох слухати, що їй каже шеф. Засмоктують і гроші, і спосіб життя. Більшість з них не уявляють, як це - жити життям звичайної людини, вставати вранці, їхати в офіс .. І як люди влаштовуються на роботу? Про що говорять з роботодавцями? У всьому цьому ми їм допомагаємо. Є дуже проблематичним в анкеті на біржі праці написати «Я 30 років працювала повією». Ці жінки часто вигадують для дітей якусь роботу, куди вони кожен день ходять. Одна моя клієнтка розповідала, що вона кожен день одягає діловий одяг, блузку і штани і вдає перед сусідами, що йде на роботу. Трохи пізніше повертається, переодягається в наряд повії і йде на іншу вулицю - працювати. Таким чином, ніхто ніколи не бачив, як вона насправді виглядає.

Конференція організації «Насолода без ризику» по темі проституції (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika)   Клара Райхльд - чешка, навчилася в Чехії на вчителя і соціального працівника Конференція організації «Насолода без ризику» по темі проституції (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika) Клара Райхльд - чешка, навчилася в Чехії на вчителя і соціального працівника. У Німеччині працює також як арт-терапевт.

- Скільки випадків у вас вже було, коли повія, яка вирішила піти з професії, зробила це, знайшла іншу роботу і була задоволена?

- З 70 клієнток, з якими ми в даний час працюємо, пішли 16. Але, мушу зауважити, що все це - жінки за 45, які покинули проституцію через те, що не могли більше так добре заробляти. Вони працюють в області адміністрації і гастрономії. З молодих дуже багато просто так підробляють, поки вчаться. Велика частина - студентки або ті, що намагаються докінчити розпочату навчання.

- Чи багато емігранток?

- Це не емігрантки. Це жінки, які працюють на території Німеччини, але регулярно повертаються додому. У них сім'ї в Чехії мул в Словаччині.

Що ж можна зробити, щоб чешки і словачки не покидали свої сім'ї і не гналися за довгим рублем в Німеччині? На питання про те, чому Чехія не планує узаконити проституцію, відповідає голова організації «Насолода без ризику» Гана Малинова:

Конференція організації «Насолода без ризику» по темі проституції (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika)   - Легалізація має багато форм, а люди зазвичай ставлять питання руба - «так» чи «ні» Конференція організації «Насолода без ризику» по темі проституції (Фото: Ян Лосеніцкі, архів організації Rozkoš bez rizika) - Легалізація має багато форм, а люди зазвичай ставлять питання руба - «так» чи «ні» ... В даний час закон перестає бути виразно репресивним щодо проституції. Що заважає легалізації проституції? Те, що з системного питання її перетворили в політичний, коли легалізацію проституції можна запросто записати у виборчій програмі ... але політичної волі на це немає.

- Значить, у Німеччині та Голландії є, а в Чехії - ні?

- Тут вона мінлива. Крім того, в 20 роках Чехія підписала конвенцію проти торгівлі людьми, яка забороняє і наживу з проституції. Це нам заважає визнати надання сексуальних послуг легальним. Так що, мало того, що політики не належать до цього серйозно, існують ще формальні обмеження.

До того ж ми намагаємося домогтися змін у формулюванні вже існуючого закону. Скажімо, там сказано, що коли ви міняєте місце роботи, ви повинні негайно зареєструватися, інакше отримаєте штраф в 50 000. Тобто, якщо ви перейде Мисліковую вулицю, вас оштрафують за те, що ви більше не працюєте в Празі-1, але в Празі-2. Це мінімально повинно бути users-friendly, тобто, влаштовано так, щоб робітниць це не гнітило і не ображало.

- Повії десь зареєстовані, записані, враховані, внесені? Є такі документи, щоб можна було систематизувати цей ринок праці?

- Ні, ніде. До нас вони ходять на медичні огляди, і часто про них не знають навіть власники клубів. У нас заведено 10 000 медичних карт, але це те, що накопичилося за 20 років роботи нашої організації. Деякі вже давно не працюють в секс-бізнесі. У рік ми проводимо 2, 500 оглядів.

- Хто вас фінансує?

- Нашу роботу фінансує міністерство праці та соціальних справ, Міністерство охорони здоров'я чомусь відмовився далі нас спонсорувати, і у нас три європейських проекту.

І як люди влаштовуються на роботу?
Про що говорять з роботодавцями?
Скільки випадків у вас вже було, коли повія, яка вирішила піти з професії, зробила це, знайшла іншу роботу і була задоволена?
Чи багато емігранток?
Що ж можна зробити, щоб чешки і словачки не покидали свої сім'ї і не гналися за довгим рублем в Німеччині?
Що заважає легалізації проституції?
Значить, у Німеччині та Голландії є, а в Чехії - ні?
Повії десь зареєстовані, записані, враховані, внесені?
Є такі документи, щоб можна було систематизувати цей ринок праці?
Хто вас фінансує?